Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 3 часа, eugene.kn каза:

Летището на Барселона Т1 вчера в 21 часа.Пълна пустош,единствения пристигащ и заминаващ полет е този на Уиз ер по маршрута София-Барселона-София.Самолета и в двете посоки е бил полупразен, с около 30 човека на борда. Полетът беше осъщестесвен абсолютно навреме. Поздравления за Уиз ер за точността. Трябва да им влезем в положението за отменените полети мисля.

96462362_569060813742670_1065781746361958400_n.jpg

А там има ли карантина за пристигащи? Интересно ми е до държавите с карантина дали продължава редовно да има полети.

Връзка към коментар

Ще има карантина от 15-ти май

 

 

'Всички, които влизат в Испания, трябва да се подложат на 14-дневна карантина, пише в. "Ел мундо".

 

Заповедта, която цитира изданието, вече е публикувана в държавния вестник и ще е в сила от 15 май до края на извънредното положение (а то би трябвало да приключи към края на май'

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Вчера Кипър официално удължиха забраната за летене до 28 май. Гледам само Скопие и Лутън са налични дотогава, ама и аз бих заложил на Скопие. Айде купувайте и вие, че да се вдигне цената, иначе трябва половината самолет да изкупя с натрупания вече кредит

 

https://www.tornosnews.gr/en/tourism-businesses/markets/40085-ap-cyprus-extends-commercial-flight-ban-but-hopes-to-restore-tourism.html

 

https://abcnews.go.com/Health/wireStory/cyprus-extends-commercial-flight-ban-hopes-spur-tourism-70616435

  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

А ако полета не е отменен, но не можеш да влезеш в страната, за Франция говоря, какво се случва? Какво може да се направи с АК, ако нямаш флекс или трябва да си вземеш задължително за такъв случай.

Мисля да взема Сф-Буве-Сф  8-14.06 за да превъртя е аз едни точки. Но 90% няма да разрешат влизането на чужди граждани до тогава. Някакъв съвет?

Връзка към коментар

Това е новото съобщение на летището в Ларнака:

 

Based on the measures taken by the Government to limit the coronavirus pandemic and to safeguard Public Health, all flights are banned until 28 May 2020, with the exception of cargo flights between the airports of Cyprus and the airports of all Member States of the Council of Europe, including Iceland, Liechtenstein, Norway (European Economic Area (EAA)) and Switzerland. Technical flights are excluded from the ban, after obtaining a special approval by the Safety Regulation Unit of the Department of Civil Aviation of the Ministry of Transport, Communications and Works.

It is also added that flights to the Republic of Cyprus without passengers will be allowed for those wishing to leave the island. Larnaka airport is open and in operation 24/7. Pafos airport terminal is closed to public access until further notice.

 

Т.е. в посока Ларнака не могат да карат никой, а ако се напънат могат да извозват оттам.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Георги Матеев
Преди 1 час, EliDion каза:

А ако полета не е отменен, но не можеш да влезеш в страната, за Франция говоря, какво се случва? Какво може да се направи с АК, ако нямаш флекс или трябва да си вземеш задължително за такъв случай.

Мисля да взема Сф-Буве-Сф  8-14.06 за да превъртя е аз едни точки. Но 90% няма да разрешат влизането на чужди граждани до тогава. Някакъв съвет?

Не бъркай недопускането на чужди граждани с неоперирането на полети.

 

Wizz редовно има полети без да се интересува кой и дали може да влезне в страната. Както разбрахме от @eugene.kn вчерашните полети до Барселона са били с едва по 30 човека, но да се хванем ли на бас, че са били продадени около 75% от седалките? 🙂 Та освен ако няма изрична забрана от/до съответната държава или летище Wizz ще оперира полета, независимо от всичко, и тогава който е взел билет без Флекс - гори.

 

преди 1 час, oli_mali каза:

Айде купувайте и вие, че да се вдигне цената, иначе трябва половината самолет да изкупя с натрупания вече кредит

И аз това викам... че към момента при тея ниски цени трябва да купувам поне 20 билета. Ако искаш да правим партия - аз взимам първата 1/3 от самолета, ти втората? 🤣

  • Харесвам 4
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 4 минути , EliDion каза:

А ако полета не е отменен, но не можеш да влезеш в страната, за Франция говоря, какво се случва? Какво може да се направи с АК, ако нямаш флекс или трябва да си вземеш задължително за такъв случай.

Мисля да взема Сф-Буве-Сф  8-14.06 за да превъртя е аз едни точки. Но 90% няма да разрешат влизането на чужди граждани до тогава. Някакъв съвет?

Уиз не ги интересува можеш ли да влезеш, ако полета се изпълнява, не връщат пари. Така че ако се притесняваш, вземи с флекс.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

От и до Ларнака всичко е отрязано до началото на юни, с изключение на Лондон и Скопие. Покрай многото англичани в Кипър Лондон ми се вижда по-рисков, ама Скопие най-вероятно е изтървано при рязането на полетите. Лошото е, че цените са много ниски, засега. Аз съм мераклия за Скопие - Ларнака на 20-ти 🙂

преди 10 минути , Георги Матеев каза:

Ако искаш да правим партия - аз взимам първата 1/3 от самолета, ти втората? 🤣

 

За мен ако може да остане пилотската кабина 🙂

  • Харесвам 1
  • Шок 3
Връзка към коментар
преди 12 минути , Георги Матеев каза:

Не бъркай недопускането на чужди граждани с неоперирането на полети.

 

Wizz редовно има полети без да се интересува кой и дали може да влезне в страната. Както разбрахме от @eugene.kn вчерашните полети до Барселона са били с едва по 30 човека, но да се хванем ли на бас, че са били продадени около 75% от седалките? 🙂 Та освен ако няма изрична забрана от/до съответната държава или летище Wizz ще оперира полета, независимо от всичко, и тогава който е купил билет без Флекс - гори.

 

И аз това викам... че към момента при тея цени трябва да купувам поне 20 билета.

 

Ако искаш да правим партия - аз взимам първата 1/3 от самолета, ти втората? 🤣

Само да ми върнат кредита от Бове и ще скачам и аз на Скопие 😬😄

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , Георги Матеев каза:

Wizz редовно има полети без да се интересува кой и дали може да влезне в страната. Както разбрахме от @eugene.kn вчерашните полети до Барселона са били с едва по 30 човека, но да се хванем ли на бас, че са били продадени около 75% от седалките? 🙂 Та освен ако няма изрична забрана от/до съответната държава или летище Wizz ще оперира полета, независимо от всичко, и тогава който е купил билет без Флекс - гори.

 

 

Информация от първа ръка. Пътувах с въпросния полет Барселона-София вчера. Резервацията я направих преди около 5 дни на цена 15€ . Понеже следях полета до последно, цената достигна почти 100€ ( не си спомням колко точно).  Самолета беше по-малък от обичайното , въпреки че не съм компетентна отностно самолетите. Потвърждавам казаното от @eugene.kn, че наистина имаше имаше между 30 и 50 човека, на идване е било същото. Не можахме да кацнем в продължение на 15 минути поради много силни турбуленции , но не смятам че това е по вина на Уиз Ер. Посрещнаха ни маскирани със “скафандри” служители ( около 10 човека) , които подписваха декларациите и ни задаваха доста въпроси. Сега ме чака 14 дневна карантина 😊

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, eugene.kn каза:

Летището на Барселона Т1 вчера в 21 часа.Пълна пустош,единствения пристигащ и заминаващ полет е този на Уиз ер по маршрута София-Барселона-София.

96462362_569060813742670_1065781746361958400_n.jpg

 Българите сме сила 😄😄

 

96740532_283112933087332_6945245813106802688_n.jpg

 

Това е средата на Март още

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Здравейте, имам следния казус: полетът ни до Базел беше отменен и попълних формуляр за възстановяване на средствата. получих фактура, че парите са възстановени. вече 2 седмица не са посъпили средства по сметката ми. някой имал ли е такъв проблем и как го е разрешил?

Връзка към коментар
преди 2 минути , veseliache каза:

Здравейте, имам следния казус: полетът ни до Базел беше отменен и попълних формуляр за възстановяване на средствата. получих фактура, че парите са възстановени. вече 2 седмица не са посъпили средства по сметката ми. някой имал ли е такъв проблем и как го е разрешил?

Вие по коя сметка чакате/проверявате..най-вероятно са върнати в профила като кредит.

Връзка към коментар
преди 59 минути , logist13 каза:

От и до Ларнака всичко е отрязано до началото на юни, с изключение на Лондон и Скопие. Покрай многото англичани в Кипър Лондон ми се вижда по-рисков, ама Скопие най-вероятно е изтървано при рязането на полетите. Лошото е, че цените са много ниски, засега. Аз съм мераклия за Скопие - Ларнака на 20-ти 🙂

 

За мен ако може да остане пилотската кабина 🙂

@Георги МатеевВ този ли да инвестираме?

Връзка към коментар

Хора, стискането на палци помогна и отмениха полета. Мейл нямам, полетът седи в профила и пише, че не се допуска онлайн чекиране. На промени третата опция е Отменете полета и получете своя кредит. Да чакам мейл или да отменям от там? 

  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , jul каза:

Хора, стискането на палци помогна и отмениха полета. Мейл нямам, полетът седи в профила и пише, че не се допуска онлайн чекиране. На промени третата опция е Отменете полета и получете своя кредит. Да чакам мейл или да отменям от там? 

 

Чакаш си мейла, не отменяш сам 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
1 hour ago, veseliache said:

Здравейте, имам следния казус: полетът ни до Базел беше отменен и попълних формуляр за възстановяване на средствата. получих фактура, че парите са възстановени. вече 2 седмица не са посъпили средства по сметката ми. някой имал ли е такъв проблем и как го е разрешил?

Точно същото е и при мен. Поисках си възстановяване, получих фактура, но пари още не съм получавал. Нямам и точки. И при мен са точно две седмици откакто получих фактурата.

Връзка към коментар
преди 2 часа, veseliache каза:

Здравейте, имам следния казус: полетът ни до Базел беше отменен и попълних формуляр за възстановяване на средствата. получих фактура, че парите са възстановени. вече 2 седмица не са посъпили средства по сметката ми. някой имал ли е такъв проблем и как го е разрешил?

Аз от 30-ти март чакам да ми върнат парите от канселиран полет и все още няма нищо. Според мейла, който получих от тях, връщали парите в рамките на 60 дни. Вече се замислям да им звъня на телефона.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
2 minutes ago, iaia_mama said:

Аз от 30-ти март чакам да ми върнат парите от канселиран полет и все още няма нищо. Според мейла, който получих от тях, връщали парите в рамките на 60 дни. Вече се замислям да им звъня на телефона.

Скоро се очаква решение от ЕС по въпроса с ваучерите и според мен го изчакват. Ако решат, че авиокомпаниите имат право да не връщат кеш, вероятно няма да ти върнат парите в кеш...

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.