Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Хубаво,че прочетох за отпадането на полетите до Катаиси .Какво му е хубавото всъщност....Моите резервации също ги няма.Какво да се прави,дайте идея? :)

 

Що не се радваш, ще ти добавят някоя пара от 20% за билетите. Уиз пуснат едно, спрат две. :lol:  Бумът на дестинациите приключва, следва онази дума "decline".

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Хубаво,че прочетох за отпадането на полетите до Катаиси .Какво му е хубавото всъщност....Моите резервации също ги няма.Какво да се прави,дайте идея? :)

Би трябвало да предложат безплатна смяна с други билети.Солун - Кутаиси.Само трябва да се иде до Солун.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Първоначално Малмьо го бяха спрели само между януари и март и трябваше да се поднови в лятното разписание. Но после го спряха изцяло, като леко увеличиха честотите до Копенхаген. Но Малмьо ми беше по-удобно с полетите в петък и понеделник. Още преди месец го махнаха като опция за резервиране от падащото меню на сайта им и резервацията ми изчезна от профила. Но едва вчера получих мейл, за да ме уведомят за това. Все още чакам телефонното обаждане, за да се разберем, какво да правим с евентуалното връщане на парите.

Интересен ми е въпроса с връщането на пари от Уиз.Един от тези с отменените полети до Кутаиси съм.:)Все още нямам официално уведомление,но се питам дали ще върнат парите реално или ще ги сложат в Уиз сметката.

Връзка към коментар

Е да Солун, те ще ни пратят в шеста глуха с това :) А уж вървяха много за пролетта и цените бяха скочили...

Ами да,хайде сега идете до Солун,утре пък до Букурещ и т.н.,за да пътувате...Няма що,това ме връща  далеч във времето.

Редактирано от Georgie
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Кутаиси отпада от някои летища, защото вече нямат нужда да ги ползват като трансферни. Остават тези, които имат грузинска диаспора.

И всичко това, защото Уизз обявиха първата си база във Великобритания - Лондон Лутън. Открива се през юни с 3 нови дестинации - Тел Авив, Прищина и Кутаиси. Не че е голяма новина, но "7-мият" самолет от София сега ще зачезне...

Редактирано от Edem
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Много съм ядосана заради полетите до Кутаиси, с никакви проценти няма да ме съблазнят ....

Никой не е равнодушен,но все си мисля,че трябва да върнат парите по лична сметка.Ако ги сложат в Уиз сметката, ги взимат отново за себе си,принуждавайки те да купиш билети от тях.Ако не купиш, просто им ги оставяш.Нали имаше срок за използването на парите по тази Уиз сметка?Би било абсолютно некоректно-направо си плаче за жалба я до тях ,я до Комисията за защита на потребителя.Макар че вчера разбрах за хора,на които са върнали пари при отменен полет.Да видим..

Връзка към коментар

Търпение малко. Преди да обявят полетите за отменени няма какво да върнат, а по закон могат да го направят до 14 дни преди излитане без да дължат допълнителни компенсации. Вариантите, които предлагат обикновено са следните:

 

- Пренасочване на подобен полет

- Връщане на цялата сума по банкова сметка или карта, която е ползвана за плащане

- Връщане на цялата сума +20% като Уиз кредит

 

Т.е. няма да ви насилват да ползвате кредита, това е само по ваше желание, ако искате да получите с 20% повече от платеното. Иначе си взимате всички пари до стотинка. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Някой знае ли дали номерът за промени в графика 02/4928367 има работно време? Слушах 25 минути някаква мелодийка и не се свързах с оператор, но бях звъннал още в 09:00 сутринта.

 

Или евентуално дали има друг номер? Макар че само този е посочен официално на страницата на Уиз.

Връзка към коментар

Някой знае ли дали номерът за промени в графика 02/4928367 има работно време? Слушах 25 минути някаква мелодийка и не се свързах с оператор, но бях звъннал още в 09:00 сутринта.

 

Или евентуално дали има друг номер? Макар че само този е посочен официално на страницата на Уиз.

Пробвай и този: 024917048

Но ... предвид, че тези дни има промени, е силно вероятно да е трудно свързването.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

OK, нека внеса малко яснота на база личен опит...

 

Вчера сутринта аз също бях неприятно изненадан с появилата се тук новина за отпадането на Кутаиси. Имах билети за периода 08.04.-18.04.2017 г. Като старо куче, моментално заех изпреварваща позиция (защото всеки ден е важен при положение, че така или иначе искаме да осъществим пътуването, а алтернативните билети няма да стават по-евтини докато чакам Уиз да ме потърсят след един месец, примерно) и звъннах на посочения по-горе номер. Първият път ми писна на десетата минута да слушам музика и изключих. След час отново опитах, но този път изчаках търпеливо с телефон до мен. След около 15 минути вече говорех с оператор. Потвърди, че полетите са канселирани. Предложи ми трите стандартни варианта. Тъй като ми предстои полет през октомври с тях, предпочетох връщане на 120% от сумата по Уиз сметка. Имайте предвид, че се връщат 120% от платената сума само за билети и административна такса. Заплатените суми за всички останали услуги (багаж, избор на места и т.н.) се възстановяват без тази горница от 20%. Доста измекярска политика мен ако питате, още повече, че моите билети бяха под 19 лева на посока. На всичкото отгоре част от сумата бях заплатил с уиз кредит и сега същата е възстановена отново като кредит със стария срок на валидност. Два часа след проведения разговор, сумите бяха налични в уиз сметката на профила ми...

 

Наложи се да измислям пожарен резервен вариант за пътуването, защото така или иначе сме го решили. Вариантите няма да ви харесат. Най-разумен е този с Turkish, всичко друго е безсмислено обикаляне и на практика същите пари. Това, естествено при положение, че става дума за фиксирани дати като при мен. С турците за всички е ясно, че е скъпо, но открих възможност чрез френската версия на BudjetAir за плащане през PayPal, демек трупане на оборот по двата Diners-а. Така поне ще има къде да прекараме една нощ на Ататюрк. Хубавото е, че през франсетата успях да букна мултисити Истанбул-Батуми-Тбилиси-Истанбул. Лошото е, че с начална и крайна точка София, въпросното мултисити отиваше на астрономическа цена и се наложи да купя отделно отсечката София-Истанбул-София. В момента BudjetAir дават най-добра цена с турците при положение, че нямате "чисто" маестро, което "върви" през испанското Rumbo...

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

A извода според мен е - ако пуснат интересен маршрут, който няма вид на дойна крава (като да речем Дубай), взимайте и летете бързо, защото не се знае колко ще изтрае.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

A извода според мен е - ако пуснат интересен маршрут, който няма вид на дойна крава (като да речем Дубай), взимайте и летете бързо, защото не се знае колко ще изтрае.

 

Да запазят "наличното".  :lol:  Всичко е достижимо с прекачване по Европа, дори излиза и по-евтино, разбира се без багаж.

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А за Кутаиси защо не пробвате през Солун? Проверих произволни дати до Кутаиси през септември и полетите бяха по 20-30 евро на посока. До Солун май се стига по-лесно и евтино от Истанбул.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 Получих отговор от Уиз ,както за причините на спирането на дестинацията ("по икономически причини"),така и за стандартните варианти при канселиран полет .Не съм решил какво да правя,едва вчера научих.Датите на полета СФ-Кутаиси са ми фиксирани...Резервирах и хотели в периода,та ще мисля кой е най-удачния вариант.

Връзка към коментар

Да потвърдя - трябва търпение за свързване с 02/4928367. Вдигнаха ми чак на 29-ата минута и свършихме работа.

 

Уиз бяха променили с 30 минути един полет до Бергамо, което разбира се е незначително. ОБАЧЕ цената на полета в момента е с 30 лв по-ниска от тази, която платих преди 2 месеца. Канселирах си резервацията, искайки 120% кредит и 5 минути по-късно (когато кредита се появи в акаунта ми) купих същия полет. Та хем намазах 20% горница от отмяната хем взех билета с 30 лв по-евтино :)

  • Харесвам 27
Връзка към коментар

A извода според мен е - ако пуснат интересен маршрут, който няма вид на дойна крава (като да речем Дубай), взимайте и летете бързо, защото не се знае колко ще изтрае.

 

И това не е гаранция, Осло изчезна след месец и половина ако не се лъжа.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И това не е гаранция, Осло изчезна след месец и половина ако не се лъжа.

Точно Осло потвърждава това, което написа neuromancer.

Още ме е яд, че миналата година се въздържах от първоначалния импулс да резервирам за някой от първите полети.

А беше ясно, че Осло няма да е маршрут тип "дойна крава". Нито е особено популярна туристическа дестинация за масовия турист (да не говорим, че изисква повече от солиден бюджет), нито е особено близо до наистина красивите места в Норвегия, за които да прежалиш многото пари, за да ги видиш, нито пък има кой знае колко българи, които да живеят и работят в Норвегия. И, разбира се, летище Торп е на майната си спрямо Осло.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте,

При чекирането допуснах грешка и размених номерата и съответно валидността на личните карти на  двамата пътници.

Може ли да ме посъветвате какво мога да направя сега. Обратния полет не съм чекирала, не знам дали това въобще има значение.

Връзка към коментар

Здравейте,

При чекирането допуснах грешка и размених номерата и съответно валидността на личните карти на  двамата пътници.

Може ли да ме посъветвате какво мога да направя сега. Обратния полет не съм чекирала, не знам дали това въобще има значение.

 

Звъниш на онзи телефон посочен по-горе, където хората се надпреварват кой повече ще почака и ще послуша музичка :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте,

При чекирането допуснах грешка и размених номерата и съответно валидността на личните карти на  двамата пътници.

Може ли да ме посъветвате какво мога да направя сега. Обратния полет не съм чекирала, не знам дали това въобще има значение.

За съжаление ще трябва да се обадите по телефона или ако имате време да пишете на мейла им.

В новия им сайт се вкарват втори път данните за обратната посока или поне на мен така ми се случи последния път.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.