Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 5 минути , Фичо каза:

София - Болоня 23-25.01.2018 - 12лв. 

 

SOF-BLQ-1.jpg.d6acffef746134393041466ac8f81610.jpg

Не виждам начислена административната такса . Да не стане като при мен  - искат допълнително още 16 лв. Описах случая в Искам да се оплача.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , bad kid каза:

Кога ви ги искат тия пари?

Бяха си дръпнали 5/пет/ пъти сумата. Един месец след сигнала за оплакване ми върнаха отговор: 

 Моля, имайте предвид, че действително забелязахме технически неизправности с Вашата резервация. Именно поради това и Ви изпратихме ръчно нов Пътен План, тъй като такъв не бяхте получили, а без който нямаше да можете да се чекирате онлайн за своите полети. Друг проблем, който коригирахме, е именно липсата на двете задължителни такси за двамата пътници. С оглед на това да можем да издължим надлплатената от Вас сума, тези такси трябваше да бъдат възстановени във Вашата резервация. С други думи, в сумата, която Вие сте считали за окончателна за Вашата резервация, по една или друга причина не са включени административните такси, които представляват неразделна част от Вашия билет. Бихме желали да уточним, че това не са такси, които сме начислили за извършването на текущата поискана от Вас корекция относно плащането.

 

Оставаме на Ваше разположение за допълнителна информация.

 

С уважение,

 

PRESLAVA PETROVA

CUSTOMER SERVICE DEPARTMENT|Wizz Air Hungary Ltd. (member of Wizz Air Group)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, Фичо каза:

София - Болоня 23-25.01.2018 - 12лв. 

 

SOF-BLQ-1.jpg.d6acffef746134393041466ac8f81610.jpg

Ще пътуваме заедно, както изглежда. И ние резервирахме преди няколко дни за същите дати за тази цена :)

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 18.03.2017 г. в 22:11, rik4o каза:

"Всичко изглеждаШЕ наред..." ;-)

...

...при условие, че Wizz не си поискат и таксите.

А могат ли?

Не се замислихме много върху въпроса.

Днес уви получи своя отговор от zory. :(

Редактирано от rik4o
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , master_of_germs каза:

Ще пътуваме заедно, както изглежда. И ние резервирахме преди няколко дни за същите дати :)

Уви, няма да пътуваме заедно.  :rolleyes: Това го пуснах само информативно, че е налично към момента. 
Иначе аз преди известно време си купих билети до Болоня на същата цена, обаче за уикенда  - 25-28.01.2017

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Фичо каза:

Уви, няма да пътуваме заедно. Аз тоав го пуснах само информативно. 
Иначе аз преди известно време си купих билети до Болоня на същата цена, обаче за уикенда  - 25-28.01.2017

Е, каквото - такова. Видях ги и аз твоите дати и докато се наканя да седна да резервирам след няколко часа, вече не бяха останали за по 6 лв. Та затова - през седмицата. На мене през януари не ми е проблем да отсъствам, колкото си поискам, а и ще имам много останал неизползван отпуск.

Връзка към коментар

Wizz са намерили вече начин да си вземат 16 лева административна такса отгоре на всеки билет. Просто си дърпат няколко пъти сумата и след месец ти я връщат, удържайки въпросните 16 лева.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , zory каза:

Wizz са намерили вече начин да си вземат 16 лева административна такса отгоре на всеки билет. Просто си дърпат няколко пъти сумата и след месец ти я връщат, удържайки въпросните 16 лева.

В такъв случай би трябвало да ти дадат възможност да отмениш полета, като ти дадат прословутите си 20% отгоре в УИЗ сметката.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , master_of_germs каза:

В такъв случай би трябвало да ти дадат възможност да отмениш полета, като ти дадат прословутите си 20% отгоре в УИЗ сметката.

Не предлагат такава опция. Просто си прихващат парите и ми връщат по сметка с 30  лева по-малко. Като се замисля билет с по-ниска стойност от 16 лева не трябва да има. А навсякъде тръбят за билети по 3 евро. Не е ли подвеждаща реклама. Моля правните експерти във форума за помощ!

преди 7 минути , elateq каза:

А ако го направиш с банков превод. Как ще ги дръпнат?

Където може, там пробват.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Усещам как всички магеланци ще започнат да плащат само с банков превод... голема простотия. И аз имам 2 такива билета, очаквам да видя за това с банковия превод какво ще измислят.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

при zory се е получило доста гадно, и явно са използвали надплатените суми, за да ги вземат тези такси, но не мисля, че могат да пробутат същия номер при нормално купени и платени безпроблемно билети

от петък имаме 6 билета от тези по 5,99 лв и си получихме и пътния план, и фактурите за тях, и са без административни такси, и не очаквам да ги поискат допълнително, защото нямат никакво основание; даже по-скоро, както писах и тогава, странното е, че са и с предварително разпределени места, вместо да се чака чекирането и да ги дадат тогава

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Сега гледах, че резервацията ми е потвърдена и даже са ми изпратили фактура за 12 лв. Не виждам на какво основание ще ми дръпнат още пари от сметката. То това да не е дърпанка.

zory, ако мислиш, че си си в правото и имаш ф-ра и резервацията ти е потвърдена, аз бих пуснала една жалба до Комисията за защита на потребителите.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Доколкото виждам тези билети са без административна такса и не би трябвало да си я искат. Проявили са прекалено усърдие и са се възползвали от грешката... Zory най-добре да се обади пак, според мен това не е коректно. Ако не си променят мнението - КЗП.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, zory каза:

Бяха си дръпнали 5/пет/ пъти сумата. Един месец след сигнала за оплакване ми върнаха отговор: 

 Моля, имайте предвид, че действително забелязахме технически неизправности с Вашата резервация. Именно поради това и Ви изпратихме ръчно нов Пътен План, тъй като такъв не бяхте получили, а без който нямаше да можете да се чекирате онлайн за своите полети. Друг проблем, който коригирахме, е именно липсата на двете задължителни такси за двамата пътници. С оглед на това да можем да издължим надлплатената от Вас сума, тези такси трябваше да бъдат възстановени във Вашата резервация. С други думи, в сумата, която Вие сте считали за окончателна за Вашата резервация, по една или друга причина не са включени административните такси, които представляват неразделна част от Вашия билет. Бихме желали да уточним, че това не са такси, които сме начислили за извършването на текущата поискана от Вас корекция относно плащането.

 

Оставаме на Ваше разположение за допълнителна информация.

 

С уважение,

 

PRESLAVA PETROVA

CUSTOMER SERVICE DEPARTMENT|Wizz Air Hungary Ltd. (member of Wizz Air Group)

Настоявай, че когато си купувала билетите, крайната цена е била такава и не може да си добавят такси постфуктум. 
Също така попитай  - ако "задължителната" такса е 16лв. - как така рекламират билети с цена 2.99eur?!? 
И освен по е-mail се обади на безплатния телефон за резервации да говориш лично и си отстоявай правото!
Нали имаш писмо на мейла с потвърждение на пътния план? Там би трябвало да си пише и цената! 
Wizz_mail-1.jpg.f58b7822465fc9b813c85605d30cba25.jpg

Аз имам закупени няколко такива билета.

И ако нещо продължават да се правят на интересни, кажи им да уведомят мениджърите си, че ще отнесеш въпроса към КЗП, КЗК и, разбира се - ГВА.  

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 9 минути , Фичо каза:

Настоявай, че когато си купувала билетите, крайната цена е била такава и не може да си добавят такси постфуктум. 
Също така попитай  - ако "задължителната" такса е 16лв. - как така рекламират билети с цена 2.99eur?!? 
И освен по е-mail се обади на безплатния телефон за резервации и си отстоявай правото!
Нали имаш писмо на мейла с потвърждение на пътния план? Там би трябвало да си пише и цената! 

И ако нещо се правят на интересни, кажи им да уведомят мениджърите си, че ще отнесеш въпроса към Комисия за защита на потребителите, КЗК и, разбира се - ГВА.  

Благодаря много Фичо. Битката ще продължи. Ще пиша за развитието по казуса.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Това е написано на началната им страница:

**Цена за еднопосочен билет, включващ данъци, административни и други задължителни такси и малък кабинен багаж (макс: 42 x 32 x 25 см). Големите кабинни багажи и всеки брой чекиран багаж подлежат на допълнителни такси.  Цената важи само за резервации, направени на wizzair.com,  мобилното приложение WIZZ или чрез нашия кол център. Броят на местата на посочените цени е ограничен.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, MARTiNSHO каза:

Усещам как всички магеланци ще започнат да плащат само с банков превод... голема простотия. И аз имам 2 такива билета, очаквам да видя за това с банковия превод какво ще измислят.

 

От тази простотия колко безплатни билети се намазват, че с картата ляйнерс не мое вземеш :D

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Dian
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.