Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Благодаря! В такъв случай се чудя каква е логиката да продават такава услуга изобщо. Излиза, че така или иначе ще си платя пълната цена на билета към датата, на която вече знам със сигурност кога точно ще пътувам, а освен това ще им дам още едни 20 лв за промяна, + 20 предварително за Wizz Flex. 

Връзка към коментар

Wizz Flex е нещо като застраховка, ако очакваш датата ти да се променя, мисля че е основно подходяща за бизнес пътници. Би ти свършила работа, ако датата ти е почти сигурна, но има някакъв риск. Ето един примерен случай в който е полезна:

 

Днес сме 10 април, а ти не знаеш дали ще летиш на 1-ви или 5-май, като 1-ви е много по-вероятен. Билета за първи струва 20лв в момента. Седмица преди пътуването разбираш, че ще трябва да летиш на пети, тогава заплащаш разликата между това, което си платила и текущата цена и си вътре 20лв, таксата за Уиз Флекс (няма допълнителни такси при смяна мисля), защото си могла да си купиш този билет и без всичките гимнастики на същата цена. Но, ако седмица преди пътуването се потвърди, че датата е 1 май, ти тогава си платила 20+20=40лв, а билета за първи май към този момент може да е 200 примерно и в този момент потенциално спестяваш 160лв. Уиз Флекс позволява и връщане на парите като кредит по сметката между другото. 

 

Т.е. услугата си има своите приложения, но изглежда не и по начина, по който ти искаш да я използваш - да платиш ниска цена, а после да използваш евентуалното покачване на тази ниска цена като разменна монета за околни дати. 

Връзка към коментар
На 6.04.2017 г. в 11:12, zory каза:

Направи ли чекин?

Да, направих. Много странно... и аз не разбрах какво се случи. Влязах в стария облик на сайта и там пробвах да се чекирам като давах напред, напред, напред и финализирах без да добавям услуги и не беше истинско чекиране. След това влязах в новия им облик на сайта и вече ми даваше да се чекирам без проблем. Малко загадка си остана. :) 

Връзка към коментар
преди 23 минути , Георги каза:

 

Благодаря за отговора! Моят случай е подобен на примера, който даваш. Летя всеки месец напоследък, по стечение на обстоятелствата. Обикновено си купувам билетите месец -два напред, защото мога да планирам точни дати. За следващите няколко месеца, обаче, не мога, тъй като ще се наложи да се съобразя с дати, които предварително не мога да знам и няма как да предположа, освен приблизително. И тук възниква въпросът каква полза има да си купя в момента билети за по 20лв, образно казано, и да платя по още 20 за Flex,след като единственото сигурно нещо в цялата работа, е че ще запазя единствено тези 20 лв ако ми се наложи да сменям датата :). За мен би било справедливо и бих ползвала услугата, ако се доплащаше разликата в цената на двата билета към който и да е момент, но един и същ момент. Защото билетът, който ще им "освободя" при евентуална промяна, тогава вероятно също ще струва 200. Излиза, че има по-голяма вероятност да спестя пари ако просто хвърля един боб и си купя три билета за по 20, с надеждата да уцеля датата с един от тях, отколкото да плащам за Flex, който не ме прави flexible по никакъв начин. 

Редактирано от Bubble
Връзка към коментар

Това което ти искаш, го има(ше, не съм сигурен сега как е) при Ийзиджет. Плащаш цената сега + опция Флекс и може да смениш без да доплащаш разликата. В Уиз си плащаш разликата, но не плащаш такса за промяна, която може да се натрупа, ако сменяш няколко пъти. Съответно с Флекс може и да отмениш билета, което иначе ще ти струва много повече.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , neuromancer каза:

Това което ти искаш, го има(ше, не съм сигурен сега как е) при Ийзиджет. Плащаш цената сега + опция Флекс и може да смениш без да доплащаш разликата. В Уиз си плащаш разликата, но не плащаш такса за промяна, която може да се натрупа, ако сменяш няколко пъти. Съответно с Флекс може и да отмениш билета, което иначе ще ти струва много повече.

Благодаря, ще потърся информация дали все още го има с easyJet. 

Връзка към коментар

4.2 х 3.2 х 2.5 = 33,6 литра макс, т.е. 30 литра раница. Ако обаче имаш раница 20 литра, която не се сгъва и не може да влезе в рамката, пак си извън размера.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 минути , neuromancer каза:

4.2 х 3.2 х 2.5 = 33,6 литра макс, т.е. 30 литра раница. Ако обаче имаш раница 20 литра, която не се сгъва и не може да влезе в рамката, пак си извън размера.

Благодаря за разяснението. Но пък го има и случая, в който имаш 40 литра раница, която не е препълнена и може да се събере в мерилната рамка, предполагам. :)

Връзка към коментар

Трябва да пътувам с дъщеря ми на 2г3м с Уиз и за да си улесня живота мисля да взема детската и количка. Когато беше бебе, количката си влизаше в билета, но сега нещо не мога да се ориентирам дали мога да я взема безплатно или да я чекирам като допълнителен багаж. Четох в условията ама нещо не можах да разбера добре: https://wizzair.com/bg-bg/informatsiya-i-uslugi/putnicheska-informatsiya/bagazh#/

Ето цитата който ме зачуди много, защото тя вече е дете, а не бебе на което наистина се полагаше една количка:

Цитат
Една детска количка/сгъваема детска количка/бебешка седалка за кола могат да бъдат чекирани безплатно за всяко малко дете

 

Връзка към коментар
преди 10 часа, Shlosera каза:

Трябва да пътувам с дъщеря ми на 2г3м с Уиз и за да си улесня живота мисля да взема детската и количка. Когато беше бебе, количката си влизаше в билета, но сега нещо не мога да се ориентирам дали мога да я взема безплатно или да я чекирам като допълнителен багаж. Четох в условията ама нещо не можах да разбера добре: https://wizzair.com/bg-bg/informatsiya-i-uslugi/putnicheska-informatsiya/bagazh#/

Ето цитата който ме зачуди много, защото тя вече е дете, а не бебе на което наистина се полагаше една количка:

 

Аз намирам ей това: 

 

Цитат

Освен този личен багаж, пътниците с бебета могат да носят и сгъваема или несгъваема детска количка безплатно. Едно от горните помощни средства ще бъде превозено безплатно и в случая на малки деца.

Т.е. има разлика между бебе и малко дете. Колко малко е малкото дете е отделна тема, но със сигурност би трябвало да покрива твоя случай, след като си едва 3 месеца над границата за бебе :) Според мен детски колички си пътуват ок, предполагам малки деца се водят всички, които все още имат нужда от количка. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Колкото пъти съм се опитвал да разреша някакъв проблем с Wizz винаги не съм успявал. Импулсния телефон никой не го вдига, така че ще мина през Т1 днес за да проверя на място и ще споделя.

Връзка към коментар

Преди малко реших да се помотам във фейсбук и отидох на страницата на уиз и видях следното оплакване (в прикачения файл).

 

Някой чул ли е нещо по случая?

 

complain.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Коментирано е,но бързам и не мога да го открия-с малък кабинен или с голям кабинен багаж можеш ли да вземеш и фотографска чанта безплатно при Уиз.Тя не може да се събере в багажа,това е проблема.Според мен не може,но питам за да съм сигурен. 

Редактирано от Georgie
Връзка към коментар
преди 46 минути , Georgie каза:

Коментирано е,но бързам и не мога да го открия-с малък кабинен или с голям кабинен багаж можеш ли да вземеш и фотографска чанта безплатно при Уиз.Тя не може да се събере в багажа,това е проблема.Според мен не може,но питам за да съм сигурен. 

Не. Можеш да си купиш приорити бординг, защото той позволява второ парче багаж, но ако сте група, трябва за всички.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , bibi каза:

Не. Можеш да си купиш приорити бординг, защото той позволява второ парче багаж, но ако сте група, трябва за всички.

Благодаря ти ,така реших и аз впоследствие.

Връзка към коментар

преди малко направих чекиране до Катаня, и на нас не ни поиска никакви лични данни, но приемам, че след като вече няколко човека от тук пътуваха така, не е проблем /чудя се обаче каква е защитата при по-масовите лични имена и фамилии/

 

въпросът ми е за друго - на две от бордните карти пише EU, а на третата EU/LRG - какво означава това последното? предполагам, че е за багажа, но все пак ако някой знае, да потвърди :)

Редактирано от antea
Връзка към коментар

За имената няма проблем без данни за л.к. Сега си погледнах бординг пасовете в моб. приложение - пише EU. Летяхме на 05-09.04 ретърн. В Катания гледаха куфарчетата с колелца и караха да доплащат.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

това с колелцата ме разтревожи леко, имаме голям кабинен багаж и мислех точно малко куфарче от тези най-стандартните малки с колела  на  KML да взема, сега го премерих и с натисната дръжка става на 56 см, ама с ненатисната е 57-8... ако си влиза в рамката на летище София, има ли причина на връщане от другото летище да възникне проблем? 

Редактирано от antea
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.