Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Дани Магелани
преди 20 минути , tch каза:

По-горе споменатите 545лв. в случая не са релеванти, защото става въпрос за кратък полет (под 1500км.)

Те са 70% от компенсацията за закъснение на полет Кутаиси-София.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Just now, Dani Magelan said:

Те са 70% от компенсацията за закъснение на полет Кутаиси-София.

Да, Вашият полет попада в категорията над 1500км. а този до Неапол в категорията под 1500км. за това и обежщетенията са различни.

11 minutes ago, Mamas said:

Ще опитам и на този "фронт", юрист съм, но не съм се занимавала до сега с такива искове и изобщо проблеми. :)

http://ec.europa.eu/transport/sites/transport/files/themes/passengers/air/doc/complain_form/eu_complaint_form_bg.pdf

 

Ето тук някаква най-базова информация.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 12 минути , Mamas каза:

Ще опитам и на този "фронт", юрист съм, но не съм се занимавала до сега с такива искове и изобщо проблеми. :)

В другата тема описах доказателствата, които приложих.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 33 минути , Mamas каза:

извини ме за въпроса, но къде са посочени доказателствата?

Това написах:

Снимай си екрана на бординга, екрана на багажа с часа на пристигането и навън екрана за пристигащи.

Ако имаш Дайнерс или друга КК, която има покритие за закъснение, всички покупки на храна и напитки между часа по разписание и часа на излитане ти се заплащат по касовите бележки, в рамките на лимита. За Дайнерс - мисля 100 евро.

Мисля, че снимки на екраните и касовите бележки се приемат за доказателства.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 33 минути , Mamas каза:

извини ме за въпроса, но къде са посочени доказателствата?

Ако имаш свалено приложението на wizzair на телефона си, от там може да си направиш скрийншот със закъснението на полета от "Статус на полета", има час на заминаване по разписание и очаквано време на заминаване.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Снимах екрана на бордването, как да пропусна като всички го щракаха :). Имам и SMS за тези закъснения, които са в часовете докато сме на летището, но всичко си пише. Раздадоха за втори път вода и сандвичи и указаниа а правата ни :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Снимах екрана на бордването, как да пропусна като всички го щракаха :). Имам и SMS за тези закъснения, които са в часовете докато сме на летището, но всичко си пише. Раздадоха за втори път вода и сандвичи и указаниа а правата ни :)

Връзка към коментар
преди 7 часа, Dani Magelan каза:

Ако имаш Дайнерс или друга КК, която има покритие за закъснение, всички покупки на храна и напитки между часа по разписание и часа на излитане ти се заплащат по касовите бележки, в рамките на лимита. За Дайнерс - мисля 100 евро.

Мисля, че снимки на екраните и касовите бележки се приемат за доказателства.

Малко подвеждащо си го написала. Много е важно тук уточнението "ако е извършено плащане със съответната карта за въпросното конкретно пътуване" - купени билет, нощувки, транспорт, пасове за музеи и т. н. ;)
Ако не е извършено плащане с картата за същото пътуване, без значение, че има застраховка към нея, тя не е валидирана, съответно е неактивна, и тези бележки може да ги използва за...подпалки, да речем.

Лимитите по различните карти са различни, и зависят от застрахователната компания, с която е сключила договор съответната банка, издала картата. В най-разпространения случай май беше по 20 лева на час, след четвъртия час, но не повече от 200 лева на денонощие.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 6 часа, wilks каза:

Малко подвеждащо си го написала. Много е важно тук уточнението "ако е извършено плащане със съответната карта за въпросното конкретно пътуване" - купени билет, нощувки, транспорт, пасове за музеи и т. н. ;)
Ако не е извършено плащане с картата за същото пътуване, без значение, че има застраховка към нея, тя не е валидирана, съответно е неактивна, и тези бележки може да ги използва за...подпалки, да речем.

Лимитите по различните карти са различни, и зависят от застрахователната компания, с която е сключила договор съответната банка, издала картата. В най-разпространения случай май беше по 20 лева на час, след четвъртия час, но не повече от 200 лева на денонощие.

Да така е. Аз приемам, че всеки ползвател на КК знае как се активира застраховка. Но хубаво е, че го напомни. При Дайнерс лимитът мисля, че е твърда сума, но не споря.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 18 часа, Пламен каза:

Незнам къде са тия 6 години, но в България са две. 

От септември 2014 до април 2017 г.са повече от 2 години. Факт е, че взех обещетение с помощта на Аероиск. Не знам какво са правили, аз само се разписват. Полетът беше от София.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Един бърз въпрос за Wizzair Discount Club - Замислям се за членство в  клуба с Group Membership. Въпросът ми е : Възможно ли е е с моя дискаунт акаунт да купувам билети за други хора, с които няма да летя ? Напълно реална ситуация : Майка ми и братовчедка ми ще летят скоро към Братислава, ако аз имам дискаунт акаунт за 5 човека, възможно ли е да закупя техните билети през него, възползвайки се от намаленията и всички други облаги, при все че аз няма да съм един от летящите?

 

Връзка към коментар
преди 2 минути , prozium каза:

Един бърз въпрос за Wizzair Discount Club - Замислям се за членство в  клуба с Group Membership. Въпросът ми е : Възможно ли е е с моя дискаунт акаунт да купувам билети за други хора, с които няма да летя ? Напълно реална ситуация : Майка ми и братовчедка ми ще летят скоро към Братислава, ако аз имам дискаунт акаунт за 5 човека, възможно ли е да закупя техните билети през него, възползвайки се от намаленията и всички други облаги, при все че аз няма да съм един от летящите?

 

Не, не е възможно. Няма дори и техническа възможност при резервацията да се случи това. Собственикът на Wizzair Discount Club трябва да закупи билет и за себе си. Дали ще лети, е друг въпрос.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

:( къде да маркирам на сайта плащане с банков превод

 

до сега само с карта съм плащала но сега се опитвам да направя резервация за друг

Редактирано от Mistela
Връзка към коментар
преди 11 минути , Mistela каза:

Нямам избор

само плащане през карта

Пробвай старата версия или мобилната.

Чела съм и за други случаи, когато показва само карта.

 

Пътуването е след повече от 14 дни, нали?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.