Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 3 часа, vinidj каза:

Взимаш си Вайбър кредити 4-5 Евро, звъниш на телефона им в Малта и аз имах подобен случай, специално за мен удължиха с 1 ден запазената резервация, но като не дойдоха парите я отмениха. Купих нов билет, тъй като за щастие поевтиня и ми върнаха парите за дублираната резервация, наложи се 4-5 пъти звънене.

Да, приключихме случая с обещание да върнат парите и си резервирах на по-ниска цена. Да видим дали ще трябва да им напомням. Дървен е тоя метод с банковия превод, ама като човек иска да си заключи цената за кратко ще трябва да си поеме рисковете 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 8 минути , Loverboy каза:

Привет, 

 

полетите на Уиз излитат все още само от терминал 1, нали? Имам полет в 20.30 и да потвърдя, че излитането си е от Терминал 1…

Да, излитат от Т1, но все още след 20 часа кацат на Т2. Следете си полета, защото почти всички полети на Уизз Еър закъсняват доста от известно време. Най-добрият наччин е по номера на полета и във Flightradar24

Връзка към коментар

Той винаги спира на Т1, само пътниците ги карат на различни места 😄  @Loverboy Вашият още не е излетял от Айндховен. 

 

В този ред на мисли една мега-гига яка новина да се надяваме, че след това ще спазват разписанието, ама на дали - Wizz Air ще назначи 100 души като част от кабинния си екипаж в България до края на 2022 г.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 8 минути , agenta каза:

В този ред на мисли една мега-гига яка новина да се надяваме, че след това ще спазват разписанието, ама на дали - Wizz Air ще назначи 100 души като част от кабинния си екипаж в България до края на 2022 г.

Дано да значи и нови дестинации!
Аве кога ше пуснат някаква Полша (от София имам предвид) ? :grin:

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 34 минути , stanimir каза:

Без пътници няма да излети.Ще се дотътри до Т1 независимо къде каца.Не го мисли.

Това ми е ясно, че кацат на едно и също място. 😀 питам тук, защото сайтът на софийското летище е паднал и го няма въобще. 

Връзка към коментар
преди 48 минути , Loverboy каза:

Това ми е ясно, че кацат на едно и също място. 😀 питам тук, защото сайтът на софийското летище е паднал и го няма въобще. 

Кой сайт отваряш ? Новия е https://sofia-airport.eu/bg/

Връзка към коментар

Правилото е ако планираният час на кацане е след 20:00 и преди 08:00, пътниците се обслужват на терминал 2.

 

Ако планираният час е преди 20:00, дори полетът да закъснее, пътниците се обслужват на терминал 1. Последното ми се е случвало и шофьорът на автобуса от самолета до сградата на летището обърка къде трябва да сме и тръгна към Т2, а по средата се усети и зави обратно към Т1.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Защо си  мисля ,че причината всички кацащи полети след 20.00ч.  да се обслужват на Т2 е заради РЗИ ? Изглежда е била друга  ,щом се случва да стоварват пътници и на Т1.

Връзка към коментар
преди 21 минути , stanimir каза:

Защо си  мисля ,че причината всички кацащи полети след 20.00ч.  да се обслужват на Т2 е заради РЗИ ? Изглежда е била друга  ,щом се случва да стоварват пътници и на Т1.

Причината е недостига на хора от гранична полиция ,които да са нощна смяна.За това вечерните са на Т2

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

боже мой, две години след всички тук и аз изпробвах схемата с флексовете и багажите, само че успях да намеря полет, който да е точно на същата цена /10 евро/ като тези, които ми трябваха, и едновременно с флекс за 5 евро и 20 кг куфар за 10 евро /Бергамо-Тимишоара през октомври/, и така без доплащане при смяната, се оказахме с полети през август до Миконос с дежурния ни голям куфар и опция за отмяна за тотал от 80 евро, ехеее то било хубаво така 🙂 лошото е, че това ще е най-евтината част от потенциалната почивка :grin:

  • Харесвам 11
  • Браво 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 7 минути , muchachote каза:

Имам промяна в часовете на полетите за след 2 седмици, но, странно, никъде не намирам опция дали да я приема или не.

Явно е минимална в минути, която е само на уведомителен режим. И аз имам един полет, преместен с 10 минути, който е дразнещо червен.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 минути , Zaro каза:

Явно е минимална в минути, която е само на уведомителен режим. И аз имам един полет, преместен с 10 минути, който е дразнещо червен.

Да де, ама имам в червено каре, че ако не я приема, ще ми възстановят сумата с 20% бонус. И не виждам къде да кликна, че я примем или не.

Връзка към коментар
преди 29 минути , antea каза:

боже мой, две години след всички тук и аз изпробвах схемата с флексовете и багажите, само че успях да намеря полет, който да е точно на същата цена /10 евро/ като тези, които ми трябваха, и едновременно с флекс за 5 евро и 20 кг куфар за 10 евро /Бергамо-Тимишоара през октомври/, и така без доплащане при смяната, се оказахме с полети през август до Миконос с дежурния ни голям куфар и опция за отмяна за тотал от 80 евро, ехеее то било хубаво така 🙂 лошото е, че това ще е най-евтината част от потенциалната почивка :grin:

Да попитаме @Георги Матеев коя е най-евтината част от почивката и ще се успокоиш, че си на прав път😄

Връзка към коментар
преди 18 минути , ivan69 каза:

уиз си кацат на Т1 , после бусчето те извозва до Т2 ,говоря за полет кацнал в 1.30 . Логично е след като последният полет който каца за деня е в 19.30 да затварят Т1.

Нищо не каца нито на Т1 , нито на Т2.

Всичко каца на Летище София а се обслужва на един от двата терминала.

Не е логично да се затваря,обясних по горе причината ,която е в този момент.Недостиг на персонал и не само от гранична полиция а и от обслужването по перона,нощно време разполагат с малко хора.За това вечер всичко е на Т2

  • Харесвам 7
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
В момента, Zaro каза:

 

Това не започна ли по ковидно време? Нямам спомени преди това да беше така.

Започна,но в момента причината не е тази.

Нямат ресурс за да работят и двата терминала,за 5 полета на уиз нощем

Халетата за багаж също трябва да работят,лентите за багаж,което ангажира освен товарачи и друг персонал също,секюрити,митница и т н

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 54 минути , antea каза:

боже мой, две години след всички тук и аз изпробвах схемата с флексовете и багажите, само че успях да намеря полет, който да е точно на същата цена /10 евро/ като тези, които ми трябваха, и едновременно с флекс за 5 евро и 20 кг куфар за 10 евро /Бергамо-Тимишоара през октомври/, и така без доплащане при смяната, се оказахме с полети през август до Миконос с дежурния ни голям куфар и опция за отмяна за тотал от 80 евро, ехеее то било хубаво така 🙂 лошото е, че това ще е най-евтината част от потенциалната почивка :grin:

Само ви чета като говорите за тези флексове 🙂 каква е идеята, може ли някой да обясни, ако не е много сложно и дълго?

Връзка към коментар
преди 5 минути , Madonna каза:

Само ви чета като говорите за тези флексове 🙂 каква е идеята, може ли някой да обясни, ако не е много сложно и дълго?

накратко е това - 

добре, че си намерих днес въпроса, за да не го задавам отново и го осмислих, та си свърших цялата работа за двете отсечки за 10 минути  след като взехме решение къде ни се ходи, разликата в цената на флекса и багажа беше близо четири пъти

 

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, stanimir каза:

Хайде с търсачката ,защото от много обяснения тук някой неща просто се изпариха.

Форумът се чете не само от магеланци 😉

Има останали 2...3  домашни потреби, които ще приключат скоро заради не четящи, не разбрали петото обяснение или просто не желаещи да рискуват 10 евто, или  неможещи да заспят от гордост преди да споделят, че са спестили  10 евро. Има полезна безплатна информация, има проблем. Колко типично...

 

По темата малък лайф хак: Когато избирате билети от 9.99 евро или 19.98 лева и т.н., и цената без членство е същата, купувайте без него. 

  • Харесвам 13
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.