Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

привет, едни малко глуповати въпроси :) при платен голям ръчен багаж, и без да има priority boarding /за допълнителен малък багаж/, някъде на гейта точно преди бординга ли трябва да си пъхна дамската чанта в куфарчето? после в самолета мога да си я извадя и да си я държа в мен, предполагам? при слизането пак ли трябва да я пъхам в багажа, или на този етап вече на никой не му пука с колко бройки ръчен багаж си?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Mary,задавам глупав въпрос,но ми се случва за пръв път,не съм единствен,но се чудя как да постъпя.Финализирах резервация с Wizz,поиска 3D код на банковата карта,която посочих.Хубаво,ама банката не прати код.Отказах кода ,не помня точно какво кликнах вече.Опитах в същия процес с друга карта(MC е) ,но нея пък не я прие,макар много често да съм резерверал с нея.

Нямам никакъв мейл от Wizz.Резервация изобщо няма,според мен.Какво да правя сега?Отново ли да резервирам по същия път или пък друго?:)

преди 5 минути , antea каза:

привет, едни малко глуповати въпроси :) при платен голям ръчен багаж, и без да има priority boarding /за допълнителен малък багаж/, някъде на гейта точно преди бординга ли трябва да си пъхна дамската чанта в куфарчето? после в самолета мога да си я извадя и да си я държа в мен, предполагам? при слизането пак ли трябва да я пъхам в багажа, или на този етап вече на никой не му пука с колко бройки ръчен багаж си?

Разсъждаваш правилно.Точно така е.В началото дамската чанта в багажа,в самолета у теб,в края вече е без значение.:)

Връзка към коментар
преди 9 минути , antea каза:

привет, едни малко глуповати въпроси :) при платен голям ръчен багаж, и без да има priority boarding /за допълнителен малък багаж/, някъде на гейта точно преди бординга ли трябва да си пъхна дамската чанта в куфарчето? после в самолета мога да си я извадя и да си я държа в мен, предполагам? при слизането пак ли трябва да я пъхам в багажа, или на този етап вече на никой не му пука с колко бройки ръчен багаж си?

Да, на гейта трябва да си с една бройка (щом нямаш приорити) ръчен багаж с допустимите размери.
Да, в самолета може да си извадиш чантата и при слизането не е нужно пак да я пъхаш в багажа. 

 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 25 минути , bad kid каза:

Може да не я слагаш в големия ръчен, но е хубаво да има място в куфара, ако се наложи, да я прибереш

Възможно е,но съм виждал как на летище София проблем нямаше,но на Фуимичино беше поискано дамската чанта да бъде поставена в багажа.С други думи е въпрос на риск.

Редактирано от Georgie
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 24 минути , Georgie каза:

Mary,задавам глупав въпрос,но ми се случва за пръв път,не съм единствен,но се чудя как да постъпя.Финализирах резервация с Wizz,поиска 3D код на банковата карта,която посочих.Хубаво,ама банката не прати код.Отказах кода ,не помня точно какво кликнах вече.Опитах в същия процес с друга карта(MC е) ,но нея пък не я прие,макар много често да съм резерверал с нея.

Нямам никакъв мейл от Wizz.Резервация изобщо няма,според мен.Какво да правя сега?Отново ли да резервирам по същия път или пък друго?:)

В профила ти няма резервация и нямаш получен мейл?

Проверил си в двете версии + мобилната?

Ако навсякъде няма следа от резервация, то нямаш такава и трябва да направиш нова.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 минути , Mary каза:

В профила ти няма резервация и нямаш получен мейл?

Проверил си в двете версии + мобилната?

Ако навсякъде няма следа от резервация, то нямаш такава и трябва да направиш нова.

Нямам никъде.Благодаря за отговора.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 14 минути , Georgie каза:

Възможно е,но съм виждал как на летище София проблем нямаше,но на Фуимичино беше поискано дамската чанта да бъде поставена в багажа.С други думи е въпрос на риск.

 

И аз това казвам, да се предвиди достатъчно място в голямата чанта, за да не стане проблем

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 6 часа, Georgie каза:

Mary,задавам глупав въпрос,но ми се случва за пръв път,не съм единствен,но се чудя как да постъпя.Финализирах резервация с Wizz,поиска 3D код на банковата карта,която посочих.Хубаво,ама банката не прати код.

А защо чакаш банката фа прати нещо ? Трябва да си  го измислиш и активираш сам.

Връзка към коментар
преди 10 часа, bibi каза:

А защо чакаш банката фа прати нещо ? Трябва да си  го измислиш и активираш сам.

Основателен е въпроса ти.Изполвайки карта ,с която обичайно не резервирам в Wizz сметнах,че 3D паролата й е динамична ,и цифрите се генерират на случаен принцип.Очаквах да получа смс,както при друга моя банкова карта,издадена от различна банка.Всъщност съм се заблудил.Паролата е била статична с измислен от мен код(което не съм направил предварително,а е нужно),за което съм се объркал,действайки по инерция ,както с картата ми с динамичната 3D парола.:) 

Нищо де,това ми беше за урок.:) 

преди 9 часа, maybe каза:

Някои банки пращат еднократни кодове, различни за всяка транзакция.

 

БДСК постъпва така,например.

Редактирано от Georgie
Връзка към коментар
Преди 1 час, bibi каза:

Над 200 лв. , да. Забелязах го, когато плащам битови сметки накуп през my diners.

Въобще не знаех, щото ги плащам на части. А как се активира еднократният код при Дайнерс?

Връзка към коментар
преди 12 часа, bibi каза:

Еднократният код е различен от 3D паролата. При Райфайзен например го има, при ПИБ - няма, при Diners над определена сума. 

Разликата е само в начина на генерирането им-при динамичния комбинацията от цифри не зависи от теб,а сатичният не се променя при всяка трансакция.Сам го измисляш и регистрираш.Друга разлика няма.И двата начина обаче представляват защита при плащане и са своеобразни комбинации от цифри/символи за сигурност.И да,точно с ПИБ сбърках ,смятайки,че 3D кода е различен за всяко плащане.:)

Редактирано от Georgie
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.