Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Следващия път да ангажират Трейс Груп да им асфалтира пистата и британски фирми в никакъв случай да не се допускат до конкурси за обществени поръчки у нас ! 

Просто са комични , зимата асфалта им се пука от студа ,лятото се разтапя от жегата.

  • Харесвам 5
  • Смея се 4
Връзка към коментар

Здравейте, Магеланци! Не съм сигурна, че пиша на правилното място, но ще се радвам да получа мнения и съвети от вас! Имаме каселиран полет Варна-Брюксел от 19.07.2022 от Wizzair, въпросът ми е как можем да си получим сумата за билетите, в резервацията дава възможност като че ли само възвращаемост под формата на кредит точки, ако е така има ли срок в който трябва да се използват за закупуване на нови билети, какъв е срока и при положение, че полетът е бил от 19.07.22 има ли срок, в който да се направи искането за връщане? Дали няма възможност за връщане на сумата по банков път? В тези случаи на отменен полет, има ли начин за искане на обезщетение заради причиненото неудобство, моля споделете инф-я!

Връзка към коментар
преди 32 минути , Bogoevi каза:

Здравейте, Магеланци! Не съм сигурна, че пиша на правилното място, но ще се радвам да получа мнения и съвети от вас! Имаме каселиран полет Варна-Брюксел от 19.07.2022 от Wizzair, въпросът ми е как можем да си получим сумата за билетите, в резервацията дава възможност като че ли само възвращаемост под формата на кредит точки, ако е така има ли срок в който трябва да се използват за закупуване на нови билети, какъв е срока и при положение, че полетът е бил от 19.07.22 има ли срок, в който да се направи искането за връщане? Дали няма възможност за връщане на сумата по банков път? В тези случаи на отменен полет, има ли начин за искане на обезщетение заради причиненото неудобство, моля споделете инф-я!

Здравейте,

Имате право на компенсация по Регламента  на ЕС. Можете да подадете искането си оттук - https://wizzair.com/bg-bg/informatsiya-i-uslugi/pohvali-i-oplakvaniya/ - като влезете в профила ви и после изберете за Тема - Компенсация като опишете цялата ситуация и изискате да ви върнат полагащата ви се сума по 

РЕГЛАМЕНТ (ЕО) № 261/2004 НА ЕВРОПЕЙСКИЯ ПАРЛАМЕНТ И НА СЪВЕТА от 11 февруари 2004 година в чл.7 Право на обезщетение са описани видовете обещетения и сумите, според разстоянието между двете дестинации.

 

Ако директно ви откажат след това е хубаво да включите и българското ГВА с цел да се изясни ситуацита напълно и да ви съдейства държавен орган.

 

Също така можете да опишете, че освен компенсацията желаете и възстановяване на сумата платена на билета/и.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 25 минути , WanderlustME каза:

Wizz позволяват ли течности над 100 мл в чекирания багаж?

В чекирания багаж може да си носиш каквито искаш опаковки течности, вкл и над 100мл, трябва само да внимаваш как са опаковани, особено ако е чуплива опаковката, за да не счупи и да ти се разлеят и изпоцапат всичко в багажа.

 

В ръчния багаж, който се качва на борда, може само в опаковки до 100мл, като общо всички опаковки трябва да се сложат в прозрачен плик, с максимален обем 1л (в това се включват и аерозоли, пасти за зъби, кремове, гелове и т.н.) Освен, ако не са купен от безмитен магазин на летището и в запечатан плик, тогава може и да са над и в опаковка над 100мл.

 

Изискването за ограниченията на течностите превозвани в ръчния багаж не е конкрено на Уиз, а са общи регулации за сигурност. За чекираният багаж мисля, че също не съм виждала специални изисквания за опаковките от Уиз.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

В чекирания може да се носят течности в рамките на ограниченията в общото тегло на багажа ,стига да не са взривни или запалими вещества ( ракията примерно не е).

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Във връзка с подадения от мен иск поради закъснение, днес в пощата ми цъфна това:

 

298294101_.png.30b8c68fadf7687ec813c8915b165798.png

 

Работата е в това, че не съм получил нищо.

 

Някой с подобен "опит"?

  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , Zaro каза:

Във връзка с подадения от мен иск поради закъснение, днес в пощата ми цъфна това:

 

298294101_.png.30b8c68fadf7687ec813c8915b165798.png

 

Работата е в това, че не съм получил нищо.

 

Някой с подобен "опит"?

Това е редовният им "отговор" с цел да те объркат, откажат и т.н. Ще го получиш още няколко пъти вероятно. Пиши им, че очакваш да подходят сериозно към иска ти за обезщетение, защото в противен случай ще се наложи да се обърнеш към посредник и така ще им се наложи да изплащат освен обезщетение и хонорар на адвокат. Всъщност каквото ти е на сърце им пиши, важно е да  си знаят, че не си се отказал и ги държиш на мушка. )

  • Харесвам 11
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , iMari каза:

Това е редовният им "отговор" с цел да те объркат, откажат и т.н. Ще го получиш още няколко пъти вероятно. Пиши им, че очакваш да подходят сериозно към иска ти за обезщетение, защото в противен случай ще се наложи да се обърнеш към посредник и така ще им се наложи да изплащат освен обезщетение и хонорар на адвокат. Всъщност каквото ти е на сърце им пиши, важно е да  си знаят, че не си се отказал и ги държиш на мушка. )

 

Аз вече им отговорих в този дух. Благодаря!

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 1 час, Zaro каза:

Някой с подобен "опит"?

Отворен иск и след 45+ дни чакане получих:
 

Цитат

Уведомяваме Ви, че случаят Ви е разрешен. Ако Ви е нужна допълнителна помощ, моля, отговорете на този имейл.

И как е разрешен? Нито в мейла, нито в профила на сайта има подробности. Отговорих на мейла, че искам да знам как е "разрешен" и какъв е резултатът, получих автоматичен мейл:

 

Цитат

Уведомяваме Ви, че жалбата Ви е отворена отново, след като получихме информация от Вас във връзка с този случай.

Ако е нужна повече информация, нашите колеги ще се свържат с Вас.

Ден по-късно друг мейл:
 

Цитат

Благодарим Ви за отговора.

Във връзка с Вашя иск бихме идкали да Ви информираме че сме се свързали със съответния отдел за допълнително разглеждане на случая

И сега чакам. А в профила ми статусът на иска е "Вашият принос е необходим"

  • Смея се 7
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 56 минути , IVM каза:

Браво. Прогнозите ми постепенно се сбъдват, Уиз постепенно покриват целия регион. Очаквам скоро Индия и Пакистан, предполагам все още се борят с разрешителните там.

 

Малдивите като цяло ме дразнят, но предвид безплатните (за мен) билети може би ще се разходя и трети път 🙂

 

Между другото - съвсем очаквано полетите до Шри Ланка бяха изцяло отменени, стартирането на линията се отлага за неопределено време. Надявам се страната скоро да се оправи.

  • Харесвам 14
Връзка към коментар
преди 1 час, stanimir каза:

Предполага се ,че полетите са насочени основно към потребители от Абу Даби и региона.

Все пак нямам спомен някой да е летял от София до Малдиви за 200$.

В момента са даже и по 70$,в началото на деня всичко беше по 400$.По-лошото е,че там Регламентът не важи и нещата могат мнооого да се объркат.😄

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Привидно е добра цена, ама като се сложат нощувки, флексове и евентуални смени на дати не излиза кой знае колко по-евтино от нещо взето на намаление от София на един билет.

Сега, който има голям кредит е друга бира.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Wizz Лутън София вчера: билет купен миналата седмица (с тези ваканционни цени на всички авиокомпании, вкл. Уиз) и накрая вчера е имало overbooking за десетина човека. На близък са му предложили да лети на... 26.7. Той е отсвирил понеже плановете му са вързани с други хора, които пътуват от други места сега - или тези няколко дни е в БГ, или няма смисъл да бие път.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.