Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

На 16.08.2022 г. в 13:06, Иван Попов каза:

Тези wizz ми писнаха и без това сайтът не им работи (винаги робот ми излиза) та и само по мейла ми пращат да си сваля приложението.... Не 😏 не искам да го свалям, защото само ми харчи от батерията. 

 

Трябва да се внимава с УизЕър отворих линк през Гугъл Флайтс да купя 1 билет директно в сайта им и при плащането първото не мина, въведох нова карта, обаче забелязах чак след плащането, че са добавили 26Евро някаква такса. След като направих оплакване ми отговориха, че съм бил автоматизирана система. Пратих им лична карта, пратих, че резервацията я има в профила ми, че картата е на мое име и списъка с таксите им да видят, че няма такава такса. Чакам сега отговор как ще докажат, че съм AI робот след като няма посредник 🙂

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Замислям се 4
Връзка към коментар
преди 23 минути , VVP каза:

Полетите след полунощ на летище София кацат на терминал 2 нали?

Да, и много преди полунощ също така. Снощи кацнахме с полет на wizzair около 19:15 ч и ни стовариха на Терминал 2

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Официално кацаха след 20ч на Т2, но явно е както дойде.

преди 28 минути , vinidj каза:

Чакам сега отговор как ще докажат, че съм AI робот след като няма посредник 🙂

По скоро допускат, че ти си посредника. Много е странно, ще е полезно да дадеш повече информация за развръзката. Успех!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Онзи ден се върнахме с партньорите на Уиз - украинците Скай ъп мисля бяха. Имах чувството, че пилота се учи да излита и каца или си играеше на влакче на ужасите. Имам полет с Уиз и до Париж през октомври, дано не сме пак с тези. 

  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Wizz Air Launches 5 New Routes from ROMANIA

wizz air new routes from romania

Wizz Air’s new routes from Romania:

Iasi <-> Copenhagen (Tuesday, Saturday from 13 December 2022)
Iasi <-> Memmingen (Monday, Friday from 20 August 2022)
Iasi <-> Basel (Tuesday, Thursday, Saturday, Sunday from 13 December 2022)

Craiova <-> Billund (Wednesday, Sunday from 18 December 2022)
Craiova <-> Turin (Tuesdays, Saturdays from 17 December 2022)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 40 минути , EliDion каза:

Онзи ден се върнахме с партньорите на Уиз - украинците Скай ъп мисля бяха. Имах чувството, че пилота се учи да излита и каца или си играеше на влакче на ужасите. Имам полет с Уиз и до Париж през октомври, дано не сме пак с тези. 

 

Тази тенденция с обучаващите се пилоти ми прави впечатление вече на няколко полета с Уиз. Явно взимат управлението при кацане, за излитане не съм сигурна. Имам стотици полети със самолети, определено е някаква база за сравнение. То не са остри заходи (на тласъци), то не са пропадания точно преди кацане, то не е такова тръшкане върху пистата, че изпопадаха част от багажите, а редовното скок-подскоп по полосата изобщо няма да коментирам. Ясно, че трябва да се учат някъде младите, но като, че ли базовото им ниво преди беше доста по-високо.

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 17 минути , feel_the_rush каза:

 

Тази тенденция с обучаващите се пилоти ми прави впечатление вече на няколко полета с Уиз. Явно взимат управлението при кацане, за излитане не съм сигурна. Имам стотици полети със самолети, определено е някаква база за сравнение. То не са остри заходи (на тласъци), то не са пропадания точно преди кацане, то не е такова тръшкане върху пистата, че изпопадаха част от багажите, а редовното скок-подскоп по полосата изобщо няма да коментирам. Ясно, че трябва да се учат някъде младите, но като, че ли базовото им ниво преди беше доста по-високо.

В подкрепа на това: При последния ми полет директно съобщиха, че екипажът е от капитан /не българин/ и капитан-инструктор /българин/. Обръщенията към салона бяха от българския капитан.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 1 час, ven62 каза:

Досега си мислех, че аз последен разбирам за форумските далавери:

- напр. букваш полети на wizz, те ги отменят и ти връщат 120% кредити - това вече не важи. 

А, важи си, стига да си купил билета с "живи" пари, а не с кредити. 

 

Цитат

- врътките с флекса на wizz - докато го разбера, как точно става ... и вече няма flex по 1 евро;

И  flex  по 5€ си заслужава, особено ако  имаш нужда от приорити и багажи и те са скъпи за съответната дестинация.
Да не говорим за удобството да можеш да си смениш датите и дестинацията многократно без допълнителни такси (а само с доплащане на разлика в цената, ако се налага).

 

  • Харесвам 12
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 36 минути , Mistela каза:

Не си предпоследен, а предпредпоследен!

Аз май още не съм го схванала това с багаж за 5€?!

И аз, но не исках да си признавам.

Съвсем ми се скапа имиджа.

:wink:

  • Смея се 7
Връзка към коментар
преди 47 минути , Mistela каза:

Не си предпоследен, а предпредпоследен!

Аз май още не съм го схванала това с багаж за 5€?!

Емиии то такъв за по 5 евро няма. 5 евро е правото да си променяш дестинацията, по която искаш да летиш. Така нареченият флекс. И повечето дестинации с евтин флекс предлагат и евтини допълнителни услуги като багаж, приоритет и т.н. Та в оптималния случай вземаш всичко наведнъж по евтината дестинация и след това променяш на желаната от теб и доплащаш само разликата в цената на "голия" билет.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 5
Връзка към коментар

Здравейте, имам въпроси към тези от вас, които имате опит със смяна на полета използвайки FLEX. В страницата на Wizz чета, че при използването на FLEX трябва да се заплати разликата в цената на билета, ако за сменената дестинация тя е по-висока, и че това заплащане става само с кредитна карта. Това означава ли, че ако променя полет с FLEX с цена на билет примерно 20 лв. с друга дестинация където цената е 30 лв. разликата от 10 лв. няма да мога да заплатя с бонус точки натрупани от кредитна карта Wizz ? И ако не мога да платя с бонус точки тава само за разликата в цената на билета ли се отнася или и за допълнителни неща като места, багаж, приорити ако добавя?

Връзка към коментар
преди 22 минути , Radost1 каза:

Здравейте, имам въпроси към тези от вас, които имате опит със смяна на полета използвайки FLEX. В страницата на Wizz чета, че при използването на FLEX трябва да се заплати разликата в цената на билета, ако за сменената дестинация тя е по-висока, и че това заплащане става само с кредитна карта. Това означава ли, че ако променя полет с FLEX с цена на билет примерно 20 лв. с друга дестинация където цената е 30 лв. разликата от 10 лв. няма да мога да заплатя с бонус точки натрупани от кредитна карта Wizz ? И ако не мога да платя с бонус точки тава само за разликата в цената на билета ли се отнася или и за допълнителни неща като места, багаж, приорити ако добавя?

Всичко може да доплащаш с точките.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 22 часа, tch каза:

Емиии то такъв за по 5 евро няма. 5 евро е правото да си променяш дестинацията, по която искаш да летиш. Така нареченият флекс. И повечето дестинации с евтин флекс предлагат и евтини допълнителни услуги като багаж, приоритет и т.н. Та в оптималния случай вземаш всичко наведнъж по евтината дестинация и след това променяш на желаната от теб и доплащаш само разликата в цената на "голия" билет.

А как се търсят полети с флекс и приорити и багаж за 5 евро (примерно)?

 

Връзка към коментар

Отказах /канселирах/ полет сутринта. Трябваше да ми върнат около 250 лв., но все още ги няма по сметката ми /в акаунта/. Колко време е необходимо за възстановяване на сумата /приблизително/?

Връзка към коментар
В момента, Madonna каза:

Как на случаен принцип? Как мога да разбера, че са точно такива тези полети?

 

Не можеш предварително да виждаш цените. Трябва да предположиш или да си се натъкнала на маршрут, по който, избирайки билета, да проверяваш цените на допълнителните услуги - флекс, приорити, чекиран багаж. Тоест губиш време. И затова периодично част от загубилите време в проверки, споделят в тази тема, че са намерили цена, която е ок. 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
В момента, neuromancer каза:

хващаш сайта и почваш случайни маршрути, примерно Сибиу - Скопие и гледаш колко е флекса, ако е евтин - намерила си

Разбрах. Благодаря. Мислех, че както  Fare finder и flex може да се зададе. Благодаря.

преди 1 минута , Lindt каза:

Не можеш предварително да виждаш цените. Трябва да предположиш или да си се натъкнала на маршрут, по който, избирайки билета, да проверяваш цените на допълнителните услуги - флекс, приорити, чекиран багаж. Тоест губиш време. И затова периодично част от загубилите време в проверки, споделят в тази тема, че са намерили цена, която е ок. 

Благодаря, разбрах. На по-късен етап в търсенето.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , Mistela каза:

Отказах /канселирах/ полет сутринта. Трябваше да ми върнат около 250 лв., но все още ги няма по сметката ми /в акаунта/. Колко време е необходимо за възстановяване на сумата /приблизително/?

При активиране на отмяна с флекс връщат сумата до 72 часа, напоследък е на 72-ия час, т.е. на третия ден.

Предполагам и при отмяна срещу наказателна такса е такъв срокът.

  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 35 минути , Madonna каза:

А как се търсят полети с флекс и приорити и багаж за 5 евро (примерно)?

 

Билети с евтини допълнителни услуги обичайно са по дестинации с ниски цени (15-тина евро без отстъпката от Wizz discount club) на основния/голия билет. Най-често излизат по вътрешните полети в Италия през слабия сезон - февруари, март, октомври и ноември. Но трябва търсене.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

ей сега проверих полета, чрез който се снабдихме по подобната схема с билетите за Миконос и все още е добра оферта

Bergamo - Timishoara 31.10.2022 - полет 9,99 евро, флекс 5 евро, приорити 9 евро, чекиран багаж и 10 и 20 кг багаж са  по 14 евро /през юни беше 20кг за 10 евро/

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • kakadu
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.