Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 16 минути , antea каза:

ей сега проверих полета, чрез който се снабдихме по подобната схема с билетите за Миконос и все още е добра оферта

Bergamo - Timishoara 31.10.2022 - полет 9,99 евро, флекс 5 евро, приорити 9 евро, чекиран багаж и 10 и 20 кг багаж са  по 14 евро /през юни беше 20кг за 10 евро/

Ако искам да купя Варна-Ларнака-Варна, то Бергамо-Тмишоара-Бергамо ли трябва да взема? И как фактически се прави промяната?

 

Връзка към коментар

не, ще купиш Бергамо-Тимишоара два пъти /има доста дати с тези цени по-горе/ и после ще си ги смениш за полетите, които искаш реално - единия полет го сменяш за Варна-Ларнака, а втория  - за Ларнака-Варна, като си доплащаш разликата в цената на полетите, ако има такава

 

промяната се прави от профила ти в Уиз, има бутон Change Flight

  • Харесвам 8
  • Благодаря 5
Връзка към коментар
преди 15 минути , Madonna каза:

Ако искам да купя Варна-Ларнака-Варна, то Бергамо-Тмишоара-Бергамо ли трябва да взема? И как фактически се прави промяната?

 

Ако вземеш Бергамо-Тимишоара-Бергамо на една резервация трябва и след активирането на флекса началната и крайната  дестинация да съвпадат. С други думи в твоя случай няма да има проблем с Варна-Ларнака-Варна. Но повечето хора вземат отделни билети, за да може да са гъвкави в случай ще нещо наистина се промени в плановете.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

Уиз се отказа от възстановяването на линията Абу Даби - Москва. Отложили са и полетите до Краснодар за март 2023, които първоначално бяха заложени от октомври. Явно масовата критика им е дошла в повече.

 

https://www.reuters.com/business/aerospace-defense/wizz-airs-abu-dhabi-venture-suspends-plans-resume-russian-flights-2022-08-19/

  • Харесвам 8
  • Браво 1
Връзка към коментар

Някой запознат с полет W64307 SOFIA-CORFU на 14.08.2022, който имаше закъснение от 4 часа и 20 мин. имаме ли право на обезщетение. От служителите на летището ни казаха, че закъснението е вследствие на забавяне на полетите от предния ден. Директно с WIZZair ли трябва да комуникирам или се завежда иск в съда ? 

 

Връзка към коментар
преди 8 минути , Super Svet каза:

Някой запознат с полет W64307 SOFIA-CORFU на 14.08.2022, който имаше закъснение от 4 часа и 20 мин. имаме ли право на обезщетение. От служителите на летището ни казаха, че закъснението е вследствие на забавяне на полетите от предния ден. Директно с WIZZair ли трябва да комуникирам или се завежда иск в съда ? 

 

Така както са го формулирали е много вероятно да ви се полага обезщетение.

Ето на тази и следващите няколко страници сме писали по въпроса:

https://magelanci.com/forums/topic/16696-wizz-air-кратки-новини-и-въпроси/page/773/#comments

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 15 минути , Super Svet каза:

Някой запознат с полет W64307 SOFIA-CORFU на 14.08.2022, който имаше закъснение от 4 часа и 20 мин. имаме ли право на обезщетение. От служителите на летището ни казаха, че закъснението е вследствие на забавяне на полетите от предния ден. Директно с WIZZair ли трябва да комуникирам или се завежда иск в съда ? 

 

Имате право на обезщетение. Най-добре е да го заявите през сайта на Уизз и да очаквате отговор и след като Ви изпратят първото съобщение, че "Еди какво си......", за да ви размотават да им обясните, че не очаквате никакво други отговори, освен изплащане на компенсацията и да включите в кореспонденцията и ГВА.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, Георги Матеев каза:

Уиз се отказа от възстановяването на линията Абу Даби - Москва. Отложили са и полетите до Краснодар за март 2023, които първоначално бяха заложени от октомври. Явно масовата критика им е дошла в повече.

 

https://www.reuters.com/business/aerospace-defense/wizz-airs-abu-dhabi-venture-suspends-plans-resume-russian-flights-2022-08-19/

Критиките със сигурност са изиграли роля. Но и преди да ги отменят се чудех как искат да летят до летища, на които не може да им извършат навременни ремонти ако се наложи. Рискът да имат със седмици или месеци закотвен самолет са големи.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 43 минути , tch каза:

Критиките със сигурност са изиграли роля. Но и преди да ги отменят се чудех как искат да летят до летища, на които не може да им извършат навременни ремонти ако се наложи. Рискът да имат със седмици или месеци закотвен самолет са големи.

Вероятно по същия начин, по който в момента другите ОАЕ авиокомпании летят до Русия - водейки собствен механик и носейки в каргото най-належащи резервни части.

 

Това между другото въобще не е прецедент. United от десетки години оперират по същия начин тихоокеанските полети, при които в радиус на хиляди мили няма летища, пригодени за техническо обслужване.

 

Иначе жалко за полетите. Този до Краснодар със сигурност щях да го ползвам, дано поне догодина да тръгне.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 21 часа, tch каза:

Ако вземеш Бергамо-Тимишоара-Бергамо на една резервация трябва и след активирането на флекса началната и крайната  дестинация да съвпадат. С други думи в твоя случай няма да има проблем с Варна-Ларнака-Варна. Но повечето хора вземат отделни билети, за да може да са гъвкави в случай ще нещо наистина се промени в плановете.

Благодаря, а как е най-добре - 10 отсечки отделни ли да взема или 5 билета заедно? Или всяка отсечка да е отделно издадена и платена?

Връзка към коментар

нали си с деца

пробвала ли си да купуваш отделен билет за дете?

придържай се към по-простите неща, преди да се хвърлиш в дълбокото

евентуално дискаунта също важи само ако билетите се купуват заедно

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Madonna каза:

Благодаря, а как е най-добре - 10 отсечки отделни ли да взема или 5 билета заедно? Или всяка отсечка да е отделно издадена и платена?

За дете до 14 г. не може да се вземе отделен билет, трябва да е придружено от възрастен. Аз вземам отделни отсечки с резервация за двама, трима и т.н. според броя пътуващи. В твоя случай трябва и да видиш дали си струва гимнастиката с флекса, за да се спести за багаж. Например 5 билета с флекс са минимум 25€. Ако няма да е неоходим багаж или приорити за всеки от петимата, а някои може да са само с раница, тогава схемата с флекс през друга дестинация може да се обезсмисли. Например Варна - Ларнака 20 кг. чекиран багаж е 59 лв. с отстъпка и 76 лв. без членство. Въпрос на сметки е и няма нищо страшно в тестването на покупка, без да се стига до окончателно плащане и потвърждение. 
Да знаете, че предните 2 години Варна - Ларнака я махнаха от зимното разписание. Възможно е и тази така да стане, а в момента да продават билети и то на ниска цена, за да събират пари.

Напълно подкрепям съвета на @Lindt от другата тема. Вземете си ДСК Уиз кредитна карта, ако можете. Най-подходяща е за вас. И не гледайте какво прави Георги Матеев🙂. Той е друг модел. Това го казвам с най-добри чувства🙂. Просто неговият начин на пътуване не се вписва и няма как да се случи при мен и моите пътувания, камо ли ако са семейни🙂. Едно е да пътуваш сам или с тайфа луди глави, друго е да мъкнеш деца🙉😉. Правете по-прости, по възможност директни маршрути.

 

П.п. Била съм в Прага 2 пъти през лятото, ако има трети, ще е зимата. Това го казвам като Коледна идея. Може да се комбинира и с летище Виена и би станало чудна зимна приказка🙂

Редактирано от ДиянаВ
  • Харесвам 14
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
On 8/20/2022 at 11:07 AM, Георги Матеев said:

Уиз се отказа от възстановяването на линията Абу Даби - Москва. Отложили са и полетите до Краснодар за март 2023, които първоначално бяха заложени от октомври. Явно масовата критика им е дошла в повече.

 

https://www.reuters.com/business/aerospace-defense/wizz-airs-abu-dhabi-venture-suspends-plans-resume-russian-flights-2022-08-19/

От любопитство погледнах директните полети до Москва за днес  :

Истанбул - Turkish и Pegasus

Шаржа - Air Arabia

Дубай - Emirates 

Тел Авив - El Al  и S7                                             

Другите директни връзки са до Армения, Азербайджан, Беларус, Казахстан , вероятно и до останалите централноазиатски държави от постсъветското пространство.

 

Имаше някакво поверие ,че евреите били умни хора и не може лесно да ги излъжеш.

 

 

 

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Днес получих обезщетението от 400Е за закъснял над 6ч. полет София - Лутън на 30.04.22. Бяхме 4-ма. Аз бях на отделна резервация. Другите три дами получиха в рамките на 2-3 седмици парите си, мен ме мотаха с отказ първоначално, после писах на ГВА, пак на Уиз като им обясних като на малоумни ситуацията и кандисаха. В края на юли казаха - ще платим, пратете сметка в архивиран файл и в друг мейл парола. Пратих им и нищо. чак след отговор на кореспонденцията през ГВА, когато отново поискаха банкови детайли, този път не искаха сложни файлове, след 2 седмици точно парите са преведени. 

Доволна съм, че се оправих сама. Исландия ми излезе 0 пари. 😀

  • Харесвам 22
  • Браво 23
Връзка към коментар
преди 56 минути , Цвете каза:

В края на юли казаха - ще платим, пратете сметка в архивиран файл и в друг мейл парола.

Толкова са забавни, когато не искат да дават пари. 🙂 Напомнят ми за едни други изобретателни сладури - БГ ер, които за да разгледат иска ми за възстановяване на разходи за счупен куфар искаха да им пращам демидж рипорта и етикетите за багаж по пощата от Испания. В смисъл не по мейла, а по добрите стари пощи. 😁

Браво, @Цвете и благодаря за информацията! 🙂

 

 

 

  • Харесвам 7
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, Цвете каза:

Днес получих обезщетението от 400Е за закъснял над 6ч. полет София - Лутън на 30.04.22. Бяхме 4-ма. Аз бях на отделна резервация. Другите три дами получиха в рамките на 2-3 седмици парите си, мен ме мотаха с отказ първоначално, после писах на ГВА, пак на Уиз като им обясних като на малоумни ситуацията и кандисаха. В края на юли казаха - ще платим, пратете сметка в архивиран файл и в друг мейл парола. Пратих им и нищо. чак след отговор на кореспонденцията през ГВА, когато отново поискаха банкови детайли, този път не искаха сложни файлове, след 2 седмици точно парите са преведени. 

Доволна съм, че се оправих сама. Исландия ми излезе 0 пари. 😀

 

Може ли да помоля за имейла на ГВА, на който пуснахте жалба. Рових в сайта им, но не видях кой е точно по темата..

На мен за отменен полет по същото време ми отговарят само със стандартни имейли вече три пъти.

 

 

Връзка към коментар
преди 20 минути , ili каза:

 

Може ли да помоля за имейла на ГВА, на който пуснахте жалба. Рових в сайта им, но не видях кой е точно по темата..

На мен за отменен полет по същото време ми отговарят само със стандартни имейли вече три пъти.

 

 

В сайта им в част - Контакти - https://www.caa.bg/bg
Права на пътниците

тел: +359 2 937 1071
e-mail: complaintsBG@caa.bg
e-mail: caa@caa.bg
  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към коментар

Гледам, че за Валенсия има  цени по 48лв  еднопосочно. Някой наблюдавал ли е цените последната година, две, защото това ми се струва доста прилична цена за обикновено скъпите полети до там.

Връзка към коментар
преди 2 часа, kakadu каза:

Гледам, че за Валенсия има  цени по 48лв  еднопосочно. Някой наблюдавал ли е цените последната година, две, защото това ми се струва доста прилична цена за обикновено скъпите полети до там.

Летяхме преди/след Коледа миналата година по 19.99 лв. с WDC, но това беше известно изключение за периода. По-ниски цени имаше само януари тази година, по 3.49 лв. или нещо такова и то на промо, който успее да хване рано сутрин, пък и имаше омикрон тогава уж.
Самолетите бяха пълни на макс.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, kakadu каза:

Гледам, че за Валенсия има  цени по 48лв  еднопосочно. Някой наблюдавал ли е цените последната година, две, защото това ми се струва доста прилична цена за обикновено скъпите полети до там.

По-лесно щеше да уточниш периода,  но проверих. Това са отлични цени за септември и октомври. С wdc  са по 28.99 лева и чудесно начало за есенна разходка до прекрасен град. Приятно изкарване!  🙂

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към коментар

Когато започнеш да купуваш билети е важно дали остава ниска цена....днес и през мобилното и през лаптопа пробвах какви ли не варианти и цена за края на октомври за Бари с WDC не ми даде да купя билети под 28,99 лв за човек. Цената в търсачката показваше 19,99 лв.

Не е кой знае каква разлика ,но е дразнещо.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Здравейте! Направих грешка при резервацията, ако не платя утре с банков превод, резервацията ще бъде анулирана .  Ще имам ли проблем, ако  я направя отново с банков превод или вече трябва да пробвам с дебитна карта?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • kakadu
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.