Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 38 минути , jorrro каза:

Все още ли на терминал 1 на софийското летище се проверява дали ръчният багаж на всички пътници влиза в оразмерителя на Уиз Еър?

Никога не се е проверявал багажът на всички пътници, но не би трябвало да е изчезнал този оразмерител. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Lindt каза:

Никога не се е проверявал багажът на всички пътници, но не би трябвало да е изчезнал този оразмерител. 

Мисля, че преди месец и половина-два, когато започна лудницата с полетите, проверяваха на всички и ги връщаха да плащат глоба, ако не fit-ва багажът. Но може и да не съм разбрал правилно.

Връзка към коментар

Здравейте, преди малко разбрах че нашите приятели от wizzair са пуснали полет до Рияд, Саудитска Арабия. Не знам за вас но аз се изненадах приятно. Имам силно влечение към шантави дестинации 🤪. Жалко е че, Рияд е доста далеч от местата които, ми се иска да видя. Но пък от друга страна, виждам че има някакви интересни природни забележителности близо до градът...... 

Връзка към коментар

Здравейте,

Днес Wizz отмениха полети до Малта и обратно, за които бях закупил 4 билета с приорити и групов Уиз дискаунт клуб, на обща стойност 733,92 лв.  След отмяната избрах опцията за възстановяване на платеното, но ми върнаха в акаунта само 612,70 лв., съотв. същата сума по кредитната карта. Разликата между двете суми е 121, 22 лв. Знае ли някой на какво се дължи тя? Не е стойността на груповия Уиз дискаунт, защото той излиза около 137 лв. (69,99 евро). Тъй като отмяната е по тяхна вина, не би ли следвало да ми възстановят изцяло заплатената сума, включително и Уиз дискаунт и всякакви "скрити такси"?

Връзка към коментар

връщат цялата сума за билетите, без дискаунт клуб, който си ви остава валиден

евентуално с 10% повече, ако връщат кредити, а сте платили с пари

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 31 минути , stanley56 каза:

Здравейте,

Днес Wizz отмениха полети до Малта и обратно, за които бях закупил 4 билета с приорити и групов Уиз дискаунт клуб, на обща стойност 733,92 лв.  След отмяната избрах опцията за възстановяване на платеното, но ми върнаха в акаунта само 612,70 лв., съотв. същата сума по кредитната карта. Разликата между двете суми е 121, 22 лв. Знае ли някой на какво се дължи тя? Не е стойността на груповия Уиз дискаунт, защото той излиза около 137 лв. (69,99 евро). Тъй като отмяната е по тяхна вина, не би ли следвало да ми възстановят изцяло заплатената сума, включително и Уиз дискаунт и всякакви "скрити такси"?

Според мен е добре да питаш на импулсния телефон да обяснят те. Опитай и на безплатния, все пак проблема идва от тях... 

Трудно ще се изясни тук без да си максимално подробен по резервацията и платеното. Трябва да се проследи всеки етап по плащанията. 

Връзка към коментар
преди 24 минути , stanley56 каза:

Здравейте,

Днес Wizz отмениха полети до Малта и обратно, за които бях закупил 4 билета с приорити и групов Уиз дискаунт клуб, на обща стойност 733,92 лв.  След отмяната избрах опцията за възстановяване на платеното, но ми върнаха в акаунта само 612,70 лв., съотв. същата сума по кредитната карта. Разликата между двете суми е 121, 22 лв. Знае ли някой на какво се дължи тя? Не е стойността на груповия Уиз дискаунт, защото той излиза около 137 лв. (69,99 евро). Тъй като отмяната е по тяхна вина, не би ли следвало да ми възстановят изцяло заплатената сума, включително и Уиз дискаунт и всякакви "скрити такси"?

При отмяна от тяхна страна трябва да ви върнат точно толкова, колкото сте платили. Обадете им се с оплакване за тази разлика в получената сума. Най-горе в темата има посочени телефони. И на други хора тук са се случвали подобни грешки. Например системата им да счита, че е активиран флекс при отмяна и да удържа цената му. Обадете им се.

Връзка към коментар
преди 27 минути , stanley56 каза:

Здравейте,

Днес Wizz отмениха полети до Малта и обратно, за които бях закупил 4 билета с приорити и групов Уиз дискаунт клуб, на обща стойност 733,92 лв.  След отмяната избрах опцията за възстановяване на платеното, но ми върнаха в акаунта само 612,70 лв., съотв. същата сума по кредитната карта. Разликата между двете суми е 121, 22 лв. Знае ли някой на какво се дължи тя? Не е стойността на груповия Уиз дискаунт, защото той излиза около 137 лв. (69,99 евро). Тъй като отмяната е по тяхна вина, не би ли следвало да ми възстановят изцяло заплатената сума, включително и Уиз дискаунт и всякакви "скрити такси"?

Членства в WIZZ Discount Club и Privilege Pass, закупени по време на резервацията на първоначалния полет, няма да бъдат отменени автоматично с отмяната на резервацията. Моля, вижте допълнителни подробности на WIZZ Discount Club и Privilege Pass.

 

https://wizzair.com/bg-bg/informatsiya-i-uslugi/informatsiya-za-rezervatsiya/changing-your-reservation

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
6 hours ago, Марин said:

Здравейте, преди малко разбрах че нашите приятели от wizzair са пуснали полет до Рияд, Саудитска Арабия. Не знам за вас но аз се изненадах приятно. Имам силно влечение към шантави дестинации 🤪. Жалко е че, Рияд е доста далеч от местата които, ми се иска да видя. Но пък от друга страна, виждам че има някакви интересни природни забележителности близо до градът...... 

Вътрешни полети, влак,турове ? 

Ако човек преглътне скъпата виза вероятно ще е готов да направи и още малко допълнителни разходи.

Съмнявам се СА да е точно бюджетна дестинация.

Виждам я нещо като Дубай или Израел ,но човек поне ще може да спести от бирата.

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 12 минути , stanley56 каза:

Благодаря на всички отзовали се. Утре ще се опитам да осъществя контакт с авиокомпанията.

Аз не разбрах, че сте купили членство Уиз дискаунт клуб по време на резервацията. Помислих, че билетите ви са с WDC отстъпка. Закупеното членство не се връща като сума при отмяна, а остава да се ползва, както са ви казали по-горе. Затова внимавайте с импулсния телефон на Уиз да не стане сметката по-зле и без реална полза🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Веднага може да погледнете в профила си дали груповото.членство  е валидно и докога (би трябвало да е).Може да се окаже ,че изобщо няма смисъл да звъните на Wizz.

 

 

 

 

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
На 29.08.2022 г. в 10:10, iMari каза:

@vinidj се беше оплакал от необяснима такса при купуване на билети.

Казаха ми, че съм изкуствен интелект и да се оплача на когото искам, даже ме препратиха към ЕПЦ от УизЕър.
Разбира се, че не съм и ще го направя ако трябва ще ги съдя за тия 26Евро дето ми добавиха, ням как да докажат, че съм робот или AI.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 21 минути , vinidj каза:

Казаха ми, че съм изкуствен интелект и да се оплача на когото искам, даже ме препратиха към ЕПЦ от УизЕър.
Разбира се, че не съм и ще го направя ако трябва ще ги съдя за тия 26Евро дето ми добавиха, ням как да докажат, че съм робот или AI.

Най-малкото може да им изпратиш линк към статията по мейла. 🙂 Пък и да добавиш като получател и ЕПЦ. 😉

 

Друго щях да питам. Направи ми впечатление, че доста от потърпевшите с отменени полети през последните месеци си поискаха парите за билети непосредствено след отмяната на полета. Може ли да споделите как протече от там нататък кореспонденцията с Уиз спрямо обезщетенията?

 

Връзка към коментар
преди 2 часа, iMari каза:

Най-малкото може да им изпратиш линк към статията по мейла. 🙂 Пък и да добавиш като получател и ЕПЦ. 😉

 

Друго щях да питам. Направи ми впечатление, че доста от потърпевшите с отменени полети през последните месеци си поискаха парите за билети непосредствено след отмяната на полета. Може ли да споделите как протече от там нататък кореспонденцията с Уиз спрямо обезщетенията?

 

В 90% от случаите нямаше кореспонденция а само протакане ще проверим, трябва ни още време докато минат 2та месеца. Само за един полет си платиха сами.

Тази такса робот не присъства в общите им условия и списъка с таксите най-малко!

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

На мен последно от компютър не ми позволи да си завърша сесията с плащане. Точно на финала излизаше, че съм робот и не ми позволяваше да започна ново търсене. Изтривах си бисквитките и пак започвах. Не съм се бавила, даже бях бърза. Накрая като се съгласих да си купя членство за група над 3-ма ми позволи да финиширам. Ако не бях обещала на компанията, че ще купя, изобщо нямаше да се занимавам с номерата на Уизз. 

  Другото, за закъснял полет от първите дни на Юни нищо не получих. Според Аероиск не са получили отговор и по съдебен път ще се продължи. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
На 30.08.2022 г. в 18:28, vinidj каза:

В 90% от случаите нямаше кореспонденция а само протакане ще проверим, трябва ни още време докато минат 2та месеца.

Същото и при мен, очевидно мотаене до безкрай под най-долнопробна форма. В стил мълчат 1 месец и после изведнъж пускат имейл: не сте ни пратили поисканата информация (естествено никога нищо не са искали), до 5 дни закриваме случая ви. Уиз със сигурност не обича да плаща компенсации. За разлика от Раян, които са железни в това отношение.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Не е случайно ,че Ryanair отчитат  сериозни приходи , а Wizz огромни загуби. Коректността накрая винаги се възнаграждава ! 

Мои познати си получиха компенсациите от Райън шест седмици след закъснял полет без никакви усложнения, единствено след попълване на формата през сайта на авиокомпанията.Имаше и момент преди години ,когато ирландците раздаваха солидни ваучери на калпак , а Wizz и тогава все така се спотайваха 

 

П.П.Ти успя ли да посетиш мечтаната Palanga ? 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 22 минути , stanimir каза:

П.П.Ти успя ли да посетиш мечтаната Palanga ? 

Имах желание за Паланга и Каунас в един трип през юли или август, ама като почнаха летните драми из Европа намалих драстично полетите и се отказах. Догодина ще е явно. Паланга заслужава моя респект и лична визита, през 2020-а специално това летище ми подари 4-цифрен кредит в евро 🙂

  • Харесвам 13
  • Шок 1
  • Браво 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 9 часа, Георги Матеев каза:

Паланга заслужава моя респект и лична визита, през 2020-а специално това летище ми подари 4-цифрен кредит в евро 🙂

тая Паланга беше златна мина през 2020 😉 трябва да и се отблагодарим поне с едно посещение 🤣

  • Харесвам 6
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, wiliko каза:

и се отблагодарим поне с едно посещение

Е, не точно на самата Паланга - малко курортно градче.  Летище Паланга  съществува благодарение на близкия град Клайпеда:

351721928_mre-klaipda-349-1.jpeg.06eb7ac5b317d616fefb07ca4caeacbf.jpeg

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Здравейте!

Предварително се извинявам, ако е писано по темата!

Днес купих билети от Wizz.

В последния момент ми начислиха втора административна такса.

И сумата се увеличи с 40 лв.

 В описанието пише допълнителна системна такса.

До сега не ми се е случвало.

Нещо ново ли е? 

 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, bonboneva каза:

Здравейте!

Предварително се извинявам, ако е писано по темата!

Днес купих билети от Wizz.

В последния момент ми начислиха втора административна такса.

И сумата се увеличи с 40 лв.

 В описанието пише допълнителна системна такса.

До сега не ми се е случвало.

Нещо ново ли е? 

 

Да не е това

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.