Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

28 minutes ago, The Doctor said:

Има и по-лошо ...  Имам мнения назад във времето за точките в УИЗ от картата на ДСК и това,  което се случва за съжаление започва да ги потвърждава.

Силно се надявам да греша, но ако ти е любопитно ползвай лупичката.  🙂

 

С колосалната загуба от 452 млн. евро за първото тримесечие на '22 ни остава да стискаме палци и да се надяваме ,че причините отчасти са в планираната им азиатска експанзия. Още няма данни за второто тримесечие.

 

https://simpleflying.com/wizz-air-453-million-loss/

 

П.П. И да , предимството им беше във  възможността за планиране относително напред във времето. Сега с Wizz  не може да планираш сигурни свързващи полети дори за  месец напред.Без междинна нощувка вече не бих купил полет на Wizz за далечно пътуване.По възможност винаги избирам дни в които и Ryanair имат полет. Поне да има някаква полза от често дублиращото се разписание на двете авиокомпании по много от водещите им дестинации.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

И аз се чудих за отпадането на Малта от зимното разписание, както и за това, че Лисабон все още стои, а традиционно зимата го махаха.

Наскоро гръмко обявиха, че щели да базират допълнителен самолет в София..., но при тях нещата се променят толкова динамично, че може да стане така, че вместо да сме +1 самолет, да се окажем с -1. 😄

 

Иначе, в момента има евтини билети от Варна до Прага през цялото лято 2023 на цени от 38.99лв в посока, включително през майските празници, когато обикновено надуват цените. Във връзка с написаното в предните постове се чудя какво ли ѝ мислят на тази дестинация...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Честно казано, не съм сигурна в коя АК може да имаме доверие. Луфтханза, която отменя полети на поразия заради стачки ден по-рано, изиджет са в същото положение, Волотеа режат дестинации повече и от Уиз. При последните имам над 70 евро кредит, който не мога да изразходя вече почти година точно поради тази причина. То така и го  натрупах този кредит, но това е друга тема. 🙂 Раян също не са ми от "най- белите".

Все още за мен, Уиз имат предимства пред други АК, от които удобно се възползваме вече няколко години. Затова и предпочитам да не шумим около тях.

Все пак авиокомпаниите продължават да действат в условия на относителна несигурност, когато това се промени ще имаме възможност да анализираме резултатите. 🙂

 @The Doctor, какво се случва с точките? Има проблем с прехвърлянето или давността?

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
На 2.09.2022 г. в 16:16, neuromancer каза:

тази такса не се ли появява преди да натиснете "плати"? Тоест цената не се ли променя? 

Или виждате 50 евро, а чарджва 70?

не се вижда при плащането, видях я след като мина плащането.

Връзка към коментар

Малта е ясно, че няма как да оцелее с тези 5 полета седмично на 2 превозвача. Преди пандемията беше 2-3 пъти седмично. Същото се отнася и за Бари, Малага и други leisure routes.

Лошото е, че се сменят разписанията като руска рулетка, но явно има въртележки на самолети по други по-доходоносни маршрути и София се напасва спрямо тях.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 50 минути , Божидар каза:

Здравей те, имам променен полет до Мадрид,  мога ли да го сменя с такъв до Малага?

Трябва да може. Пробва ли?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Божидар каза:

Здравей те, имам променен полет до Мадрид,  мога ли да го сменя с такъв до Малага?

 За всички градове в Испания закъдето има полети от София позволяват.

онзи ден симулирах 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, Alexander каза:

 За всички градове в Испания закъдето има полети от София позволяват.

онзи ден симулирах 

Не точно. Малага не излиза, като опция при променен полет до Барселона.

Връзка към коментар

УизЕър е най-провалената авиокомпания това лято, с оувърбуукинги, отменени полети, не връщане на пари навреме, а чак след няколко обаждания няпомняния и неплащане на обезщетения. Учудващо Юропиън Еър Чартър примерно си спазват и часа , не закъсняват, както и останалите. Но тая година УизЕър тотално се гъбаркат с хората, причината според мен е, че са монополисти и държат над 50% от пътникопотока и си правят каквото си искат щом са ''най-големите'' .

Единствено персонала е добър и учтив, но лошите решения явно се вземат отгоре.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 12 минути , vinidj каза:

УизЕър е най-провалената авиокомпания това лято, с оувърбуукинги, отменени полети, не връщане на пари навреме, а чак след няколко обаждания няпомняния и неплащане на обезщетения. Учудващо Юропиън Еър Чартър примерно си спазват и часа , не закъсняват, както и останалите. Но тая година УизЕър тотално се гъбаркат с хората, причината според мен е, че са монополисти и държат над 50% от пътникопотока и си правят каквото си искат щом са ''най-големите'' .

Единствено персонала е добър и учтив, но лошите решения явно се вземат отгоре.

И аз се чудя защо не се пише повече в темата за Ryanair, където са 390 страници,а тук са 780. Може би защото Wizz са от по-дълго в България.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 37 минути , dimitrov6 каза:

И аз се чудя защо не се пише повече в темата за Ryanair, където са 390 страници,а тук са 780. Може би защото Wizz са от по-дълго в България.

Превозват повече пътници, плюс врътките с цените на Райън се обсъждат в отделна тема.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, Ivko каза:

Не точно. Малага не излиза, като опция при променен полет до Барселона.

Само, че в случая говорим какво дава при променен полет до от Мадрид.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Дали има възможност някъде по някакъв начин да се провери достоверното време на кацане на полета от София до Бергамо на 10.07 W6 4351.Много е на ръба кацането и за разлика от други полети,на които при подаване на иск за компенсация в сайта им си пише -кацнал например със закъснение 2ч53 мин-няма компенсация,за този ми прие иска,а тогава по таблата на летището си спомням,че не достигаха 5 мин за трите часа и за това не си направих труда да посъбера малко информация,но сега ме изненадаха.

Връзка към коментар
преди 2 часа, IVM каза:

Дали има възможност някъде по някакъв начин да се провери достоверното време на кацане на полета от София до Бергамо на 10.07 W6 4351.Много е на ръба кацането и за разлика от други полети,на които при подаване на иск за компенсация в сайта им си пише -кацнал например със закъснение 2ч53 мин-няма компенсация,за този ми прие иска,а тогава по таблата на летището си спомням,че не достигаха 5 мин за трите часа и за това не си направих труда да посъбера малко информация,но сега ме изненадаха.

2:51

 

Screenshot_20220906-135053_Flightradar24.jpg.6214f9f6b448d464a6ac8d96c7ac23dd.jpg

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , Zaro каза:

2:51

 

Screenshot_20220906-135053_Flightradar24.jpg.6214f9f6b448d464a6ac8d96c7ac23dd.jpg

Благодаря.

Засичал съм,че Флайтрадар дават времето на кацане на пистата,въпросът вече е дали това е времето,което се смята за час на пристигане или самото отваряне на вратите,някъде беше дискутирано май това.Защото тогава поне 10 мин след кацането чака самолета за стълба.

Връзка към коментар

Имам променен полет с опция за безплатна смяна на датите съответно basic тарифа, но докато го променя тази тарифа се разпродава /примерно/. Чуденето ми е дали въпреки това пак мога да го променя или няма да ми даде. Не съм го играл това.

Връзка към коментар
преди 22 минути , Ivko каза:

Имам променен полет с опция за безплатна смяна на датите съответно basic тарифа, но докато го променя тази тарифа се разпродава /примерно/. Чуденето ми е дали въпреки това пак мога да го променя или няма да ми даде. Не съм го играл това.

Бяхме го коментирали, май на никой не му се е случвало да не му позволи да смени. Но пък това беше по време на пандемията, когато самолетите бяха полупразни. Евентуално ако сте голяма група може би има риск.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
30 minutes ago, Ivko said:

Имам променен полет с опция за безплатна смяна на датите съответно basic тарифа, но докато го променя тази тарифа се разпродава /примерно/. Чуденето ми е дали въпреки това пак мога да го променя или няма да ми даде. Не съм го играл това.

Ако не са променили нещо в правилата - може ! 

Със сигурност съм го правил без проблем и май дори съм писал за това , но е възможно да съм пропуснал.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 59 минути , Ivko каза:

Имам променен полет с опция за безплатна смяна на датите съответно basic тарифа, но докато го променя тази тарифа се разпродава /примерно/. Чуденето ми е дали въпреки това пак мога да го променя или няма да ми даде. Не съм го играл това.

Абсолютно никакъв проблем, правих го онзи ден.

 

Това между другото е лесен начин за закупуване на basic тарифа, когато се води "разпродадена". Взимате някакъв полет с флекс / basic тарифа и после променяте на отсечката, която ви е нужна. Basic тарифата се запазва.

  • Харесвам 8
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , Георги Матеев каза:

Това между другото е лесен начин за закупуване на basic тарифа, когато се води "разпродадена". Взимате някакъв полет с флекс / basic тарифа и после сменяте с отсечката, която ви е нужна. Basic тарифата се запазва.

Това не мога да го разбера. Ако basic е изчерпана, когато сменяш с флекс не ти ли дава много висока цена, т.е. доплащаш до цената на следващата тарифа Wizz Go? Или ти дава пак някаква  висока цена, но не чак толкова? Не мога да схвана предимството.

Ако е отменен полета е ясно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 1.09.2022 г. в 10:53, Georgi_G каза:

Може и да е писано, но не видях, до колко време напоследък Wizz връщат пари за променен полет от профил към кредитна карта.

Кога ще си ги видя в картата?

На осмия ден!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.