Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 39 минути , iMari каза:

Имаш ли впечатление от района?

И аз съм впечатлен от района  но още не съм ходил в Неум.

Редактирано от epetkov
Връзка към коментар
преди 8 минути , epetkov каза:

И аз съм впечатлен от района  но още бе съм ходил в Неум.

Летище Мостар го дават само на 44км от Неум, може и това да имат предвид босненци предлагайки финансова подкрепа за откриване на нови линии в тази част на Босна.

Връзка към коментар

Имам мейл от по нощите, че ми отменят утрешния полет до Бове, в същото време днес сутринта ми позволиха чекиране... 😑

Сега, ако си намеря полет до Шарл де гол или Орли, би трябвало да ми платят разхода, нали?

Опциите, които ми дават са ребук и рефънд... Да не пипам нищо там или?

 

"Please accept our sincere apologies as we have been forced to cancel your flight on the 16th of September 2022 due to unexpected Air Traffic Control staffing challenges in France."

 

Това дали значи,че не дължат обезщетение?

Явно са стачки... значи да не се надявам.

Връзка към коментар
преди 1 минута , Victoria каза:

Имам мейл от по нощите, че ми отменят утрешния полет до Бове, в същото време днес сутринта ми позволиха чекиране... 😑

Сега, ако си намеря полет до Шарл де гол или Орли, би трябвало да ми платят разхода, нали?

Опциите, които ми дават са ребук и рефънд... Да не пипам нищо там или?

Обезщетение би трябвало да дължат също, нали така?

Май ще стачкуват авиодиспечерите. Значи без компенсации...

https://www.google.com/amp/s/www.euronews.com/travel/amp/2022/09/14/severe-disruption-half-of-flights-to-and-from-france-to-be-grounded-on-friday-as-workers-s

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 16 минути , jorocontrola каза:

Май ще стачкуват авиодиспечерите. Значи без компенсации...

https://www.google.com/amp/s/www.euronews.com/travel/amp/2022/09/14/severe-disruption-half-of-flights-to-and-from-france-to-be-grounded-on-friday-as-workers-s

Лоша работа...

Връзка към коментар

Робърт Кери, "Уиз еър": Българският пазар е един от най-пълно възстановените след COVID-19 - Линк

Пространно интервю с президентът на "Уиз еър" (Wizz Air) Робърт Кери, при последното му идване в България. Основните точки:

 

  • Нискотарифната авиокомпания е "гладна" за кабинен екипаж, търси хора и в България.
  • "Уиз еър" има добри взаимоотношения с концесионера на летище София.
  • Авиокомпанията се стреми да не прехвърля изцяло върху клиентите тежестта от скъпите горива.
  • Най-големият проблем през това лято по летищата бяха ръководствата на въздушното движение.
  • Войната в Украйна не е повод за "Уиз еър" да се изтегли от руския пазар.
  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Wizzair са успели да измъкнат единия от четирите си АЗ20, закотвени в Украйна от 24.02 насам след "задълбочен анализ на риска" и полет от Лвив до Катовице при неизяснени обстоятелства (не е издаван специален декрет или изключения от забраната за полети над Украйна от страна на украинците).

 

https://www.aerotime.aero/articles/32159-a-daring-rescue-wizz-air-flies-an-a320-out-of-ukraine

  • Харесвам 4
  • Шок 2
Връзка към коментар
преди 8 минути , chandni каза:

Wizzair са успели да измъкнат единия от четирите си АЗ20, закотвени в Украйна от 24.02 насам след "задълбочен анализ на риска" и полет от Лвив до Катовице при неизяснени обстоятелства (не е издаван специален декрет или изключения от забраната за полети над Украйна от страна на украинците).

 

https://www.aerotime.aero/articles/32159-a-daring-rescue-wizz-air-flies-an-a320-out-of-ukraine

Предвид обстоятелствата и липсата на разрешителни почти оставам с усещането, че са "отвлекли" собствения си самолет... Явно просто са рискували.

 

@vorbis случайно да пише дали новата услуга ще може да се заплаща с кредит?

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 6 минути , Георги Матеев каза:

са "отвлекли" собствения си самолет..

И мен на същото ми "мирише"... И ги разбирам, че за компанията това е огромен проблем, тъй като лизингите на тези самолети си текат, вноските към банката не спират заради това, че самолетите са блокирани в държава, практически във война... От друга страна не знам какви биха могли да са последствията за такъв един полет и доколко е "премерен рискът"... Колкото до пилотите, извършили полета, вероятно са военни такива, които са се "продали скъпо и прескъпо"... Не си представям цивилни пилоти да си "сложат главите в торбата"...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Прочетох тази новина преди няколко дни и ми направи впечатление следния текст:

 

Украинското министерство на инфраструктурата заяви, че е готово да възобнови дейността си от летище Лвов, ако получи западни гаранции за сигурност. Все още не е ясно как ще бъдат уредени тези въпроси.

 

Не вярвам някой да рискува на собствена глава и пилоти и машина без да има каквато и да било уговорка с властите.

 

https://dnes.dir.bg/svyat/parvi-grazhdanski-polet-ot-ukrayna-ot-nachaloto-na-voynata

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Преди 1 час, Георги Матеев каза:

 

@vorbisслучайно да пише дали новата услуга ще може да се заплаща с кредит?

Нищо такова не се споменава. Услугата е още в тестов период и един от полетите ми е избран за тестване. 

Малко повече подробности тук: text-and-fly-email.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, vorbis каза:

Нова услуга ще е налична по време на полет - Text&Fly. 

image.png.d1118df575513e3ffb60a4384612341a.png

От написаното заключвам, че ще се върнем назад с изпращането на смс-и и прехвръляне на снимки с блутут. Остава да има на борда и хора с нокиа и да може да си ползват инфрареда и те.

  • Смея се 7
Връзка към коментар

Уиз бяха признали компенсация за закъснение от 3 часа на 1 пътник от нашата група. Сега пишат нов имейл, с който.... не признават компенсацията. Давам ги директно на ГВА с надеждата, че първият имейл има правна стойност. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Вече съм убеден, че поддръжката на Български винаги отрязва за обезщетения , а тази на Английски плаща. Двама човека пътуващи с един и същ отменен полет подадох единия към Български, другия към Английски. 

За 1 седмица на Английския съпорт признаха обезщетението, а чак след 2 седмици имаше отговор на Български стандартното чакаме още информация по случая и след това затваряме случая, ако не чуем от Вас за 5 дни.

 

Така, че подавайте за обезщетение задължително с избор на език АНГЛИЙСКИ дори и старите жалби може да се пробват.

Дано да им кракнем системата за откази на тия нашенските измамници.

sshot-7.jpg

sshot-8.jpg

  • Харесвам 18
Връзка към коментар
преди 23 часа, iMari каза:

Не вярвам някой да рискува на собствена глава и пилоти и машина без да има каквато и да било уговорка с властите.

E, разбира са, че има уговорка с властите - нали тази машина трябва да зареди гориво, да получи пътен план, разрешение за излитане и т.н.  Няма как да стане това без санкция от властите, особено пък в страна, която е във война. 

Връзка към коментар
преди 2 часа, iMari каза:

@vinidj, би ли дал мейла, от който сте получили отговор от английския съпорт?

customerrelations8@customerservices.wizzair.com

 

преди 39 минути , ivan69 каза:

Колко време след банков превод идва потвърждение от Уиз?

До 1-2 работни дни когато банката го изпрати. Но на 99% го пращат навреме.

Те го пазят 7 дни на цената Уиз.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

Някой от по-запознатите тук с изцепките на уиз това лято (множеството отменени полети в последния момент) може ли да сподели дали това се очаква да продължи и през по-спокойните месеци от към пътуване?

Взех едни билети до Лутън за края на Ноември и се чудя дали има вероятност да отменят полета деня преди заминаване, т.к. хотелът който съм избрал е с безплатна отмяно само до 1 седмица преди пристигане. Логиката ми казва, че т.к. летищата са с доста по-малък пътникопоток през Ноември не би трябвало да има такива проблеми, но все пак...

Връзка към коментар
преди 1 минута , П.Кръстев каза:

Някой от по-запознатите тук с изцепките на уиз това лято (множеството отменени полети в последния момент) може ли да сподели дали това се очаква да продължи и през по-спокойните месеци от към пътуване?

Взех едни билети до Лутън за края на Ноевмри и се чудя дали има вероятност да отменят полета деня преди заминаване, т.к. хотелът който съм избрал е с безплатна отмяно само до 1 седмица преди пристигане. Логиката ми казва, че т.к. летищата са с доста по-малък пътникопоток през Ноември не би трябвало да има такива проблеми, но все пак...

Ние пътувахме с уиз началото на септември - 3 полета бяха с тях и дин с раян. Само последния Рим - София имаше околко час закъснение. Останалите бяха п разписание. Предполагам, че са спели донякъде да се справят с проблемите от лятото.

Връзка към коментар

И аз да си докладвам развитието:

 

----------------------
Благодарим Ви за отговора.

Във връзка с Вашия иск, бихме искали да Ви информираме, че сме трансферирали сумата в размер на 400 Евро, като компенсация спрямо Регулация 261/2004, поради закъснението на Вашия полет, към банковата сметка, която сте предоставили.
Моля обърнете внимание, че транзакцията следва да бъде изпълнена в рамките на 14 работни дни.
В случай, че имате допълнителни въпроси, моля свържете се отново с нас.

 

---------------------

Бива. Не мина много време от потвърждението, че ми се полага до този мейл.

  • Харесвам 7
  • Браво 4
Връзка към коментар
преди 10 минути , Zaro каза:

И аз да си докладвам развитието:

 

----------------------
Благодарим Ви за отговора.

Във връзка с Вашия иск, бихме искали да Ви информираме, че сме трансферирали сумата в размер на 400 Евро, като компенсация спрямо Регулация 261/2004, поради закъснението на Вашия полет, към банковата сметка, която сте предоставили.
Моля обърнете внимание, че транзакцията следва да бъде изпълнена в рамките на 14 работни дни.
В случай, че имате допълнителни въпроси, моля свържете се отново с нас.

 

---------------------

Бива. Не мина много време от потвърждението, че ми се полага до този мейл.

Кога беше полетът, че аз си чакам за полет от 01.06

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.