Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Аз го приложих за еднопосочен Лутън-София за билет, който не бе в намалението вече. Не знам дали тези ваучери не важат само за билети в редовни цени

 

viber_изображение_2023-01-06_13-18-40-760.jpg

 

преди 2 часа, Дани Магелани каза:

При мен блокира процеса и не стигнах до там.

Да не би да си хванала точно премахването на намалението. Бг време намалението бе до 1:00 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Някой получвал ли е такъв мейл след закупуване на билети от Wizz? Платих частично с Кредит и останалта част с карта, естествено не ми е давало грешка при плащането или нещо такова.

 

image.png.ccba706565725a5c0a631fde39dbf656.pngimage.png.8d675ac0e0aac7134af838ca30b06e75.png
 

Връзка към коментар
преди 1 час, bad kid каза:

Иначе какъв минимум има до Лисабон?

Към момента най-евтиното, което намирам, е двупосочно за 150 лева с дискаунта за 03-10.02.2023. От Април най-евтиният еднопосочен билет е 215лв...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За Лисабон винаги е било така. през лятото. Аз лично не знам кой пътува на тези цени, като за идентични суми ще летя с Луфтханза или някой друг и няма да се чудя какво да правя, като ми преместят датата на полета..

Дори от Мадрид през лятото с Луфти излиза на една цена или по-евтино от Уиз или Раян, както остава за Лисабон.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Понякога се движат цените и има попадения, но те са били по време на ковид 2021 лятото бяхам по 40/50лв. Предполагам, че ще се раздвижат идните месеци или като почнат да купуват.

Връзка към коментар

Защо не мога да променя нито дестинацията, нито датата? Предполагам е, защото няма полети в периода 14 дни преди и 30 дни след тази дата, а пък от Матала единствената дестинация е Абу Даби и съответно няма как да сменя дестинацията, правилно ли разсъждавам?

image.png.d2dbe090bd7d2a1e3565475b30f0ec69.png

Връзка към коментар

Само преди десетина дни се намираха билети до Лисабон за около 80 лв двупосочно в края на февруари (включвайки 3.03).

 

В тази връзка да попитам - имам променени билети София-Лисабон и единствената алтернатива, която ми дава е Мадрид. Не дава да сменя началната точка с Букурещ, примерно. Предполагам, че ако взема Букурещ - Лисабон (често билетите са по-евтини) и направят промяна, също няма да ми даде да сменя началната точка да е София. Някой с конкретен опит и наблюдения?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
42 minutes ago, r_nikolov1 said:

Защо не мога да променя нито дестинацията, нито датата? Предполагам е, защото няма полети в периода 14 дни преди и 30 дни след тази дата, а пък от Матала единствената дестинация е Абу Даби и съответно няма как да сменя дестинацията, правилно ли разсъждавам?

/cdn-cgi/mirage/56922e9e9ddfaedd755fc01bb2857d8bee04132e4e93449588ca97a559e2cc1c/1280/https://magelanci.com/uploads/monthly_2023_01/image.png.d2dbe090bd7d2a1e3565475b30f0ec69.png

Ако промяната е по вина на Wizz  и няма полети 14 дни преди и 30 дни след тази дата ,нито пък близки алтернативни летища единствено може да си получиш обратно парите като Wizz credit и после да ти ги върнат в пари ( ако си платил с карта а не с кредит).

 

Какво  пак прецакаха тези калпазани ? 

 

П.П..Видях , в този случай за теб така или иначе е по-добре да си получиш парите обратно.

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 44 минути , yordanov каза:

Само преди десетина дни се намираха билети до Лисабон за около 80 лв двупосочно в края на февруари (включвайки 3.03).

 

В тази връзка да попитам - имам променени билети София-Лисабон и единствената алтернатива, която ми дава е Мадрид. Не дава да сменя началната точка с Букурещ, примерно. Предполагам, че ако взема Букурещ - Лисабон (често билетите са по-евтини) и направят промяна, също няма да ми даде да сменя началната точка да е София. Някой с конкретен опит и наблюдения?

За Лисабон буквално наблюдение нямам. Имах билети Букурещ Севиля. Даваше ми да ги сменя на Букурещ Лисабон или от начална точка други румънски летища до Мадрид. Т.е. мисля, че няма да ти даде София. 
Друг опит: на Варна дава алтернатива Букурещ, но на Букурещ не дава Варна🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 час, yordanov каза:

В тази връзка да попитам - имам променени билети София-Лисабон и единствената алтернатива, която ми дава е Мадрид. Не дава да сменя началната точка с Букурещ, примерно. 

Нямам опит с тази дестинация, но имам променен полет Бергамо - София. Когато първоначално промениха часовете първоначално имах възможност да избирам между Бергамо и Болоня, а София си беше "закована". След няколко дни вече можех да избирам и Венеция, и пак само София. Някъде 14 дни преди полета се появи Прищина, а седмица преди полета ми даде и Скопие.

Казано на кратко, ако не бързаш и изчакаш може и да се появят алтернативи и при теб.

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Имаше една тема за забавни задачки, но понеже не я намирам пускам тук една:

Сменям два билета с флекс. За новата дестинация показва, че трябва да се доплати по 2,5 евро на билет. Нямам против, стигам до плащане и иска общо 4,9 евро. Добре, заповядайте ваучер за 10 евро. Ваучера е осребрен и резултата е: осребря ваучер 10 евро, платени 8,8 евра, остатък за плащане (-1,2) евра, имаш да плащаш още 1,12 евро за да завършиш резервацията.

Въпросът е как работи калкулатора на Wizz?

Ако не платя тези 1,12 евро в рамките на 48 часа (така искат) какво става, ще се възстанови ли първоначалната дестинация или ...

  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, stanimir каза:

Ако промяната е по вина на Wizz  и няма полети 14 дни преди и 30 дни след тази дата ,нито пък близки алтернативни летища единствено може да си получиш обратно парите като Wizz credit и после да ти ги върнат в пари ( ако си платил с карта а не с кредит).

 

Какво  пак прецакаха тези калпазани ? 

 

П.П..Видях , в този случай за теб така или иначе е по-добре да си получиш парите обратно.

 

Надявах се, че ще имам опция за смяна на летището от Матала примерно с Мале 😂...но уви 😏 - единствената ми опция е да си върна парите. Сега започваме отново с дискусиите за пътешествие през април... 😄

 

 

image.png

Връзка към коментар
преди 10 часа, Ivan Ivanich каза:

Имаше една тема за забавни задачки, но понеже не я намирам пускам тук една:

Сменям два билета с флекс. За новата дестинация показва, че трябва да се доплати по 2,5 евро на билет. Нямам против, стигам до плащане и иска общо 4,9 евро. Добре, заповядайте ваучер за 10 евро. Ваучера е осребрен и резултата е: осребря ваучер 10 евро, платени 8,8 евра, остатък за плащане (-1,2) евра, имаш да плащаш още 1,12 евро за да завършиш резервацията.

Въпросът е как работи калкулатора на Wizz?

Ако не платя тези 1,12 евро в рамките на 48 часа (така искат) какво става, ще се възстанови ли първоначалната дестинация или ...

Направих немалко проби с тези ваучери.. Засега оставам с впечатлението, че системата ги приема само за плащсне на билета, но не и административната такса. При билет от 14.99  и 8.99 паунда след прилагане на ваучер ми иска доплащане по 7.50 паунда. 

Успях да подкарам ваучерите през Мозила в инкогнито режим. От европейски дестинации се получава прилагането, от България към Европа не успях никак от левов акаунт. 

Останах с впечатление, че най добре е да се ползва при цена на билет малко над 10 евро, адм.такса е отделно. 

Горното не е генерално заключение, т.к. пробите са малко и не обхващат достатъчно варианти. Споделям защото обещах по напред в темата и може би е някаква насока. 

Лично мнение: 

Безполезна промоция в месеци, в които има масово цени по 10... 15 евро и ограничаваща билети да се купуват по един. За да се ползва целия ваучер от 10 евро трябва да се закупи билет минимум 18 евро при wdc, което означава, че ако пътуват двама същият билет за втория ще е минимум 28 евро и тава е само в едната посока. 

Двупосочни полети не опитвах, излишна загуба на време е, но има вероятност да е по успешно там, заради условията на промоцията. 

 

Ако при вас резултатите са други споделяйте, ако противоречат на написаното - също. 

 

@Ivan Ivanich, мисля, че ще ти върнат старите билети, но ваучера изгаря, т.к.е бил приложен. По-горе пропуснах, че ако системата приеме ваучера, но не се завърши плащането, същия  става невалиден. Дали това е винаги така не мога да кажа, но ако се правят опити е добре да не се натиска бутона ПРИЛОЖИ. 

  • Харесвам 9
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към коментар
На 6.01.2023 г. в 23:50, r_nikolov1 каза:

Надявах се, че ще имам опция за смяна на летището от Матала примерно с Мале 😂...но уви 😏 - единствената ми опция е да си върна парите. Сега започваме отново с дискусиите за пътешествие през април... 😄

 

 

/cdn-cgi/mirage/9d7296da8ea5899b644e52990245a8a9331d58ff0973f8986e6477fe7f6b6d9b/1280/https://magelanci.com/uploads/monthly_2023_01/image.png.0329edd8d8f5d20d8463bf1e075bb1a1.png

При мен е по същия начин неактивна опцията за смяна. Трябваше да летя на 29.03 за там 😀

Връзка към коментар
33 minutes ago, Vladimir Vasilev said:

При мен е по същия начин неактивна опцията за смяна. Трябваше да летя на 29.03 за там 😀

Виждам че първите полети вече са планирани чак за октомври ,което не означава че няма да събират пари в следващите 7-8 месеца и да канселират дестинацията примерно през ... септември.Съвсем обичайна практика им е 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Промяна на билет за дете в такъв за възрастен и обратно може да се направи без обаждане по телефон, а през сайта напълно безплатно. 
Имам много стара резервация с 1€ флекс, която исках да си запазя, но детето е в нея, а тя май месец навършва 14 г. Системата не ми даваше да местя резервацията по-напред от м. май. Не ми се звънеше по телефон и реших да поискам промяната чрез contact us. Не намерих подходяща форма и пуснах искане към Amelia🙂. Упъти ме много добре жената😄. Ето стъпките:

80B9275F-D9E7-4B6F-8870-09D1D78A60E2.jpeg.76a6bbf91a6e6f4da3870ef158ee06bc.jpeg
 

17140921-E669-4ECC-93E7-EDD4659B3DBF.jpeg.981deeaf8d63b6ca9ab56462d830a97d.jpeg

 

6F9DAE51-E07D-4D3E-B45E-9D27F55EC77E.jpeg.981332c0b9b2c259bb6c91107346deb3.jpeg

  • Харесвам 11
Връзка към коментар
преди 10 минути , IVM каза:

Честито!

Имаш ли закъснял над 3ч/отменен в последния момент полет с тях през последните месеци?

Връзка към коментар
преди 17 минути , iMari каза:

Честито!

Имаш ли закъснял над 3ч/отменен в последния момент полет с тях през последните месеци?

Даже няколко,и всичките за по няколко човека от миналото лято..Продължаваме битката за няколко хиляди евро все още 😄

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.