Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 4 минути , dunaika каза:

Говорих пак с колцентъра. Няма да летя. Не съм от София и да шофирам часове, да оставям колата на паркинг, само за да ме върнат от там... не. Благодаря ви за включването!

И да не летиш, имаш право на компенсация и нов билет, ако си била на летището.

Ако не отидеш, нямаш право на нищо ...

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

ако отидеш, в най-лошия случай ще ти заверят билета за друга дата и компенсация, а както казах, ако има отказали се ще летиш

ако не отидеш, няма нищо, защото ти се отказваш

Връзка към коментар
преди 22 минути , vorbis каза:

Би ли споделила малко подробности, моля! Какво ти казаха от колцентъра? Компеснация ще ти дадат ли, пренасочване към друг полет...?

Питаха дали искам друг полет или връщане на сумата. Компенсация не съм искала.

Връзка към коментар
Преди 1 час, dunaika каза:

Питаха дали искам друг полет или връщане на сумата. Компенсация не съм искала.

Не стана ясно потвърди ли ли са, че става дума за овърбукинг? Бих се изненадала.

Имах подобна ситуация с Уиз, но отогава още при чекирането излезе надпис, че не могат да ни дадат места, съответно и бордни карти.  Купих места и веднага ни дадоха бордни карти. Летяхме,всичко беше наред. Не е гаранция, че ще летиш ако имаш закупено място, но е една идея по-сигурно. Ако не си отказала резервацията, може би не е късно да купиш такова.

Системата на Уиз прави ненормални гафове напоследък, възможно е и това да е нещо такова. При овърбукинг за този полет  компенсацията е 400 евро.

 

П.п. Хора, всички ли сте тръгнали утре към Мадейра?☺️😉

 

Редактирано от iMari
Грешка-бъркам датите
  • Харесвам 1
  • Смея се 6
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , Dian каза:

Чакаме и ние.

Да не сме по-малко хора от мамалигите ...

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 21 минути , jorocontrola каза:

Чакаме и ние.

Да не сме по-малко хора от мамалигите ...

Като численост - да. А АК се интересуват от броя на населението.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 3 минути , Дани Магелани каза:

Като численост - да. А АК се интересуват от броя на населението.

Ясна е логиката. Но надеждата умира последна.

Само като видя колко дестинации има от Букурещ до Италия и Испания и ме кара да отворя Jobs.ro 🙂

  • Харесвам 1
  • Смея се 15
Връзка към коментар

Здравейте, опитвам се да разбера “врътката” с този флекс и четох по ключова дума във форума, но все не намирам точната информация. Трябват ми 2 билета за София- Бергамо на 27.07.2023 еднопосочни. В момента са на цена 155 лева на човек без багаж. Моля да ми помогнете- как мога да използвам флекс опцията, за да се възползвам от по-ниска цена? И освен това искам да попитам- според вас очаква ли се цената да падне, предвид че е за след 6 месеца напред или по-скоро не? Благодаря много! 

Връзка към коментар
преди 7 минути , Milos каза:

Здравейте, опитвам се да разбера “врътката” с този флекс и четох по ключова дума във форума, но все не намирам точната информация. Трябват ми 2 билета за София- Бергамо на 27.07.2023 еднопосочни. В момента са на цена 155 лева на човек без багаж. Моля да ми помогнете- как мога да използвам флекс опцията, за да се възползвам от по-ниска цена? И освен това искам да попитам- според вас очаква ли се цената да падне, предвид че е за след 6 месеца напред или по-скоро не? Благодаря много! 

Няма опция за ползване на флекс и сваляне на цена. Флекс ти дава опция да сменяш дати и дестинации с доплащане, ако се налага.

Цените би трябвало да паднат.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

6 месеца напред, но и в разгара на лятото, та не е 100% сигурно

освен това не забравяй, че освен да падне цената, трябва и ти да уцелиш момента, когато е паднала...

 

 

в интерес на истината би могло да се възползваш от флекса за сваляне на цената. Купуваш с флекс и впоследствие ако цената падне може да канцелираш и да вземеш на новата цена (като разбира се губиш цената на флекса)

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
Преди 1 час, Dian каза:

55D51634-5C63-4BF0-BF63-95486C91E306.jpeg

Благодаря 🙂. Взех билети за края на август - началото на септември. Доста набързо действах, но то и Уиз набързо могат да минат с косачката :laugh:, така че от мислене полза няма. Засега гледам линията фигурира и в зимното разписание.

За отиването имах оборудвана резервация за трима, с добрия стар флекс от 1евро и приорити за 5, така че смених и доплатих разликата от 10 до 20 евро за билета. За връщането купих директно билети, без смяна чрез флекс през друга дестинация. Мисля, че в случая не си струва гимнастиката - билетът е 20 евро, а приорити - 10 евро.

  • Харесвам 1
  • Браво 7
Връзка към коментар
преди 56 минути , jorocontrola каза:

от Букурещ до Италия и Испания

Над 400 000 са  румънците в Италия. Дори и в най-малкото селце ще се намери поне един румънец или румънка. В Испания са над 300 000 и съвсем логично има толкова много полети.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Преди години сме ходили на почивка в Алания, което е малко по на юг от Анталия. В началото на септември(май около 6ти беше) температурата беше 40+, адска жега и страшно влажно.

  • Харесвам 3
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 19 минути , iMari каза:

Преди години сме ходили на почивка в Алания, което е малко по на юг от Анталия. В началото на септември(май около 6ти беше) температурата беше 40+, адска жега и страшно влажно.

По-горещо от Родос и Сицилия през юли ли става? Да не би да има някакъв микро климат в този район?

Връзка към коментар
преди 34 минути , iMari каза:

Преди години сме ходили на почивка в Алания, което е малко по на юг от Анталия. В началото на септември(май около 6ти беше) температурата беше 40+, адска жега и страшно влажно.

Това е моя снимка от 26 септември 2017 на летище Алания.

 

IMG_20170926_072137.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 16 минути , ДиянаВ каза:

По-горещо от Родос и Сицилия през юли ли става? Да не би да има някакъв микро климат в този район?

Не мога да кажа дали беше нещо инцидентно, но с тази влажност беше кошмар.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Почти познах значи. 😄

 

На 25.12.2022 г. в 14:42, yordanov каза:

Уиз май имат намерение да летят до Истанбул (IST). За сега се говори за полети от Лондон, Будапеща, Букурещ, Клуж и Яш.

Преди известно имаше инфо, че са получили разрешение от румънските власти за полети между Румъния и Истанбул, сега се появи инфо и за Лондон и Будапеща.

Нищо официално все още де, ще видим дали няма да си останат само с намеренията. 

 

Иначе имаше и еднократен слух за полети между Турция и България, ама понеже беше доста недостоверен, не съм го споделял. Ще видим дали ще трябва да се самоцитирам след известно време. 😄

  • Харесвам 6
  • Браво 4
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 50 минути , iMari каза:

Преди години сме ходили на почивка в Алания, което е малко по на юг от Анталия. 

Всъщност Алания е на изток от Анталия. А самото летище Гаазипаша е на изток и от самата Алания, но обслужва много малко полети и не може да се конкурира с това Анталия, което е свръх натоварено през дългия летен сезон.

Уизеър преди имаха полети Анталия-Турку и Будапеща-Истанбул С.Гьокчен за поне 2-3 години, после ги спряха.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 15.01.2023 г. в 18:21, Ivko каза:

Втори билет купувам и не получавам потвръждение на имей. Някой друг?

Преди 2 седмици купих билети и потвърждението по имейла дойде чак след около 48ч. В приложението се виждаха веднага. За първи път ми се бавеше толкова много потвърждението.

  

Връзка към коментар
преди 2 минути , maia_sg каза:

Преди 2 седмици купих билети и потвърждението по имейла дойде чак след около 48ч. В приложението се виждаха веднага. За първи път ми се бавеше толкова много потвърждението.

  

Аз разбрах от какво е и все пак не трябва да е така. Понеже съм се регистрирал със стар имейл, който не ползвам исках да го сменя, но от кол центъра ми казаха, че този точно не може, но може да се промени само вътре в акаунта реално на който получваш известията и така направих. Сега си влезнах в този стария и виждях, че там съм получавал.

Връзка към коментар
Преди 1 час, ДиянаВ каза:

По-горещо от Родос и Сицилия през юли ли става? Да не би да има някакъв микро климат в този район?

По-горещо е. Била съм най-късно на 19.09. около Анталия в посока Сиде и беше поне 35 градуса. Следобед слагаш мокра тениска на терасата и след половин час става на дъска. През деня на такива градуси не мога да обикалям. Но водата е чаааай. 
Родос е на север, криво-ляво там е като в „моето“ Фетие, където ходим в последната седмица на септември и ни е чудесно (+27+30).
В Анталия до края на септември си е горещо лято. Но пък никой не е казал, че трябва да ходите на изток при големите хотели-блокове. Не знам защо, но някак съм по-склонна да си те представя в западна посока, по камънаците на Кемер или на някоя дивотия като Cirali. :) Веднага ще ти измисля маршрут по балканя. :)

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 30 минути , Argentique каза:


В Анталия до края на септември си е горещо лято. 

За протокола да допълня, че сезонът в Анталия продължава до към средата на ноември /същото като в Кипър/. Личния ми опит, посъветваха ме да отида в Белек /Анталия/ през октомври и пак бих отишла, от 20 от 27 октомври имах прекрасно време с дневна температура около 28 градуса, морската вода е чудна след като е събирала слънце цял сезон. Вечер може да се облече връхна дреха. Не на последно място цените през октомври са по-поносими, особено за луксозните турски хотели. 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 1 час, Hakkâri Spor каза:

Будапеща-Истанбул С.Гьокчен за поне 2-3 години, после ги спряха.

Интересно е, че сега всички нови полети от Истанбул са от IST, а не от SAW. Малко изненадващо, но в никакъв случай  странно. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   3 магеланци

    • Essy
    • vladimira74
    • Дънди
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.