Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 52 минути , Hakkâri Spor каза:

Ако им се плащат по-високи летищни такси, да плащат.  😄

Точно Wizz Air няма да тръгнат да плащат повече, според мен.  IST е огромно, с огромен капацитет да посрещат самолети.  Могат  от летището да си позволят отстъпки за определен период. Трябва да бъдат атрактивни за авиокомпаниите, за да повишат  натовареността си. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

И от мен един

имате отстъпка от 10 евро за следващия ви полет
Точно така! Изберете следващата си дестинация с Wizz Air и спестете. Добавете кода на ваучера си, преди да платите, за да заявите следващия си полет от нас: 
214321381847260043
Връзка към коментар

Имам предположение

какво се е случило с португалския полет на уиз от днес на магеланката по-горе.

На моя ред имаше хора, купили си extra leg room, а такъв нямаше. Стюардът каза, че явно са сменили самолета в последния момент. Та може би смененият самолет е бил  такъв с по-малко места и наистина е имало овърбукинг.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 7 часа, neuromancer каза:

да, flightradar дава че на 20.01 е летял A20N (А320 нео), а на 16.01 - A21N (А321 нео)

Точно така е. И аз проследих машините. А и от колцентъра казаха, че проблемът е овърбукинг. 🫤

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 4 часа, Йосиф Милчов каза:

и аз имам подобен ваучер, явно ги раздават на ишлеме.

Пращайте ги тука, иначе има да компенсират, че дори вече за оувърбуукинг отказват да плащат обезщетение и се минава през Аероиск.

Връзка към коментар

За тези ваучери не ми стана ясно - мога ли да купя билети за двама в една посока и да използвам ваучера и дискаунт клуба? 

Или трябва да е билет за един - двупосочен? Защото, ако купя отделно за мен и  след това за още един пътник вече без дискаунт се

губи смисъла от тази отстъпка от 10 евро. Правилно ли съм разбрала?

Връзка към коментар

Изтървах евтиния флекс с 8 евро багаж от BRT, предложен по-рано тук, някой знае ли има ли друг вариант в момента, или да се примиря със 7/11?

 

edit: Току-що се опитах да ползвам ваучера за до 10 евро намалени, който получих на имейл и с никого не съм споделяла и ми каза, че вече е употребен...

Редактирано от PolinaS
допълване
Връзка към коментар

Уиз за пореден път се издъниха . Трябваше да пътувам до Бергамо в 6.15ч Полетът ще има голямо закъснение- ще излети в 13ч. и нещо. Изпускам си полета от Бергамо до Порто с Райън,който е в 11.45ч

Сега съм на Т1 и се чудя какво да правя. Съобщават,че е по технически причини. Ако се откажа,ще имам ли право на обезщетение? Някакви съвети?

Връзка към коментар
преди 2 часа, blueriver каза:

Уиз за пореден път се издъниха . Трябваше да пътувам до Бергамо в 6.15ч Полетът ще има голямо закъснение- ще излети в 13ч. и нещо. Изпускам си полета от Бергамо до Порто с Райън,който е в 11.45ч

Сега съм на Т1 и се чудя какво да правя. Съобщават,че е по технически причини. Ако се откажа,ще имам ли право на обезщетение? Някакви съвети?

По технически причини трябва да ти изплатят обвзщетение. Довечера имаш полет до Порто в Раян от Бергамо и с изиджет от Малпенса - 150/78 евро съответно. Аз бих си продължил пътуването макар и с тази засечка. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , Jorro каза:

По технически причини трябва да ти изплатят обвзщетение. Довечера имаш полет до Порто в Раян от Бергамо и с изиджет от Малпенса - 150/78 евро съответно. Аз бих си продължил пътуването макар и с тази засечка. 

Но ако го направя,пак ще ми дължат обезщетение,нали?

Връзка към коментар
преди 1 минута , blueriver каза:

Но ако го направя,пак ще ми дължат обезщетение,нали?

Дължат и в двата случая. Снимай си екраните със закъснението на терминала да си ги имаш за всеки случай. Новите билети до Порто са си за твоя сметка, но обезщетението щв ти ги покрие. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ако имаш чекиран багаж трябва да си на летището (но пък вече щеше да си го чекирала щом си била там).Имай едно наум че неведнъж полет е излитал по-paно от предварително обявеното закъснение.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Нямам. А и още се чудя дали да загубя целия ден в пътуване,след безсънна нощ. Билетите ми с Райън са почти без пари през посредник,мога да ги прежаля!Връщането ми с Уиз е с флекс,та може да отложа тази дестинация за друг път с повече време .

Веднага ли трябва да се подаде искането за обезщетение? Или все пак да изчакам часа на заминаване?

Сега гледам:

 

Screenshot_20230123-082455.png

Screenshot_20230123-092038.png

Screenshot_20230123-091928.png

Снимката от приложението е преди десетина минути,следващата ,че е пристигнал -след още пет минути!

Връзка към коментар

Уиз така и не си оправиха проблемите с италианските полети, които влачат още от лятото. За пореден път този полет от 6ч го местят за 13/14ч. На пръв поглед е толкова удобно да кацнеш сутринта на BGY и да ползваш всички възможни връзки през деня, но никога не знаеш кога ще изтеглиш късата клечка.

@blueriver, съжалявам.

Уиз могат да пишат всякакви дивотии в приложението, ти си гледай сайта на летището. Като се изпълни полета, направи скриншот от flightradar24 - тази информация е достъпна само няколко дни след полета, ако нямаш платено членство.

Клейм за обезщетение може да пуснеш до три години, така че имаш време.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 7.01.2023 г. в 7:42, The Doctor каза:

Направих немалко проби с тези ваучери.. Засега оставам с впечатлението, че системата ги приема само за плащсне на билета, но не и административната такса. При билет от 14.99  и 8.99 паунда след прилагане на ваучер ми иска доплащане по 7.50 паунда. 

Успях да подкарам ваучерите през Мозила в инкогнито режим. От европейски дестинации се получава прилагането, от България към Европа не успях никак от левов акаунт. 

Останах с впечатление, че най добре е да се ползва при цена на билет малко над 10 евро, адм.такса е отделно. 

Горното не е генерално заключение, т.к. пробите са малко и не обхващат достатъчно варианти. Споделям защото обещах по напред в темата и може би е някаква насока. 

Лично мнение: 

Безполезна промоция в месеци, в които има масово цени по 10... 15 евро и ограничаваща билети да се купуват по един. За да се ползва целия ваучер от 10 евро трябва да се закупи билет минимум 18 евро при wdc, което означава, че ако пътуват двама същият билет за втория ще е минимум 28 евро и тава е само в едната посока. 

Двупосочни полети не опитвах, излишна загуба на време е, но има вероятност да е по успешно там, заради условията на промоцията. 

 

Ако при вас резултатите са други споделяйте, ако противоречат на написаното - също. 

 

@Ivan Ivanich, мисля, че ще ти върнат старите билети, но ваучера изгаря, т.к.е бил приложен. По-горе пропуснах, че ако системата приеме ваучера, но не се завърши плащането, същия  става невалиден. Дали това е винаги така не мога да кажа, но ако се правят опити е добре да не се натиска бутона ПРИЛОЖИ. 

Ако някой има валиден ваучер от 10 евро нека опита да доплати промяна на полет при билети с флекс.

Системата изглежда допуска да бъде платено с ваучер или промоционален код, но не мога да проверя, за да потвърдя.

Пробвах с ползвани кодове, но логично дава съобщение, че:

image.png.322f115ac650aee0493bc442e6b91f5d.png

Връзка към коментар
преди 4 минути , Ivko каза:

Сутрешния полет до Бергамо има проблем със самолета в неизправност е и се чака друг, но най-вероятно няма да лети изобщо днес.

Благодаря. Къде виждаш тази информация?

Връзка към коментар
преди 6 минути , blueriver каза:

Благодаря. Къде виждаш тази информация?

Не я виждам, вътрешна е и пак казвам най-вероятно, а не че няма да лети. Или ще чакате полета от Бергамо за София и същия ще Ви върне обратно в обявения час 13:10

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   2 магеланци

    • Victoria
    • nino
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.