Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

На някой случвало ли му се е да му начислят surcharge fees (добавят се към резервацията, когато е направена от тур агенция, трети сайт, бот и тн) върху резервация направена директно от сайта на wizzair? Наскоро закупих 9 билета за Барселона, нямаше surcharge fee, на другия ден закупих още 2 - лично аз от моя собствен лаптоп, директно от сайта на wizzair.com и имах 80лв surcharge fee, който в бързината заплатих без да искам... Пуснах claim на сайта им, където ясно обяснявам, че резервацията НЕ Е направена от тур агенция, друг сайт и т.н., но те само ми отговориха това:

 

Quote

Благодарим ви че се свързахте с отдела за обслужване на клиенти на Wizz Air.

Във връзка с Вашия иск, бихме искали да Ви информираме, че услугата system surcharge fee се добавя автоматично, когато резервацията се прави през автоматизирана платформа, трета страна, туристическа агенция или платформа за резервации, като същата не подлежи на възстановяване.

С оглед на горепосоченото, бихме искали да Ви информираме, че за съжаление не бихме могли да изпълним Вашето искане за възстановяването и.

В случай, че имате допълнителни въпроси, моля свържете се отново с нас.

С уважение,


Rumyana Sakaliyska

 

 

Наистина ли са чак толкова малоумни....

  • Шок 3
Връзка към коментар
преди 22 минути , vladilgr каза:

На някой случвало ли му се е да му начислят surcharge fees (добавят се към резервацията, когато е направена от тур агенция, трети сайт, бот и тн) върху резервация направена директно от сайта на wizzair? Наскоро закупих 9 билета за Барселона, нямаше surcharge fee, на другия ден закупих още 2 - лично аз от моя собствен лаптоп, директно от сайта на wizzair.com и имах 80лв surcharge fee, който в бързината заплатих без да искам... Пуснах claim на сайта им, където ясно обяснявам, че резервацията НЕ Е направена от тур агенция, друг сайт и т.н., но те само ми отговориха това:

 

 

 

Наистина ли са чак толкова малоумни....

Периодично някой се оплаква от същото. Имаше разни предположения какво провокира появяването на тази такса, но не се доказаха на 100%.

Не знам, имам усещането, че Уиз старателно се опитват да съсипят малкото доверие останало към тях. За мен единствения начин за реакция е да се пускат редовно жалби за всеки отделен проблем, колкото повече потребители се оплачат, толкова по-вероятно АК да обърне внимание. Конкретно в случая да се иска обяснение при какви обстоятелства АК разглежда даден клиент като възможен посредник.

Възможно е купуването на повече билети от един профил да ги провокира, само предполагам.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мислите ли, че тази такса се появява случайно???

Как случайно не падат обявените цени преди плащане никога?

 

Единственото което може да се направи е да се гледа внимателно преди плащане и да се избягват, ако има алтернатива, дори да е с няколко евра по-скъпа.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 12 часа, iMari каза:

Уиз така и не си оправиха проблемите с италианските полети, които влачат още от лятото. За пореден път този полет от 6ч го местят за 13/14ч. На пръв поглед е толкова удобно да кацнеш сутринта на BGY и да ползваш всички възможни връзки през деня, но никога не знаеш кога ще изтеглиш късата клечка.

@blueriver, съжалявам.

Уиз могат да пишат всякакви дивотии в приложението, ти си гледай сайта на летището. Като се изпълни полета, направи скриншот от flightradar24 - тази информация е достъпна само няколко дни след полета, ако нямаш платено членство.

Клейм за обезщетение може да пуснеш до три години, така че имаш време.

Благодаря за коментара! Мислех да купувам билети за 27.07 за Бергамо за концерт на същия ден вечерта, но май не ми се рискува след като видях коментара ви. Може би ще се насоча към раян, въпреки че билетите са по-скъпи за предния ден. 

Връзка към коментар
имате отстъпка от 10 евро за следващия ви полет
Точно така! Изберете следващата си дестинация с Wizz Air и спестете. Добавете кода на ваучера си, преди да платите, за да заявите следващия си полет от нас:
214328314706421194
Wizzair Warning
 
Още ли го обмисляте? Вашият ваучер може да бъде използван до 15 февруари 2023 г. *Важат Правилата и условията
Връзка към коментар

Напразно се радвах, че съм купил полет с ваучера за 10 евро заедно с флекс. Сега като реша да променя полета след екрана за избор на място изключва процедурата и връща в началото.

Май си е живо стопяване на кредитите ни.

Връзка към коментар

Здравейте! Бях платил билетите с Revolut картата ми. Предвид отменения полет, сега попълвам данните за връщане на парите. При “Bank account country” какво трябва да напиша - България или Литва? Благодаря предварително! 
За първи път пускам заявка за пари от Уиз и не искам да объркам нещо… 😃

4751E44B-B984-4FAA-9977-4FDF65775312.png

Връзка към коментар
преди 22 минути , r_nikolov1 каза:

Здравейте! Бях платил билетите с Revolut картата ми. Предвид отменения полет, сега попълвам данните за връщане на парите. При “Bank account country” какво трябва да напиша - България или Литва? Благодаря предварително! 
За първи път пускам заявка за пари от Уиз и не искам да объркам нещо… 😃

/cdn-cgi/mirage/ea0c4ca6f158c89622d3df9de93ec5220747ebb2ab3dd9e8431480741d75ddb7/1280/https://magelanci.com/uploads/monthly_2023_01/4751E44B-B984-4FAA-9977-4FDF65775312.png.9505faac32dbc959379fde14fa604ae6.png

IMG_20230124_122418.jpg.847ce6fc858622c773dd100f42831f42.jpg

Литва.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 24 минути , r_nikolov1 каза:

Здравейте! Бях платил билетите с Revolut картата ми. Предвид отменения полет, сега попълвам данните за връщане на парите. При “Bank account country” какво трябва да напиша - България или Литва? Благодаря предварително! 
За първи път пускам заявка за пари от Уиз и не искам да объркам нещо… 😃

/cdn-cgi/mirage/a7aea3d4f4cba32b52ccee576c7b2a9167cb686602ad358d97caeb8afc1550be/1280/https://magelanci.com/uploads/monthly_2023_01/4751E44B-B984-4FAA-9977-4FDF65775312.png.9505faac32dbc959379fde14fa604ae6.png

Мисля,че Литва.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Някой може ли да ми прати код за ваучер за 10 евро, че аз след като използвах един на мое име и втория вече не ми го дава валиден. Благодаря предварително!

 

П.С. Пратиха ми, благодаря за бързото отзоваване!

Връзка към коментар

Имам следния въпрос: в средата на ноември уиз ер ми анулираха полети и аз реших да получа кредити в замяна, тъй като както знаете ги връщат с 20 процента отгоре на сумата. Проблемът е, че са валидни само една година (там пишеше, че са две) и освен това уиз ер са страшно компрометирани в моите очи, тоест предпочитам Райнъер например. Въпросът е, мога ли сега два месеца по-късно да поискам кредита да ми го изплатят (още повече, че наскоро използвах една малка част от него)? Просто се притеснявам, че няма да успея да го изразходя до ноември (става въпрос за 500 лв.) И в крайна сметка ако дойде ноември, мога ли по някакъв начин да го инвестирам и да му продължава давността? Благодаря предварително!

Връзка към коментар

Купуваш си евтин билет с флекс за 6 евро и след това го прехвърляш на друг полет далеч във времето за да усвоиш целият кредит. Ако ти променят/отменят полета може по всяко време да усвоиш кредита. Ако доброволно се откажеш от полета (искаш да ползваш кредита), губиш 6те евро за флекс и чакаш 3 дни за да си получиш кредита в профила. 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 27 минути , Dian каза:

Стартира линия София-Ереван от 26-ти април. Полетите са сряда и неделя.

3A21042F-9580-4C0C-9A3D-3F0EA89E6F6F.png

Почти си помислих, че може да се отиде и в Източна Турция. Все пак са само 20км,  ама греда. Границата е затворена ...

Връзка към коментар

Уиз ми оправиха деня определено. Юни месец вече знам накъде. 

Иначе от юни полетите са вторник и събота.

Връзка към коментар

Тая новина я чакаме от началото на 2020г 🙂

Онзи ден гледах и се ядосвах, че няма много удобни и изгодни варианти от София до Ереван, а днес - изненада. Нека да тръгнат де...:clapping:

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • r_nikolov1
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.