Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Падането на Паланга ще е истински шок,но и доста добри връзки от София през Лондон (като Исландия , Мадейра, Тенерифе)  явно си заминават 😉

 

От линка по-горе :

Wizz Air will end a further eight London routes: Gatwick to Chania, Funchal (Madeira), Tenerife South, and Luton to Keflavik, Malaga, Ohrid, Olsztyn-Mazury (which serves the fantastic thousand lakes area of Poland), and Palanga.

 

https://simpleflying.com/wizz-air-cuts-8-london-routes/

 

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 28 минути , BPK каза:

Малко информация и обяснения по тези въпроси на приложения линк.

 

Иначе, за инфо - преди няколко дни имах канцелирани полети и системата не даваше никаква алтернатива, само въстановяване на парите. По телефона, закачен най-горе, обаче се договорих за смяна... която точно търсех още от самото начало.

 

https://dailynewshungary.com/hungarian-wizz-air-in-trouble-several-popular-flights-could-be-cancelled/

В същата ситуация съм в момента. Канселиран полет на 30.03 с връщане на 04. 04 автоматично е преместен на 28.03-04.04. Пише да чакам мейл (който вече получих). Ще изчакам до понеделник и май ще трябва да им звъня. 😞

Връзка към коментар
преди 2 часа, Aureliano каза:

Миналата година ни отмениха полетите с Раян до Задар в началото на юни. Еми разреши ми сам да ги сменя за Палма без никакво доплащане месец напред.

Ситуацията не е същата. До Задар махнаха само април, май и юни, докато сега при Корфу махат целия сезон! Аз също имах до Задар и просто си преместих датата за юли и си летях през юли до Задар, имах супер почивка там. Не съм доплащал за местенето на датите.

Връзка към коментар
преди 3 часа, stanimir каза:

Политиката на Wizz не е само лоша , а може да я накарате да работи понякога и във ваша полза.Непрекъснатите промени в разписанието позволяват да си изберете най-евтината дата около тази която в действителност желаете и просто да  изчакате.

По-запалените ентусиасти тук дебнат дори за алтернативните летища.

При резервации за 4-5 месеца напред имате почти сигурен шанс да получите безплатна промяна.Разбира се за по-сигурно купувате полетите с Wizz флекс.

Ако вземат че паднат с много направо си правите нова резервация , а тези с флекс анулирате или пренасочвате другаде.

Има неща в които Wizz нямат конкуренция с гъвкавостта която ни предоставят 😉

Това всичкото го играя дълго време, но сега нещата се промениха. А в случая става дума за отменен полет през  юни, който ще ми струва доста пари за хотел, а  алтернативата е също време, пари и промяна на програмата ми.

Връзка към коментар

Опитваме се да решим да купим едни билети до Армения, ама вие днес хич не сте оптимистични в тази тема и някак спрях да вярвам, че ще тръгне тази линия. 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Не пречи да купиш, Уизеър ще ти ги върнат 120% в профила, ако ги отменят. Аз ще направя опит да ида, дано не ми направят проблем на границата заради азербайджанските печати. Но каквото такова.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Дано ви предложат добра алтернатива за канселираните полети. През jetcost.de може да пробвате да свалите цените на Ryanair ако летят до същото летище.

В момента има добри цени до Лондон през април с Wizz, когато е ученическата ваканция и великденските празници.

Връзка към коментар
преди 2 часа, Hakkâri Spor каза:

Ситуацията не е същата. До Задар махнаха само април, май и юни, докато сега при Корфу махат целия сезон! Аз също имах до Задар и просто си преместих датата за юли и си летях през юли до Задар, имах супер почивка там. Не съм доплащал за местенето на датите.

Не ме разбра. Исках да дам пример какво означава авиокомпания да е гъвкава. Раян бяха толкова гъвкави, че след като канселираха полета до Задар, платформата им ми позволи сам да си избера която и да е друга дестинация от мрежата им от София. Това при билет от посредник! В сравнение с това при Уиз при три канселирани полета за лятото, нямам нито една единствена опция за смяна. Абсолютно никаква гъвкавост не е това и освен това говори за абсолютно неспособна авиокомпания. Поне да сложат по-нормални условия за смяна като значително увеличат броя на алтернативни дестинации, че като ти провалят едно пътуване поне да е гарантирано, че можеш да отидеш на друго място. Както е сега остава яд, разочарование и огромно недоверие към тях. Прецакват те и по никакъв начин не те компенсират. Добре са го написали в статията на @BPK

И ако там става въпрос за Западна Европа, въпрос на много малко време е и при нас хората да спрат да им се връзват и да си причиняват такава “услуга”. Неприятно е, че ще пострада конкуренцията за някакъв период, но пък с времето ще се появят нови, по-способни играчи на тяхно място.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не е точно така.До Лондон да кажем лети почти всеки който може да вдигне самолет във въздуха , а тук се радваме на всяка новооткрита линия като деца в сладкарница.

Wizz и да се изпарят, повечето британски, италиански и т.н. пътници вероятно няма и да забележат 

Истина е, че в природата празна дупка не остава, но не е и като да се надяваме че внезапно ще се отприщи огромен интерес към страната ни.

Аз лично никога не избирам важни за мен полети с Wizz  ,ако нямам резервен вариант поне с Ryanair.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не търсете причината за злини само в Уиз🙃. Я погледнете и в себе си. Който много често лети, по-често му се случват и проблеми😄Не може само щастие на хоризонта.

В тази връзка мога да кажа, че досега не съм имала лоши моменти с Уиз😉. Даже на последния полет, когато се тревожех дали и при точно приземяване по график, 40 минути ще ми стигнат за излизане и хващане на автобус, взеха, че кацнаха с 20 минути по-рано. Преди това Flight radar бяха решили да ми развалят отношенията с Wizz, като си измислиха някакво 1-часово закъснение, че даже и объркаха Bucharest с Budapest🤣. Но розовите излязоха железни😛

За да си имаме приятелството, винаги слагам звезди на приключилите полети, а днес и някое € им вкарах🙂

 

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 час, ДиянаВ каза:

Не търсете причината за злини само в Уиз🙃. Я погледнете и в себе си. Който много често лети, по-често му се случват и проблеми😄Не може само щастие на хоризонта.

В тази връзка мога да кажа, че досега не съм имала лоши моменти с Уиз😉. Даже на последния полет, когато се тревожех дали и при точно приземяване по график, 40 минути ще ми стигнат за излизане и хващане на автобус, взеха, че кацнаха с 20 минути по-рано. Преди това Flight radar бяха решили да ми развалят отношенията с Wizz, като си измислиха някакво 1-часово закъснение, че даже и объркаха Bucharest с Budapest🤣. Но розовите излязоха железни😛

За да си имаме приятелството, винаги слагам звезди на приключилите полети, а днес и някое € им вкарах🙂

 

 

Мда, благодаря за окуражаването, и ние обикновено имаме прилични взаимоотношения с уиз. Взехме билети, кога друг път ще се появи директен полет до Ереван през май за 60 евро в двете посоки? Нямам против леко да го разместят, няма да резервирам друго преди април.

  • Харесвам 4
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 33 минути , Lindt каза:

 

Мда, благодаря за окуражаването, и ние обикновено имаме прилични взаимоотношения с уиз. Взехме билети, кога друг път ще се появи директен полет до Ереван през май за 60 евро в двете посоки? Нямам против леко да го разместят, няма да резервирам друго преди април.

В четвъртък вечерта имаше много размествания по различни маршрути, не само от България. Бутаха по пролетното разписание. Не мисля, че ще се стигне до тотално премахване на линията, която стартира от 30 април. 
Дано ти е на късмет случайното окуражаване😉👍

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
6 hours ago, Stryper said:

Дано ви предложат добра алтернатива за канселираните полети. През jetcost.de може да пробвате да свалите цените на Ryanair ако летят до същото летище.

В момента има добри цени до Лондон през април с Wizz, когато е ученическата ваканция и великденските празници.

Сега разгледах разписанието на Райън и виждам че летят до Корфу , така че една драма по-малко.

Без да съм запознат с това на Wizz,  предполагам че дори датите  се  припокриват.

 

Връзка към коментар
преди 8 минути , crazyhorse каза:

Малко са се увлекли с цените!За тези пари може околосветско да се направи!

1810743839_(376).png.4d8bca5b86ead921164e4deeb0fc3bc2.png

Това не е нищо, преди Коледа неустоимата им оферта беше такава:

666281113_Screenshot_20221101-063905_WizzAir.jpg.3c222f24e5280597a69f1efad73894ef.jpg

  • Шок 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 18 часа, muchachote каза:

Това не е нищо, преди Коледа неустоимата им оферта беше такава:

666281113_Screenshot_20221101-063905_WizzAir.jpg.3c222f24e5280597a69f1efad73894ef.jpg

Пффф, другата седмица летя за 38Е до Лисабон, включая дискаунт и далаверката с промо кода. Обаче имам/х полет за утре за Лисабон, 30Е, купен преди 4 месеца, който няма да ползвам. Е не мръднаха тоя път с часовете УИЗ-а, а така се надявах на едни 120%. Значи летя за 68Е... скъпо, немагеланско.

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   3 магеланци

    • Tani
    • Aureliano
    • Mascotte7373
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.