Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Добро утро и честит празник (който и да празнувате)! 

Сега пък пак проблеми, купила съм и конкретни места допълнително. Какво значи "няма места за нас", няма да ни качат ли? 

Малага-София... 

Screenshot_20230214_093614_com.huawei.browser.jpg

Screenshot_20230214_093642_com.huawei.browser.jpg

Връзка към коментар
преди 26 минути , natalito78 каза:

Добро утро и честит празник (който и да празнувате)! 

Сега пък пак проблеми, купила съм и конкретни места допълнително. Какво значи "няма места за нас", няма да ни качат ли? 

Малага-София... 

/cdn-cgi/mirage/91e8db2aaedf9d9785cd633275868fec0ed4d02f66487efd00bcfb340458efa9/1280/https://magelanci.com/uploads/monthly_2023_02/Screenshot_20230214_093614_com.huawei.browser.jpg.701416ff2856ad87e9fdb5229b540585.jpg

/cdn-cgi/mirage/91e8db2aaedf9d9785cd633275868fec0ed4d02f66487efd00bcfb340458efa9/1280/https://magelanci.com/uploads/monthly_2023_02/Screenshot_20230214_093642_com.huawei.browser.jpg.8b8d6f58427f5af2147733b57abe43e5.jpg

Предварително заложен е бил явно а321 и сега ще летите на по-малкия а320. Дали ще ви качат ще стане ясно на летището....

Връзка към коментар
преди 55 минути , tch каза:

Предварително заложен е бил явно а321 и сега ще летите на по-малкия а320. Дали ще ви качат ще стане ясно на летището....

И какво да правим, ако не ни качат, никаква идея нямам. Супер подарък-точно съм рожденичка 😢

Този път само проблеми. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 17 минути , natalito78 каза:

И какво да правим, ако не ни качат, никаква идея нямам

Отидете по-рано и се опитайте да се чекирате от първите.

АК имат различни практики при овърбукинг или смяна на самолет.

Примерно може да предложат оферта за отказалите полета.... някой да се възползва... може да има и хора с no show...

Връзка към коментар
преди 20 минути , natalito78 каза:

И какво да правим, ако не ни качат, никаква идея нямам. Супер подарък-точно съм рожденичка 😢

Този път само проблеми. 

Ако не ви качат трябва да ви платят хотел и обезщетение, та пак е подарък

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

При нас така се получи с полет до Ница на 13 януари. Просто за по-задните места дадоха други заради по-малкия самолет. Места не купуваме. Новите бордни карти дадоха на гейта, хем вече се бяхме чекирали. Даже по-малкият самолет не беше запълнен и имаше много свободни места. Защо веднага се мисли най-лошият вариант? :unsure:
Доколкото съм чела, при овърбукинг на уиз с предимство са хората по реда на чекиране и тези със закупени места.
Честит ви празник и безпроблемно пътуване, пък пийте по едно андалусийско и за нас! :wink:

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Благодаря за отговорите Argentique и neuromancer... 

Успокоихте ме, че както почна това пътешествие с 6часа закъснение на идване към Малага дано на връщане да няма изненади 🙏

Ще пием по 1 за вас, за нас! 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 10.02.2023 г. в 14:41, Zaro каза:

Сега ... аз за първи път чувам някой да ходи на концерт на Бионсе, ама надали някой ще тръгне да вдига цените точно за това. По-скоро има някаква друга причина - я край на учебни години, начало на летен сезон, някой мач или нещо друго.

Предполагам за Мадона ходят 😄😄 че в този ден и месец едва ли се избиват да пътуват. А и гледайки цените на съседните дати...

 

Untitled.jpg

 

За справка концерта е на 7-ми и първия възможен полет е този 😄

 

На 10.02.2023 г. в 13:22, Kosta Grudov каза:

100% гледат големи събития,

По скоро, както бе писано има интерес и търсене около/на конкретната дата и за това се покачват цените.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Абе не са Бионсе и Мадона , просто "розовите сигурно са полудели".Май като пуснаха полети из Близкия Изток си повярваха че ще са новите "Емирейтс" 

 

 

IMG_20230215_182117.jpg

 

 

IMG_20230215_182133.jpg

 

 

 

IMG_20230215_182148.jpg

 

 

IMG_20230215_182205.jpg

 

 

IMG_20230215_182628.jpg

  • Шок 5
  • Браво 1
  • Смея се 6
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

За доста  места има юли/август цени от по 200евро в посока с Дискаунт при това, не знам кой се връзва..

Примерно Неапол целия август под 210 евро няма в посока!

Юли е подобен.

Сицилия е същата работа 800лв двупосочен с дискаунт.

Юли и август за Мадрид същата работа 800лв

Обаче топа е Лисабон, 400-800лв в посока за юли и август. Като за август има само 1-2 дати където може да се съберете в 1000лв двупосочно.

 

2146962744_.JPG.1515fdee9ecc0c4c233c11c2fc2a6d1c.JPG1648495939_2.JPG.70a408d14c8bc133e2fd7fee7d549464.JPG

  • Шок 1
  • Замислям се 2
Връзка към коментар

някакси не мога да си представя да блъфират, като си знаят контингента от пътници, вероятно никой няма да клъвне 

но това всичкото са празни разсъждения по картинка

Връзка към коментар
преди 29 минути , neuromancer каза:

някакси не мога да си представя да блъфират, като си знаят контингента от пътници, вероятно никой няма да клъвне 

но това всичкото са празни разсъждения по картинка

ааа не така

 

Може да не са много, но винаги ще клъвне някой.

И до днес, връщането на голяма част от българите в чужбина за лятото е най-важното събитие на годината, дори живеят за него  и биха платили и с бъбрек, ако се наложи.

  • Смея се 6
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , vladimira74 каза:

  И аз така мисля. Те държат цените високи. 

Аз търся за юли,август София- Хамбург, е под 1000 трудно се намира . А Варна Хамбург са още по -високи.

Произволно търсене за София-Хамбург-София 12-26.08 с луфти е 260-280евро.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

ами да ви кажа какво се случи при мен след ковида

аз винаги пътувам през ваканциите, защото съм с децата

гледах цените на полетите, точно за ваканциите винаги бяха най-високи и то неприятно високи

и си седяха така доста време, но 2-1,5-1 месец преди ваканцията се появиха нормални цени и взех

това се повтори два пъти, за двете ваканции

ако не бяха се появили смислени цени щях да отида някъде с колата или извън страната, където поне да има оправдание за по-високите цени

 

според мен не гледайте само Уиз, ако искате да ходите някъде гледате глобална търсачка

ако няма смислени цени, аз бих изчакал да се появят и тогава да взема, ако не - Гърция или Румъния с кола

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 2 часа, Alexander каза:

ааа не така

 

Може да не са много, но винаги ще клъвне някой.

И до днес, връщането на голяма част от българите в чужбина за лятото е най-важното събитие на годината, дори живеят за него  и биха платили и с бъбрек, ако се наложи.

Да се върнеш с Уиз е далеч по-престижно, отколкото с чисто ново БМВ на 300 х. км.

Женева също има по 528 лв. 

 

550228198_Screenshot_20230215-231039_WizzAir.jpg.2677517fe81a12445ba721159b67c56a.jpg

Връзка към коментар

Миналото лято следях билетите до Аликанте за опредена дата, имаше период в който непрекъснато се вдигаха и стигнаха почти хиляда лева, но после спаднаха до под двеста, което ми беше границата и купих. 

Връзка към коментар
преди 4 часа, Бръмбар каза:

имаше период в който непрекъснато се вдигаха и стигнаха почти хиляда лева,

В такива периоди резервират туроператорите.  На пълно логично, след като си продадат туристическите пакети,  цените да се нормализират до  обичайни  нива за летен сезон до  курортна  дестинация. (Конкретно пиша за Аликанте, но логиката е ясна за всяка една дестинация).

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Още повече, че сега е месец в който всеки започва да планува, буква отпуски и почивки и се почва търсене на билети и цените скачат. Мисля, че към април/май ще се нормализират.

 

А кога ще си оправят цените през уеб и приложение да са в реално време едни и същи. Това ако човек няма приложение /както някой мой познати букват само от уеб/ може да се набуташ/изпуснеш полет.

 

Untitled.jpg

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 2 часа, Ivko каза:

А кога ще си оправят цените през уеб и приложени

Ама 35 евро не са ли  88 лева през вътрешния курс на Уиз?  Щом началото е от Барселона, защо трябва да се обръща цената в лева. Оригиналните цени от Барселона са в евро.

  • Смея се 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.