Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 7 минути , Ivko каза:

И двете цени са в лв 

Объркването ми идва от  психологически неприемането на такава голяма разлика. Не допусках такава огромна разлика. Ама се оказа, че има и такова нещо.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Ivko каза:

Още повече, че сега е месец в който всеки започва да планува, буква отпуски и почивки и се почва търсене на билети и цените скачат. Мисля, че към април/май ще се нормализират.

 

А кога ще си оправят цените през уеб и приложение да са в реално време едни и същи. Това ако човек няма приложение /както някой мой познати букват само от уеб/ може да се набуташ/изпуснеш полет.

 

Untitled.jpg

Ама този първия скрийншот е през fare finder-а. Там не винаги са най-актуални цените, понякога са доста подвеждащи. Като тръгнеш да резервираш, обаче, би трябвало да ти се покаже актуалната цена.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 29 минути , epetkov каза:

Объркването ми идва от  психологически неприемането на такава голяма разлика. Не допусках такава огромна разлика. Ама се оказа, че има и такова нещо.

Да реалната цена става, но колко го знаят това. Повечето само цената от уеб-а гледат 😰

 

преди 2 минути , yordanov каза:

Ама този първия скрийншот е през fare finder-а. Там не винаги са най-актуални цените, понякога са доста подвеждащи. Като тръгнеш да резервираш, обаче, би трябвало да ти се покаже актуалната цена.

 

Връзка към коментар
преди 9 минути , Coo каза:

Минавам да питам аз ли халюцинирам или Уиз: Какви са тези цени София - Ереван / Ереван - София по 700 лева, бре...

А-а-а, питай @Георги Матеев . Той първи откри тази промоция:

 

:clapping:

  • Шок 1
  • Смея се 8
Връзка към коментар

Не им се впечатлявайте толкова, нещо бъркат нулите или валутата, изследват потребителските нагласи(или търпение).😂

Миналата седмица взехме двупосочно за 70лв до Ереван, следващата седмица като нищо ще паднат до 20лв в посока, а след две седмици вероятно ще орежат полетите до средата на юни или ще се окаже, че всъщност ще летят до Кутаиси. 😄

 

  • Харесвам 7
  • Смея се 8
Връзка към коментар

@iMari, силно се надявам да си права за падането на цените на полетите, защото цените в момента са като за двупосочен презокеански полет, а не като за Армения 😀😁

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Нещо определено става с лилавите, де да беше само Ереван. Вече виждам масово цени от по 300-400 лв (еднопосочно) за дестинации, които до скоро традиционно винаги са били супер евтини. И то дестинации, по които определено няма туристически агенции, продаващи пакети - което обикновено обяснява високите цени.

 

Имам известно подозрение, че през последните 2 години Уиз доста изгубиха от безкрайните експерименти с нови линии и бази. Постоянната игра на "тука има тука нема", както и скандалното лято 2022 с хиляди отменени полети им дръпна доста клиенти и в момента вероятно не са ОК финансово.

  • Харесвам 14
Връзка към коментар

Специално Армения не ми изглежда голяма драма. Има двупосочни по 150 лева в август ,което за върхов отпускарски сезон не е никак зле.Всички полети от Ереван са на 50€ през целия месец - направо подарък ! 

10 minutes ago, Георги Матеев said:

Нещо определено става с лилавите, де да беше само Ереван. Вече виждам масово цени от по 300-400 лв (еднопосочно) за дестинации, които до скоро традиционно винаги са били супер евтини. И то дестинации, по които определено няма туристически агенции, продаващи пакети - което обикновено обяснява високите цени.

 

Имам известно подозрение, че през последните 2 години Уиз доста изгубиха от безкрайните експерименти с нови линии и бази. Постоянната игра на "тука има тука нема", както и скандалното лято 2022 с хиляди отменени полети им дръпна доста клиенти и в момента вероятно не са ОК финансово.

Не са, нали изгубиха мисля половин милиард по официални данни за миналата година.Не разбирам как обаче тия цени им помагат.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 26 минути , Kristian Desev каза:

за двупосочен презокеански полет,

За някои европейски авиокомпании  Кавказ  е отделен авиационен регион наравно с "Близък Изток" , "Северна Америка" , "Австралия и Нова Зеландия"  и тн. :grin:

  • Смея се 3
Връзка към коментар

Коментирайки полетите до Ереван, не е нормално почти всички полети през месец май, във вторник да са 70 лв. а тези в събота 700 лв. Тази тенденция я забелязвам и за други дестинации. Един ден е супер ниска цена, а на следващия десетократно по-скъпо. Възможно ли е да са сменили начина на ценообразуване?

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 44 минути , Suunto каза:

а тези в събота 700 лв

Допускам, че в ден събота има  следващ удобен полет до Москва или Санкт Петербург.  Сега руснаците само през Турция могат да  пътуват и при определени условия Армения става алтернатива за тях. Може през esky да се симулира. Esky за купуване на билети не стават, но като търсачка са много добри.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Руснаците от България ли ?

Съвсем не е само Ереван , подобна аномалия има из цялото разписание на Wizz. В определен повтарящ се ден от седмицата цените скачат 10 и повече пъти спрямо предходните - Барселона , Абу Даби , Ница ,Лисабон ...вероятно има и други,  ако човек почне да ги проверява по-обстойно. По всички тия дестинации имат полети по 700 лв.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 45 минути , stanimir каза:

Руснаците от България ли ?

Съвсем не е само Ереван , подобна аномалия има из цялото разписание на Wizz. В определен повтарящ се ден от седмицата цените скачат 10 и повече пъти спрямо предходните - Барселона , Абу Даби , Ница ,Лисабон ...вероятно има и други,  ако човек почне да ги проверява по-обстойно. По всички тия дестинации имат полети по 700 лв.

Според мен целят по-равномерно пълнене на самолетите, защото по-удобните полети през уикендите са предпочитани и при еднакви или близки цени повечето хора биха избрали ваканциите им да започнат в събота или неделя отколкото в делничен ден особено вторник,сряда и четвъртък. Тези трицифрени цени на полетите не са нормални и аз очаквам да паднат скоро, няма логично обяснение......особено когато конкурента ти държи цени 3-4 пъти по-ниски от твоите при сходни или по-добри условия.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 49 минути , Jorro каза:

Според мен целят по-равномерно пълнене на самолетите, защото по-удобните полети през уикендите са предпочитани и при еднакви или близки цени повечето хора биха избрали ваканциите им да започнат в събота или неделя отколкото в делничен ден особено вторник,сряда и четвъртък. Тези трицифрени цени на полетите не са нормални и аз очаквам да паднат скоро, няма логично обяснение......особено когато конкурента ти държи цени 3-4 пъти по-ниски от твоите при сходни или по-добри условия.

Това според мен също отпада като хипотеза, тъй като десетократно по-скъпите билети за определени дестинации не са само в ден събота или неделя. Както и да е. Предпочитам да има билети за 60 и 600 лв., отколкото всички да са по 150--200 лв.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 23 часа, Kristian Desev каза:

@iMari, силно се надявам да си права за падането на цените на полетите, защото цените в момента са като за двупосочен презокеански полет, а не като за Армения 😀😁

Ай с'я! Че с какво нашето Черно море отстъпва на някакъв си океан! 😮 

  • Смея се 4
Връзка към коментар

WIZZ Air промяна на полет

 

Здравейте,
Имам закупен двупосочен билет и ми се налага да отменя връщането и да летя с друга компания в друга дестинация.

Доколкото разбрах в този случай, няма вариант за отменяне само на вторият полет, а трябва да се анулират и двата и в WIZZ акаунта ще се прехвърлят 2 х 132 лв., но в моят случай с тази суча, няма да мога да си купя дори билет само за отиване, за това билета за връщане реално изгаря.

 

Условията им стават все по-неблагоприятни, а цените все по-високи. 

 

Явно винаги трябва да купуваме само най-евтиният вариант за полет и преди полета да добавяме услуги, така и да отпадне, направо го зарязваме и купуваме друг билет.

 

Друг е въпроса, че и когато съм имал сума в WIZZ акаунта, не ги откриваше при покупката на нов билет.

 

Ако някой може да ми предложи добър вариант, ще съм благодарен. Така са написали условията, че все ние сме със задълженията и явно трябва да си помагаме с информация.

На 17.02.2023 г. в 16:34, master_of_germs каза:

Ай с'я! Че с какво нашето Черно море отстъпва на някакъв си океан! 😮 

Тази седмица имаше статия по повод повишаването цените на полетите, заради високите цени на въглеродните емисии.

Неприятно е, но явно нещата отиват в тази посока.

Твърде ниските цени вече са в миналото, тогава на моменти ми е било неудобно от ниската цена, но сега явно си плащаме и за това.

 

Връзка към коментар

Има ли промяна в полета ви от страна на Wizz  или искате да направите доброволна промяна ?

 

Полетите ви включват ли услугата Flex?

 

"Друг е въпроса, че и когато съм имал сума в WIZZ акаунта, не ги откриваше при покупката на нов билет." - Нещо също доста необичайно.

 

 

Това са много важни неща, които трябва да се вземат предвид преди някой да може да ви даде съвет.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 12 часа, KMG каза:

WIZZ Air промяна на полет

 

Здравейте,
Имам закупен двупосочен билет и ми се налага да отменя връщането и да летя с друга компания в друга дестинация.

Доколкото разбрах в този случай, няма вариант за отменяне само на вторият полет, а трябва да се анулират и двата

Няма такова нещо. Има опция да си анулирате само единия полет.

 

mmm.jpg

 

преди 12 часа, KMG каза:

Друг е въпроса, че и когато съм имал сума в WIZZ акаунта, не ги откриваше при покупката на нов билет.

На страницата на плащане преди въвеждане на карта за плащане има опция да изберете да платите с ваучер или кредит, До сега не съм имал проблем да не мога или да не ми излиза.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 16 часа, stanimir каза:

Има ли промяна в полета ви от страна на Wizz  или искате да направите доброволна промяна ?

 

Полетите ви включват ли услугата Flex?

 

"Друг е въпроса, че и когато съм имал сума в WIZZ акаунта, не ги откриваше при покупката на нов билет." - Нещо също доста необичайно.

 

 

Това са много важни неща, които трябва да се вземат предвид преди някой да може да ви даде съвет.

Здравейте и благодаря за отговора.

 

Има промяна при вторият полет, този който искам да откажа, не е голяма, но я има и се сетих да проверя дали това ми дава право на това. Ако знаете какво да се направи, ще съм благодарен.

 

Нямам Flex, а скамо Go с повечето багаж.

 

От миналата година насам направиха много изменения на условията за промените и за цените като цяло.

За мен нискотарифните са вече резервен вариант, а не основен, както бяха до сега.

Връзка към коментар

ако промяната е малка (под 3 часа) не дава право на отказ, това са промените отскоро

имате ли мейл за промяната, ако влезете в manage booking показва ли възможности?

иначе винаги може да се обадите и да видите какво ще кажат

 

ако нямате право на промяна, отказа струва доста скъпо и ако билета е евтин няма смисъл да се прави, просто не летите

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , KMG каза:

Здравейте и благодаря за отговора.

 

Има промяна при вторият полет, този който искам да откажа, не е голяма, но я има и се сетих да проверя дали това ми дава право на това. Ако знаете какво да се направи, ще съм благодарен.

 

Нямам Flex, а скамо Go с повечето багаж.

 

От миналата година насам направиха много изменения на условията за промените и за цените като цяло.

За мен нискотарифните са вече резервен вариант, а не основен, както бяха до сега.

 И какви опции ти дава като си провериш резервацията? От известно време, за да имаш право на безплатен отказ полета трябва да е променен с повече от 3 часа ако не се лъжа.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Aureliano
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.