Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 5 минути , Duke каза:

Точно така направих, благодаря! Последен въпрос. С флекс еднократно ли можеше да се променя полет или многократно?

Многократно.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 8 минути , ДиянаВ каза:

Многократно.

Това май е единственото положително нещо останало при тази авиокомпания. Аз направо съм изумен от цените, които поддържат?! Да, вярно, че дебнех полети до Бергамо в две конкретни съботи - 20.05. и 22.07., че имаме едни концерти за посещение. През последните два-три месеца, цените за тези дати не само, че не паднаха, ами станаха космически. Нямам идея какво има в Милано и околността на тези дати, но надали много българи са решили да посетят въпросните два концерта...

 

Отделно реших в опит да спася натрупаният кредит да проверя какво е положението с цените до Айндховен в края на годината и началото на следващата, че така или иначе по традиция сме в Нидерландия по същото време. Ами, оказа се, че са по-високи от тези на Луфти при абсолютно еднакви условия. Не знам какво да кажа...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Може ли да се променят данни на фактура на вече закупен билет?   Полетът  е напред във времето. Някой правил ли е това?  Как става? По телефона или в чата?

Връзка към коментар
преди 18 минути , epetkov каза:

Може ли да се променят данни на фактура на вече закупен билет?   Полетът  е напред във времето. Някой правил ли е това?  Как става? По телефона или в чата?

Амелия казва това: To correct the invoice details please contact our live chat service.

Много ми е забавно да я питам разни неща😄 Така е, като съм нямала интерактивни играчки в детството си :laugh: 

  • Харесвам 2
  • Смея се 9
Връзка към коментар
33 minutes ago, Duke said:

Това май е единственото положително нещо останало при тази авиокомпания. Аз направо съм изумен от цените, които поддържат?! Да, вярно, че дебнех полети до Бергамо в две конкретни съботи - 20.05. и 22.07., че имаме едни концерти за посещение. През последните два-три месеца, цените за тези дати не само, че не паднаха, ами станаха космически. Нямам идея какво има в Милано и околността на тези дати, но надали много българи са решили да посетят въпросните два концерта...

 

Отделно реших в опит да спася натрупаният кредит да проверя какво е положението с цените до Айндховен в края на годината и началото на следващата, че така или иначе по традиция сме в Нидерландия по същото време. Ами, оказа се, че са по-високи от тези на Луфти при абсолютно еднакви условия. Не знам какво да кажа...

Цените ще падат, няма да останат такива.Затрудняват максимално основно хората планиращи дългосрочно и търсещи конкретни дати.

За тези които се ръководят единствено от ниската цена (понякога дори без дестинацията да има значение) винаги има евтини полети.

Много често до полет за 500-600-700 лева мръднеш ли със седмица (или дори дни) напред-назад се намира такъв за 20-30 лв.

Много хора пътуват само с такива билети и поне засега Wizz продължава да предоставя доста възможности.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 1 минута , stanimir каза:

Цените ще падат , няма да останат такива.Затрудняват максимално хората планиращи дългосрочно и търсещи конкретни дати.

За такива които се ръководят единствено от ниската цена (понякога дори без дестинацията да има значение) винаги има евтини полети.

Много често до полет за 500-600-700 лева мръднеш ли със седмица (или дори дни напред-назад) се намира такъв за 20-30 лв.

Много хора пътуват само с такива билети и поне засега Wizz продължава да предоставя такива възможности.

Да, прав си, отдавна сме установили, че моделът на нискотарифните е подходящ за хора, които пътуват без конкретно определени дати. Лошото е, че поне аз никога не съм спадал в тази категория и за вече 16 години полети с този тип компании май само веднъж съм пътувал на символична цена. През последните години дори и това е невъзможно, защото увеличаха страшно много цената за избор на място, приорити и ръчен багаж и практически дори и възможно най-ниската тарифа обикновено пак ми излиза с висока цена. За съжаление нискотарифните са абсолютни монополисти по няколко линии, основно Лондон и така или иначе съм принуден да ползвам услугите им с неохота...

 

преди 18 минути , bad kid каза:

На 20 май ще хукне народът да прави дълга почивка заради почивния 24-ти, сигурно са поизкупени билетите

Само виж за какви цени става дума?! 

  • Харесвам 2
  • Шок 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , epetkov каза:

Анелия дали говори други езици освен английски?

Ха ха питах я. Говори английски, немски и италиански.

Питах я и за руски. Каза: На данный момент я могу помочь вам на английском, немецком и итальянском языках. Выберите один из языков ниже и начните разговор со мной.

:laugh: АМелия е момичето, не Анелия :tongue:

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Смея се 7
Връзка към коментар
преди 18 минути , ДиянаВ каза:

На данный момент я могу помочь вам на английском, немецком и итальянском языках.

Значит  на  итальянском языке буду общаться с ней. Большое спасибо! 

преди 20 минути , ДиянаВ каза:

АМелия е момичето, не Анелия

През телефона пиша и често греша :grin:

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към коментар

След разговор с Амелия, разбрах, че не би трябвало да се притеснявам, а просто трябва да мина през гишетата за чек ин, за да валидират паспортите!

Нови са, ако това има значение, ама за пръв път ми се случва да ми пише, че бордната ми карта за отиване не е валидна!!! За връщането са ОК!

Връзка към коментар
На 20.02.2023 г. в 16:23, Duke каза:

 За съжаление нискотарифните са абсолютни монополисти по няколко линии, основно Лондон и така или иначе съм принуден да ползвам услугите им с неохота...

 

E точно пък Лондон е дестинация, по която не липсва конкуренция от стандартни а/к. Имаш още 2 превозвача - BA и FB. BA лети всеки ден без понеделник, FB - понеделник, сряда, петък и събота.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, adreno каза:

E точно пък Лондон е дестинация, по която не липсва конкуренция от стандартни а/к. Имаш още 2 превозвача - BA и FB. BA лети всеки ден без понеделник, FB - понеделник, сряда, петък и събота.

 

Зависи до кое летище и в какъв часови диапазон...

Връзка към коментар
Преди 1 час, Duke каза:

Зависи до кое летище и в какъв часови диапазон...

Не очакваш Бритиш да кацат на Лутън или Станстед, предполагам? BA летят следобяд, FB сутрин или следобяд в различните дни.

Сега ако на теб ти върши работа полет с Уиз до Лутън вечер, това е едно. Но опции до града Лондон има, за монополизъм и дума не може да става  и чак да си "принуден"...

 

Лондон е дестинацията с най-много полети и авиокомпании от София. Атина и Мадрид  са следващите с по 3 авиокомпании (+ Брюксел и Париж, ако Бове и Шарлероа се броят). Ако броим не само а/к, а и ротации - Франкфурт, и Виена. 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Гатуик ми е удобното летище на мен, а и цените на нискотарифните специално до Лондон винаги са много по-ниски от тези на традиционните, но както и да е...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте,

Възможно ли е някой с членство във Флайт радар да ми прати скрийншот на часа на кацане на Уиз полет от Малага до София на 12.02, който ужасно закъсня? Много благодаря предварително!

Връзка към коментар
Преди 1 час, Olia каза:

Здравейте,

Възможно ли е някой с членство във Флайт радар да ми прати скрийншот на часа на кацане на Уиз полет от Малага до София на 12.02, който ужасно закъсня? Много благодаря предварително!

Заповядай 🙂

AGPSOF.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте, пътешественици! От много четене вече се обърках. Имам купени билети с Flex. Wizzair ми променят датите за един от полетите. Имам възможност да сменя датите - 15 дни назад и 30 дни напред. Първи въпрос - може ли да сменя и двете дати?

Тъй като новите дати са с много по- високи цени, ако сменя билетите си с тези на по- високи цени -няма да доплащам, нали? И какво става ако реша да променям полетите с флекс, тази нова цена ли остава  меродавна? Какво бихте ми посъветвали - да сменям сега, или да изчакам по- нормални цени, тъй като полетите са напред във времето? Благодаря на отзовалите се.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 6 минути , danym21 каза:

Здравейте, пътешественици! От много четене вече се обърках. Имам купени билети с Flex. Wizzair ми променят датите за един от полетите. Имам възможност да сменя датите - 15 дни назад и 30 дни напред. Първи въпрос - може ли да сменя и двете дати?

Тъй като новите дати са с много по- високи цени, ако сменя билетите си с тези на по- високи цени -няма да доплащам, нали? И какво става ако реша да променям полетите с флекс, тази нова цена ли остава  меродавна? Какво бихте ми посъветвали - да сменям сега, или да изчакам по- нормални цени, тъй като полетите са напред във времето? Благодаря на отзовалите се.

1. Могат да се сменят и двете дати.

2. Нищо не се доплаща, когато смяната е предприета от тях, следователно няма нужда да се използва флекс - до него прибягваш само ако ти искаш смяна на детайл от полета.

 

В тази ситуация приемаш промените, а билетите си остават с флекс, който може да ползваш при промяна в плановете.

 

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 15 минути , danym21 каза:

Здравейте, пътешественици! От много четене вече се обърках. Имам купени билети с Flex. Wizzair ми променят датите за един от полетите. Имам възможност да сменя датите - 15 дни назад и 30 дни напред. Първи въпрос - може ли да сменя и двете дати?

Тъй като новите дати са с много по- високи цени, ако сменя билетите си с тези на по- високи цени -няма да доплащам, нали? И какво става ако реша да променям полетите с флекс, тази нова цена ли остава  меродавна? Какво бихте ми посъветвали - да сменям сега, или да изчакам по- нормални цени, тъй като полетите са напред във времето? Благодаря на отзовалите се.

Може да промениш и двара полета-променения от Wizz безплатно(15 дни преди или 30 дни след оригиналния полет) , а втория можеш да промениш, но ако цената е по-висока, доплащаш разликата в цената! Ако е по-ниска, не доплащаш нищо, но губиш разликата в цената! Независимо от разликата в цената, остава първоначалната сума платена за полета! При промяна от Wizz-ако си платил 29,99 лева за полета, а новата цена е 109,99,сменяш безплатно, но цената си остава 29,99!Ако променяш с флекс и старата цена е 29,99,а новата е по-висока доплащаш разликата, а ако е по-ниска(19,99)нищо не доплащаш, но сумата  става 19,99!

П. П. Писали сме зеадно със @Zaro

Връзка към коментар

Щом са на една резервация, независимо че промяната засяга само единия полет имаш право да промениш без доплащане и втория( също в рамките на 15 дни назад / 30 дни напред).Цената на новите полети (колкото и да скъпи) е без значение за теб.

 

Не си и помисляй да активираш флекс в случая !

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 33 минути , danym21 каза:

Здравейте, пътешественици! От много четене вече се обърках. Имам купени билети с Flex. Wizzair ми променят датите за един от полетите. Имам възможност да сменя датите - 15 дни назад и 30 дни напред. Първи въпрос - може ли да сменя и двете дати?

Тъй като новите дати са с много по- високи цени, ако сменя билетите си с тези на по- високи цени -няма да доплащам, нали? И какво става ако реша да променям полетите с флекс, тази нова цена ли остава  меродавна? Какво бихте ми посъветвали - да сменям сега, или да изчакам по- нормални цени, тъй като полетите са напред във времето? Благодаря на отзовалите се.

При променен един от полетите в двупосочен билет, презаверката за нови дати -15 / +30 дни е безплатна и за двата полета, включително и за непроменения полет, защото се счита за нова релация. Това понякога може да се използва дори и преднамерено.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.