Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

8 minutes ago, vl_stamboliev said:

Някой попадал ли е на отсечка с евтин флекс?

Обичайните , Бергамо - Сучеава , Братислава - Скопие (и обратно) по 6-7€. Вече това е минимумът.

 

 

 

 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 12 часа, stanimir каза:

Обичайните , Бергамо - Сучеава , Братислава - Скопие (и обратно) по 6-7€. Вече това е минимумът.

 

 

 

 

Флекс поне все още се намира на тези цени. Тази вечер платих над 13 евро за приорити по дестинацията Братислава - Скопие, след като нищо по-евтино не намерих след 30 минути ровене...

Връзка към коментар

При Флекса  нали билетите могат да  променят  "назад", не само "напред"  и доплащането за полет  зависи от  разликата  на цената  за новия полет спрямо  инвестираните до момента пари в  резервацията, а не  спрямо  цената на  полета, който се променя (стария полет)? 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Тези съвсем се побъркаха. Гледам Сф- Париж и Букурещ - Париж. цени от над 100 до 500 и... лв. еднопосочно. По една дата на месец на нормални цени. То по-добре с нормалните авиокомпании, че ще ме доставят и на ШДГ до метрото, а не на майна си Райна. 🤬

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 23 минути , epetkov каза:

При Флекса  нали билетите могат да  променят  "назад", не само "напред"  и доплащането за полет  зависи от  разликата  на цената  за новия полет спрямо  инвестираните до момента пари в  резервацията, а не  спрямо  цената на  полета, който се променя (стария полет)? 

Да точно така, като може да променяш и дестинацията не само датата.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 23 минути , EliDion каза:

Тези съвсем се побъркаха. Гледам Сф- Париж и Букурещ - Париж. цени от над 100 до 500 и... лв. еднопосочно. По една дата на месец на нормални цени. То по-добре с нормалните авиокомпании, че ще ме доставят и на ШДГ до метрото, а не на майна си Райна. 🤬

Лошото е, че положението е същото и с Ryan. Гледам едни полети Сф-Париж-Сф през май и няма по-ниско от 50 евро на калпак. И двата играча тестват пазара.

Връзка към коментар

Wizz спира всички полети от/до Молдова считано от 14.03.

 

" В официалното си изявление авиокомпанията заяви, че е "взела трудно, но отговорно решение" да спре всички полети от и до Кишинев от 14 март, съобщава руската служба на Би Би Си.

Решението е взето "заради последните събития в Молдова и високия, но не неизбежен риск във въздушното пространство на страната"

 

Ако някой има нещо за утилизиране полетите все още са в продажба 😉

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 42 минути , stanimir каза:

Wizz спира всички полети от/до Молдова считано от 14.03.

 

" В официалното си изявление авиокомпанията заяви, че е "взела трудно, но отговорно решение" да спре всички полети от и до Кишинев от 14 март, съобщава руската служба на Би Би Си.

Решението е взето "заради последните събития в Молдова и високия, но не неизбежен риск във въздушното пространство на страната"

 

Ако някой има нещо за утилизиране полетите все още са в продажба 😉

В продажба са, ама не съвсем. Като избереш дестинацията се оказва, че не летиш към Кишенев, а към Яш.

С готовите кредити за малко да купя....

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 6 часа, Ivko каза:

Промениха ми часа на полета София-Валенсия за началото на юни с точно 2ч. и ми дава трите опции. Да не са намалили времето за промяна пак?!

А, дано, ама надали! 

Връзка към коментар
преди 4 часа, tch каза:

В продажба са, ама не съвсем. Като избереш дестинацията се оказва, че не летиш към Кишенев, а към Яш.

С готовите кредити за малко да купя....

Това от една година е кажи-речи така, през Румъния се минава по очевидните причини. Не съм ровила дали после товарят директно на бус към Молдова или се оправяш сам с логистиката. Молдова затвори въздушното си пространство на 24.2 миналата година, беше първата заедно с Украйна, която го направи, останало го знаем.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 18 минути , Coo каза:

Това от една година е кажи-речи така, през Румъния се минава по очевидните причини. Не съм ровила дали после товарят директно на бус към Молдова или се оправяш сам с логистиката. Молдова затвори въздушното си пространство на 24.2 миналата година, беше първата заедно с Украйна, която го направи, останало го знаем.

Признавам, че не съм в течение, но покрай истерията с балоните имаше съобщение, че Молдова затваря въздушното си пространсво. Ако не е отваряно от 24.02.2022 защо ще го затварят пак? Аз лично не бих купил билети до Яш/Кишинев с цел да превъртам кредити.

 

https://www.reuters.com/world/europe/moldova-has-temporarily-closed-its-airspace-national-airliner-says-2023-02-14/

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Когато писах бях проверил и със сигурност до последната стъпка излизаше Кишинев.Някой полети като Лондон вече бяха свалени , но примерно Милано още можеше да се купи поне до края на март.Сега виждам че са го сменили с Яш и Бакъу.

Тези неща обикновено искат много бърза реакция , нали сме го  тренирали вече.

 

Както е написано , до 14.03 полетите продължават явно за да избегнат Wizz плащането на компенсации , заради 14 дневния срок за канселиране.

Летището работи нормално и това си е решение на Wizz

https://airport.md/en?checkin-warn

 

Връзка към коментар

В статията на ББС си има интересни подробности https://www.bbc.com/news/world-europe-64792430

И причините са не само руската ракета, която падна в Молдова наскоро. Пише и за т.нар. план за унищожаване на Молдова, за умишлено дестабилизиране на страната и бутане на правителството, с което да се предизвикат протести и да се избере про-руско правителство. И вече е факт, че правителството им падна преди седмица. 

Иначе Уизеър щели да пуснат повече полети от цяла Европа до Iaşi, който е близо до молдовската граница. Просто не искат да летят над молдовското въздушно пространство, което не е безопасно, засега. 

Помня една статия отпреди пандемията, че Уизеър ще стартират полети до Минск. Но ето, че политиката променя нещата. Не тръгнаха полети до Беларус, спряха ги и до Русия, и до Украйна, сега и до Молдова.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 5 часа, Dian каза:

EB828CEB-F050-404F-A8F8-C79361F794D0.jpeg

Бишкек-Абу Даби-София с Уиз или Бишкек-Истанбул с Пегасус?  Това ще бъде дилемата пред  киргизстанските гастербайтери  тази година на път към България.  Впрочем кога стартират полетите? Картата не дава отговор на този въпрос.

Връзка към коментар
преди 22 минути , epetkov каза:

Бишкек-Абу Даби-София с Уиз или Бишкек-Истанбул с Пегасус?  Това ще бъде дилемата пред  киргизстанските гастербайтери  тази година на път към България.  Впрочем кога стртират полетите? Картата не дава отговор на този въпрос.

С Пегасус е по-удобно, но по-скъпо ;) С Уизеър на мен лично ще ми излезе безплатно. Ама с тези сложни прекачвания… трябват нощувки в Абу Даби и доста повече часове във въздуха

image.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Помня полски , виетнамски , кубински гастарбайтери в България,но за пръв път чувам за киргизстански.

 

Полетите стартират от юни, вече са в продажба (поне в едната посока).В списъка ми е заради Тяншан.

 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 8 минути , stanimir каза:

но за пръв път чувам за киргизстански.

И узбекистански и казахстански има в капиталистическа България.  Ти помниш онези от социалистическа България.  Ако ти трябват, мога да дам едно рамо.  🙂

Връзка към коментар

Страхотна новина за Бишкек. Веднага си заплюх едно ултра бюджетно кръгче София-Абу Даби-Бишкек-Астана-Будапеща-София. 3 отсечки с Уиз, 1 с Раян и една с местния лоукост FlyAristan 😊 В интересни времена живеем.

  • Харесвам 11
  • Браво 5
  • Смея се 1
Връзка към коментар

От Бишкек до Алма Ата (Алматьı) е три часа с маршрутката. Двата града са от двете страни на границата (нещо като Драгоман и Пирот, просто има чакане на границата). С влак е почти 12 часа, че има големи обиколки 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.