Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 3 часа, kali каза:

Аз съм на същия полет, чекирах се вчера късно вечерта, не съм купувала места.

Супер, явно вечерта все още чекирането е минавало. Аз бях stand by с още 10-на човека, но тази вечер всички имахме късмет и ни качиха 😁😍😍

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 12 часа, dimitrov6 каза:

Чекирането  отваря 48 часа  по рано. Не е гаранция,но още в началото , ако се чекира човек може да няма проблем  с овърбукинг.

Така е, но в крайна компанията ти предоставя опция и за по-късен чек-ин, а и няма гаранция, че веднага след отварянето ще може. Вчера имаше хора, които още в 12 часа на обяд на предния ден не са могли, а други потвърдиха, че са се чекирали към 20 ч. вечерта. Може би е някаква лотария.

 

преди 10 часа, lyubo21 каза:

Супер, явно вечерта все още чекирането е минавало. Аз бях stand by с още 10-на човека, но тази вечер всички имахме късмет и ни качиха 😁😍😍

Браво! 

 

Аз в крайна сметка си пуснах оплакването на сайта на WizzAir и сега ще чакам развръзка. Надявам се да получа цялата сума в размер на 400 евро, колкото е обявено на документа.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 27 минути , Guinness каза:

Може би е някаква лотария.

Може много хора да си купуват места заради страх от овербукинг.Или тези които  са били на последните редове и са сменили самолета с по малък да не могат да се чекират.Но все пак е хубаво в първите минути  след отваряне на онлайн чекирането  да се направи. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

В тази връзка някой ползвал ли е автоматично чекиране? Не знам дали е на фиксирана цена или не, гледам на един полет на сина ми е около 5 лв. (12 злоти) на полет от Гданск за Стохолм, променен на София - Женева.

Никога не съм го ползвал, но ако човек няма възможност при отварянето на чекирането да го направи, може би е удобно.

Връзка към коментар

В какво време, след като се канселира полет с Флекс, сумата постъпва в Уизз акаунта и може отново да се използва? Пише, че е до 72 часа, но питането ми е дали се случва по-рано?

Връзка към коментар
На 10.03.2023 г. в 17:01, vinidj каза:

Следих цените с новия ИИ, около 25 дни преди полета свалиха на минимума, като явно няма особен интерес към определените дати, но за други може да е различно, ако има купени. Примерен полет 4-11ти Април Меминген-Пловдив-Меминген

sshot-20230310(28).jpg

Привет, къде следиш цените? Може ли линк?

Връзка към коментар

Това с овърбукинга за първи път ми се случва с лоу кост и не е много найс преживяване с оглед на недостатъците им спрямо традиционните, когато "нещата се объркат". Стратегията да се чака до последно за хубави места си има този недостатък... вече се завърнахме към нормалното след Ковид и самолетите са пълни, затова по-добре ранно чекиране или поне за важните полети, тези с последващи връзки и т.н. Ако се случи проблем с онлайн чекирането, според мен по-добре максимално рано да се отиде на летището, за да си поне от първите на stand by - те отказаха да го потвърдят след няколко запитвания, но все пак и при тях си има ред на изкачващите (sequence number на бординг паса). Вчера си беше супер късмет за всички, защото остана 1 свободно място накрая в самолета при положение, че имаше и отказали се хора премаршрутирани от сутрешния до София или някакъв друг полет - както и Guinness явно тези пътници са се преориентирали към други алтернативи... май май това ни спаси в крайна сметка 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 1 час, Alexander каза:

Дори всички да имат места и да са се чекирали, няма гаранция, че ще се качат. 

Дори с бордна карта, може да няма място и да останете.

Ако съм чекирана и имам бордна карта, кога се разбира, че няма да ме качат?
 

Връзка към коментар
преди 29 минути , iaia_mama каза:

Ако съм чекирана и имам бордна карта, кога се разбира, че няма да ме качат?
 

Шансът да не те качат е минимален, но винаги го има както е писал и Alexander. Но поне за мен новото е терминът "sequence number", който винаги стои на бординг паса и означава поредния номер на чекиране. Ако се лети със самолет Airbus a320 с общо 180 при Уиз, би трябвало да се качиш на 100% при sequence number 180 или по малко... при самолет а321 местата са 230, т.е. до този номер. С уточнението, че при различните авиокомпании конфигурациите са различни, включително при Уиз... дали самолетът е neo или сео. Та, не е толкова сложно да се провери предварително, ако човек иска да е сигурен. Такава логика намирам аз поне... без претенции за напълно точна интерпретация за всички авиокомпании.

  • Харесвам 7
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

 

преди 15 минути , lyubo21 каза:

Ако се лети със самолет с Airbus a320 с общо 180 при Уиз, би трябвало да се качиш на 100% при sequence number 180 или по малко... при самолет а321 местата са 230, т.е. до този номер.

Има още два фактора, които няма как да се предвидят. Уиз по принцип продават повече билети от местата в самолета. И другото е, че без значение по кое време се чекираш може да ти дадат място след 32 ред. Нали в единия случай самолета има 32 реда, в другия 39. При последното пътуване, от Лутън към София, се чекирах малко след като стана възможно безплатното чекиране и ми даде място на 39 ред. Даже питах тук какъв е този самолет. Ако в последния момент го бяха сменили с по-малък, пътниците от последните редове щяхме да сме във вашето положение. Добре, че всичко е приключило благополучно. 

@Guinness, спокойно може да си поискаш и възстановяване на парите от билета на Изи.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 27 минути , iMari каза:

 

Има още два фактора, които няма как да се предвидят. Уиз по принцип продават повече билети от местата в самолета. И другото е, че без значение по кое време се чекираш може да ти дадат място след 32 ред. Нали в единия случай самолета има 32 реда, в другия 39. При последното пътуване, от Лутън към София, се чекирах малко след като стана възможно безплатното чекиране и ми даде място на 39 ред. Даже питах тук какъв е този самолет. Ако в последния момент го бяха сменили с по-малък, пътниците от последните редове щяхме да сме във вашето положение. Добре, че всичко е приключило благополучно. 

@Guinness, спокойно може да си поискаш и възстановяване на парите от билета на Изи.

Да, факт... възможно е да има изключения. Даже аз си мисля, че в нашия случай просто са сменили самолета - а321 с а320... по някакви причини, дали поради технически проблем или просто не са могли да запълнят големия... сметнали са евентуалните разходи за компенсации (така или иначе не всеки си я търси) и са направили промяна. Но би било интересно, ако има някой вътре в индустрията да сподели доколко този sequence number има значение и дали дава някаква сигурност, когато нещата се объркат... доколкото знам при традиционните авикомпании е още по-сложно... там има пътници със статус, наградни билети, премаршрутирани и т.н. още повече обстоятелства за това кой е с приоритет.

Връзка към коментар

Най-накрая добро намаление в Уиз: купих билетите за Ереван 30.04-03.05 за 108 лева двупосочно на човек. 🎉 (а бяха по над 200лв. през изминалите дни)

Имам въпрос: Останаха ни 190 лева Уиз кредит. Тях мога ли да ги изтегля като банков превод към картата ми или единствената опция е да ги използвам за плащане в сайта на Уиз?

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 2 часа, lyubo21 каза:

Шансът да не те качат е минимален, но винаги го има както е писал и Alexander. Но поне за мен новото е терминът "sequence number", който винаги стои на бординг паса и означава поредния номер на чекиране. Ако се лети със самолет Airbus a320 с общо 180 при Уиз, би трябвало да се качиш на 100% при sequence number 180 или по малко... при самолет а321 местата са 230, т.е. до този номер. С уточнението, че при различните авиокомпании конфигурациите са различни, включително при Уиз... дали самолетът е neo или сео. Та, не е толкова сложно да се провери предварително, ако човек иска да е сигурен. Такава логика намирам аз поне... без претенции за напълно точна интерпретация за всички авиокомпании.

 

Аз точно по тези съображения гледам винаги да се чекирам възможно най-рано, за да не си остане човек на удобния диван вкъщи. И някак си подсъзнателно предпочитам 320 пред 321, освен по тази причина, че ако сменят от по-голям на по-малък има подводни камъни, ами при 321 винаги се закъснява - тези 50 човека повече се качват поне 20 минути по-бавно.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, iMari каза:

 

@Guinness, спокойно може да си поискаш и възстановяване на парите от билета на Изи.

Мм, не мисля, че може през сайта на WizzAir, понеже там вече прикачих попълнената бланка и я изпратих. Или ти имаш предвид през аероиск или нещо подобно?

Връзка към коментар
преди 2 часа, r_nikolov1 каза:

Имам въпрос: Останаха ни 190 лева Уиз кредит. Тях мога ли да ги изтегля като банков превод към картата ми или единствената опция е да ги използвам за плащане в сайта на Уиз?

Ако е кредит след активиран флекс - не.

Ако е кредит след като Уиз са ти отменли полет и вече си ползвал част от него - не.

Ако е кредит след като Уиз са ти отменли полет и не си използвал никаква част от него - да.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Георги Матеев
На 11.03.2023 г. в 13:24, Георги Матеев каза:

И падна. Следя София-Ереван на 14 май - до 2 март този полет струваше 670 лв, на 3 март стана 180 лв, днес вече е 68 лв (всички цени са с дискаунт клуб). Намаление от 90% не предлага даже jetcost 🙂 Остава само и линията да тръгне.

 

Като генерален извод - с изключение на някои линии и конкретни дати около празници вече никога не бих купил Уиз билет (или поне не без флекс) повече от 4-6 седмици преди датата на летене.

Финален ъпдейт по темата. Днес въпросният полет вече струва 48 лв, та всичко се разви според очакванията. Време за покупка.

 

От 670 до 48 в рамките на има-няма месец. Страхотен изкуствен интелект, но както винаги естественият го надви 🙂

  • Харесвам 26
  • Шок 1
  • Браво 6
  • Смея се 10
Връзка към коментар
преди 5 часа, Георги Матеев каза:

Финален ъпдейт по темата. Днес въпросният полет вече струва 48 лв, та всичко се разви според очакванията. Време за покупка.

 

От 670 до 48 в рамките на има-няма месец. Страхотен изкуствен интелект, но както винаги естественият го надви 🙂

Следях полет на 30 април Болоня - София

Цена на 12 февруари: 361 лв.
Цена на 5 март: 139 лв.
Цена днес: 25 лв.

Бях надлъган малко от ИИ, закупих преди 2 седмици за същата дата на Ryan за 30 евро

  • Харесвам 8
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 50 минути , valentin_st каза:

Цена на 12 февруари: 361 лв.
Цена на 5 март: 139 лв.
Цена днес: 25 лв.

Такива ситуации  се случват постоянно когато говорим за билети извън пикови периоди.  Аз купувах 32 билета Меминген-Варна.  Допустимата цена беше 70, максимум 80 евро. Преди един 

месец през ден -два цената падаше  от 80 на 70 евро, но само за един билет. Купувах.  Постоянно подържах цената на билета за конкретния ден около 70-80 евро. Съседните дати бяха по 29 евро.  Знаех си, че един ден, когато си купя всички 32 билета, цената ще се успокои и ще падне дори под  моите 70 евро.  Седмица след като купих всичките 32 билета, цената скочи на 230 евро, но вчера видях, че е паднала на 28 евро. Място за разочарование няма у мен. Аз си бях изпълнил плана. Знаех, че много хора са се отказали от пътуване в "моя" ден, поради подържането от мен на относително висока цена в продължение на 30 дена. Те са си направили други планове и са си купили билети за други дати. И затова съвсем ноормално беше в един момен с приближаване датата на пътуване цената на билетите за конкретния ден да се срути. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 15 часа, Guinness каза:

Мм, не мисля, че може през сайта на WizzAir, понеже там вече прикачих попълнената бланка и я изпратих. Или ти имаш предвид през аероиск или нещо подобно?

По всяко време може да пуснеш нов клейм. Така или иначе ще си размените няколко мейла с Уиз във връзка с обезщетението, може да прикачиш фактурата за билета, с искане да ти бъде възстановена сумата. Успех!

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Значи, записвам си в "Наръчник за откриване на добри цени при Уиз":

1. Провери кога и къде има концерт Бионсе, +/- 2 дни. 😋

2. Питай @epetkov за кои дати ще купува 30+ билета( Леле, ти ли си бил!?)🙃

  • Харесвам 2
  • Смея се 14
Връзка към коментар
преди 46 минути , iMari каза:

Питай @epetkov за кои дати ще купува 30+ билета( Леле, ти ли си бил!?)🙃

Едва ли ще повторя с 30+ билета на отделни резервации. Доста нервозна работа е. Бях купувал не веднъж по 12-15  билета, но 30+ си е занимавка голяма. Оказа се, че опцията на Уиз "групов билет"  не е кауза пердута.  Предлагат при определени усливия  приемливи цени. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • ivan69
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.