Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

В момента, crazyhorse каза:

Ако дори само 1 стотинка е платена с Wizz-кредит,ще ти върнат всичко в кредити!Ако е платено с карта-връщат ти парите в профила.След това можеш да заявиш да ти ги върнат в картата с която си платил!

Не знам как е било преди, но в момента явно не може.

 

Capture.JPG.35f35e441a743d2d9f8369711d73ae82.JPG

 

и тук по-подробно т.Д

 

638622498__2023-03-19_141658907.png.35cfee9df3a8a511eb0da3522c395b23.png

 

 

Връзка към коментар
преди 15 часа, Яничка каза:

Wizz сега от кой Терминал на нашето летище излитат?

Под "нашето" летище кой град се има предвид? София, Пловдив, Варна, Бургас? За София важи Т1 - за излитанията,. А за кацанията Т1 до 20 ч. и Т2 след това.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, soniapro каза:

т. е. мога ли да ползвам куфар до 60 см височина с колелцата?

 

Без име11.jpg

Според новите правила на Уиз можеш. Но тези правила са от миналата есен и нямам наблюдения дали ги прилагат. Предполагам никой няма да обърне внимание, но ако случайно някой се заинати за колелцата, приготви линк към страницата на Уиз.

преди 30 минути , Hakkâri Spor каза:

Под "нашето" летище кой град се има предвид? София, Пловдив, Варна, Бургас?

Пловдив, Варна и Бургас имат общо два терминала и половина, не виждам от къде идва колебанието ти.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Hakkâri Spor каза:

Под "нашето" летище кой град се има предвид? София, Пловдив, Варна, Бургас?

София,  разбира се - откъдето излитат мнозинството пътници. Иначе щях да уточня Пловдив примерно. Където не знам да има няколко терминала.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, Alexander каза:

Ако имам флекс и реша да канселирам билета, има ли възможност за получаване на парите по картата с която е платено?

1012922575__2023-03-19_140917484.png.0f7d29f46d6e931f428c53122e8de080.png

Връщат се само като кредит

 

преди 3 часа, crazyhorse каза:

Ако дори само 1 стотинка е платена с Wizz-кредит,ще ти върнат всичко в кредити!Ако е платено с карта-връщат ти парите в профила.След това можеш да заявиш да ти ги върнат в картата с която си платил!

Ако е отмяна по вина на авиокомпанията тогава може по карта/сметка след кредит. Доброволна отмяна се връщат само като кредит.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар

Ако вече имам билети за дадено направление, купени т.е. прехвърлени чрез флекс , мога ли да направя същото с още един комплект и след като имам по два билета на човек за конкретната дата и дестинация да разкарам първите, използвайки пак  флекса, като ги преместя за друга дата/дестинация

 

Връзка към коментар
преди 35 минути , ven62 каза:

Ако вече имам билети за дадено направление, купени т.е. прехвърлени чрез флекс , мога ли да направя същото с още един комплект и след като имам по два билета на човек за конкретната дата и дестинация да разкарам първите, използвайки пак  флекса, като ги преместя за друга дата/дестинация

 

Може,аз съм го правила. За един човек,себе си,но предполагам е същото и за повече. Даже не разкарах веднага първите (по-скъпите).

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 46 минути , ven62 каза:

Ако вече имам билети за дадено направление, купени т.е. прехвърлени чрез флекс , мога ли да направя същото с още един комплект и след като имам по два билета на човек за конкретната дата и дестинация да разкарам първите, използвайки пак  флекса, като ги преместя за друга дата/дестинация

 

Можеш.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Имам едни 3 полета закупени с флекс които няма да летя. Дайте идея за дестинация по която често сменят разписанието, за да ги превърна отново в кредит без да губя флекса?

Връзка към коментар

Въпрос за закъснение.

Синът ми днес лети за Женева, втора ротация за деня. До момента първата не е започнала, 6:40 за Копенхаген е отложен засега за 11:40. Има ли шанс и вероятност да сменят машината, за да няма такова голямо закъснение при пристигането, или си остава задължително тази, която е към момента?

Връзка към коментар

Полета от Копенхаген до София трябваше да излети в 9, но го отложи ха за 14 часа. Имам ли право на компенсация и какво трябва да направя ако имам? Благодаря предварително 

 

Връзка към коментар
преди 9 минути , Zaro каза:

Въпрос за закъснение.

Синът ми днес лети за Женева, втора ротация за деня. До момента първата не е започнала, 6:40 за Копенхаген е отложен засега за 11:40. Има ли шанс и вероятност да сменят машината, за да няма такова голямо закъснение при пристигането, или си остава задължително тази, която е към момента?

По принцип, ако решат могат да използват и друга машина, до колкото знам в София имат топъл резерв така, че ако решат могат да го сменят. До сега обаче поне в моите случаи не се е случвало да ползват резервния самолет при такива закъснения 1-2 часа, по-скоро при технически проблем с машината някъде....

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , muffytoz каза:

Полета от Копенхаген до София трябваше да излети в 9, но го отложи ха за 14 часа. Имам ли право на компенсация и какво трябва да направя ако имам? Благодаря предварително 

 

Ако причината за закъснението не е извън обхваната на компанията като стачка или удар от птица, тогава имаш. 

Връзка към коментар
В момента, tch каза:

Ако причината за закъснението не е извън обхваната на компанията като стачка или удар от птица, тогава имаш. 

Причината е дефект/повреда 

 

преди 4 минути , Jorro каза:

По принцип, ако решат могат да използват и друга машина, до колкото знам в София имат топъл резерв така, че ако решат могат да го сменят. До сега обаче поне в моите случаи не се е случвало да ползват резервния самолет при такива закъснения 1-2 часа, по-скоро при технически проблем с машината някъде....

То тъпото е,че веднъж е сменяна машината за полета до Женева с тази от Копенхаген

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , Branko каза:

Причината е дефект/повреда 

 

То тъпото е,че веднъж е сменяна машината за полета до Женева с тази от Копенхаген

В този случай като е повреда нямаме право на компенсация така ли? 

Връзка към коментар

Сега до Копенхаген дръпнаха заминаването с час.

 

Още един въпрос: понеже голямото закъснение коренно променя плановете, ако остане много голямо и не се лети, обезщетението си се полага, нали?

Изтървах трите часа преди полета за смяна с флекса, а в такава ситуация не съм изпадал.

Връзка към коментар
преди 52 минути , muffytoz каза:

Какво трябва да се направи в този случай? Трябва ли да се попълни някакъв формуляр на летището или нещо друго? 

 

Запази си бордната карта и снимай мониторите на летището като доказателство. След това се попълва формуляр в сайта на Уиз. Не мисля, че има смисъл да попълваш нещо още на летището.

Но получаване на обезщетение от Уиз е тегаво.

Преди 1 час, Zaro каза:

Още един въпрос: понеже голямото закъснение коренно променя плановете, ако остане много голямо и не се лети, обезщетението си се полага, нали?

Да, полага се. Дори и парите дадени за полета би трябвало да върнат.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 41 минути , tch каза:

Запази си бордната карта и снимай мониторите на летището като доказателство. След това се попълва формуляр в сайта на Уиз. Не мисля, че има смисъл да попълваш нещо още на летището.

Но получаване на обезщетение от Уиз е тегаво.

Да, полага се. Дори и парите дадени за полета би трябвало да върнат.

Смениха машината. Даже ще е по разписание.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • sveto.slav.s
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.