Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 55 минути , tch каза:

Запази си бордната карта и снимай мониторите на летището като доказателство. След това се попълва формуляр в сайта на Уиз. Не мисля, че има смисъл да попълваш нещо още на летището.

Но получаване на обезщетение от Уиз е тегаво.

Да, полага се. Дори и парите дадени за полета би трябвало да върнат.

Точно така ми се случи на мен на 23.01. при голямо закъснение на полет до Бергамо.Отказах се да летя,губех връзка.

Попълних формуляра в сайта на Уиз и преди седмица си получих обезщетението и парите за билета.  Приложих само бордната карта.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 3 часа, Zaro каза:

Още един въпрос: понеже голямото закъснение коренно променя плановете, ако остане много голямо и не се лети, обезщетението си се полага, нали?

Ако не се лети, не се полага обезщетение според Директивата.

Връзка към коментар
преди 3 минути , The Doctor каза:

Ако не се лети, не се полага обезщетение според Директивата.

Тогава как ми дадоха обезщетението като не летях? И то без да им пиша повторно,само изчаках,както ме посъветваха тук.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
В момента, blueriver каза:

Тогава как ми дадоха обезщетението като не летях? И то без да им пиша повторно,само изчаках,както ме посъветваха тук.

Това, че нещо се е случило, не означава, че е правило и че ще се случи отново.

В темите назад има писано по този казус от Аероиск, а се отговарям на въпроса на @Zaro за да остава вярна информация.

Връзка към коментар
преди 20 минути , blueriver каза:

Тогава как ми дадоха обезщетението като не летях? И то без да им пиша повторно,само изчаках,както ме посъветваха тук.

И аз не летях,след закъснение голямо и сега Аероиск ще се борят за обезщетение,имам право според тях ,от 5 месеца съм ги накарал да водят те делото.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 59 минути , The Doctor каза:

Ако не се лети, не се полага обезщетение според Директивата.

Ако закъснениеро е повече от 5 часа може да се откажеш от летене и пак се полага обезщетение.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Здравейте. Успях и аз да се подлъжа и си купих билети за Шри Ланка през Абу Даби с Wizz Air, че даже подведох и други хора с мен. Поехме риска, но все пак се надявах, че няма да анулират дестинацията отново. Да, ама се случи. Анулираха гадовете отново отсечката Абу Даби - Шри Ланка. Сега си имаме билети до Абу Даби, които не искаме да ползваме, ако няма след това продължение и много провалени планове. Обаждах се днес да питам дали могат да ми предложат да летим от Абу Даби до Малдиви, тъй като това е дестинацията, която е най-близо до Шри Ланка, но ми отказаха. Искам да попитам дали имат основание да ми откажат и да натискам ли още? Ясно е, че горим с билетите до Абу Даби и има повече от 14дни преди пътуването така че нямаме право на обезщетение. 

Моля за съвет какви са ми полезните ходове оттук нататък или просто да пия една студена вода.

Връзка към коментар
преди 8 минути , jenap каза:

Здравейте. Успях и аз да се подлъжа и си купих билети за Шри Ланка през Абу Даби с Wizz Air, че даже подведох и други хора с мен. Поехме риска, но все пак се надявах, че няма да анулират дестинацията отново. Да, ама се случи. Анулираха гадовете отново отсечката Абу Даби - Шри Ланка. Сега си имаме билети до Абу Даби, които не искаме да ползваме, ако няма след това продължение и много провалени планове. Обаждах се днес да питам дали могат да ми предложат да летим от Абу Даби до Малдиви, тъй като това е дестинацията, която е най-близо до Шри Ланка, но ми отказаха. Искам да попитам дали имат основание да ми откажат и да натискам ли още? Ясно е, че горим с билетите до Абу Даби и има повече от 14дни преди пътуването така че нямаме право на обезщетение. 

Моля за съвет какви са ми полезните ходове оттук нататък или просто да пия една студена вода.

Полезният ход е да се обадиш по-късно и да пробваш с друг оператор. Също така занапред билети по такива дестинации само с flex. Струва 6-7 евро на отсечка.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 17 минути , jenap каза:

Здравейте. Успях и аз да се подлъжа и си купих билети за Шри Ланка през Абу Даби с Wizz Air, че даже подведох и други хора с мен. Поехме риска, но все пак се надявах, че няма да анулират дестинацията отново. Да, ама се случи. Анулираха гадовете отново отсечката Абу Даби - Шри Ланка. Сега си имаме билети до Абу Даби, които не искаме да ползваме, ако няма след това продължение и много провалени планове. Обаждах се днес да питам дали могат да ми предложат да летим от Абу Даби до Малдиви, тъй като това е дестинацията, която е най-близо до Шри Ланка, но ми отказаха. Искам да попитам дали имат основание да ми откажат и да натискам ли още? Ясно е, че горим с билетите до Абу Даби и има повече от 14дни преди пътуването така че нямаме право на обезщетение. 

Моля за съвет какви са ми полезните ходове оттук нататък или просто да пия една студена вода.

Вижте дали няма други възможности от Абу Даби, с други компании. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, jenap каза:

Здравейте. Успях и аз да се подлъжа и си купих билети за Шри Ланка през Абу Даби с Wizz Air, че даже подведох и други хора с мен. Поехме риска, но все пак се надявах, че няма да анулират дестинацията отново. Да, ама се случи. Анулираха гадовете отново отсечката Абу Даби - Шри Ланка. Сега си имаме билети до Абу Даби, които не искаме да ползваме, ако няма след това продължение и много провалени планове. Обаждах се днес да питам дали могат да ми предложат да летим от Абу Даби до Малдиви, тъй като това е дестинацията, която е най-близо до Шри Ланка, но ми отказаха. Искам да попитам дали имат основание да ми откажат и да натискам ли още? Ясно е, че горим с билетите до Абу Даби и има повече от 14дни преди пътуването така че нямаме право на обезщетение. 

Моля за съвет какви са ми полезните ходове оттук нататък или просто да пия една студена вода.

И ние бяхме в абсолютно същата ситуация, но Флекса ни спаси и така си върнахме парите за София-Абу Даби-София в уиз кредит.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, jenap каза:

Обаждах се днес да питам дали могат да ми предложат да летим от Абу Даби до Малдиви

Билетите до Малдивите така или иначе не са твърде скъпи - около 400 лв двупосочно, което вероятно се доближава като цена до тези до Шри Ланка. Така че и това е опция като ви върнат парите за отменения полет.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

От Абу Даби има доста полети, при. Оман, Узбекистан, ако не искат да ви сменят отменените искате рефънд и купувате друг. Иначе няма много какво да направите.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, Dian каза:

Ако закъснениеро е повече от 5 часа може да се откажеш от летене и пак се полага обезщетение.

А ако човек не се е чекирал и закъсението е 5+ часа, обезщетение полага ли се? Доколкото си спомням няма право, но все пак професионалистите да потвърдят.

Връзка към коментар
преди 10 часа, vorbis каза:

А ако човек не се е чекирал и закъсението е 5+ часа, обезщетение полага ли се? Доколкото си спомням няма право, но все пак професионалистите да потвърдят.

Това го обсъдиха няколко коментара по-нагоре. 

Връзка към коментар
преди 2 минути , maia_sg каза:

Това го обсъдиха няколко коментара по-нагоре. 

Мдааа, не е добра идея човек да пише късно вечер, вместо да е в леглото. Благодара!

Връзка към коментар
преди 15 часа, jenap каза:

Ясно е, че горим с билетите до Абу Даби и има повече от 14дни преди пътуването така че нямаме право на обезщетение. 

Моля за съвет какви са ми полезните ходове оттук нататък или просто да пия една студена вода.

Тогава си купете други билети от Абу Даби... например за Узбекистан, Азербайджан, Киргизстан, Египет, Кувейт, Бахрейн... И в такъв случай няма да ви изгорят билетите до ОАЕ. А пък парите за тези до Шри Ланка ще ви ги върнат.  И не е казано, че непременно новата дестинация ще я спрат. До Баку полетите са всеки ден, което означава, че има пътници. Ако интересът спадне, ще разредят полетите. Спирането изведнъж става, когато не могат да съберат пътници и за 2 пъти седмично.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 15 часа, jenap каза:

 Ясно е, че горим с билетите до Абу Даби и има повече от 14дни преди пътуването така че нямаме право на обезщетение. 

Моля за съвет какви са ми полезните ходове оттук нататък или просто да пия една студена вода.

За кога са тези билети? Ако са напред във времето със сигурност ще има промяна и ще може да си върнете парите.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря на всички, които са взели отношение по темата ми. Да, наясно съм за флекса и че сме си виновни, че не го добавихме, но не беше само 6-7 евро, както по-нагоре някой писа. Също съм прегледала всички дестинации на Уиз от Абу Даби, но никоя не представлява интерес за нас. Ако търся полет с друга авиокомпания цената придобива други измерения, а и нямаме гаранция, че Уиз няма да "пипнат" и полета до Абу Даби.

По-скоро въпросът ми беше дали имат право да ми отказват да пререзервират билетите ни до Малдиви като единствена възможна алтернатива на нашата дестинация и оттам ние да можем да се доберем до Шри Ланка. Не са ли длъжни да ни предложат алтернатива за летене, а не само да върнат пари?

Връзка към коментар
преди 11 минути , jenap каза:

Благодаря на всички, които са взели отношение по темата ми. Да, наясно съм за флекса и че сме си виновни, че не го добавихме, но не беше само 6-7 евро, както по-нагоре някой писа. Също съм прегледала всички дестинации на Уиз от Абу Даби, но никоя не представлява интерес за нас. Ако търся полет с друга авиокомпания цената продобива други измерения, а и нямаме гаранция, че Уиз няма да "пипнат" и полета до Абу Даби.

По-скоро въпросът ми беше дали имат право да ми отказват да пререзервират билетите ни до Малдиви като единствена възможна алтернатива на нашата дестинация и оттам ние да можем да се доберем до Шри Ланка. Не са ли длъжни да ни предложат алтернатива за летене, а не само да върнат пари?

Имат право и затова не променят билетите с Малдиви, не са длъжни да предложат алтернатива.

По-горе някой беше посъветвал да пробвате с друг агент или трети, или четвърти даже, защото съществува вероятност някой да има правото да промени полет спрямо желанието ви. Опитвайте, друга полезна опция няма.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 3 часа, jenap каза:

не го добавихме, но не беше само 6-7 евро,

Намираш дестинация по която е 6-7 евро, купуваш билет по нея и след това активираш флекса и си купуваш отсечката, която желаеш 🙂

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, tch каза:

Намираш дестинация по която е 6-7 евро, купуваш билет по нея и след това активираш флекса и си купуваш отсечката, която желаеш 🙂

Това не го разбрах и как то би било приложимо в нашата ситуация. Може ли разяснение. И дали ако реша да променя първите билети за други дати за по-ниска цена, така че да не плащам change fee, мога да прибавя flex на променените билети? Или пак не?

Връзка към коментар
преди 3 часа, jenap каза:

Това не го разбрах и как то би било приложимо в нашата ситуация. Може ли разяснение. И дали ако реша да променя първите билети за други дати за по-ниска цена, така че да не плащам change fee, мога да прибавя flex на променените билети? Или пак не?

Би било приложимо, щото щеше да им възможност да смениш дестинацията благодарение на флекса. Сега може също - както е посочено по-горе. Намираш евтин флекс, купуваш билетите, след което променяш билетите за Малдиви или каквото дойде.

Връзка към коментар
преди 34 минути , Zaro каза:

Би било приложимо, щото щеше да им възможност да смениш дестинацията благодарение на флекса. Сега може също - както е посочено по-горе. Намираш евтин флекс, купуваш билетите, след което променяш билетите за Малдиви или каквото дойде.

Пак не разбирам каква е далаверата. Значи купувам билети с някакъв по-евтин флекс. И после сменям за желана дестинация? Ама нали се доплаща разликата в цената? Защо изобщо трябва да се прави така, а не направо да се купи изначало билет до въпросната желана дестинация? Или има някаква тънкост, която аз не схващам?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   5 магеланци

    • Divliana
    • aleksandrina
    • Plamsi
    • Ради
    • Essy
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.