Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 1 минута , jenap каза:

Пак не разбирам каква е далаверата. Значи купувам билети с някакъв по-евтин флекс. И после сменям за желана дестинация? Ама нали се доплаща разликата в цената? Защо изобщо трябва да се прави така, а не направо да се купи изначало билет до въпросната желана дестинация? Или има някаква тънкост, която аз не схващам?

Защото сега ти горят билетите по първата отсечка, а при предложния от нас вариант можеше да ти върнат парите в еквивалента на кредити. Тези кредити са валидни след това 3 месеца. Иначе си прав/права разликата се доплаща, но се застраховаш срещу такива инфекции.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

по описания начин имаш по-евтин флекс, отколкото ако купиш директно желаната дестинация

в случай като този, в който ти канселират едните билети, флокса е много полезен, защото ти можеш да промениш или откажеш другите, без да ти изгарят

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

При купуване на билети за Великобритания паспортни данни искат ли се, или чак при чек ин? Засилих се да правя планове със сегашните цени, а не всички имаме паспорти още...

Връзка към коментар
преди 1 минута , PolinaS каза:

При купуване на билети за Великобритания паспортни данни искат ли се, или чак при чек ин? Засилих се да правя планове със сегашните цени, а не всички имаме паспорти още...

По време на чекин ще ви трябват паспортните данни, за покупката на билети - не.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Изпратиха ми мейл, че сменят компанията, оперираща мой полет от Wizz Air Hungary на Wizz Air Malta. Няма промяна на часове и дати, но пък отново ми предлагат трите опции - да се съглася, да rebook-на, или да ми върнат парите. 🙂

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 2 часа, yordanov каза:

Изпратиха ми мейл, че сменят компанията, оперираща мой полет от Wizz Air Hungary на Wizz Air Malta. Няма промяна на часове и дати, но пък отново ми предлагат трите опции - да се съглася, да rebook-на, или да ми върнат парите. 🙂

 При мен същата промяна на опериращата компания,но не ми дава никаква опция за маневриране.😚

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, valpet каза:

 При мен същата промяна на опериращата компания,но не ми дава никаква опция за маневриране.😚

Сега погледнах и при мен - 6 имейла от 8 резервации🙂. На всички дава трите опции, но през сайта. В приложението нищо не пише за промени и съответно няма маневриране😉

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар

Побързах да направя нужното, че след няколко дни не се знае как ще. В крайна сметка се добрах до Лисабон Букурещ на 2 януари за цена 15€ вместо 120€. Просто да не съм чула лоша дума за Уиз. За пореден път затвърдиха приятелството ни😘

Бутнати са при мен полети през зимата от/до Лисабон, Севиля, Тенерифе. Стои за Анталия през лятото.

@yordanov, благодаря🙂

  • Харесвам 5
  • Браво 2
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 39 минути , yordanov каза:

Моите полети също са от Букурещ, явно там правят схема с Wizz Air Malta. Което за нас е добре дошло де. 😆

Моите са от Виена и там също сменят компанията. Сигурно има някакви данъчни облекчение в Малта.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 30 минути , tch каза:

Това как? С предложената промяна на летищата ли?

Да. На Севиля изпитана и миналата година алтернатива е Лисабон. Януари-февруари се заредих с няколко дати и отсечки, така че да стигна и да се върна от Лисабон на фиксирани дати 23.12 и 02.01. Крайната ми цел е Азорски острови- Сан Мигел 24.12-01.01. Подсигурих се и с полет Лисабон Букурещ за 02.01 за 120€🙉, ща-неща платих, защото първите дни на новата година не съм виждала цените да падат. Е, имах голяма надежда за промени и с флекса един вид сложих таван на цената. Ако има и други промени, пак няма да ги пустосвам😄 Ще се намерят и други варианти.

От Тенерифе няма алтернативни летища. И там ми се ходи, но ще почака😃

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

масово е сменено с Малта, само при полети от България - май не, получих и аз такъв имейл за отсечка Италия-Гърция, опциите за ребукване си ми излизат, ама според мен е заради флекса, защото полетът беше разбутан и преди това, а не заради смяната на опериращата компания, понеже в сайта дори и съобщение не виждам към полета за тази смяна

Връзка към коментар

И на мен ми дава трите опции за полет от Букурещ до Пиза. Решила съм да не се съгласявам докато не вляза в 14 дневния срок, че ако решат да сменят дати, да мога да си го променя на удобните за мен дати до друго летище. Предполагам, че няма проблем да не бързам да се съгласявам, нали така?

Връзка към коментар
преди 20 минути , maia_sg каза:

И на мен ми дава трите опции за полет от Букурещ до Пиза. Решила съм да не се съгласявам докато не вляза в 14 дневния срок, че ако решат да сменят дати, да мога да си го променя на удобните за мен дати до друго летище. Предполагам, че няма проблем да не бързам да се съгласявам, нали така?

Ако сменят дати, нали пак ще можеш да го промениш на удобните за теб. Не е проблем да се чака - крайният срок е не по-малко от 3 часа преди полет, но не оставяй нещата до последно. Понякога стават бъгове и е необходимо време за реакция.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 13 минути , ДиянаВ каза:

Ако сменят дати, нали пак ще можеш да го промениш на удобните за теб. Не е проблем да се чака - крайният срок е не по-малко от 3 часа преди полет, но не оставяй нещата до последно. Понякога стават бъгове и е необходимо време за реакция.

Благодаря Ви за отговора! Доколкото съм разбрала правилно, само ако променят дадете по-малко от 14 дни преди полета ще ми излязат опциите за смяна. До Май месец има много време и могат спокойно да го направят и се презастраховам сега като не се съгласявам. Нямам флекс иначе. 

Връзка към коментар
преди 2 часа, maia_sg каза:

Благодаря Ви за отговора! Доколкото съм разбрала правилно, само ако променят дадете по-малко от 14 дни преди полета ще ми излязат опциите за смяна. До Май месец има много време и могат спокойно да го направят и се презастраховам сега като не се съгласявам. Нямам флекс иначе. 

Опциите за смяна излизат винаги, когато:

- променят дати;

- променят часове повече от 3 часа от първоначалния.

Това важи и когато смяната се прави повече от 14 дни преди полета. Ако е в рамките на 14-те дни, вече имаш право, освен на смяна, и на обезщетение /при липса на непреодолими обстоятелства/.

Не пречи и да си чакате подходящия за вас момент🙂

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Уиз имат затруднения със стюардния състав в база София и съответно има сериозни закъснения на някои полети поради липсата на хора. На 30.03 Милано беше с 6 часово закъснение, а Копенхаген почти с 3 часа. Не съм следил за следващите полети, които машините е трябвало да изпълнят, но вероятно и те са закъснели. На 1.04 съответно Стокхолм се изпълни 4 часово закъснение, като това повлече след себе си и полета за Бари, и Тел Авив. Днес полета за Тел Авив съответно със 7 часа закъснение.

  • Харесвам 8
  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 20 часа, tch каза:

Моите са от Виена и там също сменят компанията. Сигурно има някакви данъчни облекчение в Малта.

Изпълнителния директор на Уиз беше дал много подробно интервю преди няколко месеца в Италия пред Кориере делла сера,най-важния издател,понеже синдаката на пилоти и персонал беше се алармирал срещу малтийския филиал и преминаването към тях на служащите.
Та директорa каза,че Италия остава най-големия им и важен пазар,както е от години.Относно филиала в Малта,дължи се на данъчни облекчения и немалко загуби,които имаха по време на ковидиотския период,според корриере деллa сера  става дума за около 450 милиона загуби.

Заяви,че Уиз Малта ще обслужва южна Европа а унгарския флот северна,тоест от Мюнхен надолу се смята за юг независомо в каква посока.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Предварително се извинявам, но не откривам отговор на въпроса си в търсачката, а със сигурност е коментирано някога! 🙂 Та, през Май 2022г платих членство към Wizz, до 3-ма души, а през Август ми се наложи купя и за повече хора членство. Уж е за една година, а в профила си виждам, че е до Май тази година. Не би ли следвало да е до Юли? Има ли смисъл да пиша имейл, да пиша на бота, да звъня или да си сипя? 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   5 магеланци

    • П.Кръстев
    • aleksandrina
    • Plamsi
    • Ради
    • Essy
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.