Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 4 минути , agenta каза:

Просто са направили разписанието невъзможно за изпълнение, кацане в 1:45PM и излитане в 1:10PM. 😄  😄 😄 

 

123.jpg

Затова и писах, че вероятно впоследствие са сменили планирания самолет.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Вероятно HA-LVB е трябвало да лети до Ница, но е закъснял с 2:30 от Тел Авив (почти всички полети от Тел Авив са със закъснения) и са ги разменили с  HA-LXU. Даже във flightradar още му стои третия маршрут за деня до Катаня, а той е в Лисабон. Като разписание се връзва, а и няма други закъснели полети на Wizz до София днес. 

image.png.d614895aee34a7119ee1a2a3a7a5ba64.png

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 часа, Argentique каза:

Има винце в безмитния на летището в малки бутилки. 😃 Пробвахме го зимата.

А в лаунджа има чудно коняче "Барон Отар", което се произвежда от 1795 в Шато дьо Коняк, пробваме го всеки път, когато минем оттам! :biggrin:
(все пак скоро не съм минавал, дано още е налично) 


20180430_090807.jpg.bd75fb27f2105c0320e38d3c11808671.jpg

 

20180430_091523.jpg.757506c2fbb7b0b152be6b10a70769fc.jpg

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Купих самолетни билети току що, отчете плащането, но изписва, че има проблем.

Каква може да е причината за това съобщение:

Необходимо е ваше действие за завършване на резервацията.

Вашата резервация е в изчакване поради проблем, не ви е издаден пътен план, няма да можете да извършите чекиране онлайн или на летището и превозът ще ви бъде отказан. Моля, свържете се с нас възможно най-скоро, за да изясните подробностите по вашата резервация.  Можете да откриете нашата информация за контакт тук.

 

Виждам резервацията, но не мога да я управлявам, а трябва да сменя полета възможно най бързо.

Какво да направя? С Амелия не се разбрахме.

Връзка към коментар

Някой да е намерил по-евтин багаж 20кг от 14 евро и къде? За сега най-доброто ми попадение е 14 евро Виена-Тузла 15.05.

Докато търсех приорите вчера намерих за 11 долара, но не си записах къде и сега го издирвам 😄 

 

  • Смея се 4
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 13 минути , Jorro каза:

Някой да е намерил по-евтин багаж 20кг от 14 евро и къде? За сега най-доброто ми попадение е 14 евро Виена-Тузла 15.05.

Докато търсех приорите вчера намерих за 11 долара, но не си записах къде и сега го издирвам 😄 

 

Търси при полети до Румъния, Скопие и Албания. Там съм намирала евтин багаж 20 и 32 кг.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 38 минути , Jorro каза:

Някой да е намерил по-евтин багаж 20кг от 14 евро и къде? За сега най-доброто ми попадение е 14 евро Виена-Тузла 15.05.

Докато търсех приорите вчера намерих за 11 долара, но не си записах къде и сега го издирвам 😄 

 

 От Гданск към Швеция и Норвегия също има добри цени.

Връзка към коментар
преди 1 час, Jorro каза:

Някой да е намерил по-евтин багаж 20кг от 14 евро и къде? За сега най-доброто ми попадение е 14 евро Виена-Тузла 15.05.

Докато търсех приорите вчера намерих за 11 долара, но не си записах къде и сега го издирвам 😄 

 

 

IMG_20230408_123433.jpg

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

При вече направена резервация през сайта на Уиз искам да добавя приорити, но ми иска 35 евро! Малкия чекиран багаж е пък 37 евро.

 

Знам, че трябваше да го направя по време на резервацията, но това е ситуацията...

 

Някой има ли идея как може да се намали тази цена? Пускат ли промота за това?

Връзка към коментар
22 minutes ago, saved_ said:

При вече направена резервация през сайта на Уиз искам да добавя приорити, но ми иска 35 евро! Малкия чекиран багаж е пък 37 евро.

 

Знам, че трябваше да го направя по време на резервацията, но това е ситуацията...

 

Някой има ли идея как може да се намали тази цена? Пускат ли промота за това?

Не може да се намали. И промота няма.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Наскоро симулирах покупка на билети и когато добавих приорити по време на резервацията точно 70 лв ми поиска на посока. Скоро не съм купувала и ми се стори доста скъпо на 130-левов двупосочен билет.

Връзка към коментар

Двупосочния билет и 40 лева да е, това няма значение.

Така сме устроени ,че 130 лева за билет не ни се струват малко , а 140 лева за багаж ни се струват много.

Ако билета беше 500- 600-700 лева, както преди да ги има Wizz или Ryan багажа можеше още да е безплатен.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Багажът до Лутън при купуване на билетите беше 115 на посока за 20 кг. Приоритито беше 68лв. Нямах пари да купя и след това стана 150лв и приорити 81. Днес вече тръгнах поне едно приорити да взема и сайтът заби. Преди малко отново пробвах и ми показа цени 75лв за 20кг и 44 за приорити. Цъкнах веднага да купя, но ми показа странна сума. Върнах назад да проверя какво съм цъкнала и цените отново се върнаха на 150 и 81. Пробвах през таблет и този път даде отново 150 за чекиран, но пък 51 за приорити. Успях барем едно приорити да купя. Второто отново го даде 81лв. Гръм да ги удари (не буквално самолетите) и по 150 цирки да им излезнат, много са алчни 🙂

Не знам бъг ли беше, толкова им е бъгав сайтът, пък и приложението, че повече няма накъде.

  • Харесвам 3
  • Браво 2
Връзка към коментар

Приеми го като социална дейност.Със скъпия багаж който плащаш, ще помогнеш на поне един беден (не задължително в буквалния смисъл)  магеланец да пътува до Лондон за 50 лева ...с малък ръчен багаж.

Благодаря ви, че ви има ! 

  • Харесвам 4
  • Смея се 18
Връзка към коментар
преди 11 часа, stanimir каза:

Приеми го като социална дейност.

По-скоро като солидарна дейност. Не разбирам реакциите на поста на  @stanimir Недоволството от скъпия багаж условно мога да го сравня с недоволството на дядо  Спиридон от село Източно, че трябва да си купи винетка за старата Застава, за да отиде до  града. Нали именно за да не  се плаща годишен данък от 400-500 лева от хората, ползващи колите си само в нерепубликанската пътна мрежа, беше извадена част от данък МПС в отделна такса за винетка. 

Връзка към коментар
преди 13 часа, Bellaero каза:

Не знам бъг ли беше, толкова им е бъгав сайтът, пък и приложението, че повече няма накъде.

Бях писал за багаж за полет до Дубай, че купих по време на резервация 20кг. на една цена и след седмица добавих още един и го платих на половин цена. Та не е ясно кое и как. Също ми се е случвало и ден преди полет примерно да ми дава евтино приорити. Възможно е както при цените на билетите ако има много продажба на багаж в даден момент и ситемата да отчита и да вдига цените и след време да падат не знам.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 2 часа, epetkov каза:

Недоволството от скъпия багаж условно мога да го сравня с недоволството на дядо  Спиридон от село Източно, че трябва да си купи винетка за старата Застава, за да отиде до  града.

Даже може би не е съвсем точно сравнението, понеже цените на винетките се определят административно от държавата и се отнасят за нещо, което няма алтернатива (освен ако човек няма частен хеликоптер, например). 
Докато в другия случай имаме някаква частна компания, която е решила да предлага на пазара транспортна услуга и който клиент реши, че го устройва сделката (траспорт от т.А до т.Б при определени условия и цена) може да си купи билет и да ползва услугата. 
Още повече, че за дестинацията, която коментираме (Лондон) има и други компании, които предлагат такава услуга, като например BA и Bulgaria Air (и то до по-удобно за трансфер до града летище), а също и още два лоукостера.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 40 минути , Фил каза:

Даже може би не е съвсем точно сравнението

Безусловно, @Фил. Аз затова написах, че условно мога да сравня.  Общото и при двата обсъждани процеса е, че една комплексна услуга се разделя на няколко услуги  в интерес на потребителя.  Някой би поставил  [уж] пред  "в интерес на потребителя",   но това според мен е субективно.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, Ivko каза:

Бях писал за багаж за полет до Дубай, че купих по време на резервация 20кг. на една цена и след седмица добавих още един и го платих на половин цена. Та не е ясно кое и как. Също ми се е случвало и ден преди полет примерно да ми дава евтино приорити. Възможно е както при цените на билетите ако има много продажба на багаж в даден момент и ситемата да отчита и да вдига цените и след време да падат не знам.

И на мен вторият багаж от 20 кг точно от Дубай ми излезе много евтино - може би наполовина на първия. Може да има такава зависимост, вторият да е по-евтин.

  • Смея се 2
Връзка към коментар

Забелязах, че са пуснали полети до Бишкек и Ташкент. Има опции и за две отсечки (двупосочно 4 отсечки) на една резервация. Това означава ли, че ако изпуснеш връзката, не ти казват "оправяй се", а търсят алтернатива?

 

Screenshot 2023-04-11 at 23.49.50.png

Screenshot 2023-04-12 at 0.15.16.png

Screenshot 2023-04-12 at 0.22.17.png

Screenshot 2023-04-12 at 0.27.07.png

В същото време видях, че полетите София-Абу Даби-София за зимния сезон (ноември-март) са редуцирани до веднъж седмично, само в събота. Тъпо!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 28.03.2023 г. в 10:37, Branko каза:

Ако случайно решат да шикалкавят

E558A5D2-65D8-479A-8A74-A1CFE2100EF4.jpeg

3CC84FC7-84D6-40ED-808B-EA44C8BB948C.jpeg

901F9DD0-9C48-4362-B75D-1E4900707586.jpeg

@Branko Ще може ли да ми изкараш подобна информация за първото закъснение за деня, Хамбург-София на този самолет?

 

Capture.JPG.0e06a00d091ffc4876185a7c188d822f.JPG

 

Вероятно за последния полет от Мадрид ще е над 3 часа закъснението, то и сега го дава над 3 часа де и искам да се подготвим, ще лети близка приятелка.

 

Дори да има някакви причини за първото закъснение от Хамбург, пак не ги спасява за последния полет, но просто от любопитство ми се ще да знам какво е станало.

 

Тази информация може ли да се намери свободно или трябва специални софтуери или регистрации, каквито вероятно имаш?

Връзка към коментар

@Alexander, а на Барахас Т1 има ли транзитна зона, която да спести на човек преминаване през проверката за сигурност, че след месец имаме прекачване там от wizz от София на ryan за Порто с четири часа, но като ги гледам тези хубавци, да съм подготвена...

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   3 магеланци

    • Romana
    • mechiko
    • ttashkov
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.