Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

В момента, Argentique каза:

@Alexander, а на Барахас Т1 има ли транзитна зона, която да спести на човек преминаване през проверката за сигурност, че след месец имаме прекачване там от wizz от София на ryan за Порто с четири часа и като ги гледам тези хубавци, да съм подготвена...

Няма как да има директно преминаване когато единия полет е от извън Шенген, а втория във Шенген.

Това става само, ако и двата полтеа са от-до  Шенген

 

С две думи ще излизате изцяло и после ще влизате на нова сметка, скенери и пр.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , Alexander каза:

Няма как да има директно преминаване когато единия полет е от извън Шенген, а втория във Шенген.

Това става само, ако и двата полтеа са от-до  Шенген

 

С две думи ще излизате изцяло и после ще влизате на нова сметка, скенери и пр.

Знам ли вече и аз. @master_of_germs летя така през Бергамо от Фуншал за София. Или поне аз така разбрах. Вероятно става, когато първият е от Шенген.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Луда работа, след като самолета е още до Барселона в момента, изведнъж закъснението изчезна.

Дори на монитора изписало София, но после станало Крайова.. не знам каква информация подават тези хора..

 

 

От преди 1 час 

 

Capture.JPG.6a5d861f1a80573c647d261bff7baf60.JPG

 

От сега

 

579873811__2023-04-12_185351046.png.aa3e4e9acc01835056d1f41e4bd4949a.png

 

 

Отново се появи закъснението, макар да е намалено. Само да стигне до ръкава на Т1 в Мадрид и да се върне на пистата са нужни 35-40мин, демек няма да разтоварват, да товарят и т.н. 

 

2020010373__2023-04-12_191255077.png.18404a6fe5fbaddb45d8cdf3f8ba5fa3.png

 

Връзка към коментар
преди 1 час, Argentique каза:

Знам ли вече и аз. @master_of_germs летя така през Бергамо от Фуншал за София. Или поне аз така разбрах. Вероятно става, когато първият е от Шенген.

Този вариант става с транзит, защото първия полет е Шенгенски и може директно да влезеш на следващия полет,виж обратното няма как да стане...

И ние така се трансферирахме точно на Бергамо и ако знаех за тази опция щях да си купя по ранния полет после за София...но човек се учи...постоянно 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Alexander каза:

@Branko Ще може ли да ми изкараш подобна информация за първото закъснение за деня, Хамбург-София на този самолет?

 

Capture.JPG.0e06a00d091ffc4876185a7c188d822f.JPG

 

Вероятно за последния полет от Мадрид ще е над 3 часа закъснението, то и сега го дава над 3 часа де и искам да се подготвим, ще лети близка приятелка.

 

Дори да има някакви причини за първото закъснение от Хамбург, пак не ги спасява за последния полет, но просто от любопитство ми се ще да знам какво е станало.

 

Тази информация може ли да се намери свободно или трябва специални софтуери или регистрации, каквито вероятно имаш?

Да,ще мога.За кога ти трябва най късно?

Връзка към коментар
В момента, Branko каза:

Да,ще мога.За кога ти трябва най късно?

нямам срок, ако направи 3 часа, а за сега ще ги направи, защото още не е литнал, ще пуснем жалбите след няколко дни. Ако кажеш колко време ще ти отнеме, ще те изчакам направо.

 

Благодаря предварително 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Летище Бергамо, преди Ковид. Слизаме от рейса. Направо опашка на бутките с гранична проверка. Дясно на тях автоматична проверка. Най-дясно коридор за транзит. 100% се минаваше през него и кацайки от извън Шенген. Всичко друго са волни интерпретации ...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 минути , macf1an каза:

Някой да е попадал на такава ситуация?

 

image.png.3ea2a43ed11f8cac0a6c5e4d1980afac.png

 

Не трябва ли отстъпката да е минимум 10 евро?

Билета е на по-ниска цена и не може да се приложи явно.
 
Ако имате членство в WIZZ Discount club, можете да се възползвате от специалните отстъпки по време на членството си:
Wizz_WDC_Benefits_flight_ticket

10 евро за цена на билети

 

(важи за всички цени от 19,99 евро)
Wizz_WDC_Benefits_20kg_bag

5 евро за чекиран багаж

 

(важи за багаж от 20 и 32 кг
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, macf1an каза:

Някой да е попадал на такава ситуация?

 

image.png.3ea2a43ed11f8cac0a6c5e4d1980afac.png

 

Не трябва ли отстъпката да е минимум 10 евро?

Редовно се случва. До часове или 1..2 дни с wdc ще стане 19.99 лева. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Полетът  снощи до Мадрид май е закъснял заради екшън на летище София. Дали няма да откажат компенсация, заради това.

преди 3 часа, The Doctor каза:

 

https://blitz.bg/stolitsa/izvnredno-v-blits-zhestok-ekshn-na-letishche-sofiya-zadrzhakha-dvama-na-polet-na-wizz-air-snimki_news947834.html

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ама каква драма накрая на статията:

"Кой знае защо обаче пътуващите в полета София-Мадрид не са били компенсирани поне с по една лимонадка или шоколадова вафличка заради страданията, които изживели, без да имат и капка вина.

 

Но явно това е безскрупулната политика на Wizz Air, която гледа да припечели от всяка капка вода."

  • Смея се 6
Връзка към коментар

Да, и Скопие-Залцбург, Скопие-Люксембург също.   (Аз до Любляна ходих с Уизеър през Шарлероа, за по 10 евро на отсечка и 2 часа трансфер, на връщане с Adria, директен. Точно преди да фалират). Любляна си струва, 100% ЗА.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, epetkov каза:

И Щутгарт  влиза в маршрутната карта на Wizz air!  Ще има полети от/до Скопие:

map.gif

 цък

Колко макета има в Южна Германия?! Имат полети от/до Friedrichshafen, Memmingen, Nuremberg, Karlsruhe и сега и Щутгарт.

Връзка към коментар
преди 19 часа, tch каза:

Колко макета има в Южна Германия?! Имат полети от/до Friedrichshafen, Memmingen, Nuremberg, Karlsruhe и сега и Щутгарт.

Не става въпрос за "макета" само. В тази държава не живеят само македонци. От Скопие летят най-вече албанци от Косово и от самата РСМ. Аз съм пътувал с Уизеър  Скопие-Хамбург-Скопие и в самолета беше пълно с албаноговорящи. Като помня, че тези с косовски паспорти трябваше да показват и визи на паспортния контрол, а тези с македонски паспорти - не. На опашката пред гишето за пасп. контрол на летище Хамбург аз бях единственият от целия самолет, който беше само с лична карта. 

В Швейцария, Италия, Германия, Австрия е пълно с албанци (от Косово, Албания и РСМ), напълно нормално. Хора от бедни държави със съсипани икономики.. търсят работа на запад за по-високо заплащане.

Връзка към коментар

Здравейте , искам да попитам знаете ли дали на летището в Базел EuroAirport Basel-Mulhouse-Freiburg което е дали wiz air имат офис където може кеш да се закупи билет с франкове - на място ?

 

 

Връзка към коментар
преди 18 минути , Valentin Takev каза:

Здравейте , искам да попитам знаете ли дали на летището в Базел EuroAirport Basel-Mulhouse-Freiburg което е дали wiz air имат офис където може кеш да се закупи билет с франкове - на място ?

 

 

Wizz нямат офиси по летищата. Обикновено на всяко летище има сейлс агент, който продава билети за всички компании. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 10 часа, Jorro каза:

Wizz нямат офиси по летищата. Обикновено на всяко летище има сейлс агент, който продава билети за всички компании. 

Все пак обикновенно е голяма дума…. 
 

Аз питам за конкретното летище , ако някой знае

Връзка към коментар
преди 13 часа, Valentin Takev каза:

Все пак обикновенно е голяма дума…. 
 

Аз питам за конкретното летище , ако някой знае

Винаги на всички летища има място, където да се закупи билет. За кога и на каква цена е друг въпрос. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да ми припомните, ако искам да видя колко е разпродаден даден полет и симулирам купуване на самолетен билет с доплащане за място, наличните свободни места на картинката ли са неразпродадените?

982705387_Screenshot_20230418_084704_WizzAir.jpg.6c491c4b34207ee436465a9a130404f0.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   2 магеланци

    • mechiko
    • ttashkov
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.