Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 49 минути , Георги Матеев каза:

Всъщност останаха ли въобще customer service центрове в самата Германия или и немските компании аутсорснаха съпорта на изток като почти всички останали?

Не, има доста и в Германия. Поне аз знам за две фирми дето customer service е в Германия. Изпълняват един вид социална функция - да не дават помощи а заплати

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Случайно някой да знае в момента долната граница на която може да се намери приорити? 

Имах си дестинации от Албания, Полша, Румъния и Абу Даби където си намирах по 7 - 8 евро. Сега търся, но ми дава на повечето 18 и нещо. Има ли нещо ново което съм пропуснал? 

Връзка към коментар
преди 43 минути , Vladimir Vasilev каза:

Случайно някой да знае в момента долната граница на която може да се намери приорити? 

Имах си дестинации от Албания, Полша, Румъния и Абу Даби където си намирах по 7 - 8 евро. Сега търся, но ми дава на повечето 18 и нещо. Има ли нещо ново което съм пропуснал? 

Анталия-Букурещ по 10, по-малко нЕма или поне е коментирано тук.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте, мегеланци! Току що получих смс , че полета ни утре SOF - Memmingen от 7:25 AM става  8:10. Чек ин дед лайн се запазва. Чекирани сме - може ли да отидем по-късно на летището? 

Връзка към коментар
преди 6 часа, chochiani каза:

Здравейте, мегеланци! Току що получих смс , че полета ни утре SOF - Memmingen от 7:25 AM става  8:10. Чек ин дед лайн се запазва. Чекирани сме - може ли да отидем по-късно на летището? 

Не, чек-ин времето остава същото. Най-добре 2часа и 30мин преди полета да сте на летището. По-късно е рисковано, че понякога има забавяне на скенерите.

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Някой дали има наблюдение коя линия/маршрут би могла СКОРО да претърпи промяна в разписанието? Питам, защото искам с Флекс да преместя един полет, който пък от своя страна след промяна от страна на Уиз, да мога да получа кредит. Не искам да наливам кеш към настоящия момент...

Връзка към коментар
преди 1 час, saved_ каза:

защото искам с Флекс да преместя един полет

С Флекса нали може не само да се променя полет, но и да  се отменя полетът.  Така си връщаш обратно парите.  Защо да търсиш полет, който ще бъде променен от страна на авиокомпанията? От твоя страна трябва да бъде инициативата чрез отмяна на полета.

Връзка към коментар
На 20.04.2023 г. в 11:10, Valentin Takev каза:

летище дали има проблем да се доплати кеш с франкове ако багаж е малко повече на теглилката дали става 

Не би трябвало да е проблем доплащането с  франкове.  Най-малкият въпрос би бил евентуалния  [неизгоден]  курс  франк/евро на  агента. Но ако билетът е купен във франкове, тогава изобщо не виждам място за притеснение.  Летище Базел фигурира в сайта на  Уиз  и в графата Франция (евро)  с код MLH и Щвейцария (франкове) с код BSL. Няма друго летище в сайта на Уиз с такава двойственност.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, epetkov каза:

С Флекса нали може не само да се променя полет, но и да  се отменя полетът.  Така си връщаш обратно парите.  Защо да търсиш полет, който ще бъде променен от страна на авиокомпанията? От твоя страна трябва да бъде инициативата чрез отмяна на полета.

Така е, но не искам да губя парите, които съм платила за флекса. Ако Уиз отменят или променят полет, тогава ще ми върнат парите и за флекса. 🙂

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 43 минути , saved_ каза:

Така е, но не искам да губя парите, които съм платила за флекса.

Мога да кажа единствено: Така е.  Не бях се замислял за този нюанс. При все, че  моят Флекс не е евтин. Цели 26 евро.  Сега ще постъпя разумно  и ще избера дати далеч във времето, а бях взел решение до няколко дена да откажа полета.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

.

преди 13 часа, chochiani каза:

Здравейте, мегеланци! Току що получих смс , че полета ни утре SOF - Memmingen от 7:25 AM става  8:10. Чек ин дед лайн се запазва. Чекирани сме - може ли да отидем по-късно на летището? 

Ако сте само с ръчен багаж, идете към 6.30 - един час преди обичайния час на полета, тоест 1час45мин. преди новия час. Големите опашки са за полетите от 6 до 7 сутринта.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

@saved_ @epetkov, моето виждане като линия с твърде възможна промяна или отмяна е Анталия до някоя от дестинациите без Англия. Не знам обаче като цена на билета дали ще ви устройва. Много ми е чудна посоката Абу Даби. Какво ще търсят емирците в Анталия идея нямам, лукс ли? Аз имам билети от Букурещ. Наскоро видях, че полетите стартират от юли, а първоначално трябваше да бъдат от май. Нещо ми клони към капалъ работата😄

Естествено надявам се да греша за ваша сметка😜, защото искам полетът да го бъде или поне да предложат хубава алтернатива🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
On 4/22/2023 at 6:17 PM, tch said:

И да оплакнат окото. Хем правоверни, хем разкрепостени ханъми.

Те едва ли търсят правоверни , плакнат очите с руско-/ украинскоговорящи, а и вероятно не само плакнат очи.

 

Връзка към коментар
На 22.04.2023 г. в 13:58, saved_ каза:

Така е, но не искам да губя парите, които съм платила за флекса. Ако Уиз отменят или променят полет, тогава ще ми върнат парите и за флекса. 🙂

На 22.04.2023 г. в 14:46, epetkov каза:

Мога да кажа единствено: Така е.  Не бях се замислял за този нюанс.

И не е само този нюанс, има и други нюанси:
1. Ако си платил с истински пари и Wizz отменят полета, при твое желание, може да си върнеш пак истински пари, докато в случай че ти задействаш флекса, ще можеш да получиш refund единствено под формата на Wizz-кредити. 
2. Ако Wizz отменят полета, при refund под формата на кредит не само че ще си получиш обратно цялата сума, вкл. стойността на флекса, но ще получиш допълнително и 20% от стойността на билета, докато в случай че ти задействаш флекса, едно че ще загубиш стойността на самия флекс, и второ - няма да получиш бонуса от 20% 
3. Ако Wizz отменят полета, при refund под формата на Wizz-кредит, валидността му е една година, докато в случай че ти задействаш флекса и получиш кредит, валидността му е само 90 дни
4. Ако Wizz отменят полета и заявиш refund, кредитът пристига почти веднага в акаунта - след около 5,10, 15 мин. , докато в случай че ти задействаш флекса, кредитът пристига обикновено на края на третия ден след заявката

 

  • Харесвам 14
  • Благодаря 4
Връзка към коментар
На 21.04.2023 г. в 17:00, EmoKrastev каза:

През последните две години хората които работят в customer service в германски фирми вече не са немци по рождение/въобще не са раждани в Германия /Европа - резултата е налице и ще става по-зле. Мога да споделя доста примери но не искам да ви отегчавам

Въпросните, за които говоря са си чисти немци. Същото ми се е случвало няколко пъти и с австрийци.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Някой дали знае подробности за този включен трансфер за Уиз пътници от летището в Абу Даби (AUH) до Дубай и обратно?

На няколко места намерих новината (един пример), но не виждам инфо дали е валидна вече и съответно как да се възползвам от нея. Звъннах на първия БГ номер посочен най-горе в темата, но от там ми отказаха инфо и ме препратиха към другия телефон. Пробвах и с чат-бота на сайта им, но не ми схвана питането. Имейл контакт не намирам :(.

Ще съм благодарен на всякакво инфо.

Мерси! 🙂

Връзка към коментар
преди 6 минути , jblaze каза:

Някой дали знае подробности за този включен трансфер за Уиз пътници от летището в Абу Даби (AUH) до Дубай и обратно?

Няма такъв включен т.с. безплатен. Говореха го по едно време, но няма. Има си шатъл експрес, който може да позлваш с предоставяне на бордната карта и струва 35 дирхама на посока и се пътува около час и малко. 24/7 на всеки час има автобус. Тук е разписанието.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
На 25.02.2023 г. в 13:52, stanimir каза:

Бергамо - Сучеава

@stanimir, @Фил@tch  Благодаря ви, момчета!  Купих преди  три часа Бергамо-Сучава с флекс за 5,33 евро   и  преди малко го смених за нужния ми полет.  Очаквам до  40 дена  падане на цената на билета  и  повторно купуване.  Дано и аз някога с нещо  да съм полезен  за  магеланци.  🙂

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.