Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Преди малко направих през компютъра онлайн чекин за полет София-Абу Даби за 2 възрастни на 4.05 (връщане на 9.05 - още е рано за чекин за този полет). По време на чекирането ми даде съобщение, че трябва да отидем на гише преди полета, но ми даде да завърша процедурата. В сайта имам бордни карти и мога да ги сваля и принтирам - данните са коректни и имат баркод. През приложението обаче излиза Not a valid boarding card и по-надолу пише, че трябва да предоставим документи за пътуване (travel documents) за проверка на чек-ин гишето и че ако не го направим може да ни откажат качване в самолета.

За обратния полет знам, че не може с мобилна бордна карта и задължително се минава през гише за издаване на хартиена бордна карта, но мисля, че това е причина и за полета от София да се минава през гише. Някой да е имал подобно съобщение и има ли причина да се притеснявам? 

ПС Паспортите са български валидни съответно до началото на 2024 и 2026г. т.е. има 6+ месеца до изтичането.

Връзка към коментар

нямаш причини да се притесняваш, още  в началото ти е казало, че трябва да минеш през гише.

вероятно е изостанало от документите за ковида и не са обновили изискванията

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мерси, най-вероятно е това. Все пак говорих и със съпорта им и казаха, че щом през сайта мога да си сваля бордна карта да го направя и използвам на летището. Не било необходимо да ходя на гишето им.

Връзка към коментар
преди 2 часа, jblaze каза:

Мерси, най-вероятно е това. Все пак говорих и със съпорта им и казаха, че щом през сайта мога да си сваля бордна карта да го направя и използвам на летището. Не било необходимо да ходя на гишето им.

Да, не трябва да се ходи ако нямате чекиран багаж. Сякаш е бъг, заради това, че в обратна посока е така. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте,  не видях последните страници да е питан моя въпрос, а аз не съм летял с уиз от сигурно години и не знам какви са правилата, та - купил съм билет до Мадрид за септември с уиз двупосочен, но исках да мръдна заминаването от БГ с един ден , няма полет на този ден , но има полет на раян.  Мога ли да си купя еднопосочен София Мадрид с раян и да се върна с този на уиз дето си имам след като няма да съм ползвал първата отсечка с него ?

Връзка към коментар
преди 3 минути , infectedmushroom каза:

Здравейте,  не видях последните страници да е питан моя въпрос, а аз не съм летял с уиз от сигурно години и не знам какви са правилата, та - купил съм билет до Мадрид за септември с уиз двупосочен, но исках да мръдна заминаването от БГ с един ден , няма полет на този ден , но има полет на раян.  Мога ли да си купя еднопосочен София Мадрид с раян и да се върна с този на уиз дето си имам след като няма да съм ползвал първата отсечка с него ?

Би трябвало да може. Аз съм го правил с Райън това - изпуснах полета на отиване и купих еднопосочен билет за отиване, а за връщането си използвах обратния полет на първия билет. Бях си направил уеб чек ин предварително 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 9 минути , infectedmushroom каза:

Здравейте,  не видях последните страници да е питан моя въпрос, а аз не съм летял с уиз от сигурно години и не знам какви са правилата, та - купил съм билет до Мадрид за септември с уиз двупосочен, но исках да мръдна заминаването от БГ с един ден , няма полет на този ден , но има полет на раян.  Мога ли да си купя еднопосочен София Мадрид с раян и да се върна с този на уиз дето си имам след като няма да съм ползвал първата отсечка с него ?

Можеш, няма проблем.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 10 минути , infectedmushroom каза:

Здравейте,  не видях последните страници да е питан моя въпрос, а аз не съм летял с уиз от сигурно години и не знам какви са правилата, та - купил съм билет до Мадрид за септември с уиз двупосочен, но исках да мръдна заминаването от БГ с един ден , няма полет на този ден , но има полет на раян.  Мога ли да си купя еднопосочен София Мадрид с раян и да се върна с този на уиз дето си имам след като няма да съм ползвал първата отсечка с него ?

 

преди 3 минути , EmoKrastev каза:

Би трябвало да може. Аз съм го правил с Райън това - изпуснах полета на отиване и купих еднопосочен билет за отиване, а за връщането си използвах обратния полет на първия билет. Бях си направил уеб чек ин предварително 

Може на 100%

@Ivan Ivanichписали сме едновременно

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искам да си купя билети с евтин флекс. Намерих си такива, за които @Георги Матеевбеше споделил и си взех по 1 билет за двама в съответния ден и посока /даже и членство в wizz си платих/. Искам сега да си купя още 2 билета и най-евтиното, което намирам са същите билети. Въпросът ми е ще бъде ли проблем да купя по 2 билета на човек за един и същи полет и на по-късен етап да активирам флекса и да си ги променя за каквито ми трябват? Защото точно преди да ги платя wizz ми посочват, че вече имам билети за този полет в едно поленце.

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 17 минути , Dreamm каза:

Искам да си купя билети с евтин флекс. Намерих си такива, за които @Георги Матеевбеше споделил и си взех по 1 билет за двама в съответния ден и посока /даже и членство в wizz си платих/. Искам сега да си купя още 2 билета и най-евтиното, което намирам са същите билети. Въпросът ми е ще бъде ли проблем да купя по 2 билета на човек за един и същи полет и на по-късен етап да активирам флекса и да си ги променя за каквито ми трябват? Защото точно преди да ги платя wizz ми посочват, че вече имам билети за този полет в едно поленце.

Смени първите билети и след това купи вторите.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , Дани Магелани каза:

Смени първите билети и след това купи вторите.

Ще мога ли след това пак да ги сменя, защото за момента нямам идея за къде искам да летя 😄

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 28 минути , Dreamm каза:

Искам да си купя билети с евтин флекс. Намерих си такива, за които @Георги Матеевбеше споделил и си взех по 1 билет за двама в съответния ден и посока /даже и членство в wizz си платих/. Искам сега да си купя още 2 билета и най-евтиното, което намирам са същите билети. Въпросът ми е ще бъде ли проблем да купя по 2 билета на човек за един и същи полет и на по-късен етап да активирам флекса и да си ги променя за каквито ми трябват? Защото точно преди да ги платя wizz ми посочват, че вече имам билети за този полет в едно поленце.

Аз съм имала няколко пъти повтарящи се билети. Даже и в момента имам. Стоят си така, докато не настъпи някаква промяна от моя или тяхна страна. 
Само помни някакви разлики - буквите от резервацията, цена …

Редактирано от ДиянаВ
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Системата на Wizz само предупреждава за дублирана резервация, но съобщението може да се игнорира. Аз летях с 2билета в един полет, заради скъп багаж. Единия билетне го чекирах.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 16 минути , ДиянаВ каза:

Аз съм имала няколко пъти повтарящи се билети. Даже и в момента имам. Стоят си така, докато не настъпи някаква промяна от моя или тяхна страна. 
Само помни някакви разлики - буквите от резервацията, цена …

Аз също.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 19 минути , Stryper каза:

Системата на Wizz само предупреждава за дублирана резервация, но съобщението може да се игнорира. Аз летях с 2билета в един полет, заради скъп багаж. Единия билетне го чекирах.

Извинявай, но може ли да повториш? В смисъл, имал си 2 резервации за един и същи полет, ок. Но как, ако нямаш бордна карта, си се възползвал от багажа на втория билет. Нещо не схващам 😏

Връзка към коментар

Да, имах 2 резервации за 1 полет. Близките ми ги чекирах в първата резервация, а себе си във втората. Тъй като имам Wizz discount membership на мое име, не канселирах билета си в първата резервация.

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 4 часа, Dreamm каза:

Ще мога ли след това пак да ги сменя, защото за момента нямам идея за къде искам да летя 😄

Флексът ти дава право на многократни смени. Само доплащаш  разликата в цената на билета при по-скъп нов. При по-евтин не ти връщат разликата.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Ето какъв имейл са ми пратили wizz:

Уважаеми пътници, Забелязахме, че вчера може би случайно сте направили същата резервация и в резултат имате дублирана резервация (два билета с различни референтни номера).
Ако това е така, моля, влезте в wizzair.com и проверете историята на резервациите си в раздел "Моите резервации". Ако видите, че там има дублирани резервации за един и същ полет, моля, свържете се веднага с нашия Телефонен център, за да обсъдим вариантите ви. Ако не направите това до 24 часа, ние ще действаме в съгласие с нашите Общи условия за превоз в случай на предявен иск.
Ако смятате, че са ви нужни и двете резервации, моля, игнорирайте съобщението ни.

Ще променя едните билети. 

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Анталия - Букурещ линията изчезна, поне засега. Иначе моите резервации още стоят, но маршрутът го няма нито в приложението, нито в сайта. Жалко и за полетите и за приоритито от 10 евро :sad:

Връзка към коментар
преди 1 час, ДиянаВ каза:

Анталия - Букурещ линията изчезна, поне засега. Иначе моите резервации още стоят, но маршрутът го няма нито в приложението, нито в сайта. Жалко и за полетите и за приоритито от 10 евро :sad:

Ако се окаже, че я няма вече линията, а имаш флекс, се обаждаш да ти махнат ограничението и да си активираш флекса. Направено съвсем скоро за друга отменена линия.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , Цвете каза:

Ако се окаже, че я няма вече линията, а имаш флекс, се обаждаш да ги махнат ограничението и да си активираш флекса. Направено съвсем скоро за друга отменена линия.

Сега на кой номер се звъни. Може и да не е български, стига да е неимпулсен.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.