Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 1 час, yordanov каза:

Май правят нещо - Ереван, Риад, Лисабон, Абу Даби не се показват след октомври. Може и други да има, но само тези погледнах. Дано само да ги наместват...

В темата на летище Варна бях писал, че 5 дестинации изчезват и то пак от октомври месец, така че по-скоро режат.

 

Връзка към коментар
преди 44 минути , tch каза:

В темата на летище Варна бях писал, че 5 дестинации изчезват и то пак от октомври месец, така че по-скоро режат.

 

Не изчезват, а разместват дни и точно ми смениха Лисабон-София за ноември и до Абу Даби през януари.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 30.05.2023 г. в 9:31, Duke каза:

"Сега е много по-добре, но две трети от заплатата ми все още се базира на производителността, което означава, че за да печеля повече, трябва да летя повече."
"....което ефективно превръща екипажа в работници на парче. "Колкото повече работите, толкова повече печелите", казва източникът пред The Times.


О, ужас, каква несправедливост! 

 


По публикацията работи: Нели Христова

 

Съдейки по нивото и стила на превода, по-коректно би било да се подпише с " По публикацията работи: Google translate"


 

  • Харесвам 2
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 28 минути , Яничка каза:

Полетите до Риад за декември, и не само, които днес махнаха, все още не са ги възстановили в разписанието.

Лека полета добавят някакви неща. Абу Даби, както беше 1 път седмично в ден събота за целия зимен сезон, сега са го махнали от събота, но в момента го добавят в понеделник, сряда, петък и неделя.

Ереван и Риад също ги има вече добавени в нови дни през ноември.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , yordanov каза:

Лека полета добавят някакви неща. Абу Даби, както беше 1 път седмично в ден събота за целия зимен сезон, сега са го махнали от събота, но в момента го добавят в понеделник, сряда, петък и неделя.

Еее, тамън бях нагодил съботните полети от/до Баку през Абу Даби и те сега го махат 😄

 

p.s. всъщност сега видях, до 20 ноември са в понеделник, сряда, петък и неделя, а след това до края на зимния сезон са само в събота.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 8 минути , yordanov каза:

Ереван и Риад също ги има вече добавени в нови дни през ноември.

Моят до Ереван го мръднаха от вторник в понеделник.До ноември дано няма пак промени,че го купих през посредник и трудно ще си търся пари при отмяна. Трябва да се търси за по-близки дати,от 15 до 30 дни .

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 часа, dimitrov6 каза:

Трябва да се търси за по-близки дати,от 15 до 30 дни .

Нека да са 50-60-70 дена,  ама повече от от 100-120 дена предварително си е рисково в днешни дни при Уиз.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Размърдаха ги датите и часовете, ама кой не е очаквал?

Аз се чудя как купувате с Уиз, за свързващи полети за над 3 месеца напред  примерно, шанса  за смяна е поне 50%. И какво ме грее, че са с флекс, ако следващите или предните полети не са с Уиз или с флекс?

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 16 минути , kakadu каза:

Тази сутрин полета от Ереван закъсня с  2.25ч поради "оперативни причини" - смяна на самолет. Има ли шанс за обезщетение  според регламента? 

Wizz закъснение.jpg

Обезщетения се плащат за закъснения в дестинацията на кацане над 3 часа.

 

И още по темата не само за Уиз (имам полет с тях този петък до BCN), но и за стачки:

image.png.9ca9c44cad93a8547dfc1fb6e0abfd04.png

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 14 часа, dimitrov6 каза:

Моят до Ереван го мръднаха от вторник в понеделник.До ноември дано няма пак промени,че го купих през посредник и трудно ще си търся пари при отмяна. Трябва да се търси за по-близки дати,от 15 до 30 дни .

A какво правим, когато сме купили от посредник, а уиз променят/отменят полет?

С посредника е безсмислено да се разправя човек.

Имах такава ситуация преди и оспорих плащане през револют. Отмениха полета три дни след покупката. :smile3:

Сега пак имам такъв казус.

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 16 часа, zhivko7 каза:

Някакви полети с евтин flex и priority? Най-евтиното, което откривам  в момента е 7 eur flex и 16 eur priority за Братислава - Скопие.

Бриндизи - Тирана , 11 евро флекс , 13 евро чекиран 20 кг

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 6 минути , Argentique каза:

A какво правим, когато сме купили от посредник, а уиз променят/отменят полет?

С посредника е безсмислено да се разправя човек.

Имах такава ситуация преди и оспорих плащане през револют.

Сега пак имам такъв казус.

При мен промяната не ме бърка в конкретния случай,а вече мисля да си купя Дискаунт клуб,защото посредника сваля точно до тази цена.Може и да купувам Флекс, за да пробвам има ли полза .Винаги се боря и с посредника при връщане на пари,някога става,друг път -не.Пишех им в Facebook.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 17 минути , dimitrov6 каза:

При мен промяната не ме бърка в конкретния случай,а вече мисля да си купя Дискаунт клуб,защото посредника сваля точно до тази цена.Може и да купувам Флекс, за да пробвам има ли полза .Винаги се боря и с посредника при връщане на пари,някога става,друг път -не.Пишех им в Facebook.

Аз имам wdc почти винаги. Но в случая отстъпката е по-голяма. 

Освен да направя нещо на своя глава и после да ме хокат пак, че така не трябвало. :blum3:

 

 

Ред.: Не знам кой в уиз ми чете мислите, но току-що получих мейли за отменените полети от ноември (Миконос-Сф. за юли), парите за които ми възстановиха Револют. Нещо са се активирали.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, kakadu каза:

Тази сутрин полета от Ереван закъсня с  2.25ч 

Wizz закъснение.jpg

Как така "тази сутрин"? Не е ли снощи? Полетите от Ереван до София уж са вечерни, аз ще имам такъв след 2 седмици.

 

преди 3 часа, Alexander каза:

Размърдаха ги датите и часовете, ама кой не е очаквал?

Аз се чудя как купувате с Уиз, за свързващи полети за над 3 месеца напред  примерно, шанса  за смяна е поне 50%. 

Така е, ръчкат ги нонстоп. Тази нощ съм получил няколко мейла за смени, имам полети, закупени за зимата. И полетите от/до Лутън са изместени с 1 час по-рано и съм на косъм да си изтърва една връзка, на връщане от Норвегия. Но.. да видим 😉 Който иска да пътува с евтини или безплатни билети си поема рисковете.  При лоукостовете е така 😄

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 36 минути , saved_ каза:

Здравейте! Може ли някой да каже как при променен полет от страна на Уиз, да ми прехвърлят парите не като кредит, а директно в картата, с която е платен.

Трябва да получиш такъв имейл:

Спойлер

 

You are receiving this e-mail because you requested the 120% WIZZ credits, or we are uploading those automatically to your WIZZ account as no other option was selected by you prior to the scheduled departure time of your original flight.

Hereby we would like to inform you that we have processed the 120% WIZZ credit (only 100% WIZZ credit will be applied for the parts of payment made originally with WIZZ credit when booking) upload regarding cancellation of your reservation under ............. confirmation code, and the amount is now available on your WIZZ Account. You can use those WIZZ credits to purchase any Wizz Air flights/services in the next one year. It is your responsibility to inform all other passengers within the above booking and share the WIZZ credit among them if necessary in accordance with section 6.1.4.- 6.1.7. of our General Conditions of Carriage.

To access your WIZZ credits please log in to your WIZZ Account and click on your name on the top right corner of the website, which will redirect you to the page where you can see your WIZZ Account balance. For more information about the terms & conditions of the WIZZ Account please visit: https://wizzair.com/en-gb/information-and-services/wizz-services/wizz-account

In case you would not like to keep the WIZZ credits, you have the possibility to request 100% refund either via bank transfer, or to the bank card the payment was made with (depending on your original payment method) instead of WIZZ credits. In this case please note that the aforementioned extra +20% will not be applicable. Please note that in case your reservation was originally fully paid with WIZZ credits or voucher, or you have already used part of or all the received WIZZ credits to purchase any tickets or services, you are not eligible for credit conversion. We would like to inform you that due to current worldwide situation processing of this request will take significantly longer, so we kindly ask for your understanding and patience.

In order to submit your request to convert WIZZ credits to your original payment method, please go to the WIZZ credit conversion page and follow the instructions online.

If meanwhile you have already submitted the credit conversion request, please disregard this e-mail - your request is being processed, no further action needed from your side.
Kind regards,
Wizz Air Customer Service

 

 

Ако не ти се чака, а и вече им изгубих спатиите дали винаги пращат такъв имейл, пробвай през този линк:

https://wizzair.com/en-gb/wizz-credit-conversion-request

 
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 30 минути , saved_ каза:

Здравейте! Може ли някой да каже как при променен полет от страна на Уиз, да ми прехвърлят парите не като кредит, а директно в картата, с която е платен.

В мейла за промяната са описани трите варианта. Вашият е третият: 

Цитат

 

RECEIVE REFUND

You will be able to convert to 100% refund after the 120% WIZZ credit upload either via bank transfer, or to the bank card/other original payment method the booking was paid with instead of WIZZ credits. In this case please note that the aforementioned extra +20% will not be applied. Please note that in case your reservation was fully paid with WIZZ credits or voucher, you are not eligible for credit conversion.

 

Влизате в резервацията и търсите тази опция. В момента нямам такава активна и няма как с точност да ви кажа къде се намира, но многократно са ми връщали пари по карта.

Връзка към коментар
преди 2 часа, Hakkâri Spor каза:

Как така "тази сутрин"? Не е ли снощи? Полетите от Ереван до София уж са вечерни, аз ще имам такъв след 2 седмици.

Да, вечерен е, но поради закъснението пристигнахме късно през нощта/рано сутринта. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Яни
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.