Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 15 минути , yordanov каза:

Иначе от Тирана има интересни италиански дестинации и не само. Освен да я ползваме за прикачване

Зимите са по-меки по албанското крайбрежие, така че може да се направи бюджетен уикенд и в по студените месеци с цел слънчева разходка по крайбрежието. Посочените цени на билети отдавам на обичайното чуство за хумор на Уиз при пускане на нови дестинации. 🙂

Лично на мен ми е по-интересен маршрута Тирана-Кукъс-Призрен-Прищина от там вече връщане със самолет към София, което май ще излезе по-евтин вариант от автобус Прищина-Скопие-София. Но няма да ви разказвам за моя опит с пътуването в албански автобуси, за да не ви откажа съвсем. 😄

  • Харесвам 8
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 1 час, yordanov каза:

Нова дестинация! Бас държа, че никой не я очаквал!
 

София - Тирана, три пъти седмично, от 18.12 - понеделник, сряда и петък. 

Какво са си казали? - за какво са им на тези Канарски острови, Турция, Египет....дай Албания ще им пуснем.... Освен, ако не искат да ползват самолет от нашата/тяхната база на другото място не виждам икономически смисъл от тази линия... 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Вероятно ротацията се връзва с някой от другите полети в разписанието им , а може и да е реверанс към Кирчо ,  нали се завръща на бял кон 🐎 !

 

Аз също мисля, че има доста по-примамливи дестинации от листата на Wizz  и то не само южни. Нямат полет до Осло , а през зимата планината вярвам би привлякла скандинавски ски туристи. Не знам защо отрязаха и гръцките острови за България.

 

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, bad kid каза:

Еха ,дано да я изтеглят по-рано, че тъкмо мислех нещо натам, че е евтино.

ПП. Хаха

 

Screenshot_20230607-182439-01.jpeg

Е, в коледния период е нормално цените да са такива. 22 декември си е точно такава дата. Пробвайте след 5 януари. Видях, че през февруари са по 88 лв на посока

преди 2 часа, iMari каза:

автобус Прищина-Скопие-София. Но няма да ви разказвам за моя опит с пътуването в албански автобуси, за да не ви откажа съвсем. 😄

Аз съм пътувал с този автобус без никакви проблеми и никакво забавяне. 

Връзка към коментар
преди 21 часа, Hakkâri Spor каза:

Това беше от 15 януари до 15 февруари, код за 10 евро отстъпка и важеше за полети до 28 февруари. Аз моя код го подарих. Това изискване да летиш в най-студения месец, не допадна. А и не можеше да се доплаща с уиз точки. Само с банкова карта + този код за 10 евро

Сетих се.имахме и ние такива кодове,обаче не успях да ползвам моя,нещо не ставаше да го приложа. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, yordanov каза:

Нова дестинация! Бас държа, че никой не я очаквал!
 

София - Тирана, три пъти седмично, от 18.12 - понеделник, сряда и петък. 

Единствената полза ще е за превъртаме на кредити.

  • Смея се 4
Връзка към коментар

Доста интересна линия, браво на Уиз 😀. От Тирана има доста интересни дестинации, а полетите са повече от София, така че може да се използва за прекачвания. Добавили са 10 от Албания днес, има Полша, Малта, Великобритания, Италия и Букурещ. Из Балканите ще е супер, защото Прищина и Призрен са наблизо, Подгорица и Котор също, а самият град е приятен. Дано тръгне! 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

От Тирана Уизеър лети до 25 града в Италия, луда работа. За Прищина и Призрен много по-удобният вариант (от София) е през Скопие с автобус. А и доста по-евтино. (Пътувал съм и до двата града и казвам от опит, има постоянно автобуси от автогарата в Скопие). Да летиш до Тирана (а летището не е в града), после до автогарата, за да се връщаш на изток.. в Косово не най-рентабилният вариант.  До Малта и до Букурещ има директни полети и от София.  6-те града в Полша до които летят, вече са интересен вариант. Имат до Лион, Бърмингам, Малмьо, Дамам...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Обречена линия според мен, освен ако не ползват безмоторни самолети. На полет 30 минути няма да има време да си поръча и едно кафе човек, така че приходи, различни от билети, няма да има. Пълна липса на въображение при маршрутите.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Е, полетът е 1 час. Полетите от Тирана до Източна Италия са доста по-кратки.  А и ние си имаме до Варна, Будапеща, Букурещ и т.н.  Друг е въпросът, че точно през зимния сезон се съмнявам да се засилят българи да летят до Албания. Лятото има шанс някой да отиде на море там.  Ама януари, февруари и март... самолетите ще са полупразни, според мен. Да видим.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 15 часа, agenta каза:

Нека да споделя отношението на УззЕър за съвсем нормално искане за канселиране на полет и възстановяване на сумата платена за него, поради невъзможност по здравословни причини на пътника да пътува.

 

Полет в началото на юни, който все още не е осъществен става ясно, че няма да може да бъде използван от пътника, защото има здравословен проблем и трудно се придвижва.

Пишем на УиззЕър във формата за контакт, като прилагаме и медицински документ - Амбулаторен лист. Чака се над 5-6 дни, накрая се получава отговор, че не могат да направят нищо, полета бил потвърден и не бил канселиран от тяхна страна и не можели да върнат пари. 

Писахме втори път, отново изчакахме 5-6 дни и отговора беше почти същият с две три изречения разлика.

 

Не виждам защо имат в сайта подаване на искане, поради Заболяване, при положение, че не го уважават.

Не знам какво друго бихме могли да направим?

Преди месец трябваше да летим с детето, но то се разболя и бяхме в болница.  Приложих им само бележка, че сме хоспитализирани. Тогава и на мен ми върнаха първоначално същия отговор, но накрая писаха, че по тяхна преценка са склонни да ми предложат 50% от сумата. Бъдете настоятелни и посочете конкретната точка от Общите им условия.

 В този ред на мисли, търся евтин флекс. Ако някой е виждал, моля да сподели. 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, Hakkâri Spor каза:

Е, полетът е 1 час. Полетите от Тирана до Източна Италия са доста по-кратки.  А и ние си имаме до Варна, Будапеща, Букурещ и т.н.  Друг е въпросът, че точно през зимния сезон се съмнявам да се засилят българи да летят до Албания. Лятото има шанс някой да отиде на море там.  Ама януари, февруари и март... самолетите ще са полупразни, според мен. Да видим.

Съдейки по това колко много македонци и сърби идват зимата на ски у нас, линията може и да има някакъв шанс при добра реклама. Ама за три пъти седмично, надали.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

 

Албанците пътуват до Истанбул.Може като кацнат в София и да хванат спален вагон с международния и така спестяват хотел в Турция. А ,че са три полетите,примерно от Бургас лети пак толкова седмично до Дебрецен,което е малко летище с 3 полета дневно.

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, maia_sg каза:

Преди месец трябваше да летим с детето, но то се разболя и бяхме в болница.  Приложих им само бележка, че сме хоспитализирани. Тогава и на мен ми върнаха първоначално същия отговор, но накрая писаха, че по тяхна преценка са склонни да ми предложат 50% от сумата. Бъдете настоятелни и посочете конкретната точка от Общите им условия.

 В този ред на мисли, търся евтин флекс. Ако някой е виждал, моля да сподели. 🙂

А вие цитирахте ли им някакви точки от Общите условия.

Намирам само една в т.5.8. Възстановявания - 5.8.3. - "Ако някой във Вашата групова резервация се разболее сериозно и не може да пътува или ако почине преди Вашето пътуване, ние ще Ви възстановим общата сума за всички пътуващи по Вашата Резервация. Трябва да предоставите подходящи доказателства за сериозно заболяване или смърт преди датата, на която е трябвало да пътувате".   - Общите условия-ТУК

 

Като пише само в началото за сериозно заболяване, но пише пък и групова резервация, а пътника е сам.

 

Вече не знам дали да пиша пак, а ако се обядя на софийския телефон дали биха могли да направят нещо?

Връзка към коментар

О'Лиъри май е решил да поохлади мерака на Wizz.Новите дестинации на Ryanair от Тирана обявени днес :

 

New Routes:
✈️
Tirana – Bologna
✈️ Tirana – Brussels Charleroi
✈️ Tirana – Bucharest
✈️ Tirana – Catania
✈️ Tirana – Dusseldorf Weeze
✈️ Tirana – Edinburgh
✈️ Tirana – Krakow
✈️Tirana – London Stansted
✈️ Tirana – Manchester
✈️ Tirana – Milan Bergamo
✈️ Tirana – Paris Beuavais
✈️ Tirana – Pisa
✈️ Tirana – Prague
✈️ Tirana – Rome Ciampino
✈️ Tirana – Stockholm Arlanda
✈️Tirana – Venice Treviso
✈️Tirana -Warsaw Modlin

  • Харесвам 6
  • Смея се 4
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, agenta каза:

А вие цитирахте ли им някакви точки от Общите условия.

Намирам само една в т.5.8. Възстановявания - 5.8.3. - "Ако някой във Вашата групова резервация се разболее сериозно и не може да пътува или ако почине преди Вашето пътуване, ние ще Ви възстановим общата сума за всички пътуващи по Вашата Резервация. Трябва да предоставите подходящи доказателства за сериозно заболяване или смърт преди датата, на която е трябвало да пътувате".   - Общите условия-ТУК

 

Като пише само в началото за сериозно заболяване, но пише пък и групова резервация, а пътника е сам.

 

Вече не знам дали да пиша пак, а ако се обядя на софийския телефон дали биха могли да направят нещо?

Да, цитирах им точно тази точка и то благодарение на този форум. Благодаря!  Не ми се беше налагало преди това. Не знам какви документи сте приложили, но мисля, че най-добра работа би свършил документ в който пише, че пътника е възпрепятстван да пътува, издаден от лекар/болница. В нашия случай беше служебна бележка от болницата, че сме хоспитализирани с детето за периода и да послужи пред wizzair. 

 Относно груповата резервация, бяхме 2-ма възрастни с дете и ни изплатиха 50% от билетите (на мен и детето), а на този, който не е хоспитализиран- нищо. Знам, че можех да претендирам за цялата сума и за тримата, но бях много притеснена точно в него момент и не ми беше до това. 

Успех!

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 1 час, agenta каза:

А вие цитирахте ли им някакви точки от Общите условия.

Намирам само една в т.5.8. Възстановявания - 5.8.3. - "Ако някой във Вашата групова резервация се разболее сериозно и не може да пътува или ако почине преди Вашето пътуване, ние ще Ви възстановим общата сума за всички пътуващи по Вашата Резервация. Трябва да предоставите подходящи доказателства за сериозно заболяване или смърт преди датата, на която е трябвало да пътувате".   - Общите условия-ТУК

 

Като пише само в началото за сериозно заболяване, но пише пък и групова резервация, а пътника е сам.

 

Вече не знам дали да пиша пак, а ако се обядя на софийския телефон дали биха могли да направят нещо?

Мой съвет - сядате и пишете, не се занимавайте с телефона:

"Закупени билети за полет .... дата.... Един от пътниците се разболява сериозно еди си кога, приложено представям документ ..... доказващ сериозното заболяване на лицето....... С оглед на изложеното и съгласно т. 5.8.3 от Общите условия /цитирате точно документа/ следва да ни бъде възстановена сума в общ размер по резервация № .... .

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 32 минути , Eva eva каза:

Мой съвет - сядате и пишете, не се занимавайте с телефона:

"Закупени билети за полет .... дата.... Един от пътниците се разболява сериозно еди си кога, приложено представям документ ..... доказващ сериозното заболяване на лицето....... С оглед на изложеното и съгласно т. 5.8 от Общите условия /цитирате точно документа/ следва да ни бъде възстановена сума в общ размер по резервация № .... .

Точно така, но ако се изпратят същите тези документи пред застраховател, той си има лекари с които работи и си правят извод, че това лице не може да пътува. Докато при Wizz мисля, че лицата които разглеждат документите и вземат решение дали да одобрят или не иска не са лекари и им е нужно медицинско заключение, което директно казва, че лицето X не може да лети по медицински причини. Така си мисля 🙂

Редактирано от maia_sg
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 13 минути , stanimir каза:

О'Лиъри май е решил да поохлади мерака на Wizz.Новите дестинации на Ryanair от Тирана обявени днес

Чудесно, дано да се сборят така и за Сараево, Мостар и Любляна. 🙂

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Преди 1 час, stanimir каза:

О'Лиъри май е решил да поохлади мерака на Wizz.Новите дестинации на Ryanair от Тирана обявени днес :

 

New Routes:
✈️
Tirana – Bologna
✈️ Tirana – Brussels Charleroi
✈️ Tirana – Bucharest
✈️ Tirana – Catania
✈️ Tirana – Dusseldorf Weeze
✈️ Tirana – Edinburgh
✈️ Tirana – Krakow
✈️Tirana – London Stansted
✈️ Tirana – Manchester
✈️ Tirana – Milan Bergamo
✈️ Tirana – Paris Beuavais
✈️ Tirana – Pisa
✈️ Tirana – Prague
✈️ Tirana – Rome Ciampino
✈️ Tirana – Stockholm Arlanda
✈️Tirana – Venice Treviso
✈️Tirana -Warsaw Modlin

Не им е пуснал Тирана-София, така че могат да дишат уизз... 😄

  • Харесвам 2
  • Смея се 12
Връзка към коментар
Преди 1 час, stanimir каза:

О'Лиъри май е решил да поохлади мерака на Wizz.Новите дестинации на Ryanair от Тирана обявени днес :

 

New Routes:
✈️
Tirana – Bologna
✈️ Tirana – Brussels Charleroi
✈️ Tirana – Bucharest
✈️ Tirana – Catania
✈️ Tirana – Dusseldorf Weeze
✈️ Tirana – Edinburgh
✈️ Tirana – Krakow
✈️Tirana – London Stansted
✈️ Tirana – Manchester
✈️ Tirana – Milan Bergamo
✈️ Tirana – Paris Beuavais
✈️ Tirana – Pisa
✈️ Tirana – Prague
✈️ Tirana – Rome Ciampino
✈️ Tirana – Stockholm Arlanda
✈️Tirana – Venice Treviso
✈️Tirana -Warsaw Modlin

Много странно, Албания определено не толкова голям пазар да не говорим за туристическа дестинация.

Единсвената логика тези полети да са яко субсидирани от Албания

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 2 минути , Климент каза:

Много странно, Албания определено не толкова голям пазар да не говорим за туристическа дестинация.

В последните години всякакви чуждестранни влогъри се съсипват да правят "открития" тип " Най-подценявана страна" и Албания често присъства в репортажите им. Като прибавим и избухването на цените по средиземноморието и все още сравнително ниските такива в Албания, заедно с красивата природа, не е толкова чудно, че има туристически наплив. Миналата година в Тирана не се усещаше толкова, но в малко градче като Берат се чуваше всякаква реч. Вероятно отпускат и субсидии, разбира се.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 51 минути , Климент каза:

Албания определено не толкова голям пазар да

Може да не голям пазар, но е страна с големи диаспори в страните от западна Европа.

Преди 1 час, Jorro каза:

Не им е пуснал Тирана-София, така че могат да дишат уизз... 😄

Може и нас да ни огрей скоро, щом пускат Букурещ-Тирана.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, iMari каза:

В последните години всякакви чуждестранни влогъри се съсипват да правят "открития" тип " Най-подценявана страна" и Албания често присъства в репортажите им. Като прибавим и избухването на цените по средиземноморието и все още сравнително ниските такива в Албания, заедно с красивата природа, не е толкова чудно, че има туристически наплив. Миналата година в Тирана не се усещаше толкова, но в малко градче като Берат се чуваше всякаква реч. Вероятно отпускат и субсидии, разбира се.

о, да, има такива и Албания винаги присъства

(да не говорим, че по време на ковида беше една от 5-6те държави в света, които пускаха бразилци)

почвам да се замислям дали не изпускам, като не съм ходил...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Яни
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.