Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 2 часа, maia_sg каза:

Точно така, но ако се изпратят същите тези документи пред застраховател, той си има лекари с които работи и си правят извод, че това лице не може да пътува. Докато при Wizz мисля, че лицата които разглеждат документите и вземат решение дали да одобрят или не иска не са лекари и им е нужно медицинско заключение, което директно казва, че лицето X не може да лети по медицински причини. Така си мисля 🙂

Преди няколко години бях закупила билети за баща ми и на Уиз и на Раян. Поради здравословни причини(инсулт), не можа да пътува и писах за компенсация и на двете фирми, като прикачих експертизата от болницата. След като я искаха преведена на английски и аз я превеждах, като много от нещата леко си ги поизмисляхв превода, тъй като бях някакви термини, в крайна сметка ми върнаха парите. Уиз в пълен размер, а раян 50% в знак на добра воля, иначе нямали такава политика.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 3 часа, Климент каза:

Много странно, Албания определено не толкова голям пазар да не говорим за туристическа дестинация.

Единсвената логика тези полети да са яко субсидирани от Албания

Тирана не е туристическа дестинация, но Дуръс е. А двата града са на половин час един от друг. Само че Дуръс е ОК за летния сезон (бил съм там на море, не е върхът, но... става), а пък тези полети през зимата... не знам до колко ще са рентабилни.

преди 3 часа, epetkov каза:

Може да не голям пазар, но е страна с големи диаспори в страните от западна Европа.

Може и нас да ни огрей скоро, щом пускат Букурещ-Тирана.

От днешната промоция на Раян виждам, че полетите София-Букурещ и обратно са по 14-15 евро на посока https://www.ryanair.com/bg/bg/lp/promotion/flash-sale

Връзка към коментар
преди 2 часа, neuromancer каза:

о, да, има такива и Албания винаги присъства

(да не говорим, че по време на ковида беше една от 5-6те държави в света, които пускаха бразилци)

почвам да се замислям дали не изпускам, като не съм ходил...

Ако е за море, нищо не изпускаш. Плажовете им са по-пренаселени и от нашите.

Но за останалото, да, определено Албания е най-подценяваната страна в Европа. Аз се възползвах от това, че е отворена през пандемията и много ми се ще пак да отида, за повече време. 🙂

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 33 минути , master_of_germs каза:

Ако е за море, нищо не изпускаш. Плажовете им са по-пренаселени и от нашите.

Но за останалото, да, определено Албания е най-подценяваната страна в Европа. Аз се възползвах от това, че е отворена през пандемията и много ми се ще пак да отида, за повече време. 🙂

о, море аз имам наблизо толкова много, че няма как да го избродя цялото

честно казано за море другаде не съм се замислял даже, освен може би някой от по-отдалечените гръцки острови 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 45 минути , Hakkâri Spor каза:

От днешната промоция на Раян виждам, че полетите София-Букурещ и обратно са по 14-15 евро на посока

Това наистина е креативно! Ще е много магеланско да се стигне бюджетно  от София до Тирана през Букурещ, защото през Белград, Атина или Истанбул не е бюджетно. 

Връзка към коментар

Те най-отдалечените са и с най-много гол камънак, няколко синьо-бели къщи и малък пристан за лодки.

В Дуръс бях в самото начало на туристическия бум и мутробарокът вече стремително задминаваше родния Слънчев бряг.Плажът беше чист като в Мумбай. Дано вече е различно.

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, stanimir каза:

О'Лиъри май е решил да поохлади мерака на Wizz.

Какво охлаждане?  Става все по-горещо!

 

Уиз пускат София-Тирана от 18 ти декември!

 

Screenshot_20230608_180138_Wizz Air.jpg

преди 5 часа, Jorro каза:

Не им е пуснал Тирана-София, така че могат да дишат уизз... 😄

@Jorro  Wizz дишат! Wizz те чуха!

Връзка към коментар
Георги Матеев
На 8.06.2023 г. в 14:24, iMari каза:

В последните години всякакви чуждестранни влогъри се съсипват да правят "открития" тип " Най-подценявана страна" и Албания често присъства в репортажите им. Като прибавим и избухването на цените по средиземноморието и все още сравнително ниските такива в Албания, заедно с красивата природа, не е толкова чудно, че има туристически наплив. Миналата година в Тирана не се усещаше толкова, но в малко градче като Берат се чуваше всякаква реч. Вероятно отпускат и субсидии, разбира се.

Не става само с реклама и инфлуенсъри, трябва да си има реален интерес. На последните ми 2 полета от/до Рияд имаше буквално по 25 човека, въпреки якото напомпване.

 

За мое съжаление линията до Тирана е абсолютно обречена - особено при тези цени, в този сезон, че и 3 пъти седмично.

  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 24 минути , Георги Матеев каза:

Не става само с реклама и инфлуенсъри, трябва да си има реален интерес. На последните ми 2 полета от/до Рияд имаше буквално по 25 човека, въпреки якото напомпване.

 

За мое съжаление линията до Тирана е абсолютно обречена - особено при тези цени, в този сезон, че и 3 пъти седмично.

От това, което видях на място в Албания си мисля, че има голям интерес към страната. Честота и цените винаги падат с времето. 🙂Все пак допускам, че Уиз имат нещо предвид, пускайки тази линия. Като че ли се поотказаха да експериментират с фантомни линии, само за да събират кеш.

А за Рияд нали коментирахме, че ще има шанс през есента и зимата, когато не е толкова горещо.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Има албански студенти в България, но едва ли  достатъчно да крепят 3 ротации седмично.Все пак мамите да кажат , там е лакмусът има ли бъдеще тази дестинация или е обречена от началото. Офертите на тур.агенции , ако се появят такива също може да са някакъв показател.

 

След Шри Ланка май и аз не се сещам за линия менте напоследък, въпреки че и там предполагам просто не да се разбрали с шриланкийците , не че само са искали да прибират кеш.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ето един възможен отговор на въпроса защо пускат полети до Тирана - за да могат след това хората да се прекачат на Райън 🤣🤣🤣

Райън пуска 17 нови маршрута от Тирана:

image.png.4fa2b4ffc055252b67c9aa228790ef9a.png

  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 2 часа, rainbou1 каза:

Ето един възможен отговор на въпроса защо пускат полети до Тирана - за да могат след това хората да се прекачат на Райън 🤣🤣🤣

Райън пуска 17 нови маршрута от Тирана:

image.png.4fa2b4ffc055252b67c9aa228790ef9a.png

Няма толкова албанци за всички полети.

  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 2 часа, rainbou1 каза:

за да могат след това хората да се прекачат на Райъ

И на мен ми мина през ума тази хипотеза. Обаче, маршрутната карта на София и Тирана се припокриват.  Единствената "екзотика" от Тирана са директните полети до Лион и Кувейт, както и до  няколко летища на Арабския полуостров. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Тирана не мисля, че ще изкара много дълго с 3 пъти седмично.

Поне полетите са около обяд, това е добре. Но за 1 час със самолет не бих дал повече от 120/130 лв. и то до Тирана.... 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За Тирана единствено шанса е, ако тур агенциите се напънат и масово оферират за там, като същевременно резнат Северна Македония, тъй като имаше проблеми там от етническо естество и доста Българи не бяха пуснати по едно време. Иначе екзотично е да отидеш веднъж ама няма как да я бъде за постоянно.

Връзка към коментар
преди 2 часа, ДиянаВ каза:

Аз си взех Бремен - Тирана😛. Дава невиждана досега /поне от мен/ възможност, за който го устройва билет от 30€😉

Позволи и на Тирана-Комисо да те изненада само срещу 15 💶🙃

 

Избора от италиански градове от Тирана е богат, Полша също е много добре представена, Атина, Солун, Прага... Присъствието на Раян предполага по-ниски цени. Само може да спечелим ако линията тръгне и се задържи. 

Обаче ме притеснява, че BGY съвсем ще го закъса, ако всички маршрути от Тирана тръгнат. Кой ще ходи чак до там да се прекачва?!😄

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Ей това получих на мейла :

 

We received information on a planned military exercise by the North Atlantic Treaty Organization (NATO) from June 12th to 23rd , 2023, which may impact multiple European airspaces. As a result, some Wizz Air flights to/from European airports may encounter delays during this time period.

In case there is any change to your flight, we will notify you via SMS and/or email.

Please note that this situation may cause increase the number of incoming calls to our Call Centres, which may lead to a longer waiting time to connected to an agent. As an alternative, we advise you to:

 

  • Check the Flight Status feature on our website or in the Wizz Air application to verify your flight’s status before travelling to the airport, as there might be a congestion due to this situation.
  • Follow the guidance received from us via email (if any) and utilize our carefully developed self-service solutions available for you directly from your Wizz Air account, for a fast and smooth experience.

 

Even though these circumstances are beyond our control, we apologize for any potential inconvenience caused and we will work hard to minimize any travel disruptions.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 3
Връзка към коментар

Просто се презастраховат срещу недоволни пътници :

 

https://www.dnes.bg/world/2023/06/12/zapochva-nai-goliamoto-uchenie-na-vvs-v-istoriiata-na-nato.572787

 

Повече от 10 000 войници, 250 самолета от 25 държави - в Германия започва най-голямото военновъздушно учение в историята на НАТО, което ще продължи 12 дни. В него участва и България.

 

Военновъздушната база "Ягел" в германската провинция Шлезвиг-Холщайн ще бъде основен център на маневрите на най-голямото военновъздушно учение в историята на НАТО, което ще продължи от 12 до 23 юни.

 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

И продължава за съжаление... Трябва да направя чекиране за сина ми за утре сутрин първия полет в 6 .25 часа. Не работи и мобилното приложение. Ако не успея до няколко часа, ще го накарат ли да доплаща на летището според вас ?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   2 магеланци

    • Ivan Ivanich
    • Яни
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.