Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 17 часа, Zaro каза:

Как се процедира при подаване на иск за закъснение, ако билетите (2) са купени през профил на непълнолетен, а другият пътник е пълнолетен? Как стои въпросът с упълномощаването?

Мисля, че няма значение от чий профил са купени билетите, поне мен Аероиск никога не са ме питали това и не им е било необходимо. За непълнолетен пътник (дъщеря ми), подписвам (електронно) пълномощно, че в качеството си на родител и законен представител на детето си упълномощавам Аероиск с еди-какви-си права. Фактически за непълнолетния пътник се подават същите документи като брой и съдържание както и за пълнолетен пътник, но непълнолетния не ги подписва, а един от родителите му.   

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 12.07.2023 г. в 11:28, WanderlustME каза:

Изглежда, вече ако редовната цена е под 40 лв/20 евро, няма отстъпка:
image.png.dd904b98dd8a697e1c4235f32cdeab87.png
 

Не, няма такова правило. Може би зависи от дестинацията.

image.png.37aa2320214fadde9aa1bfafa338dc36.png

 

image.png.d47efd92150b72e511171fb4719e276a.png

 

@Ivko, мисля, че не излиза такава алтернатива. И аз бях питала същото, май по едно време на София-Мадрид е излизал и Лисабон, но вече не.

Като че ли нещата се нормализираха и престанаха да режат полети на всеки два месеца. Лично аз от доста време не съм улучвала такива полети. Какви са вашите наблюдения?

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Ако купя билет за дете през посредник като възрастен после лесно ли се закача за резервацията на възрастен пак купена през посредник? Предполагам е през кол центъра до 24ч и е безплатно нали?

Връзка към коментар
преди 31 минути , iMari каза:

Не, няма такова правило. Може би зависи от дестинацията.

 

Възможно е да зависи от дестинацията или от друг, необявен параметър:

https://wizzair.com/bg-bg/#/booking/select-flight/SOF/BGY/2023-09-29/2023-10-04/1/0/0

Връзка към коментар
преди 18 часа, Zaro каза:

Как се процедира при подаване на иск за закъснение, ако билетите (2) са купени през профил на непълнолетен, а другият пътник е пълнолетен? Как стои въпросът с упълномощаването?

Само мои разсъждения, още не съм преминала през процедурата. В резервацията за закъснелия ни полет, направена от моя профил, бяхме трима. Днес подготвих пълномощни, като едно от тях изхожда от дъщеря ми към мен. Да, и това доживях, 14 годишно да ме упълномощава😄. Но щом за Уиз се води възрастен човек и пътува с такъв билет, реших, че е добре да ме упълномощи. Направих пълномощните двуезични - на български и английски, защото началното ни летище бе в Румъния. 
Пробвай с пълномощно от непълнолетен, пък то ще си покаже. Не винаги строго юридическите разсъждения вършат работа🙂


На този полет оставих дъщерята да пътува сама със случайно разпределеното й място. По едно време отивам да я видя как е и какво заварвам - до нея още две малки 6-7 годишни деца. Каза, че не спрели да си говорят през целия полет. Значи майките им с удоволствие са се отървали от тях поне за час и половина😄

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар

Относно обезщетението, за децата не съм правил пълномощно, просто ги пиша и тях към моя иск и се подписвам като родител (но не беше с Уиз). Не би трябвало да има значение с чий профил е купен билета, обезщетението се дължи на пътника, а не на купилия билета

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 16.07.2023 г. в 19:23, dimitrov6 каза:

Ако билетите на вашата група са купени от посредник как ще ви дадат обезщетение.С друга банкова карта е платено.Да не преведат обезщетението на някой от групата към посредника и той да си трае,че го е получил.

Ами вчера има звънях на Аероиск и те не ми вдигнаха. 

Ианче си прав, те са купени от посредник. Днес пак ще им се обадя, но не знам пак дали ще ми се обадят. 

 

На 16.07.2023 г. в 21:42, stanimir каза:

Не съм видял да е писал ,че са купени от посредник.Дори да бяха , Wizz искат в иска да посочиш банкова сметка по която да преведат обезщетението.Тя може да е различна от тази с която е платено за полета.

От посредник са закупени билетите. 

 

На 16.07.2023 г. в 22:43, dimitrov6 каза:

Те са група на обучение в Испания и може българска туристическа агенция да е купила билетите. Според мен не трябва да разрешават на агенцията да им търси обезщетенията,а сами да контактуват с Wizz, а който не може да пише на Аероиск.

Ами аз ще се свържа с wizz и с Аероиск, пък не вярвам агенцията сама да тръгне да пише и да търси обещетение без наше знание и разрешение. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Иван Попов каза:

Ами аз ще се свържа с wizz и с Аероиск, пък не вярвам агенцията сама да тръгне да пише и да търси обещетение без наше знание и разрешение. 

Агенцията изобщо не мисля, че си е помисляла да прави такива работи. Тя няма и права за това де.

Взели са си процента при покупката, полетът е минал. За тях всичко е свършило. Вашето неудобство не ги касае директно реално.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 24 минути , Иван Попов каза:

Ами вчера има звънях на Аероиск и те не ми вдигнаха. 

Недей да звъниш,а им пиши в сайта им. Направо май се пускаше форма за закъснял полет,кой е полета и те ще се свържат с теб. Или тук

office@aeroisk.com

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 7 минути , dimitrov6 каза:

Недей да звъниш,а им пиши в сайта им. Направо май се пускаше форма за закъснял полет,кой е полета и те ще се свържат с теб. Или тук

office@aeroisk.com

Сега говорих сега с Аероиск по телефона, за да уточним някой въпроси и те ми казаха така.

Няма значение, че е направено от посредник, просто само посредникът да не пусне жалба от Ваше име, че ще стане двойно. 

Те ми обясниха да си пусна всичко необходимо в сайта им и да опиша нещата с едно изречение, дори и снимки не искат за това, че е закъснял полетът. 

Направих всичко за всички пътници - (трите имена, град, адрес, ЕГН) качих им бордовите карти с билетите от летището и това е. Сега просто ще чакаме.

Казаха, че взимат 24 % 

 

преди 24 минути , jorocontrola каза:

Агенцията изобщо не мисля, че си е помисляла да прави такива работи. Тя няма и права за това де.

Изобщо на нея не звънях, то няма смисъл да се свървам с агенцията и аз си мисля, че на тях им е все тая.

 

преди 24 минути , jorocontrola каза:

Взели са си процента при покупката, полетът е минал. За тях всичко е свършило. Вашето неудобство не ги касае директно реално.

Смятам, че тях не ги интересува, така, че мисля да не им се обаждам. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Вече ми изпратиха и имейл, че са пуснали иска за обещетението, много са бързи.

Сега ни остава само да чакаме 😊

Дано ни огрее слънцето 

 

 

image.png.8282731b2ca541fbf6050f9aae49b235.png

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Аз действам с аероиск  за едни закъснял полет с уиз също, но нещо не ме кефи как върви всичко. За втори път ги ползвам и май пак ще е неуспешен както и предния, за който други хора взеха пари, а аз все пак в последствие взех обезщетение макар на парично, след неуспеха на аероиск.

 

След като всичко беше попълнено, подписано  и изпратено, след 2 месеца казаха, че няма отговор от АК-та и ще мислят какво да правят. 

След още около седмица ми казаха, че ще наемат адвокат и да съм попълнил и подпиша отново същите или подобни  бумаги, каквито бях подписал.

Все едно сега започваме всичко и с нови подписи и договори.

 

Връзка към коментар

Ще подавам искането за компенсация пред Уиз, попълнам формата и ме изненадват с този текст:

IMG_1584.jpeg.ed68a963519c6171df03060ba23eb02d.jpeg
 

Не очаквах това. Да няма някъде уловка? Тези 120% от 250€ ли са или от цената на билета? Някой имал ли е такова предложение от Уиз? Сега се чудя да заявя ли компенсация в кредити🙂 Като сме трима стават 150€ отгоре. Какво ще кажете?

Връзка към коментар
преди 17 минути , ДиянаВ каза:

Ще подавам искането за компенсация пред Уиз, попълнам формата и ме изненадват с този текст:

IMG_1584.jpeg.ed68a963519c6171df03060ba23eb02d.jpeg
 

Не очаквах това. Да няма някъде уловка? Тези 120% от 250€ ли са или от цената на билета? Някой имал ли е такова предложение от Уиз? Сега се чудя да заявя ли компенсация в кредити🙂 Като сме трима стават 150€ отгоре. Какво ще кажете?

Аз обикновено искам 120%

Вече ме отсвирват и ми превеждат по сметка

Но имах случай , за който ми писаха , че 120% от цената на билета не е сумата, която съм поискал . 
Та имай едно на ум и чети какво точно ти пишат, че малко подло играят😂

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Branko каза:

Аз обикновено искам 120%

Вече ме отсвирват и ми превеждат по сметка

Но имах случай , за който ми писаха , че 120% от цената на билета не е сумата, която съм поискал . 
Та имай едно на ум и чети какво точно ти пишат, че малко подло играят😂

Уиз имат директни полети от Букурещ до Тенерифе. Лятото са скъпи, но с малко хватки мога да посмъкна цената за семейна почивка догодина🙂 И без това никой от нас не ще вече жегаво море🙂
Благодаря за рамото, което ми удари🙂. Ще искам кредити, все ще ги оползотворя.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Може би и на мен ще ми преведат сумата по сметка. В статуса на искането излиза "извършва се плащане". Не съм сочила сметка и дано да не ги върнат по картата на ДСК-Уиз. Ще видим:smile3:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, ДиянаВ каза:

Уиз имат директни полети от Букурещ до Тенерифе. Лятото са скъпи, но с малко хватки мога да посмъкна цената за семейна почивка догодина🙂 И без това никой от нас не ще вече жегаво море🙂
Благодаря за рамото, което ми удари🙂. Ще искам кредити, все ще ги оползотворя.

Тенерифе си е екстра по всяко време 🙂

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Имам въпрос относно флекса. Дали съм схванала идеята да се купи евтини флекс, билет и багаж за полет, който знам че няма да осъществя, а ще го използвам за друга дестинация с безумно висока такса за багаж. Та, багажът (20 кг.) до Копенхаген е около 160 лв в посока. Намирам, например Тирана Солун, евтиния флекс, билет и багаж, купувам ги. После сменям полета на София-Копенхаген-София и доплащам САМО евентуалната разлика в цената на билета без да дължа разликата в цената на багажа. Така ли е?

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 1 минута , Nik каза:

Имам въпрос относно флекса. Дали съм схванала идеята да се купи евтини флекс, билет и багаж за полет, който знам че няма да осъществя, а ще го използвам за друга дестинация с безумно висока такса за багаж. Та, багажа (20 кг.) до Копенхаген е около 160 лв в посока. Намирам, например Тирана Солун, евтиния флекс, билет и багаж, купувам ги. После сменям полета на София-Копенхаген-София и доплащам САМО евентуалната разлика в цената на билета без да дължа разликата в цената на багажа. Така ли е?

 

Точно така е.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 5 часа, ДиянаВ каза:

Може би и на мен ще ми преведат сумата по сметка. В статуса на искането излиза "извършва се плащане". Не съм сочила сметка и дано да не ги върнат по картата на ДСК-Уиз. Ще видим:smile3:

Нещо не схващам - как очакваш да ти ги върнат по сметка или по картата, нали си заявила да ти ги върнат като Wizz credit?  :rolleyes:

Връзка към коментар
преди 17 минути , Фил каза:

Нещо не схващам - как очакваш да ти ги върнат по сметка или по картата, нали си заявила да ти ги върнат като Wizz credit?  :rolleyes:

И аз после загрях, че съм написала глупости🙂. Полетът само закъсня, не беше отменен, така че не търся цената на билетите. Плюс това билетите не съм ги купувала с банкова карта, а с уиз кредити🤭

Редактирано от ДиянаВ
Връзка към коментар

Исках да знам какво имат предвид под 120% - от обезщетението или от цената на билета, макар че ясно пише 120% of the compensation🙂. Знам ли ги какво правят. Свариха ме неподготвена тази сутрин, че случаят ще мине лесно, без кореспонденция и обяснения🙉

Връзка към коментар
преди 2 часа, ДиянаВ каза:

Исках да знам какво имат предвид под 120% - от обезщетението или от цената на билета, макар че ясно пише 120% of the compensation🙂. Знам ли ги какво правят. Свариха ме неподготвена тази сутрин, че случаят ще мине лесно, без кореспонденция и обяснения🙉

Ти когато тръгваш да подаваш клейма - нали отбелязваш, че е по Регламент 261, за закъснение над 3 часа? Това не е цената на билета, а онези 250, 400 евро .....,  които са заради закъснението. 

Връзка към коментар

аз даже и не знаех, че има опция обезщетението да е 120% ако е под формата на кредити, така че и аз като теб @ДиянаВ бих се замислила да не вземат да "върнат" стойност на билет, дръж ни в течение дали наистина е за обезщетението по регламента... въпреки че, по мое скромно мнение, 3*250 евро кеш сега си е по-добре от 900 евро за харчене през уиз 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 37 минути , DGTG каза:

Ти когато тръгваш да подаваш клейма - нали отбелязваш, че е по Регламент 261, за закъснение над 3 часа? Това не е цената на билета, а онези 250, 400 евро .....,  които са заради закъснението. 

Да, но от тук не можах въобще да вляза в акаунта си, пишеше грешна парола и толкова.

IMG_1591.jpeg.56b4add4381fe51ec24ca40a9ba610f5.jpeg
 

Подадох от тук, като нямах проблем с паролата. В самата форма има текст, че е по Регламента. Направих и снимки, но е много ситен шрифта и няма смисъл да ги качвам тук.

IMG_1592.jpeg.eb37c7aa4c2f11c648f64bd49b56d451.jpeg
 

Ето, пише compensation, flight delay

IMG_1593.jpeg.8f92201007adfe41ab1d60617290e09a.jpeg

Редактирано от ДиянаВ
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   2 магеланци

    • Pepi Popova
    • Travelling Guinea Pig
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.