Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 14 часа, ДиянаВ каза:

Понесе го😄. Друго си е дето се вика “парата в джоба”. Бунтува се за гръцки острови, а аз искам да обикалям. И за какво са му да го питаш, като не обича да плажува🙃. Ще дойде на моята и аз малко на неговата и готово😉

Млади и зелени.:wink:

Подхождаш с узо и се изненадваш, че иска лежерни острови.:biggrin:

 

Преди 1 час, ДиянаВ каза:

Да.

 

Какво има на Малдивите - плажове и кифли😉😆

Има невероятен подводен свят. Аз преди да го видя (и то само със шнорхел) си мислех, че такива рибки има само в рисунките на деца с богата фантазия.

  • Харесвам 8
  • Браво 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 4 часа, ДиянаВ каза:

Да.

 

Какво има на Малдивите - плажове и кифли😉😆

Кифлите ще ги преглътнеш, заради невероятните тюркоазени води на лагуната. А подводният свят е приказен!

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 3 часа, Дани Магелани каза:

Кифлите ще ги преглътнеш, заради невероятните тюркоазени води на лагуната. А подводният свят е приказен!

Засега няма какво да гледам към Малдивите. Не търся топло място за през зимата. Тогава няма как да пътувам за повече дни. С тия жеги ще почнем да търсим нормално топло място за през лятото🙃. Това мисля да направя с точките🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 минути , ДиянаВ каза:

Засега няма какво да гледам към Малдивите. Не търся топло място за през зимата. Тогава няма как да пътувам за повече дни. С тия жеги ще почнем да търсим нормално топло място за през лятото🙃. Това мисля да направя с точките🙂

Sauerland последната седмица не е било над 25 😂

  • Смея се 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 5 часа, ДиянаВ каза:

Засега няма какво да гледам към Малдивите. Не търся топло място за през зимата. Тогава няма как да пътувам за повече дни. С тия жеги ще почнем да търсим нормално топло място за през лятото🙃. Това мисля да направя с точките🙂

Аз бях края на юли и началото на август на Малдиви и беше супер. Не толкова горещо, колкото е в България в момента.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Някой има ли информация какво се е случило снощи с полета София - Болоня - София с машина HA-LVB - screenshot.

 

Двата полета са отменени във Flightradar24 се вижда, че е кацнала в София от предходен полет сравнително без голямо закъснение и после никъде не е ходила.

 

Има и репортаж, който даваха по обедните новини по БНТ за пътниците в Болоня - https://bntnews.bg/news/balgari-sa-blokirani-s-chasove-na-letishteto-v-bolonya-zaradi-otmenen-polet-1241846news.html

 

Днес са им направили нов полет с машина - HA-LTJ като отново не е ясно как ще го изпълни, тъй като във времето за излитане от София за Болоня, трябва да излети за Рияд?

 

 

Screenshot_20230723_122156.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имам закупени билети А/R с флекс, налага се да променя само  връщането, но нещо не се справям. Как се прави и най-вече възможно ли е?

Евентуално мога ли да канселирам само полета на връщане?

Връзка към коментар
преди 5 часа, aleks_s каза:

Имам закупени билети А/R с флекс, налага се да променя само  връщането, но нещо не се справям. Как се прави и най-вече възможно ли е?

Евентуално мога ли да канселирам само полета на връщане?

Не може да се канселира само връщането, не може и да се промени. Промяна става само двупосочно, затова и много напред е писано, че варианта е да се купуват еднопосочни с флекс. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 5 часа, aleks_s каза:

Имам закупени билети А/R с флекс, налага се да променя само  връщането, но нещо не се справям. Как се прави и най-вече възможно ли е?

Евентуално мога ли да канселирам само полета на връщане?

Ако резервацията включва полет на връщане, маршрутът трябва да бъде променен и за двата полета (както за полета на отиване, така и за полета на връщане). Ако полетът на отиване вече е излетял, само датата и часа на полета на връщане могат да бъдат променяни.

@The Doctor мисля, че може да се отменя само връщането защото в условията пише “ако полета на отиване вече е излетял, полетът на връщане не може да бъде отменен” от което се разбира, че при не осъществено отиване, връщането може.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 31 минути , Ivko каза:

Ако резервацията включва полет на връщане, маршрутът трябва да бъде променен и за двата полета (както за полета на отиване, така и за полета на връщане). Ако полетът на отиване вече е излетял, само датата и часа на полета на връщане могат да бъдат променяни.

@The Doctor мисля, че може да се отменя само връщането защото в условията пише “ако полета на отиване вече е излетял, полетът на връщане не може да бъде отменен” от което се разбира, че при не осъществено отиване, връщането може.

Да прав си, ако първия е минал би трябвало да може да се промени втория, но на каква цена е въпрос. 

Нека @aleks_s сподели резултата ако избере този вариант. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, ива валя каза:

Имат ли право на обезщетение пътниците от отменения полет вчера от Катания за София, при условие, че е във връзка с пожара преди седмица на терминала?

Според мен - не, защото е форс-мажор, летището се подпали. Все пак - може да се пробвате.

 

Ако решите да се пробвате, моят съвет би бил - през специализиран юридически посредник, а не директно, нищо, че има голяма комисионна /между 24 и 35%/. Ако е директно - няма да Ви вземат насериозно и ще Ви мотаят до безкрай, особено в момента, когато имат страшно много проблеми с клеймове. Аз вчера пуснах два клейма за един неправомерно отменен полет SOF-BGY /15.07/ и един много окъснял /вчера, 23.07/ полет BGY-SOF. Доволен съм от моя посредник - преди години успя да изкопчи пари дори от България Еър - но не мога да го препоръчам тук, тъй като би било скрита реклама, а и не по конкретната тема. Успех!

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Аз също мисля да се пробвам за обезщетение за отменения полет от Катаня като ще говоря направо с Аероиск. А относно разходите по нови билети и хотел може би през формата на Уиз да ги пусна за възстановяване.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

@Argentique @Marisha

Извинявайте, за може би глупавия въпрос, но при покупка на флекс полетите могат ли да се местят и назад (преди купените дати) и има ли някакво ограничение колко назад и колко напред? Има ли ограничение колко пъти може да се мести с един флекс?

Доколкото схванах - могат да се сменят датите и дестинациите (могат да са напълно различни от първоначалните), като добавиш приорити или чекиран багаж, те се местят на същата цена с флекса за следващото избрано, като се доплаща само цената на билета, ако е по-висока и не се връща, ако е по-ниска. Правилно ли съм схванала? :)

Благодаря предварително!

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 32 минути , ESK каза:

@Argentique @Marisha

Извинявайте, за може би глупавия въпрос, но при покупка на флекс полетите могат ли да се местят и назад (преди купените дати) и има ли някакво ограничение колко назад и колко напред? Има ли ограничение колко пъти може да се мести с един флекс?

Доколкото схванах - могат да се сменят датите и дестинациите (могат да са напълно пазлични от първоначалните), като добавиш приорити или чекиран багаж, те се местят на същата цена с флекса за следващото избрано, като се доплаща само цената на билета, ако е по-висока и не се връща, ако е по-ниска. Правилно ли съм схванала? 🙂

Благодаря предварително!

Точчно така е. Може да местиш неограничен брой пъти назад или напред, без ограничение за дните.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 55 минути , ESK каза:

А мога ли да взема билети с флекс на стандартна цена през моя профил за друг, без аз да съм в резервацията? Нямам дискаунт.

Да. Само при дискаунт билети трябва да пътува и човекът, който има уиз дискаунт.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Имам въпрос за Флекс-а. Мога ли да взема приорити и голям багаж с флекс, а после като го сменя за нужната ми дестинация, да добавя и други пътници към новата резервация? Уиз дискаунта е на мое име. Не знам дали се изразих достатъчно ясно.

Връзка към коментар
преди 6 минути , The rider каза:

Имам въпрос за Флекс-а. Мога ли да взема приорити и голям багаж с флекс, а после като го сменя за нужната ми дестинация, да добавя и други пътници към новата резервация? Уиз дискаунта е на мое име. Не знам дали се изразих достатъчно ясно.

Можеш да сменяш, но не и да добавяш пътници в резервация.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За първи път пусках иск за възстановяване на разходи за транспорт и хотел през формата на Уиз /благосъстояние и т.н./ и никъде не ми даде поле да попълня банкова сметка, затова я написах в полето за текст. И при вас ли е така?

Връзка към коментар
преди 27 минути , ivelina666 каза:

За първи път пусках иск за възстановяване на разходи за транспорт и хотел през формата на Уиз /благосъстояние и т.н./ и никъде не ми даде поле да попълня банкова сметка, затова я написах в полето за текст. И при вас ли е така?

Първо трябва да одобрят иска, после ще поискат да им пратиш банкова сметка. Няколко пъти. 🙂

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 47 минути , ivelina666 каза:

За първи път пусках иск за възстановяване на разходи за транспорт и хотел през формата на Уиз /благосъстояние и т.н./ и никъде не ми даде поле да попълня банкова сметка, затова я написах в полето за текст. И при вас ли е така?

При мен имаше поле за банкова сметка.

Отново ми предложиха 120% от стойността на тези разходи, но стига съм трупала милиони на кредит😉

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 8
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   4 магеланци

    • Travelling Guinea Pig
    • saved_
    • Oshko
    • yordanov
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.