Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

В този случай любимото на журналистите "блокирани пътници" не е съвсем абсурдно. Летище на един гол хълм с два хотела наоколо и с ограничен транспорт, и аз съм си мислила, че ако ти сервират по нощите, че полета ти е отменен става много неприятно. А и седалките на тоя хамбар са силно ограничени. Вероятно може да си намериш такси, но не знам къде може да отидеш с него. Някакви къщи за гости има по селцата наоколо, но дали ще има кой да те настани в такива часове...Причината за отменения полет може и да е лошото време.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

@The Doctor @Ivko имам въпрос за полети до Барселона от Букурещ, но може и от София.

За догодина края на юни - началото на юли кога според вас е изгодно да се купуват билети - като пуснат разписанието или впоследтвие и по кое време? Каква цена за отиване и връщане се счита за нормална, като не държа да е супер ниска?

Барселона-та вълнува моя приятелка. А аз се интересувам от същите въпроси, но за Тенерифе в началото до средата на юли. Ако някой има наблюдения, ще съм благодарна да сподели, като естествено разбирам, че всичко е условно🙂

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , ДиянаВ каза:

За догодина края на юни - началото на юли кога според вас е изгодно да се купуват билети - като пуснат разписанието или впоследтвие и по кое време?

Тази година за полет на 17.6 до Унгария ,го купих  19.4. Като пуснат разписанието,евтини са понякога чисто нови дестинации,за реклама.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Видях, че полети от Букурещ до Барселона изпълняват и някаква молдовско-румънска нискотарифна АК HiSky https://hisky.aero/en/destinatii?tour_type=roundtrip&Origin1=OTP
Поне Уиз имат някаква конкуренция по тая линия, че Раян определено са понижили позициите си на румънския пазар. Никакви ги няма.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 28 минути , dimitrov6 каза:

Тази година за полет на 17.6 до Унгария ,го купих  19.4. Като пуснат разписанието,евтини са понякога чисто нови дестинации,за реклама.

Има дестинации, при които цената само се вдига. Лисабон например е една от тях. Може и с Барселона да е същото. Не знам, нямам конкретни наблюдения и затова питам🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 48 минути , ДиянаВ каза:

Има дестинации, при които цената само се вдига. Лисабон например е една от тях. Може и с Барселона да е същото. Не знам, нямам конкретни наблюдения и затова питам🙂

Може да се пуска всеки  ден търсачка за търсения период и колко дена ще е продължителност.Гледам ,че Flixbus най-евтино е 200 лв еднопосочно.Та като цената на полета падне до 100 евро еднопосочно да се купува,това е летен висок сезон и не вярвам да падне повече.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

e то чак за догодина става дума...

то дотогава Уиз ще си променят "изкуствения интелект" няколко пъти...

поне изчакай да пуснат полетите и ако цената е прилична - взимаш, иначе ще му мислиш...

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , neuromancer каза:

то дотогава Уиз ще си променят "изкуствения интелект" няколко пъти...

Със сигурност ще се промени и ИИ на wizzair. 

Днес, четох доста и гледам, че GPT-5 ще го разработват с доста бурни темпове, защото има много голям интерес към него..... 

Най-вероятно ще го използват и доста авикомпании, за да си продават билетите на по-висока цена. 

Връзка към коментар
преди 28 минути , neuromancer каза:

e то чак за догодина става дума...

то дотогава Уиз ще си променят "изкуствения интелект" няколко пъти...

поне изчакай да пуснат полетите и ако цената е прилична - взимаш, иначе ще му мислиш...

Общо взето това ще направя🙂. Гледах, че преди време - 2020 @The Doctor е правил разни прогнози и статистики като пуснат лятното разписание за следващата година, кога след това намалят цената. Може да знае някое разковниче😄

Иначе не помня кога са пуснали тазгодишното зимно разписание, но като съм купувала билети в началото на февруари за декември, видях, че са били на значително по-ниска цена от сегашната. Имам предвид за Лисабон и Тенерифе. За Барселона наистина нищо не знам. А такива дестинации като Бари, Бергамо, Лондон, Ларнака и т.н. са друга работа, според мен🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Някъде между 100 и 200 евро ще е двупосочния за края на юни .А и в едната посока е по-евтино.В края на този месец и сезона е по-евтино от Барселона към Букурещ.В началото на сезона юни ще е в обратна посока.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

абе по моите наблюдения тука преди 2020 ценообразуването беше едно, после по ковида друго, сега 2022 и 2023 съвсем различно

та малко се затруднявам да прогнозирам цените за догодина или дори да кажа какво е нормална цена

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
6 hours ago, ДиянаВ said:

@The Doctor @Ivko имам въпрос за полети до Барселона от Букурещ, но може и от София.

За догодина края на юни - началото на юли кога според вас е изгодно да се купуват билети - като пуснат разписанието или впоследтвие и по кое време? Каква цена за отиване и връщане се счита за нормална, като не държа да е супер ниска?

Барселона-та вълнува моя приятелка. А аз се интересувам от същите въпроси, но за Тенерифе в началото до средата на юли. Ако някой има наблюдения, ще съм благодарна да сподели, като естествено разбирам, че всичко е условно🙂

 

https://www.airhint.com/

 

Алгоритъмът се базира на предишни търсения и щом излезе лятното разписание започни да проверяваш.Разбира се , както бе писано, 2023 може да няма много общо с предни години , но все пак е някаква отправна точка.

 

Google Flights също дава инфо за движението на цените :

 

IMG_20230806_210508.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

@ДиянаВ, всяка година пътувам в това време. Преди идването на Райън добра цена беше под 70 евро двупосочно. Нормално излизаха за 80...85 евро. Най евтино беше до Барселона, после Мадрид, Валенсия и Аликанте., но с времето Аликанте стана по евтино от Валенсия. Последните години редовно имаше под 50 евро двупосочно, последната година според мен са на принципа ден година храни...

За следващата година мисля, че добра цена ще е около и под 100 евро, силно се надявам на 60...70, но това иска дебнене и проверяване често. Преди 3 седмици имаше до Барселона на 23.09. за 58 лв. Преди 5 от Аликанте до София за 35 лева на 28.09. Като добавиш полети до и от Майорка или Ибица по 10 евро всичко се върза за 135 лева на човек. Това с wdc и директни полети. 

УИЗ са непредсказуеми, но ако сложат полет до Мурсия цените ще паднат, ако махнат Малага или Аликанте ще се увеличат.

Магеланци като знание и потенциал е мощна машина ако се споделят ниски цени, които рядко се задържат повече от ден, но вече не се пише за попаденията! 

Преди време бях писал, че УИЗ и РАЙЪН ща натиснат нашия пазар с високи цени и ще  оптимизират/намалят полетите/дестинациите си. Това е много лош сценарий, но мина половин година от предположението ми и мисля, че отива нататък. 

Иначе по твоя въпрос конкретно  - следя цените всяка година, като излезе нещо добро ще те тагвам като публикувам. 

 

  • Харесвам 10
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 24 минути , stanimir каза:

https://www.airhint.com/

 

Алгоритъмът се базира на предишни търсения и щом излезе лятното разписание започни да проверяваш.Разбира се , както бе писано, 2023 може да няма много общо с предни години , но все пак е някаква отправна точка.

 

Google Flights също дава инфо за движението на цените :

 

IMG_20230806_210508.jpg

 Airhint ползва данни много назад и прогнозира статистически, но на обемна извадка и в последно време не познава, т.к. 23 година ценово е странна. Гугъл дава движението за по кратък период, по актуални са според мен, но силно се надявам пазара да се успокои. 30% над цените от 2019 г. сякаш е добре или поне се надявам на това в обозримо бъдеще. 

От друга страна пазара твърде бързо реагира на външни фактори вкл.политически, така че ще видим. 

Като цяло се надявам на най добри цени 50..60 евро за 90 мин., 70...80 за 120...150 мин.и около 100 за 180...200 мин.полет.

🙂

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Тая Барселона е странна. Държи цена даже през ноември, дори и с всекидневни полети, а някои дни с по два. А например за Сарагоса с 2/3 полета седмично по има шанс да намериш дата с поносима цена. Благодаря ви за еърхънт, гугъл флайтс, статистиката, прогнозите и разбира се приятелското включване😉

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 3 минути , ДиянаВ каза:

Тая Барселона е странна. Държи цена даже през ноември, дори и с всекидневни полети, а някои дни с по два. А например за Сарагоса с 2/3 полета седмично по има шанс да намериш дата с поносима цена. Благодаря ви за еърхънт, гугъл флайтс, статистиката, прогнозите и разбира се приятелското включване😉

След 20.10.до към 10.12.цените обикновено падат за всички дестинации. Изключение може би са полетите до традиционните Коледни базари и до топлите места. 

Любопитно как ще е тази година. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Аз през юни следях цената на полет Букурещ-Малага, за началото на октомври което си е сезон все още. Общо взето си беше константна около месец и половина, и преди 3 седмици купих с WDC за 135 лв. двупосочно. Точно след 3 дни цената стана почти тройна и си седи така. Ще следя как се движат промените в следващите 2 месеца. Последните две години, летя почти изцяло от Букурещ и наблюденията ми са че държи определена цена до около 2-3 месеца преди полет и после рязко скача. Едва ли има някаква закономерност, но горе долу за ориентир.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Сигурно може да се потърси отговор на въпроса ми, но моля за извинение - с двама малки магеланци на главата съм.
Нали все още може да се купи билет с включен евтин багаж и флекс за непопулярен маршрут примерно през ноември и след това да се смени на желаната дестинация само с доплащане на разликата в билета, но не и в цената на багажа? Има ли някакви нови уловки от последната година?
Не бях ровил от година, но определено ме изненадаха, Куфар за 170 лева София-Ница ми идва малко в повече...

Връзка към коментар
преди 19 минути , Венелин каза:

Сигурно може да се потърси отговор на въпроса ми, но моля за извинение - с двама малки магеланци на главата съм.
Нали все още може да се купи билет с включен евтин багаж и флекс за непопулярен маршрут примерно през ноември и след това да се смени на желаната дестинация само с доплащане на разликата в билета, но не и в цената на багажа? Има ли някакви нови уловки от последната година?
Не бях ровил от година, но определено ме изненадаха, Куфар за 170 лева София-Ница ми идва малко в повече...

Да, може и няма промяна от миналата година. Подозирам, че ти се лети Мадрид- Милано 😉

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 28 минути , Венелин каза:

Сигурно може да се потърси отговор на въпроса ми, но моля за извинение - с двама малки магеланци на главата съм.
Нали все още може да се купи билет с включен евтин багаж и флекс за непопулярен маршрут примерно през ноември и след това да се смени на желаната дестинация само с доплащане на разликата в билета, но не и в цената на багажа? Има ли някакви нови уловки от последната година?
Не бях ровил от година, но определено ме изненадаха, Куфар за 170 лева София-Ница ми идва малко в повече...

Абсолютно в същата ситуация съм и аз с двама юнаци, и вечните куфари. За полета който посочих по горе, цената на 20 кг е колкото билета. Купих флекс за 6 евро и 32 кг куфар за 18 евро, София-Бари, точно за ноември, и после си доплатих разликата за Букурещ - Малага. Гледам че цените са същите за ноември.

 

edit: флекса е 6 евро, куфар 20 кг 16 евро

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Ако човек е готов да тръгне по всяко време , все още Wizz дават възможност да се лети до другия край на Европа на цената на бъргър във вървежно столично заведение. Проблемът е за хора търсещи точни  дати.

Иначе просто задаваш най-ниска цена и все някъде ще има на 19.98 лв.

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 6 минути , blueriver каза:

😀

 

 

Обърках нещо! Исках да покажа,че с много дебнене купих билети през ноември до Барселона за около 28 евро двупосочно. Взех 18-23 ноември,но сравнително ниски цени имаше до вчера и за началото на ноември 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , stanimir каза:

Ако човек е готов да тръгне по всяко време , все още Wizz дават възможност да се лети до другия край на Европа на цената на бъргър във вървежно столично заведение. Проблемът е за хора търсещи точни  дати.

Иначе просто задаваш най-ниска цена и все някъде ще има на 19.98 лв.

 

Е,аз се надявам на промени в разписанието и съответно местене на дати! 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.