Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 13 часа, ДиянаВ каза:

@The Doctor @Ivko имам въпрос за полети до Барселона от Букурещ, но може и от София.

За догодина края на юни - началото на юли кога според вас е изгодно да се купуват билети - като пуснат разписанието или впоследтвие и по кое време? Каква цена за отиване и връщане се счита за нормална, като не държа да е супер ниска?

Барселона-та вълнува моя приятелка. А аз се интересувам от същите въпроси, но за Тенерифе в началото до средата на юли. Ако някой има наблюдения, ще съм благодарна да сподели, като естествено разбирам, че всичко е условно🙂

 

Отговарям ти за Тенерифе,че го правихме тази година.Билетите взехме веднага след като пуснаха разписанието,с флекс,около желаните дати.Просто си взехме полетите с най- ниски цени и после сменихме след промяна на разположението. Цената никога не падна до тези равнища,проверявах от време навреме. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Аз имам билети до Барселона за края на октомври по 97лв сега същите дати са 48лв. Не знам вече да бързаш или не. Цените са различни и се променят много и си мисля, че вземаш на колкото те устройва защото както съм летял за 40лв в юли така и за 90, а понякога под 100 не намирам.

 

преди 49 минути , ДиянаВ каза:

Добро утро😊
Хайде дайте сигнал, като излезе разписанието😄

Всички го чакаме 😀😀 миналата година го пуснаха точно около тази дата днес.

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, tch каза:

Да, може и няма промяна от миналата година. Подозирам, че ти се лети Мадрид- Милано 😉

Този маршрут се оказа много добър и за моят куфар. Леси, нищо общо с твоят. 🤣

преди 1 час, ДиянаВ каза:

Добро утро😊
Хайде дайте сигнал, като излезе разписанието😄

И аз го чакам.

Връзка към коментар

Как може да се следи изтичащия кредит в Wizz? Мислех, че горе-долу му схващам логиката, но се оказва, че съм се разделил с някое и друго евро заради изтичане на срок. Още по-интересно е, че това го виждам през интернет браузъра, но липсва в мобилното им приложение. Също и сроковете за изтичане на сумите се разминават с по 1 ден нагоре/надолу между браузър и мобилно приложение.

Връзка към коментар
преди 10 часа, Ivko каза:

И в приложението също се вижда кредита, кога е постъпил и до кога е валиден

То, че се вижда нещо се вижда, ама доста доста разхвърляно и объркано. Примерно имам няколко изтичащи кредити от септември тази година до май догодина. Хубаво, ама по инфото в табличката на Wizz общата им стойност е около 300 евро. Е да, ама по баланса ми пише, че имам Wizz кредит само за 200 евро. Т.е. със сигурност има неща, които не са отразени както трябва при Wizz и няма как да ги знам кои са. Досега събирах сумите отзад-напред, т.е. от най-дълго изтичащата към най-кратко изтичащата докато получа приблизителната сума на Wizz кредита и си правих сметка ако трябва да си купя някой билет с флекс. Ама явно и така не се получава, защото Wizz са ми отписали сума от кредита, явно логиката ми не работи правилно. И затова попитах някой схванал ли им е логиката на табличките.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Здравейте, при закупен двупосочен билет, може ли да използвам само връщането? Тоест двете посоки са ми на една резервация. По ред причини нямам възможност да пътувам на отиване на въпросната дата в резервацията, която пък е и без флекс. 


Сигурно е обсъждано и друг път, извинявам се предварително, ако питам нещо, на което вече е отговаряно.

Връзка към коментар
преди 1 минута , Hakkâri Spor каза:

Здравейте, при закупен двупосочен билет, може ли да използвам само връщането? Тоест двете посоки са ми на една резервация. По ред причини нямам възможност да пътувам на отиване на въпросната дата в резервацията, която пък е и без флекс. 


Сигурно е обсъждано и друг път, извинявам се предварително, ако питам нещо, на което вече е отговаряно.

Може, що да не може 🙂

Връзка към коментар
преди 9 часа, logist13 каза:

То, че се вижда нещо се вижда, ама доста доста разхвърляно и объркано. Примерно имам няколко изтичащи кредити от септември тази година до май догодина. Хубаво, ама по инфото в табличката на Wizz общата им стойност е около 300 евро. Е да, ама по баланса ми пише, че имам Wizz кредит само за 200 евро. Т.е. със сигурност има неща, които не са отразени както трябва при Wizz и няма как да ги знам кои са. Досега събирах сумите отзад-напред, т.е. от най-дълго изтичащата към най-кратко изтичащата докато получа приблизителната сума на Wizz кредита и си правих сметка ако трябва да си купя някой билет с флекс. Ама явно и така не се получава, защото Wizz са ми отписали сума от кредита, явно логиката ми не работи правилно. И затова попитах някой схванал ли им е логиката на табличките.

Лошото е, че не можеш да видиш за коя резервация от кой кредит е дръпната сумата. Затова гледам всичко да изхарчвам по-бързо🙂

Иначе тук са споделяли хора за грешно отписани кредити от страна на Уиз. Трябва да се пусне жалба, но как се обяснява цялото движение, не знам.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, jorocontrola каза:

Може, що да не може 🙂

Добре, питам, защото не са два отделни билета, а си е всичко на една резервация. Налага се да пътувам ден или два по-късно от датата, на която съм си направил резервацията за отиване. Връщането си остава същото. Остава и да ми направят проблем на летището или да не ми даде опция да се чекирам онлайн, щом не съм имал "отиване"

Връзка към коментар
преди 5 часа, Hakkâri Spor каза:

Добре, питам, защото не са два отделни билета, а си е всичко на една резервация. Налага се да пътувам ден или два по-късно от датата, на която съм си направил резервацията за отиване. Връщането си остава същото. Остава и да ми направят проблем на летището или да не ми даде опция да се чекирам онлайн, щом не съм имал "отиване"

Аз те разбирам и ти отговарям, че може. При нискотарифните няма значение колко са резервациите и всяко пътуване е само за себе си.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

ОК, благодаря за отговора. Ще видя колко струва смяната на полет (без флекс), мисля, че беше 60 евро на посока. Ако си намеря билет, който струва под 60 евро, директно ще си купя нов билет на отиване за по-късна дата и ще ползвам връщането от предната резервация, щом не е проблем. А ако билетите са по-скъпи, просто ще си платя смяната на час/дата на отиване и ... съответно ще си доплащам.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имам и въпрос, свързан с  Wizz BreezeSIM 

https://wizz.breezesim.com/products/esimg_tr_u

Искам да купя за Турция (тамошните сим карти са доста скъпи, последно бяха 23 евро, обърнато от лири, най-евтиния пакет). С тези eSIM на Уизеър има и опция за 4.50 евро. Единият ми iPhone поддържа eSIM.  Инсталирането и настройките трябва да станат на българска или на турска територия? Ако са на турска, поне в началото няма да имам интернет, а предполагам, че ще ми трябва, за да се настрои всичко това. Ако пък го правя на българска, ще ми превключи на турски роуминг, правилно ли съм разбрал? Всъщност трябва хем да съм на турска, хем да имам Wi Fi докато правя настройката, но и да съм изключил роуминга, за да не ми цъка на българската карта? Ако някой има опит, нека сподели, плс. Днес ще платя съответния пакет, без да задействам никакви настройки. (Довечера пътувам). Дори не знам дали може да платя с Уиз точки, но това няма значение, с банкова карта ще платя. После проблемът е с настройките. Имат клипчета в сайта за Андроид и Айфон, но не е указано дали това се прави вече на територията на страната, в която си влязъл

https://wizzair.com/bg-bg/informatsiya-i-uslugi/partnyorski-uslugi/esim-data-roaming

 

 

Връзка към коментар

Не съм ползвала това на Уиз, но вероятно принципът е еднакъв. Ако помня добре, можеш да го активираш на българска територия, а в кой момент ще ти отчете началния час/дата на употреба, май варира и зависи от някакви неща. В единия случай началния час на активиране беше като засече оператор, в другия - още преди да засече оператор, когато инсталираш съответния сим.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Инфо от вчера и днес от италианската преса - 6 самолета на Уиз са спряни за проверка на двигателите по искане на производителя на двигателите. Доколкото разбрах - касае се за някакъв метален прах, който се използва в производството на двигателите (не съм експерт). Очакват се канцелирания и промени на разписанието. За момента са засегнати май само самолети в/от/за Англия. Има опасност да се поиска проверка на двигателите и на останалите самолети. Ако това се случи, се очакват катаклизми в програмата.

  • Харесвам 4
  • Шок 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, Hakkâri Spor каза:

Имам и въпрос, свързан с  Wizz BreezeSIM 

https://wizz.breezesim.com/products/esimg_tr_u

Искам да купя за Турция (тамошните сим карти са доста скъпи, последно бяха 23 евро, обърнато от лири, най-евтиния пакет). С тези eSIM на Уизеър има и опция за 4.50 евро. Единият ми iPhone поддържа eSIM.  Инсталирането и настройките трябва да станат на българска или на турска територия? Ако са на турска, поне в началото няма да имам интернет, а предполагам, че ще ми трябва, за да се настрои всичко това. Ако пък го правя на българска, ще ми превключи на турски роуминг, правилно ли съм разбрал? Всъщност трябва хем да съм на турска, хем да имам Wi Fi докато правя настройката, но и да съм изключил роуминга, за да не ми цъка на българската карта? Ако някой има опит, нека сподели, плс. Днес ще платя съответния пакет, без да задействам никакви настройки. (Довечера пътувам). Дори не знам дали може да платя с Уиз точки, но това няма значение, с банкова карта ще платя. После проблемът е с настройките. Имат клипчета в сайта за Андроид и Айфон, но не е указано дали това се прави вече на територията на страната, в която си влязъл

https://wizzair.com/bg-bg/informatsiya-i-uslugi/partnyorski-uslugi/esim-data-roaming

 

 

На Airalo 1GB с 7 дни валидност е 4.50 долара. Срокът започва да тече от момента на свързването с някоя от поддържаните мрежи. Така можеш да си я инсталираш на спокойствие в България. При продавания от Уиз продукт не пише нищо от кога става валидна. Освен това, ако минеш покупката от Airalo през американския topcashback ще имаш кешбек от 10.5%, което за твоята сума е малко, но все е нещо, а и за по-големи планове си е добре. 

Иначе за инсталирането на е-сим си трябва интернет и то стабилна връзка. Ако я инсталираш на българска територия няма да превключи на турски роуминг. Щом така и така днес ще пътуваш, по-добре е да я инсталираш в България. Просто инсталираш и нищо не ти точи отникъде😄 Няма страшно и аз така се притеснявах какво ще стане, но е лесно :smile3:

Редактирано от ДиянаВ
  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, BPK каза:

Инфо от вчера и днес от италианската преса - 6 самолета на Уиз са спряни за проверка на двигателите по искане на производителя на двигателите. Доколкото разбрах - касае се за някакъв метален прах, който се използва в производството на двигателите (не съм експерт). Очакват се канцелирания и промени на разписанието. За момента са засегнати май само самолети в/от/за Англия. Има опасност да се поиска проверка на двигателите и на останалите самолети. Ако това се случи, се очакват катаклизми в програмата.

Става въпрос за микроскопични пукнатини в двигателите. Със сигурност ще има засегнати полети... Септември и октомври ще се разиграва ситуацията.

  • Харесвам 5
  • Замислям се 2
Връзка към коментар

Здравейте,

синът ми лети утре (11.08) от Меминген за Варна. Получил е e-mail за чекиране и като влезе в профила си пишело, че не може online, трябва на летището.

Като задам търсене в Wizz ми дава, че няма такъв полет, може би са продадени всички места. Възможно ли е да има овърбукинг и всички да са си купили места предварително? Какво може да се направи в случая? Да отиде по- рано на летището, за да може да се чекира? Чекирането около 2 часа преди полета ли отваря?

Връзка към коментар
преди 6 минути , alienad каза:

Здравейте,

синът ми лети утре (11.08) от Меминген за Варна. Получил е e-mail за чекиране и като влезе в профила си пишело, че не може online, трябва на летището.

Като задам търсене в Wizz ми дава, че няма такъв полет, може би са продадени всички места. Възможно ли е да има овърбукинг и всички да са си купили места предварително? Какво може да се направи в случая? Да отиде по- рано на летището, за да може да се чекира? Чекирането около 2 часа преди полета ли отваря?

Ако няма закупено място, най-вероятно чекирането ще се отвори не по-рано от 24ч преди пътуването.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   2 магеланци

    • lio
    • Mascotte7373
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.