Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

По новите правила уж безплатното чекиране отваря 24часа преди полет. Полета утре трябва да е в 15:50ч местно време, т.е. безплатното чекиране още не е възможно. Едва ли всички да са си купили места и да са се чекирали, но е възможно да има овърбукинг. Нека да пробва пак веднага след 15:50ч

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , alienad каза:

Става въпрос за чекиране на летището, тъй като пише, че не може online.

Влезте в резервацията и симулирайте купуване на място, така ще видите колко места са закупени на полета.

Чекирането без места е 24 часа преди полета.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
Преди 1 час, alienad каза:

Здравейте,

синът ми лети утре (11.08) от Меминген за Варна. Получил е e-mail за чекиране и като влезе в профила си пишело, че не може online, трябва на летището.

Като задам търсене в Wizz ми дава, че няма такъв полет, може би са продадени всички места. Възможно ли е да има овърбукинг и всички да са си купили места предварително? Какво може да се направи в случая? Да отиде по- рано на летището, за да може да се чекира? Чекирането около 2 часа преди полета ли отваря?

Може да си купи автоматично чекиране, то се случва 50 часа преди полета. т.е. 2 часа преди да отвори безплатното. Веднъж го ползвах за моя син, когато отварянето на чекирането беше по време, когато нямаше възможност да се чекира, за да се избегне евентуално дублиране на резервации.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 20 минути , Zaro каза:

Може да си купи автоматично чекиране, то се случва 50 часа преди полета. т.е. 2 часа преди да отвори безплатното. Веднъж го ползвах за моя син, когато отварянето на чекирането беше по време, когато нямаше възможност да се чекира, за да се избегне евентуално дублиране на резервации.

Той няма проблем с времето, когато е безплатното чекиране. Проблемът е, че в профилът му пише, че не е възможно online чекиране, а трябва да се направи на летището и щяло да е безплатно. Това ме накара да си мисля, че са продадени повече места.

Връзка към коментар
преди 1 минута , alienad каза:

Той няма проблем с времето, когато е безплатното чекиране. Проблемът е, че в профилът му пише, че не е възможно online чекиране, а трябва да се направи на летището и щяло да е безплатно. Това ме накара да си мисля, че са продадени повече места.

Разбирам, но е опция. Ако го допусне да си купи място, ще го чекира автоматично.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Всичко е възможно, пробвайте да платите за място, ще видите колко места са платени, ако има свободни, трябва да чакате да отвори чекина или да платите за по-сигурно. Ако няма свободни е ясно, но не вярвам цял самолет да си платят предварително.

Връзка към коментар
преди 28 минути , neuromancer каза:

Всичко е възможно, пробвайте да платите за място, ще видите колко места са платени, ако има свободни, трябва да чакате да отвори чекина или да платите за по-сигурно. Ако няма свободни е ясно, но не вярвам цял самолет да си платят предварително.

Сега е проверил, имало около 30 свободни места. Явно доста хора са купили, учудващо.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 30 минути , dimitrov6 каза:

Държавата пришпори "Уизер" да вземе мерки срещу закъсненията и отмяната на полети

 

И ГВА ги заплашва с глоба от 5 000лв, която не може да погъделичка дори малък бизнес. Да умреш от смях.

Дори не мога да предположа какво точно целят с тази статия.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 1 час, iMari каза:

И ГВА ги заплашва с глоба от 5 000лв, която не може да погъделичка дори малък бизнес. Да умреш от смях.

Дори не мога да предположа какво точно целят с тази статия.

 

То още по-смешно е, че се говори за 500 жалби. Което е едно нищо на фона на цялата им програма от България, 3-4 отменени полета. Иначе какво се цели със статията на местна почва ми е ясно, плюем по едните та барем прилъжем някой да си купува билети от другите, открай време тук ни се обяснява колко е зле с нискотарифните.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 Здравейте, Уиз ми променят часовете на полета, но ме устройват, предлагат ми опция рефънд или 120% кредити, а полетите са купени от грешката в австрийския jetcost за по 1 евро, а тогава струва ха в сайта около 215 лв, та въпрос ми е ако реша да взема 120% кредити и да си купя на ново полети понеже сега по 60 лв дали ще ми ги върнат по моята сметка или на тази на посредника? Благодаря 

  • Замислям се 3
Връзка към коментар

Здравейте!

Искам да попитам има ли някакъв начин да получа някаква компенсация от авиокомпания Wizz Air ???Тази година ми бяха отменени два полети  заради пожар в Катания ...от първия полет парите за билетите и ги сложиха във Wizz Credit ,но за втория полет нищо ...уж пиши,че можело с тези пари да си купя билет в рамките на една година,но мен лично малко ме съмнява ...някой правил ли е плащане с пари от Wizz Credit??Аз бих искала да си възстановява парите ,става дума за четири билета ...🤔🤔🤔

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, don каза:

 Здравейте, Уиз ми променят часовете на полета, но ме устройват, предлагат ми опция рефънд или 120% кредити, а полетите са купени от грешката в австрийския jetcost за по 1 евро, а тогава струва ха в сайта около 215 лв, та въпрос ми е ако реша да взема 120% кредити и да си купя на ново полети понеже сега по 60 лв дали ще ми ги върнат по моята сметка или на тази на посредника? Благодаря 

Според мен кредитите ще постъпят в твоя Уиз акаунт, няма къде другаде, нали ти управляваш резервацията. Плюс това Уиз не връщат директно пари по банкова сметка. Първо ще ти върнат кредити, а след това можеш да заявиш обръщане на кредити в пари ето тук:

IMG_1885.jpeg.53234324330e4eee038adc76921ab679.jpeg
 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, Kristina Draganova каза:

Здравейте!

Искам да попитам има ли някакъв начин да получа някаква компенсация от авиокомпания Wizz Air ???Тази година ми бяха отменени два полети  заради пожар в Катания ...от първия полет парите за билетите и ги сложиха във Wizz Credit ,но за втория полет нищо ...уж пиши,че можело с тези пари да си купя билет в рамките на една година,но мен лично малко ме съмнява ...някой правил ли е плащане с пари от Wizz Credit??Аз бих искала да си възстановява парите ,става дума за четири билета ...🤔🤔🤔

 

Компенсация не,защото е имало пожар.С кредита може да си купите други билети,а може да искате да ви върнат 100% от парите в картата.Вижте горното мнение.Може да се обадите,имаше безплатен номер и да питате или има форма в сайта и да си искате за втория полет.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Kristina Draganova каза:

Здравейте!

Искам да попитам има ли някакъв начин да получа някаква компенсация от авиокомпания Wizz Air ???Тази година ми бяха отменени два полети  заради пожар в Катания ...от първия полет парите за билетите и ги сложиха във Wizz Credit ,но за втория полет нищо ...уж пиши,че можело с тези пари да си купя билет в рамките на една година,но мен лично малко ме съмнява ...някой правил ли е плащане с пари от Wizz Credit??Аз бих искала да си възстановява парите ,става дума за четири билета ...🤔🤔🤔

 

За обезщетение заради пожарите, съмнява ме да се получи. Все пак това е извънредно за тях обстоятелство.

Дали може покупка на билети с кредити? - Всеки ден някой от нас тук го прави напълно успешно🙂 Аз наскоро се присъединих към отбора на кредитните милионери😄Това на шега. Вече сериозно, ето оттук става плащането с кредити:

IMG_1886.jpeg.9f6d95bdd3d6c0dbaf0fa4f0c4e6eca6.jpeg
 

IMG_1887.jpeg.0936edcb73954442c18e459da7e16df7.jpeg

 

За възстановяване на платената сума за билети в пари, в горния пост казах как става. Важи и за Вас.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Доколкото си спомням билети купени през посредник не можеха да се добавят в Уиз профила. Затова не съм сигурна, че има възможност да се заредят 120% в профила на клиента. Може би трябва първо да се говори с Уиз.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , iMari каза:

Доколкото си спомням билети купени през посредник не можеха да се добавят в Уиз профила. Затова не съм сигурна, че има възможност да се заредят 120% в профила на клиента. Може би трябва първо да се говори с Уиз.

Ааа, ако е така, не знам. @don да каже в профила ли му е резервацията, кой и къде го е уведомил за промените. Може и да тества опцията за връщане до някоя стъпка и да види какво се получава.

Имам спомен, че май @Argentique беше закупила билети от посредник до Лисабон и поради промени поиска връщане. Аз с посредници отдавна не съм се занимавала🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , don каза:

Пробвах в уиз профила ми от уебасайта и ми дава опция за рефънд което да постъпи в моят профил, чудя се дали наистина ще постъпи 

Ако си успял да добавиш резервацията в Уиз профила си, вероятно няма да имаш проблем с получаването на кредита. Явно има промяна, защото преди билети купени през посредник можеха да се проверяват в сайта на Уиз, но не и да се добавят в профила. Уиз нямаха информация за номера на акаунта,затова и нямаше как да се връщат кредити.Уиз нареждаха парите към посредник, а той вече ги връщаше по сметката на клиента по някое време.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 14 минути , iMari каза:

Явно има промяна, защото преди билети купени през посредник можеха да се проверяват в сайта на Уиз, но не и да се добавят в профила.

Не могат да се добавят в профила,а трябва всеки път да набираш PNR и фамилия да се види резервация.Той да приеме новите часове,защото с тези посредници е трудно .

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 21 минути , dimitrov6 каза:

Не могат да се добавят в профила,а трябва всеки път да набираш PNR и фамилия да се види резервация.Той да приеме новите часове,защото с тези посредници е трудно .

Да, всеки път вкарвам pnr и фамилията за да добавя резервацията и ми дава опциите за рефънд и промяна ето и скрийншотове,

 

 

Screenshot_20230812_125928_com.android.chrome.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мисля, че ако не може да го добавиш в профила няма как да ти върне кредити в профила, но аз не съм специалист. Според мен пробваш и каквото стане. Или сменяш датите и си имаш билети, без печалба и без риск.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.