Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 10 минути , Argentique каза:

Същите, които пътуват лятото от Крит до България с автобус по над денонощие на цена над самолетния билет – бачкатори от български и недотам произход с максимум две прибирания до България в годината. Къде ти ще летят с прекачване?

Преди две години изкарахме седмица по Коледа във Валенсия и Аликанте – самолетите бяха пълни само с работещи в Испания, а на „екскурзия“ като гледах, май само ние бяхме тръгнали. Това грехота при цени на двупосочни билети за под 80 лв. без багаж, но тогава беше друга ситуацията.

 

По принцип е така, само че по някои дестинации реално няма удобни алтернативи с прекачване от/до България. Поне в моя случай е така, съответно - фактически няма избор, така че ща-не ща - трябва да се "наслаждавам" на Уиз или другата подобна компания в синьо, жълто и бяло.

Пътуване с прекачвания по натоварени направления около и по празници /висок сезон/ е доста рисковано, защото самолетите са пълни и при изпускане на връзката, може да няма свободни места в следващите няколко дни. Имах колежка, която така си изпусна връзката във Франкфурт преди години на 23.12 и успя да стигне до България чак на 27.12. Не мисля, че това бе най-приятната и Коледа, въпреки че Луфтханза я беше настанила в луксозен хотел за тяхна сметка.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Както и друг път е ставало дума , тези хора плащат за да може да летите по за 10€ грубо в поне девет месеца от годината, и да си правите дневни трипчета до Лондон и Милано. Така че малко повече уважение няма да е излишно.

  • Харесвам 6
  • Браво 3
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 19 минути , BPK каза:

По принцип е така, само че по някои дестинации реално няма удобни алтернативи с прекачване от/до България. Поне в моя случай е така, съответно - фактически няма избор, така че ща-не ща - трябва да се "наслаждавам" на Уиз или другата подобна компания в синьо, жълто и бяло.

Пътуване с прекачвания по натоварени направления около и по празници /висок сезон/ е доста рисковано, защото самолетите са пълни и при изпускане на връзката, може да няма свободни места в следващите няколко дни. Имах колежка, която така си изпусна връзката във Франкфурт преди години на 23.12 и успя да стигне до България чак на 27.12. Не мисля, че това бе най-приятната и Коледа, въпреки че Луфтханза я беше настанила в луксозен хотел за тяхна сметка.

Да се надяваме всички да имаме достатъчно средства за пътуване и да стигаме навреме, за където сме тръгнали. Инак всички сме чували за овърбукинг и отмяна на цели полети при нискотарифните (уиз няколко пъти рязаха полети от Меминген и Хан до Пловдив тази зима в последния момент) и знаем, че там три-четири дни хотел няма кой да плаща...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Какво ли пак е станало та отново днешните полети на "Уиз Еър" от София до лондонското летище Лутън и обратно са анулирани. 

 

Това са съобщиха от столичното летище, позовавайки се на информация от авиокомпанията.

Към британската столица полетът е трябвало да излети в 15:15 часа днес, а този, който трябваше да кацне на българска земя, бе планиран за 22:40 часа тази вечер. Причина за анулирането, което е отразено и на сайта на летището, не се посочва.

Връзка към коментар

Преди малко чух по новините (по радиото), че има срив в системата, не са сигурни дали е хакерска атака. Много полети са били със закъснение и много са отменени.

 

Ето и линк https://bnr.bg/horizont/post/101870338/britanskite-sistemi-za-kontrol-na-vazdushnia-trafik-izpitvat-tehnicheski-problem

 

Сега и по БТВ казаха. Над 500 полета са отменени. Трафикът е поет на ръчно управление, за да няма затваряне на летищата

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Здравейте, 

Не намерих в сайта на WIZZ да е указано, та да питам тук. Имам положителен баланс в профила си, несимволича сума. Има ли краен срок за използването му за покупка на билети с тях? 

Благодаря! 

Връзка към коментар
преди 9 минути , Светославов каза:

Здравейте, 

Не намерих в сайта на WIZZ да е указано, та да питам тук. Имам положителен баланс в профила си, несимволича сума. Има ли краен срок за използването му за покупка на билети с тях? 

Благодаря! 

Като си влезеш в профила, цъкаш на WIZZ акаунт и след това на депозит и се вижда валидността! 

Screenshot_20230829_153843_com.wizzair.WizzAirApp_edit_10413780086430.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Благодаря за включването, но нещо съм в тупик... На визз профила ми излиза баланас ххх лева, в подробности излиза номер на сметката, баланс в лева и съобщение, че няма история. А визз акаунт не намирам никъде в профила си...? 

Връзка към коментар
преди 7 минути , Светославов каза:

Благодаря за включването, но нещо съм в тупик... На визз профила ми излиза баланас ххх лева, в подробности излиза номер на сметката, баланс в лева и съобщение, че няма история. А визз акаунт не намирам никъде в профила си...? 

В сайта:

Под Вашият потребителски профил е История на ваучерите. След това Уиз дискаунт клуб и под него Wizz Профил подробности.

Връзка към коментар

Да бе Диана, точно това и правя и както вече писах, на подробности излиза "На визз профила ми излиза баланас ххх лева, в подробности излиза номер на сметката, баланс в лева и съобщение, че няма история. А визз акаунт не намирам никъде в профила си...? "  Все пак ползвал съм ги не един път и що годе се оправям със сайта им. Даже помня като имаха стара и нова версия в паралел и без малко да ни оставят в Италия . 🙂 

Имам подозрения, че е нещо забравено и може би вече неактивно. 

Връзка към коментар
преди 3 минути , Светославов каза:

Да бе Диана, точно това и правя и както вече писах, на подробности излиза "На визз профила ми излиза баланас ххх лева, в подробности излиза номер на сметката, баланс в лева и съобщение, че няма история. А визз акаунт не намирам никъде в профила си...? "  Все пак ползвал съм ги не един път и що годе се оправям със сайта им. Даже помня като имаха стара и нова версия в паралел и без малко да ни оставят в Италия . 🙂 

Имам подозрения, че е нещо забравено и може би вече неактивно. 

При мен историята е от януари тази година насам. Може заради това да нямаш история. 

Поначало, ако прехвърляш точки от ДСК или Уиз са ти върнали определена сума в кредити, валидността им е 1 година. В по-стари времена имаше и безсрочни кредити.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Вече не е активно явно, поне през версията на компютър или и аз не го намирам. Също си виждам баланса, сумата, но не и срок. Посочена е датата на усвояване на точките от ДСК картата. Преди време беше по друг начин.

Не съм проверявала през приложението. Виждам, че @crazyhorse май там е показал.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, tara каза:

Вече не е активно явно, поне през версията на компютър или и аз не го намирам. Също си виждам баланса, сумата, но не и срок. Посочена е датата на усвояване на точките от ДСК картата. Преди време беше по друг начин.

Не съм проверявала през приложението. Виждам, че @crazyhorse май там е показал.

Точно така-в приложението проверих и съм го качил!

Връзка към коментар

С риск да стана досаден, пак ще се включа. Първо благодарности на @tara за уточнението.  

Нямам приложение и скоро няма и да имам, че телефонът ми е преди н.е. 🙂 и се включвам само през десктоп комп. И що на компа да излиза едно за сайта им, а на приложението друго. ... 

Май връзка  с хелпдеска им и да ги питам ако имам нещо, докога е валидно. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 6 часа, Светославов каза:

С риск да стана досаден, пак ще се включа. Първо благодарности на @tara за уточнението.  

Нямам приложение и скоро няма и да имам, че телефонът ми е преди н.е. 🙂 и се включвам само през десктоп комп. И що на компа да излиза едно за сайта им, а на приложението друго. ... 

Май връзка  с хелпдеска им и да ги питам ако имам нещо, докога е валидно. 

Мисля, че приложението може да се свали и на компютър. Може да се пробва с търсене на wizz app for PC.

Връзка към коментар

Имам следното питане, може да е писано назад в темата, но не намерих. Купих билети от  WizzAir през приложението с натрупани кредити. По време на плащането ми звънна телефона и не видях точно сумата преди потвърждение. След това чак разбрах, че ми е на числена такса от 40 лв и неразбирам за какво е тя. Много моля, ако някой му се е случвало да ми каже каква е тази такса, защо ми е начислена и има ли смисъл да се разправям? 

IMG_20230830_121604_edit_3428572448359646.jpg

Връзка към коментар

Има писано нагоре, тая такса се получава, когато Уиз те обяви за бот. Трябва да се гледа внимателно при плащането, и там се вижда. 

  • Харесвам 6
  • Шок 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, a6olq каза:

Имам следното питане, може да е писано назад в темата, но не намерих. Купих билети от  WizzAir през приложението с натрупани кредити. По време на плащането ми звънна телефона и не видях точно сумата преди потвърждение. След това чак разбрах, че ми е на числена такса от 40 лв и неразбирам за какво е тя. Много моля, ако някой му се е случвало да ми каже каква е тази такса, защо ми е начислена и има ли смисъл да се разправям? 

IMG_20230830_121604_edit_3428572448359646.jpg

Обади се в кол центъра и помоли да ти я сторнират.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Boo каза:

Има ли вариант да се анулира билет, купен през посредник до 24 часа?

Пробвай на безплатния телефон. Вече не си спомням при какви обстоятелства ми обясняваха, че може - дали при дублирани резервации или при билет с по-висока цена от сайта на Уиз, но имаше някакъв вариант.

Връзка към коментар

То и без посредник с съмнително, но пробвай. Само Райън имат това за 24 часа, ама и те май само променят, пари не връщат ако не греша...

Връзка към коментар
преди 36 минути , neuromancer каза:

То и без посредник с съмнително, но пробвай. Само Райън имат това за 24 часа, ама и те май само променят, пари не връщат ако не греша...

Е,аз съм съгласна да го променят, но на безплатния отказаха - бил само за специални случаи, не знам импулсния да не излезе повече от билета 🙂 

Връзка към коментар

Да докладвам

На импулсния номер за минута най-много отговориха, но се оказа,че нищо не могат да направят. Ако съм се била обадила веднага след покупката...

Няма 24 часа за корекция. Иначе през сайта на уиз - промяна на датите и т.н. стандартната процедура с познати такси.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.