Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Уиз са заредили летните цени за 2024. До края на юли засега.За където гледам ...са потресаващи.

Някакъв бегъл спомен имам,че и миналата година бяха заложили безумни цени първоначално.

  • Харесвам 9
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, mamaivy каза:

Уиз са заредили летните цени за 2024. До края на юли засега.За където гледам ...са потресаващи.

Някакъв бегъл спомен имам,че и миналата година бяха заложили безумни цени първоначално.

Това е нормалната им практика. Защо се учудвате? По-интересно е колко време преди полетите ги нормализират/падат.

Моя последен пример е с полет до Малага - Когато пролета обявиха цените за м. ноември бяха по 239лв. а преди седмица купих на 59лв.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, КОКО22 каза:

Това е нормалната им практика. Защо се учудвате? По-интересно е колко време преди полетите ги нормализират/падат.

Моя последен пример е с полет до Малага - Когато пролета обявиха цените за м. ноември бяха по 239лв. а преди седмица купих на 59лв.

Това е практика от мината година - много високи цени във времето много напред. Причините са ясни - непрекъснатите смени и потенциалното облагодетелстване ако цените са ниски.

Иначе опитаха този модел, когато на пазара ни дойде Райън, защото точно тяхната практика е такава, но не им се получи с ниски цени в близко време - имаше по 5...6 ... 10 евро непрекъснато + промота по 1 евро. Сега очевидно ще го продължат, защото е дал резулати в последната година.

Жалко е , че нямат реални промоции, а като цяло големият минус за мене като клиент е, че ако не купя на добра цена полети напред във времето за дълга почивка се отказвам да купувам от тях, Даже и с приближаването към датите  цената да падне, цените на настаняванията са станали високи.

 

  • Харесвам 4
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 19 часа, Jorro каза:

Обади се в кол центъра и помоли да ти я сторнират.

Много благодаря! Обадих се на софийския номер и веднага сторнираха таксата. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 13 минути , dimitrov6 каза:

Дияна от Русе питаше за юни до Барселона.Сега гледам цените са 10 пъти по-големи от декември.

Screenshot 2023-08-31 at 11-01-37 WIZZ – Мечтайте повече. Живейте повече. Бъдете повече.png

И аз ги видях. Ти виж за Тенерифе за какво става въпрос😂, кредитът ми и за един човек няма да стигне🤣Но според мен са заредили цени на конвейер - всички са еднакви от 1 април до края на юли и ще се (п)оправят след време🙂 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 минути , ДиянаВ каза:

И аз ги видях. Ти виж за Тенерифе за какво става въпрос😂, кредитът ми и за един човек няма да стигне🤣Но според мен са заредили цени на конвейер - всички са еднакви от 1 април до края на юли и ще се (п)оправят след време🙂 

Видях цени до Абу Даби около 1500 лева двупосочно за един. .., МАДРИД и Лисабон също е нереално. Кой би купил или ако да -  защо да е сега?

Наистина ли не искат да продават, не искат ли да съберат КЕШ, не искат ли да видят интереса към линиите си?!

  • Харесвам 3
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 20 минути , The Doctor каза:

Видях цени до Абу Даби около 1500 лева двупосочно за един. .., МАДРИД и Лисабон също е нереално. Кой би купил или ако да -  защо да е сега?

Наистина ли не искат да продават, не искат ли да съберат КЕШ, не искат ли да видят интереса към линиите си?!

И аз това се чудя - просто зареждането на чак толкова високи цени е нелогично по много параграфи. Не мога да си представя и един човек, който дава по 800-1000 лв. в посока за вътрешно-европейски маршрут и то 8-10 месеца преди полета. Чак толкова объркани няма, та продължавам да не разбирам каква е великата мисъл зад това действие.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 1 минута , Георги Матеев каза:

И аз това се чудя - просто зареждането на чак такива високи цени е нелогично по много параграфи. Не мога да си представя и един човек, който дава по 800-1000 лв. в посока за вътрешно-европейски маршрут и то 8-10 месеца преди полета. Чак толкова объркани няма, та продължавам да не разбирам каква е великата мисъл зад това действие.

Ще ти кажа😛. Това е оборотът, който очакват да съберат за целия месец или за целия период🙃Изкуствени интелекти🤓

  • Смея се 2
Връзка към коментар

Нито цените ще са такива , нито часовете на полетите , може би дори и дните.

Не знам за какво изобщо може да послужи това разписание.Може би единствено като ориентир за дестинациите които остават , въпреки че и това не е 100% сигурно , но в сравнение с всичко останало може би е най-сигурното нещо тук.

Всичко друго е само за чесане на езици и ще бъде променяно много пъти до пролетта.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
Преди 1 час, stanimir каза:

Нито цените ще са такива , нито часовете на полетите , може би дори и дните.

Не знам за какво изобщо може да послужи това разписание.Може би единствено като ориентир за дестинациите които остават , въпреки че и това не е 100% сигурно , но в сравнение с всичко останало може би е най-сигурното нещо тук.

Всичко друго е само за чесане на езици и ще бъде променяно много пъти до пролетта.

Мисля, си че мнението ти е основано на кашите и проблемите, които УИЗ подържат успешно в последните 3 години.

Споделял съм не веднъж, че съм купувал техни полети, които са летени след 10 или 11 месеца на приемливи цени - около 150 -170  лева двупосочно до Испания в топ сезон. Дни не са променяли - само часове и нищо фрапиращо. не съм мислил, а и не са се случвали големи промени и по други дестинации.

Сега са зле, много зле!

Ако днес видя цена, която ме устройва ще я платя, защото днес ще резервирам хотел с поне 30% по-ниска цена и сумарно нещата се връзват. Има смисъл от лятно разписание ако е реално, изпълнимо и имам доверие на превозвача. Тази година Райън почти нямаха промени на дни и часове /или поне тези, които следих/ - бих ги предпочел по същите причини описани по-горе ако имат цени, които ме устройват ще купя от тях. Веднага. И УИЗ не получават моите пари.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
1 hour ago, The Doctor said:

Мисля, си че мнението ти е основано на кашите и проблемите, които УИЗ подържат успешно в последните 3 години.

Споделял съм не веднъж, че съм купувал техни полети, които са летени след 10 или 11 месеца на приемливи цени - около 150 -170  лева двупосочно до Испания в топ сезон. Дни не са променяли - само часове и нищо фрапиращо. не съм мислил, а и не са се случвали големи промени и по други дестинации.

Сега са зле, много зле!

Ако днес видя цена, която ме устройва ще я платя, защото днес ще резервирам хотел с поне 30% по-ниска цена и сумарно нещата се връзват. Има смисъл от лятно разписание ако е реално, изпълнимо и имам доверие на превозвача. Тази година Райън почти нямаха промени на дни и часове /или поне тези, които следих/ - бих ги предпочел по същите причини описани по-горе ако имат цени, които ме устройват ще купя от тях. Веднага. И УИЗ не получават моите пари.

Пусни си един гугл полети да следи цените на уиз за няколко дати. Аз така купих до Ереван за 100 лв, при цени по 900 по-рано.

За хотелите: прави резервации с отмяна и си пей.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 25.08.2023 г. в 13:21, Фил каза:

Много рядко купувам места и отдавна не ми се беше случвало, но сега е друг случаят и отворих да  проверя цените, та ми стана любопитно откога средно място е по-скъпо от пътека и прозорец? :rolleyes: 
(освен ако човек не е единственият мъж на полет, превозващ участничките в "Мис Вселена" :grin: ) 

 

image.png.c64b7df51e7affcd4d34375aceb3a822.png

 

image.png.1375281ca6dd79b0c607744b8368fb34.png

 



 

 


 

Надали някой би си платил за средно място, което тъй или иначе може да получи безплатно (и почти всеки ще е щастлив, ако не го получи). В този смисъл защо да не изцедят още малко от някой, който иска да седи до някой друг, за когото са взели съседната седалка? 🙂

На 5.06.2021 г. в 23:05, Огнян каза:

Много благодаря! 🙂

Имайте предвид, че този номер е запазен само за резервации на инвалиди. Така че ако опитате да злоупотребявате с него, просто ще ви изритат. 😉

Връзка към коментар

Някой знае ли какво се случва с полетите за Албания? Един път ми отмениха този за отиване (към края на март), но този за връщане няколко дни по-късно си беше наличен. Разцъках околните дати и се оказа, че през март всички полети са изчезнали, но за сметка на това в първата половина на април имаше някакви. Смених си и двата така, че да ми се получи 3-дневно пътуване през април - и реших, че съм си решил проблема. Но седмица по-късно са ми канселирани и двата полета - и вече няма никакви полети ни през април, ни през март, ни когато и да било. И така, закриха ли обявената редовна линия още преди да я открият, или все пак ще има нещо? Никъде не пише нищо, има следи само от медийните хвалби от преди няколко месеца, когато я "откриха".

Връзка към коментар
преди 5 часа, КОКО22 каза:

Това е нормалната им практика. Защо се учудвате? По-интересно е колко време преди полетите ги нормализират/падат.

Моя последен пример е с полет до Малага - Когато пролета обявиха цените за м. ноември бяха по 239лв. а преди седмица купих на 59лв.

При почти всички нискотарифни превозвачи цените далеч напред във времето са високи, а стигат минимум 2-3 месеца преди полетите. С малки изключения по направления, които се докаже, че трайно не вървят (но още не са решили да ги закрият).

Връзка към коментар

Какво нещо е емигрантския керван , в следващите 4 дни WIZZ полетите към Барселона са напълно разпродадени , а за след седмица обратните полети към София са по 15€ ...празни самолети.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
На 10.08.2023 г. в 11:34, alienad каза:

Той няма проблем с времето, когато е безплатното чекиране. Проблемът е, че в профилът му пише, че не е възможно online чекиране, а трябва да се направи на летището и щяло да е безплатно. Това ме накара да си мисля, че са продадени повече места.

Здравейте. Имаше ли проблем с чекирането на летището в Меминген? Интересува ме дали е било наистина безплатно. Имам същият проблем с полет Меминген-Варна, не успявам да се чекирам през приложението, а през сайта ми дава, че не е налично онлайн чекиране за това летище.

Връзка към коментар
Преди 1 час, Iliyan Minchev каза:

Тази опция преди май я нямаше в сайта на Wizz или просто аз сега я виждам...в пъти по-удобно, отколкото да търсиш за всяка дестинация поотделно.

Екранна снимка 2023-09-01 115422.png

Отскоро е-може би от десет дни! 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, Iliyan Minchev каза:

Тази опция преди май я нямаше в сайта на Wizz или просто аз сега я виждам...в пъти по-удобно, отколкото да търсиш за всяка дестинация поотделно.

Екранна снимка 2023-09-01 115422.png

Нали wizz са с нов сайт и тази опция е от както го подновиха сайт им.

Наистина е много удобна тази търсачка. И хубаво е, че не те пита дали постоянно си човек (бот ли си).....

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 25 минути , Zaro каза:

Читав флекс някъде? Онзи ден мярнах по 5 евро и докато седна да осъществя схемата ... забравих по коя дестинация беше. 🤓

Вчера взех флекс за 5 евро по маршрута AOI-TIA 10 октомври.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.