Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Преди 1 час, dimitrov6 каза:

До Базел през ноември ги местят от четвъртък на вторник и май ще се откажа от пътуване до Тунис и 150 лв загуба.

Значи 2 нощувки в Базел и тамън ще опознаеш града от вторник до четвъртък 😉 А с коя компания е продължението до Тунис? Nouvelair?

Wizzair местят доста по различни дестинации. Прекачването с тях вече става кауза пердута. И резервираните хотели невинаги може да се местят, че всичко се запълва. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 25 минути , Hakkâri Spor каза:

Значи 2 нощувки в Базел и тамън ще опознаеш града от вторник до четвъртък 😉 А с коя компания е продължението до Тунис? Nouvelair?

Wizzair местят доста по различни дестинации. Прекачването с тях вече става кауза пердута. И резервираните хотели невинаги може да се местят, че всичко се запълва. 

Не съм го написал разбрано.Трябваше в четвъртък да се връщам от Базел за София ,а сега става на вторник,когато са билетите до Енфидха.С Easyjet е до Тунис. Но може да си купя  връщане от Базел през Копенхаген и 50 лв още.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 17 минути , dimitrov6 каза:

Не съм го написал разбрано.Трябваше в четвъртък да се връщам от Базел за София ,а сега става на вторник,когато са билетите до Енфидха.С Easyjet е до Тунис. Но може да си купя  връщане от Базел през Копенхаген и 50 лв още.

Мести към Скопие и после с автобус, пак толкова ще ти излезе. Обаче като гледам как са ги наредили полетите Базел - Скопие по два на ден - и там има риск за промени.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 26 минути , dimitrov6 каза:

Не съм го написал разбрано.Трябваше в четвъртък да се връщам от Базел за София ,а сега става на вторник,когато са билетите до Енфидха.С Easyjet е до Тунис. Но може да си купя  връщане от Базел през Копенхаген и 50 лв още.

Много сложно. Ако имаш флексове, зарязвай всичко. И каквото може, да се върне като пари. Иначе Енфида е летище, до което летят от София чартъри за тунизийските курорти: Сус, Хамамет, Хамамет-Ясмин, Порт ел Кантауи, Набул, Монастир. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 29 минути , iMari каза:

Мести към Скопие и после с автобус, пак толкова ще ти излезе. Обаче като гледам как са ги наредили полетите Базел - Скопие по два на ден - и там има риск за промени.

Вече купих през Копенхаген и една нощувка в София на летището след кацане.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте, 

Купихме билети за 27.04.2024 от Дубай и връщането е на 05.05.2024 (към момента 😅). Съответно трябва да стигнем до Дубай от София. Към момента подходящите полети на Уиз са на 26.04.2024 София - Абу Даби и 06.05.2024 Абу Даби - София. За тогава обаче билетите са 600 лева двупосочно с WDC (най-вероятно Великденската ваканция оказва влияние). Та видях, че за 17-31.05.2024 София - Абу Даби - София е 240 лева двупосочно. Та идеята ми е да купим тези билети с уиз флекс и да се надяваме да променят полетите с над 3 часа и да ги сменим безплатно с желаните от нас към момента дати 26.04-06.05.2024. Ако не ги променят, просто ще сменим датите с флекса и ще си доплатим разликата.

Какво бихте ме посъветвали? Би ли се реализирала тази идея според вас? 😁

Благодаря предварително за отговорите! 😇

Връзка към коментар

Почти сигурно до май месец ще сменят часове и дни , така че аз бих купил евтините билети.

Проблемно ще е ако се получи някоя паразитна нощувка в повече след евентуални размествания в разписанието, но това няма как да се предвиди отсега.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , stanimir каза:

Почти сигурно до май месец ще сменят часове и дни , така че аз бих купил евтините билети.

Проблемно ще е ако имате някоя паразитна нощувка в повече след евентуални размествания в разписанието, но това не може да се предвиди отсега.

Да, но то няма гаранция и, че Cebu няма да направят промяна в разписанието, така че ще трябва да сме гъвкави. 
Главно въпросът ми беше за 30-те дни при Уиз, понеже не си спомням дали имаше ограничение да са само напред или назад от въпросната дата на полета или може и напред 30 и назад 30 дни.

Връзка към коментар
26 minutes ago, r_nikolov1 said:

Да, но то няма гаранция и, че Cebu няма да направят промяна в разписанието, така че ще трябва да сме гъвкави. 
Главно въпросът ми беше за 30-те дни при Уиз, понеже не си спомням дали имаше ограничение да са само напред или назад от въпросната дата на полета или може и напред 30 и назад 30 дни.

30 напред , 15 назад.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 час, r_nikolov1 каза:

 

Купихме билети за 27.04.2024 от Дубай и връщането е на 05.05.2024 (към момента 😅). Съответно трябва да стигнем до Дубай от София. Към момента подходящите полети на Уиз са на 26.04.2024 София - Абу Даби и 06.05.2024 Абу Даби - София. За тогава обаче билетите са 600 лева двупосочно с WDC 😇

Е то заради това трябва да не се купуват първо едните билети и после да се гледат цените на другите, ами още преди да се платят, да се следят цените и на 4-те отсечки + хотелите, така че сумарно да ви излиза най-изгодно. Дори и тези от Абу Даби към другата страна да са малко по-скъпи, ако тези от София до А.Даби и обратно  са значително по-евтини, тогава пак е на далавера. Но предполагам, че сте нагласили датите, така че да имате повече отпуск, 1 и 6 май са празнични, а мисля, че и ортодоксалния Великден е в началото на май (католическия и протестантския са на 31 март). Заради повечето почивни дни сте взели тези дати. При вече купените билети от Абу Даби до третата страна имате ли флекс? Ако да, взимате флекс и за първите от София и ... чакате. Ще има Черен петък, ще има Коледни промоции, ще падат цените, ще се местят и часове/дати.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 12 минути , Hakkâri Spor каза:

Е то заради това трябва да не се купуват първо едните билети и после да се гледат цените на другите, ами още преди да се платят, да се следят цените и на 4-те отсечки + хотелите, така че сумарно да ви излиза най-изгодно. Дори и тези от Абу Даби към другата страна да са малко по-скъпи, ако тези от София до А.Даби и обратно  са значително по-евтини, тогава пак е на далавера. Но предполагам, че сте нагласили датите, така че да имате повече отпуск, 1 и 6 май са празнични, а мисля, че и ортодоксалния Великден е в началото на май (католическия и протестантския са на 31 март). Заради повечето почивни дни сте взели тези дати. При вече купените билети от Абу Даби до третата страна имате ли флекс? Ако да, взимате флекс и за първите от София и ... чакате. Ще има Черен петък, ще има Коледни промоции, ще падат цените, ще се местят и часове/дати.

Да, заради почивните дни резервирахме тези дати. От Дубай полетите ни не са с Уиз. Дори и отиването до Дубай и обратно да е 600 лева (на сегашните цени), пак крайната цена е добра. Но щом има вариант да намалим билетите към 250 лева (от 600) - защо не…😅

 

Благодаря на всички за отговорите! ✈️

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Аз имах билети до Аби Даби за януари сега и два пъти ми променят вече и дни и часове. Април месец е вече лятно разписание и със сигурност ще претърпи промени и съм сигурен, че даже дните ще разместят и няма да са така.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

Ако си купя билети с флекс и си избера и платя места, при смяната на полета впоследствие запазват ли се платените места или се налага доплащане и за тях?

Връзка към коментар
На 9.09.2023 г. в 8:55, Dreamm каза:

Ако си купя билети с флекс и си избера и платя места, при смяната на полета впоследствие запазват ли се платените места или се налага доплащане и за тях?

Местата не се запазват,но сумата за тях се запазва,тоест ако си избереш място,което струва толкова колкото си платил за мястото на предходния полет не плащаш нищо ,или ако е по-скъпо доплащаш само разликата.Излишно е мисля да казвам,че ако си избереш по-евтино място или не си избереш изобщо разликата няма да ти я върнат(освен ако не си много настоятелен по телефона) 😄

Достоверността на горното  е изпробвана няколко пъти лично.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 23 минути , r_nikolov1 каза:

Здравейте, който е търсил евтин флекс и 20кг. чекиран куфар, би ли споделил по коя отсечка ги е намерил? Благодарим предварително!

Тирана-Триест или Ламеция-Терме има 20 кг с wdc за 13€.
Флекс под 7€ не виждам. :to_take_umbrage: 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Вчера играх на котка и мишка с този флекс. През приложението е все 7€, а през сайта е 5€, но само до някое време. С мъка направих една резервация за трима. След 14:30 никъде нямаше по 5€, отново все по 7€ и през сайта, и през приложението. Така до вечерта. В 1:00 след полунощ успях да направя втори транш покупка, която днес довърших. 
Действайте, че до следобедното увеличение малко остава😄

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Аз ползвам Милано-Сучава/Яш за евтин флекс от месеци и винаги се намира ако не по 5€,то по 6€.

Забелязвам и нещо,което незнам дали е закономерност или случайност-в различните  седмици от месеца,но в еднаквите дни цените са едни и същи.Например понеделниците е една цена на флекса и багажа,вторниците друга и т.н

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

От няколко дни следя едни билети за тук-там и попадам на несъответствия във Fare Finder.

На пръв поглед:

 

1959251028_Screenshot(357).png.ede76222952cc53483ce8c5dbc74cf95.png

 

Но на втори дава друга цена. В моя полза. :smile3: И за други дестинации също. А преди само един поглед стигаше. :smile3:

 

339871866_Screenshot(358).png.b0ca3296fad38b1058bfd050e36d1bd9.png

  • Харесвам 4
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.