Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 16 минути , dimitrov6 каза:

защото Албания била новата топ дестинация според това,което чета. Главно заради морето.

Да, но кои дестинации  спряха от Тирана?  Палермо, Ханя и Малта.  И трите споменати града са на туристически острови.  Няма как да разчиташ на голям пътникопоток  от/до конкурентна туристическа дестинация.  Не започнаха да спират  направления от континентална Европа. Там (на континента) гастербайтската  албанска диаспора е  доста голяма.  Тази ситуация я  бях  обяснявал  преди време с примера на  морските ни летища.  Няма сезонни  редовни полети от Варна или Бургас до туристически  морски дестинации в южна Европа.  Единственните изключения са Ларнака и Тел Авив.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 19 часа, thomas каза:

И аз си купих с кеф 26-31.12, като идеята беше да летя до Кувейт от Рияд, ама добре че не си купих тези полети, че щяха да ми увиснат със страшна сила. Голямо пропадане за Уиз.

Може през Абу Даби.Но за октомври.

И извън темата виждам прилика с Христо Стоичков и твоята снимка.🙂

Screenshot 2023-09-21 at 15-40-29 Результаты наименований авиабилетов София ⇔ Кувейт результаты от €87.54 (via AZair).png

Screenshot 2023-09-21 at 15-23-31 Eurosport 1 online _ Eurosport 1 channel watch free online _ Гледай българска телевизия онлайн.png

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 58 минути , dimitrov6 каза:

виждам прилика с Христо Стоичков и твоята снимка

Че какво толкова?  Може просто  да са си  роднини. 😀  Тя България не е толкова голяма.

  • Смея се 3
Връзка към коментар

Много ми е тъжно за пропадналата линия до Рияд, но при това слабо затоварване се очакваше. Имаше чудесни опции за летене от там.


Сега вариантите са или да се стига до Саудитска Арабия с прекачване през Европа или да се транзитира през Абу Даби, но там цените са по-високи.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Може ли някой да сподели мнение какви са ми шансовете: Първоначално имах полети София до Рияд на 17 декември 2023 г. и връщане на 24 декември 2023 г. от Рияд до София. Същевременно имам закупени вътрешни полети с друга авиокомпания от Рияд до Джеда и обратно, които не мога да възстановя като сума. Поради това се свързах с Амелия (live agent) и във връзка със следното: In case of flight cancellation you have the following options in accordance with our General Conditions of Carriage, except as otherwise provided by the Regulation (EC) No 261/2004 (the “Regulation”) establishing common rules on compensation and assistance to passengers in the event of denied boarding and of cancellation or long delay of flights. You can rebook onto the next available flight on the same/similar route. ...поисках маршута ми да бъде сменен, както следва: "On Sunday, 17th of December flight Sofia - Milano at 6 a.m. From Milano Malpensa to Jeddah on 17th of December, flight at 11,25 a.m. On Saturday, 23 th of December from Jeddah to Milano, 20,15 From Milano to Sofia on 24 of Dec, Sunday at 7,50" Предполагам, че агента се обърка и в крайна сметка ми прати потвърждение само за полети от Милано до Джеда и обратно. Тоест не получих потвърждение за полетите от София до Милано и обратно. Свързах се отново с агент, но ми каза, че трябва да подам оплакване, защото той няма опция за нова промяна. В тази връзка подадох оплакване с искане да получа полагащите ми се полети от и до Милано във връзка с Regulation (EC) No 261/2004 (the “Regulation”) establishing common rules on compensation and assistance to passengers in the event of denied boarding and of cancellation or long delay of flights. 

Благодаря предварително! 

Връзка към коментар
преди 12 минути , Пътувко каза:

Може ли някой да сподели мнение какви са ми шансовете: Първоначално имах полети София до Рияд на 17 декември 2023 г. и връщане на 24 декември 2023 г. от Рияд до София. Същевременно имам закупени вътрешни полети с друга авиокомпания от Рияд до Джеда и обратно, които не мога да възстановя като сума. Поради това се свързах с Амелия (live agent) и във връзка със следното: In case of flight cancellation you have the following options in accordance with our General Conditions of Carriage, except as otherwise provided by the Regulation (EC) No 261/2004 (the “Regulation”) establishing common rules on compensation and assistance to passengers in the event of denied boarding and of cancellation or long delay of flights. You can rebook onto the next available flight on the same/similar route. ...поисках маршута ми да бъде сменен, както следва: "On Sunday, 17th of December flight Sofia - Milano at 6 a.m. From Milano Malpensa to Jeddah on 17th of December, flight at 11,25 a.m. On Saturday, 23 th of December from Jeddah to Milano, 20,15 From Milano to Sofia on 24 of Dec, Sunday at 7,50" Предполагам, че агента се обърка и в крайна сметка ми прати потвърждение само за полети от Милано до Джеда и обратно. Тоест не получих потвърждение за полетите от София до Милано и обратно. Свързах се отново с агент, но ми каза, че трябва да подам оплакване, защото той няма опция за нова промяна. В тази връзка подадох оплакване с искане да получа полагащите ми се полети от и до Милано във връзка с Regulation (EC) No 261/2004 (the “Regulation”) establishing common rules on compensation and assistance to passengers in the event of denied boarding and of cancellation or long delay of flights. 

Благодаря предварително! 

 

Искаш от два полета да ти ги направят на четири. Такова нещо с алтернативните маршрути не съм виждала. Според мен агентът не се е объркал, а ти е сменил София с алтернатива Милано.

Колко време има до отменените ти полети? Регламентът не се ли прилага при отмяна/промяна по-малко от 14 дни.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Е, ти си от Русе и ти е лесно с Букурещ. За повечето от нас (от София) си е тегав преход. Само преди 2 дни имаше промо на Раянеър, полетите София-Букурещ бяха по 11 евро. То по-евтино и от автобус. 

Уиз го карат на принципа "проба-грешка" и тотално правят хората на маймуни. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 15 минути , Hakkâri Spor каза:

Е, ти си от Русе и ти е лесно с Букурещ. За повечето от нас (от София) си е тегав преход. Само преди 2 дни имаше промо на Раянеър, полетите София-Букурещ бяха по 11 евро. То по-евтино и от автобус. 

Уиз го карат на принципа "проба-грешка" и тотално правят хората на маймуни. 

Букурещ не ми е нито много лесно, нито много евтино в сравнение с пътя от квартала в София до летището, но … прежалвам се😉 Предложих го като по-икономичен вариант на Милано, ако толкова се държи нещо да оцелее от пътуването до Саудитска Арабия.

Връзка към коментар

Румънците си имат мноого повече wizz дестинации от нас. Късметлии са тези, които живеят там.. имайки предвид огромния им избор. Пък за унгарците да не говоря 😄

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 9 минути , Hakkâri Spor каза:

Румънците си имат мноого повече wizz дестинации от нас. Късметлии са тези, които живеят там.. имайки предвид огромния им избор. Пък за унгарците да не говоря 😄

Да повече са от София, но донякъде засилват с трикове илюзорния ефект за много повече. Ето пример - три Венеции за избор, накрая само една дава резултат😆😛

IMG_2034.jpeg.90c941b395440a44271795799bfb5652.jpeg

  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 5 часа, ДиянаВ каза:

Искаш от два полета да ти ги направят на четири. Такова нещо с алтернативните маршрути не съм виждала. Според мен агентът не се е объркал, а ти е сменил София с алтернатива Милано.

Колко време има до отменените ти полети? Регламентът не се ли прилага при отмяна/промяна по-малко от 14 дни.

Обърка се, защото не стигам до никъде. Губя вътрешни полети, затова предлагам близък маршрут до крайната ми дестинация. Само че ми задаваше въпросите малко хаотично, а аз нямах готов написан целия маршрут. Цените до Милано не са евтини, а Букурещ стига на 24 през нощта там, не ме устройва. 

Връзка към коментар
7 hours ago, Пътувко said:

Може ли някой да сподели мнение какви са ми шансовете: Първоначално имах полети София до Рияд на 17 декември 2023 г. и връщане на 24 декември 2023 г. от Рияд до София. Същевременно имам закупени вътрешни полети с друга авиокомпания от Рияд до Джеда и обратно, които не мога да възстановя като сума. Поради това се свързах с Амелия (live agent) и във връзка със следното: In case of flight cancellation you have the following options in accordance with our General Conditions of Carriage, except as otherwise provided by the Regulation (EC) No 261/2004 (the “Regulation”) establishing common rules on compensation and assistance to passengers in the event of denied boarding and of cancellation or long delay of flights. You can rebook onto the next available flight on the same/similar route. ...поисках маршута ми да бъде сменен, както следва: "On Sunday, 17th of December flight Sofia - Milano at 6 a.m. From Milano Malpensa to Jeddah on 17th of December, flight at 11,25 a.m. On Saturday, 23 th of December from Jeddah to Milano, 20,15 From Milano to Sofia on 24 of Dec, Sunday at 7,50" Предполагам, че агента се обърка и в крайна сметка ми прати потвърждение само за полети от Милано до Джеда и обратно. Тоест не получих потвърждение за полетите от София до Милано и обратно. Свързах се отново с агент, но ми каза, че трябва да подам оплакване, защото той няма опция за нова промяна. В тази връзка подадох оплакване с искане да получа полагащите ми се полети от и до Милано във връзка с Regulation (EC) No 261/2004 (the “Regulation”) establishing common rules on compensation and assistance to passengers in the event of denied boarding and of cancellation or long delay of flights. 

Благодаря предварително! 

 

Нулеви.Бизнес моделът на нискотарифните компании е съвсем различен.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, Пътувко каза:

Губя вътрешни полети, затова предлагам близък маршрут до крайната ми дестинация. Само че ми задаваше въпросите малко хаотично, а аз нямах готов написан целия маршрут. Цените до Милано не са евтини, а Букурещ стига на 24 през нощта там, не ме устройва. 

Какво ти губиш за съжаление не е никаква грижа на Уиз Еър. Също така, обаждайки се неподготвен, си изхабил единствената безплатна смяна / отмяна, на която имаш право заради кенсъла. Уиз не продава свързващи полети и няма как 2 отсечки да станат на 4, независимо какво си искал. На практика агентът е разбрал, че искаш отменения София-Рияд да смениш с Милано-Джеда и дори е направил изключение, като ти е позволил толкова голяма промяна на точката на излитане. А при вече потвърдените нови билети автоматично са влезнали в сила стандартните условия и повече не можеш да правиш безплатни промени или да ги отмениш (освен ако нямаш флекс).

 

Дори да звъннеш пак на съпорта и да обясниш неразбирателството - най-доброто, което ще постигнеш (и то е малко вероятно) е да се навият да ти отменят билетите безплатно и да ти върнат парите. На твое място просто бих потърсил евтин начин за стигане до Милано, може би нещо с прекачване до MXP или BGY, тъй като не виждам други полезни ходове.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 10 часа, ДиянаВ каза:

Да повече са от София, но донякъде засилват с трикове илюзорния ефект за много повече. Ето пример - три Венеции за избор, накрая само една дава резултат😆😛

IMG_2034.jpeg.90c941b395440a44271795799bfb5652.jpeg

Да, но им завидях за Тенерифе. Така исках да има директен до Канарските от София.... А те имаха до Лисабон доста години отпреди нас. Аз се чудех какви комбинации да направя до Лисабон, България еър дъгжаха 500 лв цена с кацане в 23.00 ч там.. И в крайна сметка.. с Луфтханза с прекачване, по-евтино от България еър. В първата година, в която Уизеър пуснаха София-Лисабон държаха безобразни цени.

 

преди 3 часа, dimitrov6 каза:

Ако има купена виза трябва да отиде до С.Арабия по всякакъв начин. Иначе 260 лв на боклука.

Точно така. @Пътувко, имаш ли вече виза?

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Георги Матеев каза:

Уиз не продава свързващи полети и няма как 2 отсечки да станат на 4

Всъщност продаваше допреди 2 месеца, но без връзка с България. Бяха все Азия-Азия или Африка-Азия (през Абу Даби), на една резервация. Подобна практика имаха Раянеър с прекачвания на някои италинаски летища, но не знам дали и те не премахнаха тази оция.

 

При Уизеър полетите с прекачвания на една резервация до лятото бяха: 

Киргизстан, Казахстан, Узбекистан <-> Египет, Кувейт, Оман, Саудитска Арабия, Бахрейн (без Ирак и Йордания) с 1 stop: Abu Dhabi

Даже няколкото комбинации, които прегледах, бяха с удобни прекачвания, до 12 часа. Явно разписанието е било съобразено. Бях писал за това по- назад в темата, през лятото.

Вече са премахнали тази опция, явно не им е рентабилно и заради изпуснати връзки може да са имали финансови загуби. Само можем да гадаем. 

 

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

За променен полет купен през  посредник  им писах в формата за оплаквания ,че искам 120% кредит и преди 4 дни ми писаха  в пощата да потвърдя и от тогава нищо не съм получил. Освен да опитам през банката. Смътно си спомням май и за друг път ,когато нищо не дадоха за такъв полет през  посредник. Само ,когато им позвъних на безплатния ми смениха датата с друг полет преди няколко месеца. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря ви! Нямам виза за Саудитска Арабия, но има турнир, който искам да гледам и е точно в този период. Максимално сложно е, защото гоня дати, около Коледа е и сие. Не съм се обаждал, а писах, но агента се обърка от сложните ми искания. Записах чата, да видим. Освен това гледам за други правни аргументи. Малко ми е жал за Уиз, че толкова пъти съм ги гърбил, само тази година имам вече 24 безплатни полета. 

12) The trouble and inconvenience to passengers caused by cancellation of flights should also be reduced. This should be achieved by inducing carriers to inform passengers of cancellations before the scheduled time of departure and in addition to offer them reasonable re-routing, so that the passengers can make other arrangements. Air carriers should compensate passengers if they fail to do this, except when the cancellation occurs in extraordinary circumstances which could not have been avoided even if all reasonable measures had been taken.

(13) Passengers whose flights are cancelled should be able either to obtain reimbursement of their tickets or to obtain re-routing under satisfactory conditions, and should be adequately cared for while awaiting a later flight.

Ще видим 🙂

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.