Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 18 минути , stanimir каза:

Това с гърбенето малко ...

Успех все пак , по Коледа стават чудеса ! 

Благодаря ти, образно казано, заслужено си ги ползвам предвид едни чудесии преди време. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Машини, още един въпрос. Ако пристигна малко след 7 сутринта в Бергамо, какви са шансовете да се добера до Милано Малпенса за полет в 11,30? Ако бях само с ръчен щеше да е едно, но този път имам и куфар и това съвсем ще ме забави. Освен това през декември си е по-рисково, каквото и да говорим. 

Връзка към коментар

По принцип можеш, стига да хванеш автобус до към 8:00, пътя е под 2 часа. Тази компания има директни автобуси, но последно са сложили разписание от 31.07. Вероятно ще го актуализаират по някое време. В този вид не ти върши работа, защото първият автобус, който може да хванеш е в 8;30ч.

Има вариант и с прекачване на гарата в Милано. Например кобинация от itabus и flixbus. Ти питаш за декември, нали? Със сигурност ще има актуализиране на разписанията до месец, но дали ще те устройва е друг въпрос.

За такова пътуване, дори и да не беше с Уиз и в такъв период, струва ми се, че е по-добре да се направи една нощувка около Милано, все пак.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Заложи грубо два часа и половина трансферно време от момента в който се качиш на автобуса в Бергамо до терминала ти на Малпенса.

Добре че е първа ротация на машината от София , но пък ако има обледеняване пак може да се забави.

Ако всичко е нормално имаш шанс да стигнеш почти на бегом , при положение че ще.минаваш през чек-ин гише и на Малпенса.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, iMari каза:

По принцип можеш, стига да хванеш автобус до към 8:00, пътя е под 2 часа. Тази компания има директни автобуси, но последно са сложили разписание от 31.07. Вероятно ще го актуализаират по някое време. В този вид не ти върши работа, защото първият автобус, който може да хванеш е в 8;30ч.

Има вариант и с прекачване на гарата в Милано. Например кобинация от itabus и flixbus. Ти питаш за декември, нали? Със сигурност ще има актуализиране на разписанията до месец, но дали ще те устройва е друг въпрос.

За такова пътуване, дори и да не беше с Уиз и в такъв период, струва ми се, че е по-добре да се направи една нощувка около Милано, все пак.

Да, и на мен така ми се струва към този момент, колкото и да не ми се искаше. Гледам някакви цени за багаж от 20 кг. по 80,100 и нагоре цени за някои полети. Не знам откога е така, но едно пътуване си идва цифра. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Пътувко каза:

Машини, още един въпрос. Ако пристигна малко след 7 сутринта в Бергамо, какви са шансовете да се добера до Милано Малпенса за полет в 11,30? Ако бях само с ръчен щеше да е едно, но този път имам и куфар и това съвсем ще ме забави. Освен това през декември си е по-рисково, каквото и да говорим. 

Аз не бих рискувал. Дори и да е на едно и също летище, пак не бих рискувал прекачване с лоукостове и време за трансфер само 4 часа.  Ако първият полет ти закъснее с два часа и половина (както често се случва) отива ти на кино и следващият полет, и хотелската резервация, и всичко.

По-скоро... предния ден да се лети до Бергамо, 1 нощ в Милано и на следващия ден полет от Малпенса.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 2 часа, Пътувко каза:

Да, и на мен така ми се струва към този момент, колкото и да не ми се искаше. Гледам някакви цени за багаж от 20 кг. по 80,100 и нагоре цени за някои полети. Не знам откога е така, но едно пътуване си идва цифра. 

Напоследък цените за багаж са доста високи. Вчера купих 20кг за 160 лв на посока. До сега не бях плащала толкова. 

Редактирано от tara
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Не веднъж е коментирано, че с флекс разходът за багаж може да се намали значително. Докато може да се полза, защо да не жертваме половин или час време в търсене🙂. Аз веднъж измързелувах и съжалих няколко дни след това, не в посока багаж, а откъм гъвкавост, но резултатът е все един и същ😉

А на тема гърбене и Уиз, доволна съм, че ролите ни се сменят - кой е отгоре и кой е отдолу, важно е равновесието😂

 

Редактирано от ДиянаВ
  • Харесвам 6
  • Замислям се 2
Връзка към коментар

Не съм пробвала до сега, но ние пътуваме с двете деца и не зная четири билета и четири флекса дали ще е изгодно изобщо. Имам едни натрупани кредити, които скоро изтичат и ще търся за какво да ги изхарча. 

В настоящия случай не съм купувала аз билетите и добавяме сега багаж.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , ДиянаВ каза:

Не веднъж е коментирано, че с флекс разходът за багаж може да се намали значително. Докато може да се полза, защо да не жертваме половин или час време в търсене🙂. Аз веднъж измързелувах и съжалих няколко дни след това, не в посока багаж, а откъм гъвкавост, но резултатът е все един и същ😉

А тук схемата беше: купува се евтин flex с евтин багаж и после се върти с желаната дестинация и така багажът върви с билета.... Тоест анулира се flex-а и се взима билетът за където искаме да пътуваме, така както и багажът...... Ама го описах.... та никой не видя

Така ли беше, че не си я спомням тази схема?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 19 минути , tara каза:

Не съм пробвала до сега, но ние пътуваме с двете деца и не зная четири билета и четири флекса дали ще е изгодно изобщо. Имам едни натрупани кредити, които скоро изтичат и ще търся за какво да ги изхарча. 

В настоящия случай не съм купувала аз билетите и добавяме сега багаж.

 

Сметката започва от 5€.4=20€+ багажа, който за 20кг. мисля, че съм срещала за 20€, т.е. 40€ разход за багаж, а при търсене или питане тук може и по-малко. Ще проверя дали не беше и днес по маршрута Солун - Букурещ. Мадрид - Малпенса?

Редактирано от ДиянаВ
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 33 минути , Иван Попов каза:

А тук схемата беше: купува се евтин flex с евтин багаж и после се върти с желаната дестинация и така багажът върви с билета.... Тоест анулира се flex-а и се взима билетът за където искаме да пътуваме, така както и багажът...... Ама го описах.... та никой не видя

Така ли беше, че не си я спомням тази схема?

Веднъж ме спряха за един съвет: чети малко повече с разбиране и намали лайковете🙂

  • Харесвам 4
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, Иван Попов каза:

А тук схемата беше: купува се евтин flex с евтин багаж и после се върти с желаната дестинация и така багажът върви с билета.... Тоест анулира се flex-а и се взима билетът за където искаме да пътуваме, така както и багажът...... Ама го описах.... та никой не видя

Така ли беше, че не си я спомням тази схема?

нищо не разбрах, ама ако анулираш, губиш билета и сумата за флекса и почваш отначало

променяш, не анулираш

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

и по-ниски цени е имало на багаж, лятото взех по 13 евро 20 кг багаж, от Тирана до някъде си, иначе по линията до Ница куфарът струваше четири пъти повече от самия билет 🙂 иначе после на гишето като видях, че имаше хора с по два по 32 кг ми стана лошо какви състояния са платили 😅

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 12 часа, neuromancer каза:

нищо не разбрах, ама ако анулираш, губиш билета и сумата за флекса и почваш отначало

променяш, не анулираш

Схемата е следната:

1.. Намираш си денстинация с евтин флекс - това лято имаше София-Бари по 8 евро. Взимаш възможно най-евтината цена, за предпочитане 19.99лв или там каквато валута е еквивалентна на това.

2.  Намираш си евтин багаж, какъвто търсиш и сменяш с флекса безплатно за тази дестинация. По възможност, цената на билета да остане 19.99лв или малко над това, защото ще доплащаш. Съобрази се с крайната цена, която искаш да платиш за желаната дестинация.

3. Сменяш билета, вече с добания багаж с флекса (пак безплатно) за твоята дестинация и твоите дати. Ако няма евтина цена за твоите дати, вземи нещо наоколо или провери разписанието за предните месеци, кои полети може да паднат или да се променят. При евентуална промяна от Уиз, ще се преместиш на желаните, но по-скъпи дати без проблем.

 

Това е. Флексът не се анулира или прехава. Имаш право на колкото искаш безплатни промени, но всяка промяна в цената се доплаща. Обратната схема - ако има спадане в цената, си остава за твоя сметка - Уиз не връща разликата, така че внимавай много за какви дати и какви цени разменяш. Целта е да стоиш в миниланите стойности на билетите. Понякога се получана и разлика при превалутирането. Успех!

  • Харесвам 13
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Летището във Валенсия приема ли мобилни бордни карти или трябва да бъдат разпечатани предварително.

Не успявам нещо да намеря на сайта им къде бяха изброени летищата които не приемат.

Благодаря предварително.

Връзка към коментар

На сайта на Ryan има списък на летища неприемащи мобилни бордни карти, ако можеш да го откриеш, по-лесно в общата тема за Ryan,  имаше линк за тези летища.Мисля че Валенсия не е от тях.

Връзка към коментар
преди 25 минути , ESK каза:

Летището във Валенсия приема ли мобилни бордни карти или трябва да бъдат разпечатани предварително.

Не успявам нещо да намеря на сайта им къде бяха изброени летищата които не приемат.

Благодаря предварително.

Мобилна бордна карта = получена на мобилния през приложение (с квадратен код).

НО може да се чекирате през десктоп версия от браузъра в телефона и да си направите екранна снимка на кода на голямата бордна карта (А4 - тя не е мобилна), няма нужда от печат. Просто кодът няма да е квадратче, а правоъгълниче (не знам как се наричат точно). Това са на уиз приумици.
Аз минах от там така. Иначе съобщение имаше, че не приемат мобилни бк.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Почти не останаха летища в ЕС, които да не приемат мобилни бордни карти. Ако е такъв случая още преди чекирането да отвори, стои надпис в резервацията, че БК трябва да се принтират.

Screenshot_20230925-150025.png.429a9cb6297da273e57de280446bb285.png

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , iMari каза:

Почти не останаха летища в ЕС, които да не приемат мобилни бордни карти. Ако е такъв случая още преди чекирането да отвори, стои надпис в резервацията, че БК трябва да се принтират.

Screenshot_20230925-150025.png.429a9cb6297da273e57de280446bb285.png

Благодаря. Явно ще трябва да се принтират. Стори ми се странно точно от Валенсия, но в приложението стои този надрис.

Screenshot_20230925-150326_Wizz Air.jpg

Връзка към коментар

вероятно може, дори така да пише

освен това след като се чекирате онлайн, ако наистина искат отпечатана, може да я отпечатате на гишето безплатно

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.