Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Вече написах, че не се иска отпечатана карта реално. Но който желае, може да печата.

При чекиране се получава тази НЕМОБИЛНА бк. (пример от нета) 

bpA4pr10.jpg.6c9de681001226893f7701a4c9fcb4e9.jpg

 

Увеличава се на екрана на телефона САМО КОДЪТ и се прави екранна снимка само на него.

Има машини за автоматично преминаване и там се цъка този код от екрана.
 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, feel_the_rush каза:

Схемата е следната:

1.. Намираш си денстинация с евтин флекс - това лято имаше София-Бари по 8 евро. Взимаш възможно най-евтината цена, за предпочитане 19.99лв или там каквато валута е еквивалентна на това.

2.  Намираш си евтин багаж, какъвто търсиш и сменяш с флекса безплатно за тази дестинация. По възможност, цената на билета да остане 19.99лв или малко над това, защото ще доплащаш. Съобрази се с крайната цена, която искаш да платиш за желаната дестинация.

3. Сменяш билета, вече с добания багаж с флекса (пак безплатно) за твоята дестинация и твоите дати. Ако няма евтина цена за твоите дати, вземи нещо наоколо или провери разписанието за предните месеци, кои полети може да паднат или да се променят. При евентуална промяна от Уиз, ще се преместиш на желаните, но по-скъпи дати без проблем.

 

Това е. Флексът не се анулира или прехава. Имаш право на колкото искаш безплатни промени, но всяка промяна в цената се доплаща. Обратната схема - ако има спадане в цената, си остава за твоя сметка - Уиз не връща разликата, така че внимавай много за какви дати и какви цени разменяш. Целта е да стоиш в миниланите стойности на билетите. Понякога се получана и разлика при превалутирането. Успех!

Само да добавим, че местата не се прехвърлят и се доплащат /поне не на всеки полет/. Имайте го предвид ако сте с децата. Така Wizz понаваксват с изостването. Иначе има и игра с приорити-то. Ако го добавиш в началото и в края на резервацията при някои полети. В края е по-ниско. Общо взето навсякъде подсечки - алтернативния превозвач от другата тема сякаш са една идея по-малко алчни, но само засега. Нещо не ми се побира - полет 25 EUR - приорити - 50 евро. Отделно административното дърво, за което трябва да внимаваш в края. И ако си много предпазлив те обявяват за бот. Според мен трябва търсачките да ги направят да с още малко опции - да си пишеш багаж например, защото сега заблуждават и вадят реален резултат само за хората с раници. Гледаш полети по 100 лв., а накрая с врътките плащаш 300...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В официалния сайт на Wizzair се пуска оплакване за компенсация.

 

преди 16 минути , danym21 каза:

Здравейте, беше коментирано, но не мога да го намеря. Затова моля за отговор - какво се прави при закъснял полет повече от 3 часа?

 

Връзка към коментар

 

преди 16 часа, aladinoplus каза:

... Според мен трябва търсачките да ги направят да с още малко опции - да си пишеш багаж например, защото сега заблуждават и вадят реален резултат само за хората с раници. Гледаш полети по 100 лв., а накрая с врътките плащаш 300...

Google Flights си има възможност да добавяш чанта:
image.png.eacb37e7b3705bf35a06b036594e93dc.png

Връзка към коментар

А по принцип освен груба сила, какви хитрини има за намиране на полети с по-евтин багаж? Че много навътре е ценоразписът за багажа, а системата поне на мен ми зарежда бавно.
Аз засега прилагам правилото: да е къс полет, да има полети всеки ден и най-добре конкуренция от Райън или влак, да е гаден месец за пътуване, цената на самия билет да е ниска... И пак опирам до груба сила и доста проби-грешки.

Връзка към коментар
преди 23 часа, iMari каза:

Почти не останаха летища в ЕС, които да не приемат мобилни бордни карти

Screenshot_20230925-150025.png.429a9cb6297da273e57de280446bb285.png

Е не знам дали не останаха, ама от Миконос и от Ханя (Крит), които са в ЕС, ми е излизало точно същото съобщение на приложението на Уизеър.

Връзка към коментар

Точно за Миконос се сетих, като писах това "почти". За Крит май нямаше проблем с мобилни БК, но за Миконос минавал ли си с такава? Възможно е и тези надписи да са останали още от ковидно време, когато държаха да се минава през гише задължително и просто да не са актуализирани. 

Връзка към коментар

Ще пусна един "празен" коментар, но си мечтая, в лятното разписание, да пуснат интересни дестинации от София. Някой на скоро ме попита как си избирам дестинациите. Не помня какво ги замотах, но не мога пред всеки да си свалям картите. Истината е, че поне няколко са определени от новите линии на Уизз и Райън😊

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

За съжаление напоследък само закриват , не откриват.

Тирана , Абу Даби , Рияд заминаха.

Лятното разписание отдавна е налично, дано все пак ни изненадат с нещо ново.Поне един сезонен Египет ? 

  • Харесвам 8
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 12 часа, stanimir каза:

За съжаление напоследък само закриват , не откриват.

Тирана , Абу Даби , Рияд заминаха.

Лятното разписание отдавна е налично, дано все пак ни изненадат с нещо ново.Поне един сезонен Египет ? 

Рияд и Тирана си бяха обречени според мене, но защо мислиш, че ще спрат Абу Даби? Линията до Дубай винаги е била натоварена, винаги на високи цени и не е спирана години. От година цените София - Абу Даби са високи и очевидно се продават успешно. Може би е леко прекалено с 4 полета седмично, но с два на седмица би трябвало да останат ...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Не мисля , виждам че паднаха след 31.03.2024.

Нямам наблюдения дали Wizz имат практика да свалят и отново да качват дестинации.

Обаче знам , че много обичат да събират пари и после да режат.При всички положения е доста необичайно така от раз да се откажат от потенциални продажби.Може да са открили по-доходна ротация за машината ,ще видим.

А може и да са я паркирали на летище София , нали обещаха резервен самолет на министъра.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Все пак към обичайното хаотично поведение на Уиз този път може да добавим и проблемите с PW двигателите на neo-тата и очакванията, че доста самолети трябва да останат на земята за някакъв период от време.

 

Иначе, да, както някой по-горе писа, има заявени слотове за Тенерифе от 3.12, както и за Лайпциг (в момента не летят до там изобщо), но ще видим дали няма да останат само със заявката.

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Представям си какви цени ще пуснат до Тенерифе, залагам на два пъти седмично и средно поне 300лв в посока. 

За Лисабон почти винаги е златно, за там ще е платинено.

  • Харесвам 1
  • Смея се 7
Връзка към коментар

Как става да се съглася с промяна в часа на резервация, направена през едрииймс? Те ми пишат мейл да вляза в сайта на Уизз да се съглася, а в сайта на Уизз пише да контактвам посредника!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, Звелина каза:

Как става да се съглася с промяна в часа на резервация, направена през едрииймс? Те ми пишат мейл да вляза в сайта на Уизз да се съглася, а в сайта на Уизз пише да контактвам посредника!

По неимпулсния телефон успях. Не беше много щастлива операторката, че са 5 отделни резервации.

 

Да очаквам ли някакви препъникамъни при чекирането?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
3 hours ago, randi said:

Очакват около 20 тина машини да са на земя поради драмите с двигателите.

Сега е моментът О'Лиъри да проведе светкавично контранастъпление на Изток.

 

 

 

 

  • Харесвам 4
  • Смея се 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.