Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

На 25.09.2023 г. в 1:03, neuromancer каза:

нищо не разбрах, ама ако анулираш, губиш билета и сумата за флекса и почваш отначало

променяш, не анулираш

Припомних си схемата! Благодаря! 😊

Малко се забавих с отговоря!

Видях и отговора на @feel_the_rush!

 

На 25.09.2023 г. в 13:48, feel_the_rush каза:

Схемата е следната:

1.. Намираш си денстинация с евтин флекс - това лято имаше София-Бари по 8 евро. Взимаш възможно най-евтината цена, за предпочитане 19.99лв или там каквато валута е еквивалентна на това.

2.  Намираш си евтин багаж, какъвто търсиш и сменяш с флекса безплатно за тази дестинация. По възможност, цената на билета да остане 19.99лв или малко над това, защото ще доплащаш. Съобрази се с крайната цена, която искаш да платиш за желаната дестинация.

3. Сменяш билета, вече с добания багаж с флекса (пак безплатно) за твоята дестинация и твоите дати. Ако няма евтина цена за твоите дати, вземи нещо наоколо или провери разписанието за предните месеци, кои полети може да паднат или да се променят. При евентуална промяна от Уиз, ще се преместиш на желаните, но по-скъпи дати без проблем.

 

Това е. Флексът не се анулира или прехава. Имаш право на колкото искаш безплатни промени, но всяка промяна в цената се доплаща. Обратната схема - ако има спадане в цената, си остава за твоя сметка - Уиз не връща разликата, така че внимавай много за какви дати и какви цени разменяш. Целта е да стоиш в миниланите стойности на билетите. Понякога се получана и разлика при превалутирането. Успех!

Благодаря за подсещането на схемата! 😊 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

При смяна с флекс, доплащането се гледа сумарно за двата полета или полет по полет?

Т.е. примерно отиване 40 лева и връщане 60 лева, ако се смени за нещо, което е отиване 100 лева и връщане 40 лева, колко ще се доплати - 40 лева или 60 лева?

Връзка към коментар
10 minutes ago, Victoria said:

При смяна с флекс, доплащането се гледа сумарно за двата полета или полет по полет?

Т.е. примерно отиване 40 лева и връщане 60 лева, ако се смени за нещо, което е отиване 100 лева и връщане 40 лева, колко ще се доплати - 40 лева или 60 лева?

Полет по полет.В случая ще доплатиш 60 лв.

При повторна смяна вече полетите ще изглеждат така :

1ви полет 100 лв.

2ри полет 40 лв. ( губиш 20 лв от оригиналната резервация)

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Здравейте! Както някои от вас знаят, имаме полети с Уиз до Абу Даби за май месец (с цел при промяна на часовете да ги сменим с дати за Великденската ваканция), но към момента те са отменени и няма други полети след март месец. Имаме Уиз Флекс към резервацията за всеки случай.

Моят въпрос е: Ако наистина не се възобнови линията София-Дубай/Абу Даби, като се обадя по телефона, ще ни сменят ли началната точка например от Букурещ, за да летим (понеже имаме билети на Cebu до Филипините, които също са с опция за връщане на пари, защото има голяма промяна в часовете, но това е друга тема 😁) до Дубай и да си продължим плануваното пътуване? Също така, предвид че и датите не са тези, които ни трябват, ще ни сменят ли както началната точка, така и самите дати (от май за Великденската ваканция) или вече станаха много изисквания от наша страна? 😅

Благодаря предварително! ✈️

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 36 минути , r_nikolov1 каза:

Здравейте! Както някои от вас знаят, имаме полети с Уиз до Абу Даби за май месец (с цел при промяна на часовете да ги сменим с дати за Великденската ваканция), но към момента те са отменени и няма други полети след март месец. Имаме Уиз Флекс към резервацията за всеки случай.

Моят въпрос е: Ако наистина не се възобнови линията София-Дубай/Абу Даби, като се обадя по телефона, ще ни сменят ли началната точка например от Букурещ, за да летим (понеже имаме билети на Cebu до Филипините, които също са с опция за връщане на пари, защото има голяма промяна в часовете, но това е друга тема 😁) до Дубай и да си продължим плануваното пътуване? Също така, предвид че и датите не са тези, които ни трябват, ще ни сменят ли както началната точка, така и самите дати (от май за Великденската ваканция) или вече станаха много изисквания от наша страна? 😅

Благодаря предварително! ✈️

Не съм имал досега Флекс,но мисля,че може да се избере която и да е дата и дестинация,но се доплаща,ако е по-скъп билета.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, r_nikolov1 каза:

Здравейте! Както някои от вас знаят, имаме полети с Уиз до Абу Даби за май месец (с цел при промяна на часовете да ги сменим с дати за Великденската ваканция), но към момента те са отменени и няма други полети след март месец. Имаме Уиз Флекс към резервацията за всеки случай.

Моят въпрос е: Ако наистина не се възобнови линията София-Дубай/Абу Даби, като се обадя по телефона, ще ни сменят ли началната точка например от Букурещ, за да летим (понеже имаме билети на Cebu до Филипините, които също са с опция за връщане на пари, защото има голяма промяна в часовете, но това е друга тема 😁) до Дубай и да си продължим плануваното пътуване? Също така, предвид че и датите не са тези, които ни трябват, ще ни сменят ли както началната точка, така и самите дати (от май за Великденската ваканция) или вече станаха много изисквания от наша страна? 😅

Благодаря предварително! ✈️

Според мен е още рано да мислиш за полети през май,затова изчакай поне до началото на годината-възможно е да възобновят линията до Абу Даби,или дори до Дубай...Като останат примерно 3 месеца до датата на полета-тогава сменяй с Букурещ,а ако се появи линията от София след това-активираш флекса,за да бъде София начална точка!Поне аз бих действал по този начин!Успех!

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 1 час, r_nikolov1 каза:

ще ни сменят ли както началната точка, така и самите дати (от май за Великденската ваканция)

Датите ги сменят безплатно,но май беше до 30 дни назад и 15 напред от оригиналния полет.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, r_nikolov1 каза:

Здравейте! Както някои от вас знаят, имаме полети с Уиз до Абу Даби за май месец (с цел при промяна на часовете да ги сменим с дати за Великденската ваканция), но към момента те са отменени и няма други полети след март месец. Имаме Уиз Флекс към резервацията за всеки случай.

Моят въпрос е: Ако наистина не се възобнови линията София-Дубай/Абу Даби, като се обадя по телефона, ще ни сменят ли началната точка например от Букурещ, за да летим (понеже имаме билети на Cebu до Филипините, които също са с опция за връщане на пари, защото има голяма промяна в часовете, но това е друга тема 😁) до Дубай и да си продължим плануваното пътуване? Също така, предвид че и датите не са тези, които ни трябват, ще ни сменят ли както началната точка, така и самите дати (от май за Великденската ваканция) или вече станаха много изисквания от наша страна? 😅

Благодаря предварително! ✈️

Aз бих рефънднал всичко и взел с турците от София до Себу, ако още има останали полети за по 500 евро....

 

Иначе ако държиш на уизз, ако не ти излиза на теб опция за ребук с букурещ и на агентите няма да им излиза и може да пробваш през кол центъра евентуално, но ако не стане от първия път пробвай 2-3 пъти още, ако някой се навие на изключение, защото това е което ти трябва. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 1 час, Jorro каза:

Aз бих рефънднал всичко и взел с турците от София до Себу, ако още има останали полети за по 500 евро....

 

Да, предложих това за турците, но едната приятелка много иска да посети Дубай и трябва да се съобразим с това желание.

 

преди 2 часа, dimitrov6 каза:

Датите ги сменят безплатно,но май беше до 30 дни назад и 15 напред от оригиналния полет.

Въпросът е освен датите, могат ли и началната точка да сменят? Защото, ако не пуснат линията от София (което не ми се вярва, но към момента е така) - ние няма как да стигнем с тях до Дубай/Абу Даби.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Могат да сменят началната точка , стига да искат.Не може да не си.прочел одисеята на Пътувко от преди броени дни.

Тук никой не може нищо да ти гарантира със сигурност,  защото е извън правилата на Wizz и изцяло въпрос на добра воля от страна на агента на който ще попаднеш.

А дребни капризи не би трябвало да провалят пътуването на всички , това относно приятелката 😉

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 7 часа, r_nikolov1 каза:

Да, предложих това за турците, но едната приятелка много иска да посети Дубай и трябва да се съобразим с това желание.

 

Въпросът е освен датите, могат ли и началната точка да сменят? Защото, ако не пуснат линията от София (което не ми се вярва, но към момента е така) - ние няма как да стигнем с тях до Дубай/Абу Даби.

Не знам колко й се иска да го посети и дали си струва разликата в комфорта и сигурността на пътуването изобщо, но вие си знаете. Виж си опциите за вариант Б като отделно пътуване до Дубай, когато има евтини полети на уизз преди април за да е хепи 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
На 29.09.2023 г. в 11:46, bad kid каза:

в който разбрах че имат полет от Букурещ, ама на .

От Букурещ има полети до много летища в Западна Европа и до Италия в частност.  Румънската диаспора в Сардиния е в десетки пъти по-голяма от българската.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Хм, ама линията е сезонна като гледам, сега спират от ноември и после  чак средата на юни, според мен за туризъм се ползва.

Ако е за работещи там е логично да има полети около НГ и Великден.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , bad kid каза:

според мен за туризъм се ползва

И за туризъм, разбира се.  Но винаги за страните от югоизточна Европа  първо се гледа  каква е диаспората, за да се рискува и пусне сезонна линия.

Връзка към коментар

Питането ми е след дъжд-качулка, ама за другия път да знам... 🙂 При плащане Уиз дава избор на валута, в която да се плати. Има ли схема, по която да избирам "правилна" валута за по-малко трънски курсове? Особено при врътките с флекса.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Victoria каза:

Питането ми е след дъжд-качулка, ама за другия път да знам... 🙂 При плащане Уиз дава избор на валута, в която да се плати. Има ли схема, по която да избирам "правилна" валута за по-малко трънски курсове? Особено при врътките с флекса.

Аз съм запомнила едно правило при плащане он-лайн - винаги плащам в оригиналната валута, защото сайтовете винаги по трънските курсове ги докарват в левове.

Ако греша, моля да ме поправите.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 32 минути , ESK каза:

Аз съм запомнила едно правило при плащане он-лайн - винаги плащам в оригиналната валута, защото сайтовете винаги по трънските курсове ги докарват в левове.

Ако греша, моля да ме поправите.

Май замисълът на @Victoria е по-дълбок от това да пита каква валута избираме при обичайната покупка на билет. 
Като минавам билетите през флекс, гледам да е във валутата, която обичайно ползвам. Акаунтът ми е левов, но най-често изначалните ми покупки са в евро, след това в бг лев и накрая в румънски леи.

Тръните са и за тях, ако се наложи те да ти връщат пари под формата на кредити. Но май са по-малко бодливи. Например, когато плащат, 900€ имат левова равностойност 1820 лв. /нещо такова/.

Не се ядосвайте, това са само едни точки, които нямат друго предназначение🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 9 часа, ESK каза:

Аз съм запомнила едно правило при плащане он-лайн - винаги плащам в оригиналната валута, защото сайтовете винаги по трънските курсове ги докарват в левове.

Ако греша, моля да ме поправите.

Точно така, но се чудя при Уиз коя е оригиналната валута.

Както @ДиянаВ се досети, конкретният ми случай бешв с флекс.

Първо купувам полети в евро (евро ли оставям), после променям към полет от бг, където обаче то самото ми дава парите в евро (лева ли избирам или оставям евро).

Стори ми се разумно да оставя плащането в евро и на двете места, но и не бях сигурна дали съм права.

Връзка към коментар
преди 7 минути , Victoria каза:

Точно така, но се чудя при Уиз коя е оригиналната валута.

Както @ДиянаВ се досети, конкретният ми случай бешв с флекс.

Първо купувам полети в евро (евро ли оставям), после променям към полет от бг, където обаче то самото ми дава парите в евро (лева ли избирам или оставям евро).

Стори ми се разумно да оставя плащането в евро и на двете места, но и не бях сигурна дали съм права.

Аз правя като теб. Ако билетът с флекс ми е в евро, дори и при начална точка от България, го оставям в евро. Нищо не сменям. Уиз си имат, как да ги нарека, еквиваленти:

9.99€=19.99 лв.=49.00леи=8.99£

Това е важно и за да запазиш точната цена на билета и тарифата при евентуална смяна.
Според мен не си сгрешила, като си оставила плащането в евро.

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Правилно ли разбирам, че за скъп полет след няколко дни (вероятно почти пълен), просто не можеш да си купиш basic тарифа с раница? Пробвах с 1-2 полета за същата дата с по-ниски цени и естествено можеше да се купи бейсик

IMG_3141.jpeg

Връзка към коментар

Правилно разбираш.При почти пълен полет често свалят от продажба базовата тарифа.Целта им е ясна.

 

Лечението е с флекс , може да смениш друг полет с този по базова тарифа, независимо че не може да я купиш на изцяло нова резервация.

Ако нямаш под ръка в резерв , намери си евтин полет с евтин флекс и после го смени за този.

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искам да купя билети за познати - 3 бр. с моя дискаунт, и съответно точки. Аз нямам намерение да летя, но без мен не мога да им купя билетите. Става ли да взема само за мен флекс, и след това да си го преместя за далечното бъдеще, а те да си летят?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.