Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

12 minutes ago, The rider said:

Искам да купя билети за познати - 3 бр. с моя дискаунт, и съответно точки. Аз нямам намерение да летя, но без мен не мога да им купя билетите. Става ли да взема само за мен флекс, и след това да си го преместя за далечното бъдеще, а те да си летят?

Става ,но дискаунта за останалите отпада, ако ти вече не си сред пътниците.Пише го в условията за промяна.

Това се прави за да купиш полети от твоя акаунт за другиго с точки (кредити).

Нормално не може да купуваш полети с точки , ако не присъстваш в резервацията.Дискаунт обаче не може да ползват.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , The rider каза:

Искам да купя билети за познати - 3 бр. с моя дискаунт, и съответно точки. Аз нямам намерение да летя, но без мен не мога да им купя билетите. Става ли да взема само за мен флекс, и след това да си го преместя за далечното бъдеще, а те да си летят?

В този случай ще трябва да се доплати разликата в цената на трите билета - разликата между редовната цена и цената с discount club-а. Може да се окаже по-изгодно изобщо да не се мести билетът на титуляра.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 Здравейте,

Имам следния въпрос относно закъсняване на полет на Wizz. Преди малко получих съобщение, че тази вечерния полет Варна - Ларнака ще има цели 6 часа по късно излитане от Варна.Вместо 20.25 часа по разписание ще лети в 02.40 дефакто на утрешния ден.Закупил съм билетите през моя акаунт на двама приятели.Как да се процедира за искане на обезщетение на пътниците? Между другото те имат и платена нощувка за тази вечер.Мога ли аз да им съдействам по някакъв начин, защото те най-вероятно няма да имат възможност да го направят?Ако може някой изпадал в такава ситуация да сподели какви са стъпките по търсене на обезщетението и какво може да се очаква като суми?

 

Връзка към коментар

Е изчакайте поне да мине полета.

250€ на човек е обезщетението за такава дистанция. Ще подадете иск през формата в сайта на Wizz.

Платения хотел няма да бъде възстановен , но все пак много рано на сутринта нали ще се настанят , така че ще си ползват резервацията.

Връзка към коментар
преди 11 минути , valpet каза:

 Здравейте,

Имам следния въпрос относно закъсняване на полет на Wizz. Преди малко получих съобщение, че тази вечерния полет Варна - Ларнака ще има цели 6 часа по късно излитане от Варна.Вместо 20.25 часа по разписание ще лети в 02.40 дефакто на утрешния ден.Закупил съм билетите през моя акаунт на двама приятели.Как да се процедира за искане на обезщетение на пътниците? Между другото те имат и платена нощувка за тази вечер.Мога ли аз да им съдействам по някакъв начин, защото те най-вероятно няма да имат възможност да го направят?Ако може някой изпадал в такава ситуация да сподели какви са стъпките по търсене на обезщетението и какво може да се очаква като суми?

 

Прави се пълномощно от пътника с право на обезщетение към този, който подава искането. Следват се стъпките и графите във формата. Там има варианти:

- подавам за себе си

- подавам за себе си и други лица

- подавам от името на други лица

Нещо такова беше по смисъл.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 25 минути , valpet каза:

 Здравейте,

Имам следния въпрос относно закъсняване на полет на Wizz. Преди малко получих съобщение, че тази вечерния полет Варна - Ларнака ще има цели 6 часа по късно излитане от Варна.Вместо 20.25 часа по разписание ще лети в 02.40 дефакто на утрешния ден.Закупил съм билетите през моя акаунт на двама приятели.Как да се процедира за искане на обезщетение на пътниците? Между другото те имат и платена нощувка за тази вечер.Мога ли аз да им съдействам по някакъв начин, защото те най-вероятно няма да имат възможност да го направят?Ако може някой изпадал в такава ситуация да сподели какви са стъпките по търсене на обезщетението и какво може да се очаква като суми?

 

 

Все пак да мине полета 🙂 И кажи на приятелите да си документират пристигането, т.е. да си снимат таблото при кацането в Ларнака. Може да си направите и скрийншотове от flightradar, доколкото виждам самолета който ще лети до Ларнака си е напълно здрав и си лети по разписание 🙂 Тези неща могат да помогнат, ако Wizz се запънат с обезщетенията, извиняват се с техн. причини, метеоусловия и т.н.

 

HA-LZL - Airbus A321-271NX - Wizz Air - Flightradar24

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, The rider каза:

Искам да купя билети за познати - 3 бр. с моя дискаунт, и съответно точки. Аз нямам намерение да летя, но без мен не мога да им купя билетите. Става ли да взема само за мен флекс, и след това да си го преместя за далечното бъдеще, а те да си летят?

На българина му дай да хитрува и да заобикаля правилата. Всепризнати сме в това отношение, нямаме равни. Идеята на WDC е да го ползва този, който го е платил. Само той или в комбинация с други. Не “само други”. То ако можеше така, каква им е файдата на Уизеър да може всеки да купува намалени билети за другите и авикомпанията какво ще спечели от това? То ако ставаше така, всички мои приятели щяха да купуват с моя дискаунт. И да “делкаме” дискаунта. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Е дай направо да закрием форума. "Хитруването" е сърцето и душата на общността тук.Вярно че понякога  се стига до извращения , ама кой както обича.

  • Харесвам 8
  • Браво 4
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Може би унгарците, поляците, румънците … и те не лъжат в “хитруването”, ама като не им знаем езика, как да им хванем спатиите😄

Появи се тук един румънец, но нищо не казва, само консумира. 

Редактирано от ДиянаВ
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 5 часа, logist13 каза:

 

Все пак да мине полета 🙂 И кажи на приятелите да си документират пристигането, т.е. да си снимат таблото при кацането в Ларнака. Може да си направите и скрийншотове от flightradar, доколкото виждам самолета който ще лети до Ларнака си е напълно здрав и си лети по разписание 🙂 Тези неща могат да помогнат, ако Wizz се запънат с обезщетенията, извиняват се с техн. причини, метеоусловия и т.н.

 

HA-LZL - Airbus A321-271NX - Wizz Air - Flightradar24

 

Той си лети по разписание, но по всичко изглежда, че друга машина е трябвало да изпълни този полет. Виждам, че първо ще бъде изпълнено връщането - Ларнака - Варна, което ще е с по-малко закъснение, и след това Варна - Ларнака. По графика се вижда, че машината явно е базирана в Кипър. Последният ѝ полет е Копенхаген - Ларнака и ако следваме разписанието, трябва да се озове във Варна за Варна - Ларнака - Варна. И понеже телепортацията още не е реализирана, първо връщането, после отиването.

Връзка към коментар

@feel_the_rush мисля че ти имаше преди време въпрос за броене на срока от 30 дни напред при месец от 31 дни. Уиз не по-малко хитруват от клиентите им.

Имам резервация за 20-ти. Те служебно я местят на 19-ти и ми дават възможност за избор на нова дата до 18-ти в следващия месец. Т.е. броят 30-те дни от новата променена дата. Мисълта ми е, че при гранични дати има риск дали ще се класираш за желания период🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Снощи имаше закъснение на полета от Тел Авив с два часа или малко повече. Тъй като не съм наясно как и защо закъсня, нито къде да проверя, ще съм благодарна на тези, които знаят, да пишат. 

 

Длъжна съм и да ги похваля. Чекирания ми куфар беше с 3кг повече. Знаех и бях готова да платя свръхбагаж, но момичето на чекинга въобще не реагира, нито каза нещо. Беше много мила. Сигурно ме съжали, заради двете подскачащи и изморени деца. Отделно на изхода изобщо не погледнаха на никого багажа и не мериха нищо, а си имаше хора със значителен багаж.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 8 минути , jorocontrola каза:

https://www.romania-insider.com/wizz-air-bucharest-largest-base-romania-2023

Пусти мамалигари - 19 самолета базирани в Букурещ.

В София само 7 ... 😞

Може и да са много самолетите, но напоследък цените от Букурещ са доста по-високи от тези от София по еднакви дестинации.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 15 минути , jorocontrola каза:

https://www.romania-insider.com/wizz-air-bucharest-largest-base-romania-2023

Пусти мамалигари - 19 самолета базирани в Букурещ.

В София само 7 ... 😞

За това не коментираш нищо😄:

About a month ago, Wizz Air said it would close its base in Suceava, northeastern Romania, as of October 28, 2023.

Ех, колко полети имах от Бергамо за Сучава…Бях му свикнала на маршрута😜

 

Освен това не се ядосвай. Статиите, започващи с “Wizz Air announces”, никога не са това, което са😄

преди 45 минути , tara каза:

Снощи имаше закъснение на полета от Тел Авив с два часа или малко повече. Тъй като не съм наясно как и защо закъсня, нито къде да проверя, ще съм благодарна на тези, които знаят, да пишат. 

 

Длъжна съм и да ги похваля. Чекирания ми куфар беше с 3кг повече. Знаех и бях готова да платя свръхбагаж, но момичето на чекинга въобще не реагира, нито каза нещо. Беше много мила. Сигурно ме съжали, заради двете подскачащи и изморени деца. Отделно на изхода изобщо не погледнаха на никого багажа и не мериха нищо, а си имаше хора със значителен багаж.

Ако те интересува причината заради евентуално обезщетение, такова се дължи само при закъснение над 3 часа.

  • Харесвам 3
  • Браво 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар
На 3.10.2023 г. в 20:18, valpet каза:

 Здравейте,

Имам следния въпрос относно закъсняване на полет на Wizz. Преди малко получих съобщение, че тази вечерния полет Варна - Ларнака ще има цели 6 часа по късно излитане от Варна.Вместо 20.25 часа по разписание ще лети в 02.40 дефакто на утрешния ден.Закупил съм билетите през моя акаунт на двама приятели.Как да се процедира за искане на обезщетение на пътниците? Между другото те имат и платена нощувка за тази вечер.Мога ли аз да им съдействам по някакъв начин, защото те най-вероятно няма да имат възможност да го направят?Ако може някой изпадал в такава ситуация да сподели какви са стъпките по търсене на обезщетението и какво може да се очаква като суми?

 

Обезщетение се иска лично от всеки пътник (или от негов пълномощник - адвокатска фирма, занимаваща се с тези обезщетения). Няма значение кой го е купил, важно е само човек да си пази бордната карта и доказателствата за закъснението. Имайте предвид, че без да знам в случая каква точно е причината да обявят предварително такова закъснение, ама напоследък са си измислили страшни хитрости, за да не плащат. Примерно имаме повреда на самолета (което подлежи на обезщетение), обаче обявяваме bird strike (нищо че няма никаква следа никъде по самолета) и това се записва в протоколите. Сега се дрънчим на трето ниво вече за един случай между Линате и Бари преди няколко месеца, и не щат, и не щат да си признаят, че никакъв удар от птица не е имало (лично огледах самолета там, където се пуйчеха и тия от екипа по проверката).

Връзка към коментар

@ДиянаВ, не, не се интересувам от обезщетение, зная, че е за над 3ч. Тук съм виждала коментари, че се проследява закъснението, от къде идва самолета и т.н. Просто от интерес.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, tara каза:

@ДиянаВ, не, не се интересувам от обезщетение, зная, че е за над 3ч. Тук съм виждала коментари, че се проследява закъснението, от къде идва самолета и т.н. Просто от интерес.

Обикновено се следят във Flightradar24.com. Там може да се проследи коя е машината, определена за полета, и къде се намира в момента, дали има натрупано закъснение от предишни полети.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 10 часа, ДиянаВ каза:

Ех, колко полети имах от Бергамо за Сучава…Бях му свикнала на маршрута😜

 

Заради такива като теб и други знайни и незнайни кредитни милионери затварят базичката. 

Дори не се замислихте за сичкуту гастърбайтер от сивируизтука 😞

  • Смея се 13
Връзка към коментар
преди 7 часа, jorocontrola каза:

Заради такива като теб и други знайни и незнайни кредитни милионери затварят базичката. 

 

Да се готвят Осло Торп, Гданск и други бази 🤓

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Здравейте! Другата седмица летя на отиване с уиз, на връщане с Райън Еър, с ръчен багаж. Чантата ми е малко по-голяма, но мека, събира се в клетката, като се натисне. 

Някъде бях чела за компания, която не признава такъв багаж за ръчен. Имате ли наблюдения дали уиз и Райън са такива?

Благодаря предварително!

Връзка към коментар
преди 6 минути , dorita каза:

Здравейте! Другата седмица летя на отиване с уиз, на връщане с Райън Еър, с ръчен багаж. Чантата ми е малко по-голяма, но мека, събира се в клетката, като се натисне. 

Някъде бях чела за компания, която не признава такъв багаж за ръчен. Имате ли наблюдения дали уиз и Райън са такива?

Благодаря предварително!

Няма защо да се притеснявате.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • radi777
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.