Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Опитвам се да купя билети-подарък през чужд акаунт, заедно с членство. На последна стъпка когато не избирам места, ми слага 80 лв такса: 

image.png.e23d4388171627c65c3fba1370599024.png

 

Пробвах през Chrome и Opera. Как мога да се отърва от тази тъпотия? 

Връзка към коментар
преди 2 минути , Lindt каза:

Опитвам се да купя билети-подарък през чужд акаунт, заедно с членство. На последна стъпка когато не избирам места, ми слага 80 лв такса: 

image.png.e23d4388171627c65c3fba1370599024.png

 

Пробвах през Chrome и Opera. Как мога да се отърва от тази тъпотия? 

Тук някои потърпевши от същото коментираха, че не можеш да се отървеш. Трябвало след това да се звъни или пусне оплакване, че не си бот и да ти върнат парите. 
През приложението пак ли я начислява?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз досега съветвам да се пробва начисто, нов акаунт, с нов IP адрес, на изчистени кукита, приложение вместо браузър или обратното, но някои казват че не работи. Тогава - като по-горе, плащаш и се надяваш да ти върнат таксата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , ДиянаВ каза:

Тук някои потърпевши от същото коментираха, че не можеш да се отървеш. Трябвало след това да се звъни или пусне оплакване, че не си бот и да ти върнат парите. 
През приложението пак ли я начислява?

Да, и през приложението. Ама че нелепица, човек 1 подарък не може да направи без да му скъсат нервите.... 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
В момента, ДиянаВ каза:

Също срещнах мнение от imary да се влезе в акаунта от ново мобилно устройство, през което никога не е влизано. 

Е, в 10 часа откъде да намеря такова устройство 😄 

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 3 минути , Lindt каза:

Е, в 10 часа откъде да намеря такова устройство 😄 

Пиши на Георги Матеев, който може да е някъде по света в друга часова зона, да направи някоя хватка и да стане покупката😄

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 13 минути , Lindt каза:

Опитвам се да купя билети-подарък през чужд акаунт, заедно с членство. На последна стъпка когато не избирам места, ми слага 80 лв такса: 

image.png.e23d4388171627c65c3fba1370599024.png

 

Пробвах през Chrome и Opera. Как мога да се отърва от тази тъпотия? 

Зарежете всичко... за няколко часа. След това пробвайте пак, примерно утре сутрин. Обаче, купувате направо онова, което сте намерили / избрали, без да цъкате други опции.

 

Освен това - направете го през приложението. Там по-рядко дава този проблем. Освен това, някои неща там често струват по-малко. Пример - на мен скоро ми даде места с разлика от над 10 евро на място (реално - на цени на синьо-жълтата конкуренция) между апликацията и сайта.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 минути , ДиянаВ каза:

Пиши на Георги Матеев, който може да е някъде по света в друга часова зона, да направи някоя хватка и да стане покупката😄

Той @Георги Матеев вероятно пиe ферментирало конско мляко и не му е изобщо до wizz и тяхната заблуда, че ботовете са по-щедри от хората 😄

  • Харесвам 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар

Върнах десетина страници назад докъм началото на септември. Каквито са и спомените ми - две подобни оплаквания има, но не е писано за решение на проблема. 
Ако @Jorro и @vinidj имат полезни ходове в ситуацията, могат да ти помогнат.

На 29.09.2023 г. в 0:20, Jorro каза:

и това, и отделно е от домашните потреби с добавени приорити и 20кг багаж купени на символични цени сравнени със сегашните, а и се ядосах, че заради тъп бъг не мога да си ползвам билета. 

 

Между другото сега как се преодолява бъга със начисляването на service surcharge? Пробвах през 3 браузера на 2 компютъра и 2 мобилни телефона като навсякъде ми го начисляваше с разликата, че някъде ми начисляваше само 20 евро за 2-ма а на други места направо 40...

Забелязах и че при покупка на билет с банков превод искат превода до 24ч. Преди не беше ли до 5 дни или до толкова се пазеше резервацята ?

 

На 29.09.2023 г. в 12:08, Jorro каза:

Обадих се на уизз за този проблем. Понеже съм бил правил много резервации системата ме разпознавала като ОТА или турагент и затова ми начислява тази такса. Нямало как да се махне, трябвало всеки път да си я плащам и после да им пускам клейм през сайта да ми я махат..... ще падна просто....

 

На 4.09.2023 г. в 14:44, vinidj каза:

Абсолютно винаги от Меминген до Варна си изписваше чекиране на летището това лято, обаче веднъж на едни познати им взели за 5 човека - 180Евро за чекирането, викам нещо не са доразбрали ли какво, гледах таксите и списъка 13Евро е за чекиране на летището, подадоха жалба и от УизЕър отговориха, ами прати снимка, че пише безплатно чекиране, от тогава няма проблем, снимаш и на летището ако поискат пари показва се снимката и дават безплатно бордната карта. Трябва да се внимава, че взеха да лъжат и нагласяват хората, хем пише безплатно, хем искат на място пари за чекиране и то по много.  

 

Освен това вчера си купих билет от приложението с 5G нета и ми начисли 40BGN system syrcharge fee, звънях на номера отговоря беше - приложението е минало от някаква автоматизирана система някъде и затова е тази такса ?!?! Пуснах оплакване, миналата година отказаха при подобен случай.

 

Както и забелязах правят друг лош номер от Уиз, през 5 мин си сменят цената на допълнителния багаж, по едно време го гледах 50лв, после с всяко проверяване вдигаха с по 20лв и в момента е 164лв...

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Преди малко по БНТ1 (23.00 ч) казаха, че Уизеър отменя всички полети от и до Тел Авив утре, неделя. 

 

Ето линк https://bntnews.bg/news/aviokompaniyata-wizz-air-otmenya-poletite-ot-i-do-tel-aviv-1250832news.html

 

 

Screenshot 2023-10-07 at 23.55.27.png

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Питане относно колко са гъвкави във връзка с багажа: Ако имам три билета с безплатен ръчен багаж (40х30х20) възможно ли е вместо мъкнене на 3 раници да се ползва един багаж на колелца (55х40х23) + чанта за лаптоп. Т.е. два ръчни багажа = един багаж на колелца. 
Моето виждане е, че не би трябвало да има казус, но все пак да попитам за други мнения.

Благодаря.

Връзка към коментар
преди 1 минута , Bilqz каза:

Питане относно колко са гъвкави във връзка с багажа: Ако имам три билета с безплатен ръчен багаж (40х30х20) възможно ли е вместо мъкнене на 3 раници да се ползва един багаж на колелца (55х40х23) + чанта за лаптоп. Т.е. два ръчни багажа = един багаж на колелца. 
Моето виждане е, че не би трябвало да има казус, но все пак да попитам за други мнения.

Благодаря.

Не може.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 3 часа, Bilqz каза:

Питане относно колко са гъвкави във връзка с багажа: Ако имам три билета с безплатен ръчен багаж (40х30х20) възможно ли е вместо мъкнене на 3 раници да се ползва един багаж на колелца (55х40х23) + чанта за лаптоп. Т.е. два ръчни багажа = един багаж на колелца. 
Моето виждане е, че не би трябвало да има казус, но все пак да попитам за други мнения.

Благодаря.

Не може, понеже големият ръчен багаж (на колелца) се плаща с приорити, а малкият ръчен (раниците) - не.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не може да се комбинират, трябва да можеш да им покажеш три малки багажа, а не един голям. После като не те гледат може пак да ги събереш, но трябва поне като ти поискат да можеш да ги покажеш отделно.

ПП Тоест големия багаж трябва да е мек и да се сгъва, за да влезе в клетката за малкия.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Някой успял ли е да смени билетите си за отменените полети до Саудитска Арабия за друга дестинация? Моите са с флекс, но в сайта няма как да се сменят за друга дестинация.

Връзка към коментар
На 29.09.2023 г. в 0:03, Jorro каза:

За тези от вас, които имат отменени полети с флекс, за които не могат да направят ребукинг ( например Риад, където няма алтернативно летище и не попадате в диапазона -14 дни +30 дни) за да може да си активирате флекса и да я смените с него е необходимо да звъннете на телефона им и да поискате да "приемат" промяната от ваше име ( става след като агента поиска одобрение от супервайзер) и след това макар да не виждате визуална промяна в съобщението или друго можете да влезете в меню change flight (аз го направих през апа) и тогава системата няма да ви спре, а ще ви позволи да продължите. В противен случай на тази стъпка ви дава грешка и не може да продължите. Заредете се с търпение и обяснявайте бавно и спокойно, че искате да си активирате флекса, защото нямате право на друга промяна и те трябва просто да "приемат" промяната един вид да ви махнат забраната за промяна. 

Това успях да го направя "само" с 3 обаждания, като първото на линията на английски агента с цялата си наглост ми каза, че няма да мога да си ползвам флекса за тази резервация, защото вече съм го бил ползвал твърде много пъти ( резервацята ми се оказа от 2021 от "онези", просто все не и върви 😄) и ми предложи да я отмени вместо мен...на което любезно благодарих и казах, че не за това съм се обадил и че като не може да ми помогнеда не пипа резервацията ми. На линията на български успях от втория път попадайки при един и същи агент. 

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 17 минути , mary_shery каза:

Някой успял ли е да смени билетите си за отменените полети до Саудитска Арабия за друга дестинация? Моите са с флекс, но в сайта няма как да се сменят за друга дестинация.

 

В момента, The Doctor каза:

Виж по-горното мнение.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 10 минути , dimitrov6 каза:

Имам два профила в Wizz и искам да закрия единия,но не виждам как.

Може през мобилното приложение, но, ако имаш бъдещи полети, трябва да минат и тогава ще можеш да го изтриеш. Иначе влизаш в профила си през приложението, цъкаш горе вдясно 'редактирай' (при мен е на английски и пише 'edit'). След това скролваш най-отдолу и трябва да видиш опция за изтриване на профил.

 

Ето и 2 снимки от нета:

 

Wizz-Air-edit-profile-option-300x182.jpg.047abcd677e1f4d5faade5eb097010eb.jpg

 

 

Delete-Wizz-Air-account-551x1024.jpg.61e9efd87834a82dbc0c3b773187bd07.jpg

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 11 минути , dimitrov6 каза:

Имам два профила в Wizz и искам да закрия единия,но не виждам как.

Amelia казва това:

IMG_2102.png.0506d2eb3c9e4c3b3adc66f8abb2d122.png

 

Ако приложението не ти е на IOS, през андроид не знам дали ще стане. Иначе трябва да пуснеш искане.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , dimitrov6 каза:

Имам два профила в Wizz и искам да закрия единия,но не виждам как.

Влез в профила и го премахни

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 23 минути , neuromancer каза:

горе в поста на yordanov има скриншот

ако не си с айфон може и да няма бутон

С Андроид съм,няма бутон.Не видях горните постове,извинете.Значи се пише на Уиз.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Nik
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.