Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Преди 1 час, Loverboy каза:

Някой открива ли евтини багажи и флекс? 
 

багаж открих с Тирана - Торино за около 20 евро, но знам, че може и още 😀 

 

За флекс под 7 евро не откривам… 

Само за багаж мога да помогна.

Анталия - Букурещ  20 кг- 13 Е, 26кг-20 Е,,32кг.-  27Е. Вчера купувах билети и ми направи впечатление багажа. Не знам дали е най-евтиното възможно.Флексът и приоритито бяха скъпи.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Loverboy каза:

Някой открива ли евтини багажи и флекс? 
 

багаж открих с Тирана - Торино за около 20 евро, но знам, че може и още 😀 

 

За флекс под 7 евро не откривам… 

Флекс 5,85 евро Анкона- Тирана. Гледах в средата на ноември няколко дати.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Търся съвет.

Имам полет София-Лондон с променено разписание с 2.40 минути. Полетът е от едновремешните, с административна такса 0,80Е и може би за това Уиз ми дават възможност за пълен refund (без spoilage fees). Имам и багаж 21Е за 20 кг.

Полетът се лети по някое време през пролетта, но нямам точи дати и вероятно ще се наложи да му добавя priority. В момента не мога да намеря подходяща тарифа по дестинацията, а не ми се иска да минава през друга валута и да доплащам за курсови разлики.

Предвид това, че с флекс вече не мога да доплащам за промяна с уиз кредити, по-добре да приема отмяната и да търся по-евтин полет, нали?

 

Връзка към коментар
преди 7 минути , bluba каза:

Предвид това, че с флекс вече не мога да доплащам за промяна с уиз кредити

Защо да не може? За последно променях преди около месец и си можеше.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 14 минути , bluba каза:

Търся съвет.

Имам полет София-Лондон с променено разписание с 2.40 минути. Полетът е от едновремешните, с административна такса 0,80Е и може би за това Уиз ми дават възможност за пълен refund (без spoilage fees). Имам и багаж 21Е за 20 кг.

Полетът се лети по някое време през пролетта, но нямам точи дати и вероятно ще се наложи да му добавя priority. В момента не мога да намеря подходяща тарифа по дестинацията, а не ми се иска да минава през друга валута и да доплащам за курсови разлики.

Предвид това, че с флекс вече не мога да доплащам за промяна с уиз кредити, по-добре да приема отмяната и да търся по-евтин полет, нали?

 

В грешна посока за разсъжденията ти.

Административната такса не оказва влияние на новата цена на полета. При промяна се гледа базовата тарифа, т.е. цената без адм. такса.

Може да се доплаща с уиз кредити, включително когато билетът е с флекс.

На каква цена е бил промененият ти билет?

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Странно, последния път ми поиска карта да доплатя 0,35Е, а в профила имах 0,85. Може да е било някакъв бъг.

Зная, че трябва да гледам само тарифата, за таксата споменах само защото за промяна под три часа получавам право на отмяна. Реших, че им се иска да разкарат висящи от години полети.

Връзка към коментар

Bluba може би има предвид т.нар домашни потреби, които бяха с бъг заради административната такса и от 4,99ввро можеше да ги сменим на 9,99 евро. Вече не помня детайли, че отдавна беше.

Полетите до Лондон никога не предлагат изгодно приорити, така че ако това е целта със сигурност трябва да се мине през превалутиране. И пак би било по-изгодно.

При мен излязоха трите опции при промяна на полет само с 30мин, но реално отиваше в друг ден. От Ереван в 23:45ч на 30.10. стана 00:15 на 31.10.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 20.10.2023 г. в 9:36, dimitrov6 каза:

Wizz Air ще увеличи честотата на полетите от София до Катания, Ларнака и Милано

Тук

Смешното е, че тази новина излезе малко след като бяха лекинко орязали "увеличените честоти" за ноември. Хайде за декември може би ще ги пуснат, но много се съмнявам да останат в другите зимни месеци. Продължават да прилагат обичайните си номера месец за месец, а аз се бях притеснила. :don-t_mention:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ясно, и при мен полетът преминава в следващия ден.

Ще го запазя тогава, макар че става все по-трудно да натамънявам и двете посоки, а и Уиз не помагат с калпавия си fare finder, където няма и една актуална тарифа.

 

ДиянаВ, тарифите са 4.44Е за едната посока и 26.35Е за другата. Флексът е 5Е, багажът 21.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 32 минути , bluba каза:

Ясно, и при мен полетът преминава в следващия ден.

Ще го запазя тогава, макар че става все по-трудно да натамънявам и двете посоки, а и Уиз не помагат с калпавия си fare finder, където няма и една актуална тарифа.

 

ДиянаВ, тарифите са 4.44Е за едната посока и 26.35Е за другата. Флексът е 5Е, багажът 21.

Сега можеш да намериш багаж и за по-малко пари /за една посока, за две е добре/, а ако ще добавяш и приорити по наличния ти маршрут, става още по-неизгодно. С две посоки, както си разбрала, е трудно стъкмяването. Помисли за къде ще го употребиш, направи сметка и ще разбереш как да действаш. Може и рефънда да е по-доброто решение в твоя случай. Не знам. Дръж резервацията в непотвърден статус, доколкото ти позволява времето и ще го измислиш накрая🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И аз имам чуденка, за която искам съвет. Имах полети до Дубай в началото на м.ноември, но уиз си промениха дните и часовете. Предлагат ми смяна на датите или 120% уиз кредит. Полетите ми са с флекс, закупени места, приорити (за едини полет) и чекиран багаж (за другия полет). За всичко ли ще ми дадат уиз кредит или нещо ще загубя?

Другата опция -  да си презаверя билетите за друга дата - 30 дни напред, не ми е удобна.

Връзка към коментар
преди 39 минути , Mistela каза:

Трябва да се чекирам от летище Ларнака 

Има ли мобилна бордна карта или да търся да я разпечатам?

Да, има.

image.png.025cda0fc790f3709a7040edb2a09a81.png

 

Слагам тук линка за проверката на кои летища има, че когато ми трябва не го намирам- в MOBILE CHECK-IN :)

https://wizzair.com/en-gb/information-and-services/booking-information/check-in-and-boarding

  • Харесвам 3
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 28 минути , Mistela каза:

Трябва да се чекирам от летище Ларнака 

Има ли мобилна бордна карта или да търся да я разпечатам?

 Няма проблеми с мобилна карта да се чекирате.Дори има устройства за по лесно преминаване на паспортен контрол.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 22 часа, DGTG каза:

Полетите ми са с флекс, закупени места, приорити (за едини полет) и чекиран багаж (за другия полет). За всичко ли ще ми дадат уиз кредит или нещо ще загубя?

Връщат за всичко заплатено, като само върху цената на билета получаваш 120%. За багаж, места и услуги разбира се няма 120%. Но ако си платила само кеш тогава връщат 120%

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, Otnesen каза:

Какво ми излезе като информация... Режат полети розовите. 

 

https://fakti.bg/world/826438-wzz-ar-ppepati-poletite-ot-cofia-do-ctolicata-piad-v-cayditca-apabia

Изключително калпава статия, заглавието не кореспондира със съдържанието и текста е неразбираем на места. Така ме обърка за едни полети, че ме изнервиха до краен предел!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 52 минути , Пътувко каза:

Изключително калпава статия, заглавието не кореспондира със съдържанието и текста е неразбираем на места. Така ме обърка за едни полети, че ме изнервиха до краен предел!

И аз мислех да ти пиша,че спират от Милано,но ти си до Джеда,а не до Рияд.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Списвачката в сайта е ползвала автоматичен превод от не знам какъв език.

Новината е че Wizz спират полетите до Рияд от София , Ларнака , Милано , Катания и Букурещ.

За мен ще е изненада , ако скоро не отрежат изцяло Саудитска Арабия и да оставят само регионалните полети до ОАЕ.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.