Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

На 29.10.2023 г. в 20:37, stanimir каза:

Уж го смениха на 24 , но на практика чекирането е възможно от 48ч както и преди.Лятото и аз се изненадах като теб.Не ползвам изобщо web версията от години и не съм проверявал как е там.

Може би зависи от нещо друго. Онзи ден не успях да се чекирам по-малко от 48 часа, като паднаха под 24, вече нямаше проблем. Ползвам мобилното.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , Tesh каза:

Днес смениха цените за след НГ. Замотах се вчера и сега ...... среден.

Някой сеща ли се кога пускаха цените за април  и след това (Абу Даби) ?

Другите дестинации отдавна са ги пуснали. Щом няма, значи няма...

  • Шок 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, Zaro каза:

Албанците да не се преселват в Италия???

Много отдавна са се преселили албанците в Италия. Сега вече и италианците преоткриват Албания като туристическа дестинация.  През последните години честотата на полетите Албания-Италия винаги е била много голяма, но на различни знайни и незнайни авикомпании. Сега явно Уиз са решили да ги изместят малките превозвачи.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, neuromancer каза:

Другите дестинации отдавна са ги пуснали. Щом няма, значи няма...

Е не мога да повярвам, че и ОАЕ ще ни махнат.

Това , ще е много лоша новина.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Tesh каза:

Е не мога да повярвам, че и ОАЕ ще ни махнат.

Това , ще е много лоша новина.

Аз това не го вярвам още. Има доста време, графици се сменят и променят. Може да има нещо свързано и с новото летище.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

не че съм експерт, ама едно време продаваха С. Петербург с години, без да летят, продаваха едновременно Дубай и Абу Даби, само и само да не губят продажби докато се изяснят дали и къде точно ще летят...

Връзка към коментар
преди 5 часа, neuromancer каза:

не че съм експерт, ама едно време продаваха С. Петербург с години, без да летят, продаваха едновременно Дубай и Абу Даби, само и само да не губят продажби докато се изяснят дали и къде точно ще летят...

Продажба с флекс. Ние купуваме и не летим, и те продават и ... не летят.

  • Смея се 7
Връзка към коментар

имам предвид преди правеха толкова врътки само и само да продават, пък сега - няма полети уж заради графици и новото летище... Ако искаха да летят все щяха да продават нещо и после да сменят ако трябва

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 7 часа, lesy каза:

Мога ли да купя билет с флекс за мен и за още двама без флекс на една резервация и след това да сменя само моя?

Може, но ако е ползвано намаление заради твоя акаунт, билетите на другите 2-ма ще се вдигнат.

Връзка към коментар

Аз лично не бих правил повече планове за връзки с Wizz през Абу Даби.Щом дори не искат да събират кеш, изглежда са сигурни че тази отсечка няма да се лети.Разбира се постоянно се откриват и закриват нови дестинации,  но поне за лятното разписание не бих разчитал на полетите на Wizz.За останалите им дестинации излезе още преди няколко месеца , вече само ще закриват.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Доста странно ще е, ако се прекрати ОАЕ. Има интерес и самолетите не  летят празни, а и ниски цени рядко има.

За сравнение от Букурещ има всеки ден полети до ОАЕ, като мисля че в 4 от дните има два полета на ден, един до Дубай и един до Абу Даби. Отделно има полети от Клуж, май общо от Румъния  бяха 16 на седмица.

 

Та нещо става, но какво и имало логика е друг въпрос.

 

Тъкмо взех да заглеждам Малдивите, има полети всеки ден от Абу Даби. Ако няма от тук, ще се ходи до Букурещ.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Едва ли може да говорим за закриване на цялата линия. В най-лошия случай ще паднат полетите за лятото и октомври ще тръгнат отново. Иначе Дубай отново ще стане скъпа дестинация 😉

 

Интересно, обаче, че не дават никаква алтернатива на София като летище при анулирани полети, дори и Букурещ. Може по телефона да се навият на подобна смяна.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 12 часа, Stryper каза:

Може, но ако е ползвано намаление заради твоя акаунт, билетите на другите 2-ма ще се вдигнат.

Ако се променя частично резервация за 3-ма, тогава биха се получили две отделни релации на един и същ резервационен код, което не е разрешено. В такъв случай авиокомпанията обикновено анулира първоначалната резервация и създава две нови, за да се избегне объркване. Другият вариант е да се създаде само една нова за новата релация, а старата си остава за старата релация с намаления брой пътници. Зависи от конкретната компания и агент.

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Wizz ми върнаха 45 евро  кредит като 120% за променен час на полет ,въпреки че съм го купил през посредник  за 25 евро. Писах им във  формата за оплаквания.  Имам още 1 отменен полет купен през посредник, но там от 2 месеца няма развитие .

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 5 часа, feel_the_rush каза:

дори и Букурещ

Ами то и от Букурещ има много прекратени полети.  Преди дни мярнах таблица с всички (може би)  прекратени полети на Уиз в Европа.  Твърде много са. Зачудех се къде ще пренасочат освободения капацитет.  Едва ли ще успеят да  запълнят самолетите си с три пъти на ден  Тирана- Милано  и други от този сорт.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, dimitrov6 каза:

Wizz ми върнаха 45 евро  кредит като 120% за променен час на полет ,въпреки че съм го купил през посредник  за 25 евро. Писах им във  формата за оплаквания.  Имам още 1 отменен полет купен през посредник, но там от 2 месеца няма развитие .

Добре е да се изчаква максимално с всичко възможно, за да не настъпват нежелани неблагоприятни промени в ОУ... 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, ДиянаВ каза:

Някой имал ли е отменени/изменени полети за Тирана? Дава ли някаква алтернатива и каква? 

Няма алтернатива, само връщат парите 🙂

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Днес видях следното нещо в Уиз профила си. Имах някакви безсрочни кредити от 2020, но явно са ги направили срочни и са ги "изгорили". Не съм чел дали има промяна в общите им условия.

IMG-7a6aa02cce4908463eb813f4737de9db-V.jpg

  • Шок 1
Връзка към коментар

С флекс мога да правя промени не еднократно, нали така? Например сега купувам полет с флекс, после правя смяна с добавяне на багаж и трети път промяна пак на дестинация? Да не объркам нещо. Защото не намирам евтин флекс и приорити едновременно.

Връзка към коментар
преди 5 минути , M@ria каза:

С флекс мога да правя промени не еднократно, нали така? Например сега купувам полет с флекс, после правя смяна с добавяне на багаж и трети път промяна пак на дестинация? Да не объркам нещо. Защото не намирам евтин флекс и приорити едновременно.

Да, можеш. Доплаща се само ако има разлика в цената на билета, ако билета е по-евтин-пари не връщат.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , M@ria каза:

С флекс мога да правя промени не еднократно, нали така? Например сега купувам полет с флекс, после правя смяна с добавяне на багаж и трети път промяна пак на дестинация? Да не объркам нещо. Защото не намирам евтин флекс и приорити едновременно.

Точно така, както разсъждаваш е.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.