Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

 в какъв смисъл? ако успееш да събереш саксията в багажа и опазиш цветето да не се счупи е възможно

или да ти се води малък ръчен багаж и да си я носиш на ръце

ако питаш дали Уиз правят изключение за саксия и не се брои като багаж, тоест освен  разрешения багаж да носиш в ръце и саксия, най-вероятно не

 

по-добре да е опакована някакси, иначе при турбуленция ще хвърчи пръст навсякъде

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Когато моя приятелка ми гостуваше в България ми зададе същия въпрос. Беше ми странно, че ме пита дали може да вземе цвете в саксия, понеже беше дълги години стюардеса към Етихад. Но да, двете авиокомпании са много различни... 😁 Все пак, двете с нея решихме да пробваме с цвете за разсаждане. Беше в малка саксия, нещо от рода на 7см в диаметъра. Сложихме го в ръчния багаж(само такъв имаше), като отгоре му сложихме още една саксия и стана като гилза. Не го поля предния ден. Мина си скенера, а на борда го изкара от раницата, за да стои изправено. (Може и по-рано да го е изкарала). 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Е, все пак не е нещо опасно, така че ако влиза в раницата не е никакъв проблем.

И цветя съм носил, и картина в рамка, и принтер и какво ли не. В рамките на Европа, не Нова Зеландия...

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Само 10 дни издържа билета!

 

Купуван е от посредник, има ли вариант Уиз да върнат кредит към профила ми или само връщане на пари е вариант през посредника?

Връзка към коментар
преди 24 минути , Alexander каза:

Само 10 дни издържа билета!

 

Купуван е от посредник, има ли вариант Уиз да върнат кредит към профила ми или само връщане на пари е вариант през посредника?

Има. От майската грешка купих евтини билети за Лисабон и при сериозна промяна писах на уиз на български (получих си мейл от тях и в резервацията имах варианти, които не ми даваха обаче лично да сменям/възстановявам сума). Предложиха ми в мейл кредит 120% от реалната сума на билета (22 € платени на посредника/530 лв получени).
Втори случай – за друг билет отказаха да ми върнат парите и казаха да се разправям с посредника. Хич не се разправях за 20 лв, получих парите след почти година.

Трети случай - понеже платих с Револют и ми отмениха билетите след седмица, оспорих в Р. транзакциите с доказателства (екранни снимки) и Р. ми възстановиха парите на другия ден.
 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар

Значи не е ясно как ще процедират..

Лошото е, че има срок от само една седмица да уведомя посредника какво ще искам.

Ако мейла на Уиз се забави ще се омаже всичко.

 На кой мейл им писа?

Връзка към коментар
преди 10 минути , Alexander каза:

Значи не е ясно как ще процедират..

Лошото е, че има срок от само една седмица да уведомя посредника какво ще искам.

Ако мейла на Уиз се забави ще се омаже всичко.

 На кой мейл им писа?

Сега им изглежда по-различен оплакваческият отдел, тук: https://wizzair.com/bg-bg/informatsiya-i-uslugi/compliments-and-complaints/

 

 

1926134774_Screenshot(380).png.7dd1d520581c19b49855a27be6c89ff0.png

 

Примерно може да се ползва лявото условие, макар вдясно да пише вече да се обръща човек към посредник. Но нищо не пречи да се пробват и двата начина.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Върнаха ми 16 швейцарски франка като 120% кредит за променен полет с 2 дни,а билета е купен през Edreams.net за 6.Писах на Уиз още септември,а полета беше преди 2 седмици.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 11 минути , Madonna каза:

Някой да е купувал наскоро евтин флекс, приорити и багаж? 

Флекс 12 лв София-Бари, багаж 14 евро Неапол-Тарана и 19 Рим-София.

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Някой може ли да провери какво се случва с полет W64305 на Уиз от София за Лондон?
Планирано време на излитане: 18:35?
Очакван статус: 20:30?

 

Чуде се дали да ходя към летището или да изчакам.

Връзка към коментар
преди 15 минути , margarettod каза:

Някой може ли да провери какво се случва с полет W64305 на Уиз от София за Лондон?
Планирано време на излитане: 18:35?
Очакван статус: 20:30?

 

Чуде се дали да ходя към летището или да изчакам.

Иди, защото ако закъснее над 3 ч. и летиш ще има компенсация.

П.П. Виж от къде идва машината и какво закъснение е натрупала до момента. 

https://www.flightradar24.com/data/aircraft/ha-lys

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Според радара машината лети за Лондон в момента и изпълнява W64303. Най -вероятно има яка бъркотия в планирането заради друга машина. Така че не е ясно коя машина ще изпълни W64305

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 15 минути , Климент каза:

Според радара машината лети за Лондон в момента и изпълнява W64303. Най -вероятно има яка бъркотия в планирането заради друга машина. Така че не е ясно коя машина ще изпълни W64305

Свързах се с познат в Уиз - викат летателния екипаж в 19:20. Наистина е някакво мазало.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 1 час, margarettod каза:

Някой може ли да провери какво се случва с полет W64305 на Уиз от София за Лондон?
Планирано време на излитане: 18:35?
Очакван статус: 20:30?

 

Чуде се дали да ходя към летището или да изчакам.

по принцип трябва да си там за оригиналния час на излитане

може да наваксат или да сменят самолета. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Уфф, голям карък с тия полети до Абу Даби. Точно реших да водя децата за априлската ваканция и те ги спряха. Най ме притеснява, че не ги виждам и за есенния сезон, което може да значи, че нямат никакво намерение да рестартират отсечката. Като капак на това Рамадана е 10 март-10 април и дори да летим от Букурещ, пак ще го нацелим. Май ще местя билетите за началото на март и това е. Изпусна ли ги сега, няма да мога да ми излезе никога повече 1800лв общо за 4ма човека с билети и нощувки.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Madonna каза:

Какво правите когато на последна стъпка преди плащане не ви дава възможност да платите понеже смята, че сте бот?

На мен ми е излизало, но пак ми дава да платя. Виж дали не можеш да го затвориш прозореца и да продължиш с плащането

Връзка към коментар
преди 11 минути , feel_the_rush каза:

На мен ми е излизало, но пак ми дава да платя. Виж дали не можеш да го затвориш прозореца и да продължиш с плащането

Не става....пробваме от 3то устройство и не ми дава да платя. 

преди 12 минути , feel_the_rush каза:

Уфф, голям карък с тия полети до Абу Даби. Точно реших да водя децата за априлската ваканция и те ги спряха. Най ме притеснява, че не ги виждам и за есенния сезон, което може да значи, че нямат никакво намерение да рестартират отсечката. Като капак на това Рамадана е 10 март-10 април и дори да летим от Букурещ, пак ще го нацелим. Май ще местя билетите за началото на март и това е. Изпусна ли ги сега, няма да мога да ми излезе никога повече 1800лв общо за 4ма човека с билети и нощувки.

 

Връзка към коментар

Интересно това са май тези където ги бяха заложили за началото на месеца сега ама ги махнаха. Ако ще ги пускат пак януари трябва да са ги пуснали вече за продажба.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.